Do mam chlopcow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-09, 15:45   #1
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn

Do mam chlopcow


Drogie panie, mam pytanie. Otoz od niedawna mam pod opieka 1,5 rocznego chlopczyka i nie znam sie jeszcze za bardzo na psychologii dziecka, dlatego chcialm sie zapytac, czy to ze notorycznie trzyma on raczke w spodniach, a raczej w pieluszcze jest normalne w tym wieku u chlopcow?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 16:09   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Do mam chlopcow

To się zdarza, dość często, to normalne zjawisko,
Otóż dotykanie genitaliów ma dla dziecka takie działanie uspokajające, w chwili pobudzenia, zdenerwowania, strachu, lęków, niepewności. Radze nie karcić dziecka, nie krzyczeć, spokojnie zwracać się do niego, zając go czymś nowym.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 16:10   #3
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile Dot.: Do mam chlopcow

hmmmm
moj brat robil podobnie gdy byl mniejszy,trzeba dziecku powoli ale sanowczo tlumaczyc ze to poprostu brzydko i nieladnie,na pewno po pewnym czasie zrozumie i zaprzestanie nawykuchyba ze powod jest inny...np odczywa jakis bol badz poprostu dyskomfort.To trzebaby sprawdzic
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 18:05   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do mam chlopcow

nie ryzykowałaa bym powiedzenie ze to brzydko ze wzgledu na pozniejsze problemy seksualne.

nalezy pokazac dziecku inne spoosby rozładowania emocji i leków,zajac go czyms innym.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 19:41   #5
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Do mam chlopcow

Czyli mowicie, ze po pewnym czasie tlumaczenia powinien odzwyczaic sie od tego nawyku? Nie chcemy po prostu zeby robil to w miejscach publicznych, albo tym bardziej zeby mu tak zostalo. Slyszalam gdzies, ze mieszanie w spodniach to meska rzecz
W jakim wieku dziecko bedzie sobie w stanie uswiadomic, zeby tego nie robic przynajmniej w miejscach publicznych? Malenka20 - kiedy to przeszlo twojemu bratu?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 19:47   #6
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Do mam chlopcow

Bardzo wielu chłopców tak robi, lepiej nie krzyczeć, nie mówić, że to brzydkie i brudne. POwiedzcie jak ma akceptowac swoje ciało gdy ktoś mu uparcie powtarza, że jego dotykanie jest złe. Podobnie jest gdy dzieci zaczynają się masturbować - rodzice wpadają w panikę Tymczasem po prostu wystarczy mu powiedzieć, że nie robimy tego przy ludziach czy w miejscach publiczych.
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 20:45   #7
Ametrin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 51
Dot.: Do mam chlopcow

najwazniejsze to nie karcic dziecka i nie mowic ze to be , trzeba maluszka zajac wtedy czyms innym , delikatnie odwrocic jego uwage. poltoraroczny chlopczyk odkrywa ze cos tam na dole jest i interesuje sie tym wiadomo ze smiesznie to wyglada w miejscu publicznym, wiec lepiej wziasc dziecko za raczke lub zwyczajnie zagadac moj synek tez tak robil ale szybko mu przeszlo usiadl sobie kilka razy bez pieluchy na dywanie, obejrzal co tam ma i potem juz go nie ciekawilo
Ametrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-09, 21:53   #8
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Dot.: Do mam chlopcow

trwalo to ok. roku.przeszlo mu w wieku 4 lat
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 23:03   #9
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Do mam chlopcow

Dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi. Dopiero zaczelam pracowac z dziecmi, wiec pewnie bede do was miala wiecej pytan. Pozdrawiam wszystkie mamusie!
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 07:54   #10
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Do mam chlopcow

mój synek tez tak trzymał rączki ale bardzo krótko, byłam cały czas wdomu i dbałam aby rączki miał zajete innymi rzeczami, nie wiem jakie to ma odzwirciedlemie w psychice, ale po jakims czasie jakby zapomniał o tym nawyku, to trwało ok.miasiaca, wtedy bardzo duzo malowalismy , układalismy klocki, do spania dawałam zabawki aby to nimi sie zajał...przeszło. teraz ma 6 lat i nawet zapomniałam ze taka sytuacja kiedys była.
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 19:15   #11
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Do mam chlopcow

Nie przejmuj się, taką fazę przechodzi prawie każdy chłopiec,po prostu odkrywa swoje ciało, które go bardzo ciekawi, ten okres na pewno minie i nie pozostawi żadnych śladów w psychice.

Niektórzy chłopcy męczą swoje siusiaki, a niektórzy nawet wkładają sobie końcówkę paluszka do pupy. słyszałam nawet takie opinie przerażonych rodziców, że ich dziecko będzie homoseksualistą Totalna bzdura! Więc nie przejmuj się z czasem to przejdzie.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 22:41   #12
szukate
Raczkowanie
 
Avatar szukate
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 77
Dot.: Do mam chlopcow

[QUOTE=paula78]nie ryzykowałaa bym powiedzenie ze to brzydko ze wzgledu na pozniejsze problemy seksualne.

