dziwny pomysł na ślub - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-06, 12:40   #31
kornicze_k
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 787
Dot.: dziwny pomysł na ślub

To sie nazywa kompletny brak wyobraźniNo nic,puki co czekam.Jak tż zmądrzeje to się z wami podzielę dobrymi wieściami.
Całe życie z wariatami hehe
kornicze_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 21:37   #32
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: dziwny pomysł na ślub

Ogród w zasadzie i tak musicie wczesniej czy później zrobić.
Przydałoby sie wyrównać teren i posiać trawę.
Ale!
1. Tylko dojrzały, minimum roczny trawnik przetrwa całodzienną imprezę, młodsza trawa ulegnie zniszczeniu
2. Panie nie mogłyby przyjśc w szpilkach (zapadną się w trawniku i zostaną dziury po obcasach)
3. Co na to sasiedzi - wesele nie jest ciche. Jesli działka nie ma 5000m2 i jest w centrum osiedla domków narazicie się sasiadom.
4. W Polsce pogoda płata figle - podczas zimnego, deszczowego lata pod namiotami bedzie smętnie. (slub kuzyna w plenerze 7.07.2007 -16 stopni C, deszcz i silny wiatr)

Chcesz niechęcic męza, zrób kosztorys:
Na pewno trzeba byłoby zrobić ten trawnik (dobrej jakości trawa, nawiezienie zyznej ziemi, nawozy, robocizna) - 15-20 zł /m2
Wynając namioty a w zimne lato również ogrzewacze gazowe
Kupić jakąs roślinnośc do dekoracji - drzewka, żywopłot, zywe kwiaty na stół (urzadzenie "pod klucz" ogrodu o pow. do 1000 m2 przez profesjonalną firmę to jakieś 15 -45 tyś bez fajerwerków)
Wynając stoły i krzesła
Wynając zastawę (macie komplet 25 identycznych kieliszków, sztućców, talerzy z jednej zastawy?)
Kupić obrusy, świeczniki, wazony, świece, lampiony
Wykonać instalację elektryczną na ogród do doświetlenia stołów i miejsca do tańca
Wynając parkiet do tańca (na trawie można, ale połamać nogi)
Wynając kelnerkę i kucharkę (trudno żebyś ty w dzień ślubu sterczała przy garach, a teściowa ma być na waszym weselu gościem czy kucharką?)
kupić produkty zywnościowe

tak na początek
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2009-11-06 o 21:55
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 07:52   #33
kornicze_k
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 787
Dot.: dziwny pomysł na ślub

Tak mu to przedstawiłam na kartce.Były ciche dni,ale dziś rano śniadanko i przeprosiny.Długo nie musiąłam czekać.Powiedział:"zachow ałem sie jak dupek,zrobimy ten ślub tak,abys była zadowolana,ale prosze nie doprowadź mnie do bankructwa hihihi "No i super
kornicze_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 09:32   #34
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: dziwny pomysł na ślub

Wygląda więc na to, że ten upór wynikał przede wszystkim z nieznajomości tematu i może braku wyobraźni ile trzeba wydać i ile się narobić, korzystając z takiej "oszczędnej" formy wesela...

Cieszę się, że mamy historię z happy endem.
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 10:46   #35
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: dziwny pomysł na ślub

Cytat:
Napisane przez kornicze_k Pokaż wiadomość
Może i lamentuje,masz rację,ale dla tego to forum wybrałam,by polamentowaćLżej mi trochę a w realu nie mam komu pomarudzić.Przedstawiam misiowi moja decyzję.Narazie ciche dni,nie rozmawiam z nim.Poczekam aż przemyśli.Oświadczył,mi,ż e ogrodem spokojnie sie sama zajmę i w zaledwie 3miesiące zrobie z niego raj(kompletny brak wyobraźni)Stwierdził,że nie ma co zapraszac wiele ludzi tylko najblizszych.Wyszlo 23 osoby.Więc mogę zając się jedzonkiem a teściowa mi pomoże(hahahahaha juz to widzę).Dlatego powiedziałam mu,ze jeśli takie to poświęcenie dla niego to ślubu nie musi być.Za parę dni jadę z synkiem do babaci odpocząć.Niech mysli.Skoro jest takim przeciwnikiem slubów to troche musi mieć czasu.Dzięki za wsparcie)
O prosze jaki madrala.
Wytlumacz swojemu przyszlemu mezowi, ze jesli chce miec wesele w ogrodzie to niech sam sie nim zajmuje. Bo Ty bedziesz Panna Mloda, a nie kucharka, kelnerka i opiekunka do dziecka. Jak jest taki sprytny i madry niech wymysli co z tym zrobic, bo Ty palcem nie kiwniesz.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 16:24   #36
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: dziwny pomysł na ślub

