znowu o ciemieniuszce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-20, 09:00   #1
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Question

znowu o ciemieniuszce


piszę, bo jest mi troche smutno. byłam z córcią Marysią na szczepieniu i przed szczepieniem była oczywiście badana. pani doktor przy tym badaniu zauważyła, że mała ma ciemieniuchę i powiedziała mi okropnym tonem: "mama powinna o główkę dbać! ciemieniucha bierze się z niewłaściwej higieny".
trochę przykro mi się zrobiło (nie myślcie sobie-ale obrażalska), tak jakoś...
za Chiny Ludowe nie mogę się pozbyć tej ciemieniuchy, całą olejuszkę skarbu matki juz wysmarowałam, może trochę się zmniejszyła ale nie zniknęła całkowicie.
czy jest to możliwe aby całkiem ją zlikwidować?
w dodatku zauważyłam, że Marysi wypadają włoski, ma takie placuszki łyse na główce.
czytałam, że świetnie pomaga też oliwka salicylowa, czy ona jest na receptę?
Marysia ma bardzo podrażnioną skórę na głowie i już nie wiem co robić a pani doktor powiedziała, że te wynalazki to nic nie dają, że pomaga zwykła oliwka bambino (ale nam nie pomogła) buuu
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 09:36   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: znowu o ciemieniuszce

uwielbiam lekrzy któzy zamiast pomóc ,krytykują (ciekawe czy jej dzieci nie mialy ciemieniuchy?) ,rzuca hasło zwykla oliwka i tyle.

nie wpomoge ci bo nam pomogła zwykla oliwka(smarowanie codziennie ,i wieczorem mycie głowy po tygodniu zniknęła),co do tego wypadania włosów to moze miec cos wspolnego z ciemieniucha ,podraznieniem ,itp.
moze warto wybrac sie do dermatologa lub zmienic pediatre.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 09:43   #3
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Najlepsza jest oliwa z oliwek
Ciemieniuchę miałam do 7 roku życia. Bo alergikiem jestem. A ciemieniucha może być objawem alergii.
Co do pozybycia się: polewasz obficie oliwą, zostawiasz na 20 min. (dobrze by było posadzić małą przy kaloryferze). Potem grzebieniem z kulkami (taki specjalny) sczesujesz ciemieniuchę. Pomagasz paznokciem jeśli trzeba ale nic na siłę. Ciemieniucha ma być miękka i łatwo schodzić, jeśli nie to polewasz jeszcze trochę głowę i czekasz parę minut.
Moja córka miała uczulenie na oliwkę Bambino, która była głównym winowajcą w pojawieniu się ciemieniuchy.

A tak poza tym, skoro Twoja Marysia ma podrażnioną skórę na głowię to zgłoś się do dermatologa.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 09:50   #4
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: znowu o ciemieniuszce

oliwkę salicylową powinnaś dostać w aptece bez recepty. Obficie nasmaruj nią główkę dziecka i po czasie, który jest podany na opakowaniu musisz ją dokładnie zmyć, co nie jest takie łatwe, bo to straszna maź jest i nie chce łatwo schodzić . Najlepiej jest ją zastosować przed kąpaniem, żeby w trakcie kąpieli zmyć. Mojej córce pomogła, choć ciemieniucha nie była taka duża. Z tym całym szorowaniem paznokciami i sczesywaniem grzebieniem trzeba bardzo uważać na ciemiączko, więc staraj się robić to bardzo delikatnie. Pozdrawiam.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 13:08   #5
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Jak ja lubie takich specjalistow :/, dogryzc potrafi , ale doradzic juz nie
Kidys slyszalam , ze ciemieniuche mozna zwalczac podgrzana, ale nie goraca oliwa z oliwek, ktora wsmarowujemy w skore golwy i nakladamy czapke, po jakims czasie zdejmujemy "kompres" i wyczesyjemy miekkim grzebyczkiem. Nalezy uwazac zeby nie pdraznic skory, zeby nie odrywac na sile, bo beda strupy.

Ciemieniuche da sie zwalczyc, spokojna glowa.
Przy myciu glowki tez delikatnie masuj skore, a potem mozna posmarowac oliwka. W trakcie leczenia ciemienichy nalezy bardzo dbac o czystosc skory glowy, ale to na pewno wiesz
Zycze powodzenia w pozbywaniu sie klopotu
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 14:03   #6
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: znowu o ciemieniuszce

no wiem, wiem że dbać trzeba. muszę spróbować oliwą, chociaż nałożenie czapeczki na dłuższy czas to może być nie lada problem... płacz i lament będzie...
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 17:05   #7
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Biedne malenstwo, ilez to maly czlwieczek musi sie nameczyc
Moje dziecko tez nie tolerowalo czapek, ciemieniucha byla, ale jakos szybko dalo sie ja zwalczyc
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-21, 08:40   #8
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Uch jak słyszę o takiej lekarce to....U nas pomogło nasmarowanie główki oliwką, założenie czapeczki na 20 minut. Potem wyczesałam to wszystko miękką szczoteczką do zębów...Żeby była miękka zanurzyłam ja na chwilkę we wrzątku...Zadne szczotki do włosów nam nie pomogły a dzidzia tylko się denerwowała...Nic się nie martw, to badziewie wychodzi nawet jesli codziennie myjemy włoski. pa
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 09:48   #9
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: znowu o ciemieniuszce

