Proszę o interpretację wyników-lh i fsh - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-13, 15:25   #1
Moneta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7

Proszę o interpretację wyników-lh i fsh


Witam.
Staram się o dzidziusia, ale póki co bezskutecznie W 3 dniu cyklu zrobiłam sobie badania poziomu LH i FSH i oto wyniki:
FSH - 9,31
norma w laboratorium to 2,8 - 11.3

LH - 3,83
norma w laboratorium to 1,1 - 11,6

Z tego co widzę LH/FSH=o,4 a to chyba niezbyt dobrze.
Poza tym przeczytałam, że FSH powyżej 9 mogą świadczyć o zmiejszonej rezerwie jajnikowej. Czy ktoś miał podobne wyniki? Co się z tym robi? Jakie są szanse na zajście w ciążę?

Dodam, że moje cykle uległy ostatnio skróceniu (właściwie były przeplatane: 24, 26,28,24,24,25,24,22 (!) Nawet nie wiem, czy występuje u mnie owulacja, bo strasznie ciężko mi idzie obserwacja organizmu.
Do ginekologa zamierzam się dopiero umówić, chociaż nie wiem, czy on mi cokolwiek wytłumaczy. Kiedy ostatnio u niego byłam (w czerwcu) dość sceptycznie podszedł do robienia przeze mnie badań. Zrobił mi tylko usg i stwierdził, że wg niego wszystko ok.
Moneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 19:52   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Proszę o interpretację wyników-lh i fsh

Cytat:
Napisane przez Moneta Pokaż wiadomość
Witam.
Staram się o dzidziusia, ale póki co bezskutecznie W 3 dniu cyklu zrobiłam sobie badania poziomu LH i FSH i oto wyniki:
FSH - 9,31
norma w laboratorium to 2,8 - 11.3

LH - 3,83
norma w laboratorium to 1,1 - 11,6

Z tego co widzę LH/FSH=o,4 a to chyba niezbyt dobrze.
Poza tym przeczytałam, że FSH powyżej 9 mogą świadczyć o zmiejszonej rezerwie jajnikowej. Czy ktoś miał podobne wyniki? Co się z tym robi? Jakie są szanse na zajście w ciążę?

Dodam, że moje cykle uległy ostatnio skróceniu (właściwie były przeplatane: 24, 26,28,24,24,25,24,22 (!) Nawet nie wiem, czy występuje u mnie owulacja, bo strasznie ciężko mi idzie obserwacja organizmu.
Do ginekologa zamierzam się dopiero umówić, chociaż nie wiem, czy on mi cokolwiek wytłumaczy. Kiedy ostatnio u niego byłam (w czerwcu) dość sceptycznie podszedł do robienia przeze mnie badań. Zrobił mi tylko usg i stwierdził, że wg niego wszystko ok.
Tu nic nie można powiedziec bo to za mało danych o cyklu i o Tobie w ogóle. Lepiej by było aby te badania były wykonane tuż przed domniemaną owulacją czyli u Ciebie koło 1o dnia cyklu? Nie wiem kiedy to u siebie zaobserwowałaś...Wtedy potwierdziłyby obecnośc piku zdolnego wywołac jajeczkowanie.Nie wiem czego się po tych badaniach spodziewasz? Jeśli szukasz odpowiedzi czemu skrócił Ci sie cykl to najprostszym sposobem jest obserwacja a potwierdza to badania.Przykładowo jeśli To niewydolnośc ciałka żółtego to skróci się faza lutealna dlatego szybciej wypadnie @. A w badaniach wyjdzie niedobór progesteronu itd. Z czym jest problem w Twoim cyklu poza tym że nie jesteś w ciąży? No i jak długo sie starasz zajśc?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.