Cytat:
Napisane przez kornicze_k Pokaż wiadomość
Tak mu to przedstawiłam na kartce.Były ciche dni,ale dziś rano śniadanko i przeprosiny.Długo nie musiąłam czekać.Powiedział:"zachow ałem sie jak dupek,zrobimy ten ślub tak,abys była zadowolana,ale prosze nie doprowadź mnie do bankructwa hihihi "No i super
No widzisz! Bardz osię cieszę Bo facetowi trzeba czarno na białym pokazać co i jak Oni zazwyczaj nie mają pojęcia o takich sprawach i kosztach z tym zwiazanych, dla nich wiele rzeczy jest zbędnych JA np teraz wymyśliałam sobie z mamą pokrowce na krzesła, bo te krzesłąs na sali są kiszkowate, i fontanne czekoladową, i jestem praktycznie pewna że będzie o to sprzeczka, bo po co, ale może mnie zaskoczy JAk by nie było to kolejny 1000 zł wydatków
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 21:00   #37
kornicze_k
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 787
Dot.: dziwny pomysł na ślub

Myslę,ze to nie koszty jakie mu przedstawiłam pomogły w zmianie decuzji,ale to jaka byłam nieszczęsliwa.Przeprowadz iłam się do pokuju synkahehehPowiedział,że nie wiedział,że to dla mnie takie wazne.Spóźniony zapłon też dobry jest,heheh.Bedę miała piękny ślub i wesele jak trzeba.Heheheh,ale się cieszę
kornicze_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 08:16   #38
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: dziwny pomysł na ślub

Cytat:
Napisane przez kornicze_k Pokaż wiadomość
Myslę,ze to nie koszty jakie mu przedstawiłam pomogły w zmianie decuzji,ale to jaka byłam nieszczęsliwa.Przeprowadz iłam się do pokuju synkahehehPowiedział,że nie wiedział,że to dla mnie takie wazne.Spóźniony zapłon też dobry jest,heheh.Bedę miała piękny ślub i wesele jak trzeba.Heheheh,ale się cieszę
Moze sadził, ze to szczyt marzeń kobiety by samodzielnie zorganizować swój ślub i wszystko przygotować oraz być na nim kucharką, kelnerką i potem samej posprzatac to wszystko, a pan młody ma tylko przyjść, bawić się i pozwolić się obsłużyć
Gratuluje
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 20:54   #39
gospella
Wtajemniczenie
 
Avatar gospella
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 606
Dot.: dziwny pomysł na ślub

Cytat:
Napisane przez kornicze_k Pokaż wiadomość
Musiałabym zasiać trawę lub kupic w rolkach już gotową,zasadzic jakieś kwiaty tak by nie zostały zniszczone czyli na obrzeżach ogrodu aby było miejsce na stoły.Myslę że zmniejsze listę gości.sąsiadów nie zaproszę,bo mi wódy nie starczysukienka i fryzjer to najmniejszy problem,fotograf także.Ale co co mnie bedzie czekało przed i po ślubie na działce to mnie zniechęca.Mój tż ma 33 lata,nie chcę czekac aż będzie miał 50,bo noc poślubna nie wypali
wiesz tak czytam sobie te rozwazania
chyba ekonomiczniej jednak będzie wynając salę z jedzeniem, niekoniecznie na full opcje, my robimy krotsze wesele i płacimy ok polowy stawki, tak jak za dluzszy obiad albo komunie
sprawdalam catering kiedys wychodzi jak za wynajecie sali zjedzeniem- czyli żadna okazja, zespół można zamienic na dj'a zawsze to koszt nie 2 a 1 tysiak
też myslalam o imprezie w ogordzie, ale pogoda moze byc niepewna, namioty to spory koszt, dochodzą do teog sztucce, kieliszki, zastawa, kwiaty, podest do tanca wiec masz po dziurki w nosie załatwiania.
a jeśli masz stan ogrodu jak w trakcie budowy to musiszsie liczyć z tym, ż enawet jak połozysz trawę to krzeselka będa sie wciskac w ziemie, obcasy itp
moim zdaniem łatwiej i taniej jest wynając po prostu dom weselny, czy salę, i oszczędzić sobie latania i załatwiania


o widzę ze sprawa się rozwiazała nie doczytałam, i super
powodzenia i wszytkiego najlepszego
__________________
nie obiecuję Ci wiele, bo tyle prawie co nic,
najwyżej wiosenną zieleń i pogodne dni,
najwyżej uśmiech na twarzy i pomocną dłoń,
nie obiecuję Ci wiele, bo tylko po prostu siebie.

Edytowane przez gospella
Czas edycji: 2009-11-08 o 20:55
gospella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.