ciemieniuszka mojej Marysi ma obecnie postać łupieżu, na całej główce. teraz najgorsze jest to, ze włoski jej wypadają o mała drapie się po główce cały czas, jak sparuję ją oliwką, to na dłoniach mam pełno włosków.
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 12:22   #10
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Do dermatologa i to pędem. Albo do dobrego pediatry.
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 12:50   #11
juswydrz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 92
Smile Dot.: znowu o ciemieniuszce

Witam,
U mojej córki ciemieniucha była objawiem alergii. Od tego się zaczęło. Na początku jak nie wiedziałam, że to uczulenie to tak strasznie chciałam się tego pozbyć że aż narobiłam dziecku strupów na głowie od tarcia grzebieniem (bo nie chciała schodzić). Uważaj bo nie każda ciemieniucha to z braku higieny.
Pozwodzenia i polecam dermatologa (przynajmniej na początek)
Justyna
juswydrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-21, 12:59   #12
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: znowu o ciemieniuszce

a na co córcia miała alergię?
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 22:11   #13
hkama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 19
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Witam, mój synek tez miał ciemieniuche, która była objawem alergii a nie zaniedbania z naszej strony, więc nie bierz sobie do serca słów lekarki (swoja droga takie osoby powinny wrócić do szkoły i co nieco się douczyć o relacjach miedzyluckich..) omógł nam Latikort, inne specyfiki niestety były nieskuteczne. Pozdrawiam.
hkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 11:23   #14
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Cytat:
Napisane przez hkama
Witam, mój synek tez miał ciemieniuche, która była objawem alergii a nie zaniedbania z naszej strony, więc nie bierz sobie do serca słów lekarki (swoja droga takie osoby powinny wrócić do szkoły i co nieco się douczyć o relacjach miedzyluckich..) omógł nam Latikort, inne specyfiki niestety były nieskuteczne. Pozdrawiam.
u nas bylo to samo. nasz synio mial ciemieniuche, ale nie z powodu nieodpowiedniego dbania o higiene, a z powodu alergii. nam pomogla oliwka bambino i wyczesywanie tej ciemieniuchy.

co do lekarki - to na pewno zmienilabym pediatre. powinna sie wstydzic - jak mozna takie glupoty wygadywac.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 15:06   #15
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: znowu o ciemieniuszce

dot. lekarki: smutno mi sie zrobilo, bo poczulam sie tak, jak bym w ogole nie dbala o dziecko i go (znaczy jej) nie myla
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 12:22   #16
hkama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 19
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Nie przejmuj się mamuśko lekarkami, często trzymają one tyłki wyżej głowy a autorytet maja zerowy. My jesteśmy w trakcie zmiany pediatry naszego synka, nasza nie znalazła czasu, aby osłuchać dziecko i chciała Go leczyć nieskutecznymi maściami bo stwierdziła, ze z pewnością poprzednim razem nie pomogła, bo źle ją przechowywałam, i za inne jej "wyskoki". Pozdrawiam. A jak ciemieniucha Skarba, zeszła, czy nadal "walka" trwa???
hkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 12:37   #17
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: znowu o ciemieniuszce

troszke zeszla, wloski bardzo wypadaja i na glowce mala ma kilka takich malutkich ropnych krostek. ciemieniuszka wyglada jak lupież, caly czas dbam o nia bardzo, zeby sie nie pogorszylo ale juz oliwka bambino, bo po innych srodkach ma bardzo podrazniona skore glowy.
gratuluje decyzji o zmianie lekarki, a moze chodziliscie do tej samej co my?
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 09:00   #18
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Marta, ja wybrałabym się albo do dermatologa dziecięcego albo do alergologa / zazwyczaj ci lekarze maja obie specjalizacje i to naprawdę szybko. Piszesz, ze malutkiej wypadają włoski i zmiana ma postać łupieżu, myślę, że to wcale moze nie być ciemieniucha, tylko własnie łupież /niewykluczone też ze włoski po prostu się wycierają, jak wiekszości maluchów/.
Zwróć uwagę rownież na okolice kolan i łokci, czy nie ma żadnych zmian, jeśli skóra w tych miejscach jest zmieniona, szorstka, są krostki lub suche placki, może to oznaczać alergię. Myslę, że bez konsultacji z odpowiednim specjalista się nie obędzie
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 11:29   #19
hkama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 19
Dot.: znowu o ciemieniuszce

Jesteśmy z Bydgoszczy, więc raczej to mało prawdopodobne, ale pewnie kończyły ta samą szkołe tj. szybko zobaczyć, nic konkretnego nie powiedzieć i dać wycisk rodzicowi, bo kim on jest...Jak córcia??.Pozdrawiam.
hkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.