...nie chce abys odebrała mnie źle ale mnie to rozbawiło
szukate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 15:22   #13
karienna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ELBLĄG
Wiadomości: 54
GG do karienna32
Dot.: Do mam chlopcow

Może to owsica?

Owsica należy do najczęściej wykrywanych robaczyc, łatwo szerzących się w otoczeniu.
Zakażenie szerzy się często w przedszkolach, szkołach i w środowisku rodzinnym.
Owsiki występują wyłącznie u ludzi.

Pasożyty bytują w jelicie ślepym. Samica owsika ma długość 1cm i szerokość 0,4mm, samiec o długości kilku mm jest trudno zauważalny gołym okiem. Samica owsika żyje około 4 tygodni, potem wychodzi przez odbyt pełza po skórze krocza i składając jaja ginie. Larwy rozwijają się w ciągu kilku godzin, dlatego możliwe jest samozarażenie (autoinwazja) przez połknięcie jaj znajdujących się w okolicy okołoodbytniczej. Jaja przenoszone są z odbytu do ust za pomocą brudnych rąk.




Cykl zarażenia może się wielokrotnie powtarzać. Sprzyjają temu brudne ręce, ssanie palców, obgryzanie paznokci, brak nawyków higienicznych oraz zarażone przedmioty (ręczniki, bielizna, produkty żywnościowe, kurz). Jaja owsika są inwazyjne w warunkach domowych przez 2-3 tygodnie.
Od połknięcia jaja przez człowieka do składania jaj przez samicę owsika upływa 4-8 tygodni.

Do najczęściej zauważanych objawów należy świąd odbytu i sromu, niepokój dziecka, zmęczenie, częste budzenie się w nocy, zgrzytanie zębami.

Rozpoznanie owsicy opiera się na obecności owsików w okolicy odbytu (głównie wieczorem) oraz znalezieniu jaj owsika w wymazach z okolicy odbytu. Badanie wykonuje się trzykrotnie. Bardzo rzadko można znaleźć pasożyty lub ich jaja w kale.

Leczenie - leki przeciwrobacze (vermox, pyrantel) podaje się jednorazowo i powtarza po 2 tygodniach. Leczyć należy jednocześnie wszystkich członków rodziny lub środowiska dziecięcego. Poleca się częste pranie i prasowanie bielizny oraz pościeli, a także odkurzanie pomieszczeń. Dzieci powinny spać w obcisłych majtkach, mieć krótko obcięte paznokcie, często myć ręce i okolicę odbytu. Niestety nawroty owsicy są częste.
karienna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 15:28   #14
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Do mam chlopcow

Owsiki w chłopięcym prąciu?
Błagam cie, skorzystaj z moich rad bo zaraz się posypią śmiszne komentarze
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 13:54   #15
prynta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5
Dot.: Do mam chlopcow

Na pewno nie mowilabym do dziecka, ze to nieladnie i tak nie wolno, bo to najnormalniejsza rzecz na swiecie ze taki malec poznaje wszystko za pomoca dotyku.Moj 13 m-czny synus zainteresowal sie tym co ma miedzy nozkami jakies 2 m-ce temu i zawsze dotyka siusiaczka i jajeczka gdy Go przewijam.Wtedy daje Mu jakas zabawke i to odwraca Jego uwage.Pozdrawiam.Prynta.
prynta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 15:18   #16
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Talking Dot.: Do mam chlopcow

normalna rzecz na swiecie ze poznaje wszystko co widzi i co go otacza ale jak go nie uswiadomisz ze to nieladnie to ci pozniej po sklepie bedzie chodzil z reka w majteczkach
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 15:55   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do mam chlopcow

Cytat:
Napisane przez malenkaa20
normalna rzecz na swiecie ze poznaje wszystko co widzi i co go otacza ale jak go nie uswiadomisz ze to nieladnie to ci pozniej po sklepie bedzie chodzil z reka w majteczkach

chodzi o to wlasnie zeby nie mowic ze to jest nieładnie ale odrócic uwage chlopca od tego zajecia.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 20:32   #18
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Post Dot.: Do mam chlopcow

mam inne zdanie na ten temat-moim zdaniem dziecko powinno miec swiadomosc pewnych rzeczy
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 20:43   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do mam chlopcow

takich rzeczy ze dotykanie swojego ciala jest złe i brzydkie?
ze nos moze dotykac a penisa nie moze?ze moze ale w samotnosci?
takie rzeczy moga sie przenosic na dorosle zycie seksualne a przede wszytskim na dojrzewanie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-13, 21:17   #20
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Do mam chlopcow

Maleńkaa czy dotykanie własnych genitaliów jest złe czy po prostu niewłaściwej jeżeli robimy to przy innych ludziach? Warto rozgraniczyć te dwie sprawy.
Jeżeli rodzice nie pozwalają wogóle dziecku dotykac miejsc intymnych ( słynne rączki na kołdrze) zwykle sami mają poważne zahamowania dotyczące seksualności i własnego ciała.
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 06:54   #21
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Post Dot.: Do mam chlopcow

fi sugerujesz ze mam problemy sexualne????no ja cie prosze!Bez obrazy ale mnie rozsmieszylas!a co do reszty to widze ze i tak sie nie zrozumiemy takze zbedna dyskusja...powiecie:to typowe!Nie,tylko nie widze sensu prowadzenia tej dyskusji gdy ja mam jedno zdanie a wy a wszelka cene chcecie mi pokzac ze sie myle!Mam swoje zdanie i juz...i tak juz bedzie
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 07:04   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do mam chlopcow

to nie o twoje ew. problemy chodzi .

