Pytanie o basen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-23, 07:13   #1
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303

Pytanie o basen


Wiem juz ze w ciąży można korzystac z basenu i własnie jutro się wybieram do parku wodnego, tylko nie mam pojęcia co z innymi wodnymi atrakcjami typu jacuzzi czy solanka? Można korzystać czy raczej powinno się unikać? Poradźcie dziewczyny
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 08:41   #2
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Pytanie o basen

jesli chodzi o basen to jest nawet wskazany przy ciązy pod warunkiem ze przebiega ona bez komplikacji. jestem w 7mc i nadal pływam. Oczywiście z rozsądkiem. nie można sie forsowac. To ma być relaks a nie trening. Plywam gora jakies 20 min oczywiscie z przerwami i uwazam ze to max. Pamietaj ze nie mozesz nurkować bo moze dojsc do niedotlenienia dzidziusia. ja z tytułu takiego,ze chodze na basen dostałam od lekarza specjalne globulki dopochwowe,ktore uzywam co 5 dni- to na wszelki wypadek zeby nie doszlo do infekcji. Co do jacuzzi to mysle ze jest to uzależnione od temperatury wody jak równiez od siły masowania. ale lepiej zadaj to pytanie specjaliście na forum dotyczacego masażu bo wiem,ze masaż u kobiet w ciązy nie jest wskazany a jacuzzi jest jakąś formą masażu. Co do solanek to nie mam zielonego pojecia. Ja stwierdziłam ze zrezugnuje z tego typu atrakcji a wcześniej byłam maniaczką jesli chodzi o przebywanie w saunie wiec łatwo nie było- jednak te 9m-cy mozna bez tego przezyc. Pozdrawiam
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 09:12   #3
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Pytanie o basen

Dziękuję za odpowiedź Sylwi , moja ciąza przebiega na szczescie prawidłowo, wizytę na basenie traktuję raczej jako relaks niz wyczynowe pływanie. Nurkowac na pewno nie będę bo nawet nie umiem , a te bąbelki w jaccuzzi to w sumie takie dosc lagodne masowanie, no ale lepiej byc ostrożnym.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 15:59   #4
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Pytanie o basen

Z tym nurkowaniem w czasie ciąży to słyszałam różne opinie. Tzn. jeden ginekolog wypowiadał się że kobieta ciężarna pływać oczywiście może, ale nawet zanurzenie się na niewielką głębokość jaką jest dno basenu czyli czasem tylko metr może być niebezpieczne. Natomiast ostatnio na kursie dla nurków prowadzonym przez lekarza specjalizującego się w medycynie nurkowej usłyszałam że pewna lekarka z USA robiła badania dotyczące nurkowania kobiet ciężarnych i stwierdziła że nurkowanie nie wpływało w negatywnie na zdrowie dziecka.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 16:07   #5
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Pytanie o basen

Kasiulka moja gin odradziła mi korzystanie z basenu,ale może dlatego,że ja do 4 miesiąca miałam plamienia. Uważa,że mogę nabawić się jakiejś infekcji i sobie odpuściłam.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:32   #6
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Pytanie o basen

Przez całą ciąże chodziłam na basen i to 2 x w tygodniu ostatnim razem byłam dosłowie na 1,5 tyg przed porodem, to była ulga dla mojego zbolałego krzyża ... zwykle pół godzinki pływałam (nie umiem nurkować więc tego nie robiłam ) potem chodziłam na masaże wodne wymasować obolałe miejsca solanke odradził mi gin. Nigdy nic nie złapałam ani tez nie dostałam żadnych globulek. Teraz do parku wodnego chodzimy razem z maleństwem
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 07:36   #7
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Pytanie o basen

Jesli nie ma infekcji, nie było, wszelkie badania są w porządku to basen polecam z czystym sumieniem.
Nie wiem jak z solanką, masazami- tu lepiej zasięgnać indywidualnej porady gina, wydaje mi się, że lepiej zrezygnować.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-26, 12:36   #8
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Pytanie o basen

...pisząc o masażu nie miałam na mysli "biczów wodnych" w wielu parkach wodnych są takie delikatne masaże w formie punktów z bombelkami powietrza i samemu mozna sobie nastawić tą część ciała kt się chce a także ich intensywność przez oddalanie sie od żródła masażu
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.