nie rozumiem dlaczego upiersza sie przy swoim zdaniu ,skoro wiekszosc doswiadczonych juz mam napisalo cos innego.
zapewne kazdy psycholog powie ci to samo.

piszesz z edziecko powinno miec swiadomosc pewnych rzeczy ,owszem dziecko 8 letnie ale nie 2 latek ,on nie zrozumie dlaczego w samotnosci moze a przy ludziach nie moze.dla niego nos a siusiak niczym sie nie roznia i nie potrafia ustalic tej granicy intymnsc i zachowac ja dla siebie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 10:34   #23
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Do mam chlopcow

Cytat:
Napisane przez paula78

piszesz z edziecko powinno miec swiadomosc pewnych rzeczy ,owszem dziecko 8 letnie ale nie 2 latek ,on nie zrozumie dlaczego w samotnosci moze a przy ludziach nie moze.dla niego nos a siusiak niczym sie nie roznia i nie potrafia ustalic tej granicy intymnsc i zachowac ja dla siebie.
Dla małego dziecka ciało ludzkie jest zupełnie aseksualne, bo pojęcie sex i cała otczka z nim związana jest dla niego czymś absolutnie abstrakcyjnym, narazie nieistniejącym.
Owszem , dotykając swich intymnych miejsc, jak każdy normalny człowiek doznaje przyjemnych odczuć i to go ciekawi, czasami uspokaja... ale nie można pozwolić by przez dluższy czas w ten sposób się zachowywało.
Trzeba odwrcić uwagę dziecka , zająć go czymś innym , a także stopniwo tłumaczyć, że pewne zachowania są niepoprawne, tak samo jak tłumaczymy mu , że dłubanie w nosie nie jest mile widzane przez inne osoby.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/

Edytowane przez manolita
Czas edycji: 2005-11-14 o 16:12
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 15:57   #24
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Dot.: Do mam chlopcow

droga Paulo!Upieram sie przy swoim poniewaz takie jest moje zdanie-a nie inne i to co sadza inne dziewczyny jest ich sprawa!Nie mam zamiaru zmieniac swojego zdania tylko dlatego ze tak sadza inni!Ich zdanie ich sprawa-moje zdanie,moje zdanie!
ps.tez mam jakies doswiadczenie w tym temacie dlatego zabralam glos
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 17:15   #25
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Do mam chlopcow

dziewczyny nie denerwujcie sie tak!! przecież dyskusja nie polega na tym aby kogoś przekonac, lecz na tym aby wymienic sie poglądami. Bywaja wazniejsze sprawy i nerwy zostwcie sobie na inne sytuacje. Nie ma dwóch takich samych osób o takich samych przekonaniach....

pozdrawiam.
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 17:16   #26
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do mam chlopcow

brat to nie to samo co wlasny syn

wystarczy zając dziecko czyms innym a nie od razu mowic "be" 2 latkowi
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 17:29   #27
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Post Dot.: Do mam chlopcow

moze w twojej rodzinie brat to brat a syn to syn,u nas to ja sie duzo zajmowalam bratem i bylam dla niego prawie jak mama wiec chyba mam prawo zabrac glos?Dojdzie za niedlugo do tego ze nie bede mogla miec wlasnego zdania:-/
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 17:33   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Do mam chlopcow

a w mojej brat to moj brat ktory ma wlasnych rodziców .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 18:44   #29
malenkaa20
Raczkowanie
 
Avatar malenkaa20
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: pszczyna
Wiadomości: 257
Smile Dot.: Do mam chlopcow

pod warunkiem ze rodzice zajmuja sie tylko wychowaniem brata i jest to ich jedyne zajecie
__________________


agatka
malenkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:39   #30
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Do mam chlopcow

Malenkaa niczego nie sugeruję, przedstawiłam po prostu fakty. Człowiek posiadający seksualne zahamowania zwykle nie akceptuje ciała i jego funkcji, swojego i innych, często uważa je za "brudne". "Zahamowane" Matki często dość histerycznie, z obawą, reagują gdy odkrywają, że ich dzieci, istoty do tej pory całkowicie aseksualne, jednak tą seksualność ( brudną ) posiadają. Tłumaczą synom, że to źle i brzydko dotykać swojego członka. Dziecko się zastanawia, nos, ucho, rękę może ale peniska już nie, ciekawe dlaczego??? No właśnie - dlaczego?? Potem następuje kolejna histeria gdy okazuje się, że "mój synek" sie masturbuje...

Zastanówmy się na kogo chcemy wychowac nasze dzieci - czy na osoby pogodzone z sobą, swoim ciałem i seksualnością?
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.