Seriale - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 18:17   #1591
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Seriale

Złoś nie będzie zachwycony promocją innego forum...
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 19:00   #1592
kasiunia0504
Rozeznanie
 
Avatar kasiunia0504
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 543
GG do kasiunia0504
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Pierwszy sezon jest troszkę dziwny,nakręcony przez samych aktorów z bardzo niskim budzetem, ja Ci polecam,żebyś pooglądała 3,jest rewelacyjny,no po prostu nic tylko siedzieć i ryczeć ze śmiechu,ale trzeba lubić takie hard corowe poczucie humoru
serial chyba nie dla mnie, najpierw sie prawie udlawilam jedzeniem a potem poryczałam ze śmiechu dobrze, że mi o nim przypomniałaś, muszę zacząć nadrabiać
kasiunia0504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 21:23   #1593
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Seriale

Łyknęłam właśnie, jeden po drugim, kilka kolejnych odcinków Revenge - fajny serial, polubiłam. Tylko trzeba przetrwać kilka słabszych w stosunku do kolejnych (jak dla mnie) początkowych odcinków - rozkręcił się na dobre tak po 6.

Ps. trochę nie po polsku napisałam, ale chyba wiadomo o co chodzi.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2012-02-10 o 06:47 Powód: Literówka
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 21:50   #1594
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Łyknęłam właśnie, jeden po drugim, kilka kolejnych odcinków Revenge - fajny serial, polubiłam. Tylko trzeba przetrwał kilka słabszych w stosunku do kolejnych (jak dla mnie) początkowych odcinków - rozkręcił się na dobre tak po 6.
Też tak sądzę Na dodatek główna bohaterka grała w Braciach i siostrach, których w pewnym momencie zaczęłam uwielbiać (też po iluś tam słabszych odcinkach)
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 14:50   #1595
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez kasiunia0504 Pokaż wiadomość
serial chyba nie dla mnie, najpierw sie prawie udlawilam jedzeniem a potem poryczałam ze śmiechu dobrze, że mi o nim przypomniałaś, muszę zacząć nadrabiać
Cieszę się,że Ci się podoba Moim zdaniem rewelacja
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 20:46   #1596
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Seriale

Dobra wiadomość dla fanek The Killing serial wraz z drugim sezonem pojawi się na kanale ale kino+ w środy o 20:10. Już nie mogę się doczekać

Dopiero dziś dowiedziałam się, że serial jest przeniesiony na ekran z powieści kryminalnej Sorena Sveistrupa. W tym sezonie będzie do rozwikłania śmierć prawniczki i żołnierza.
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.


Edytowane przez seduction
Czas edycji: 2012-02-10 o 22:10
seduction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 21:22   #1597
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez seduction Pokaż wiadomość
Dobra wiadomość dla fanek The Killing serial wraz z drugim sezonem pojawi się na kanale ale kino+ w środy o 20:10. Już nie mogę się doczekać

Dopiero dziś dowiedziałam się, że serial jest przeniesiony na ekran z powieści kryminalnej Sorena Sveistrupa. W tym sezonie będą do rozwikłania śmierć prawniczki i żołnierza.
Ale tam zamordowana została taka młoda dziewczyna, o ile się nie mylę.
Serial wejdzie od pierwszego odcinka, a w tym samym czasie pojawi się nowy odcinek w sieci? Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam.

To że jest książka nie wiedziałam, będę musiała się rozejrzeć
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 22:09   #1598
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Ale tam zamordowana została taka młoda dziewczyna, o ile się nie mylę.
Serial wejdzie od pierwszego odcinka, a w tym samym czasie pojawi się nowy odcinek w sieci? Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam.

To że jest książka nie wiedziałam, będę musiała się rozejrzeć
Zamordowana dziewczyna była w pierwszym sezonie, sprawa została wyjaśniona i tak zakończył się sezon. Od początku było mówione, że w następnym sezonie będzie inna historia - i jest: to ta zamordowana prawniczka oraz żołnierz. Serial będzie leciał na ale kino+ i pewnie wtedy pojawi się w sieci - mówię tu o pierwszym odcinku drugiej serii
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 06:34   #1599
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Seriale

Wiesz co ja oglądałam ten serial i na końcu sezonu nie było wyjaśnione kto ją zamordował.
Może ty piszesz o wersji duńskiej a nie amerykańskiej? Bo duńska leciała na Ale kino.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-12, 09:24   #1600
kasiunia0504
Rozeznanie
 
Avatar kasiunia0504
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 543
GG do kasiunia0504
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez seduction Pokaż wiadomość
Zamordowana dziewczyna była w pierwszym sezonie, sprawa została wyjaśniona i tak zakończył się sezon. Od początku było mówione, że w następnym sezonie będzie inna historia - i jest: to ta zamordowana prawniczka oraz żołnierz. Serial będzie leciał na ale kino+ i pewnie wtedy pojawi się w sieci - mówię tu o pierwszym odcinku drugiej serii
no co ty, tak od razu w polskiej telewizji drugi sezon? super
kasiunia0504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 07:01   #1601
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Seriale

W weekend obejrzałam dwie mini-serie produkcji angielskiej:
- The Devil's Whore (aka. The Devil's Mistress) z 2008 r. - szczerze? Nie polecam, chociaż ma niewątpliwie swój urok i wiele plusów (świetna obsada, piękne scenerie, kostiumy, sceny batalistyczne). Pierwszy z czterech sześćdziesięciominutowych odcinków ogląda się z zainteresowaniem, ale potem (gdzieś pod koniec drugiego odcinka) zaczyna być może nie nudno, ale jakoś tak mało interesująco, a nawet - miejscami - dosyć nieprawdopodobnie (nie chcę się wdawać w szczegóły, bo musiałabym sypnąć garścią spoilerów). Powiedzmy, że twórcy mogli się skupić bardziej na postaciach historycznych i faktach z historii Anglii, zamiast powoływać do życia postać głównej bohaterki - pewnie byłoby ciekawiej i bardziej składnie, bo niestety w pewnym momencie chyba nie za bardzo mieli pomysł na to, co z tą jej postacią dalej zrobić i w jakim kierunku ma iść. Niektóre jej działania były pozbawione sensu. Widziałam już sporo seriali kostiumowych - mniej lub bardziej osadzonych w historii, ale ten uważam za jeden ze słabszych.
- Appropriate Adult (2011) - dwa ponad godzinne odcinki; tytuł można przetłumaczyć jako "podwiednia osoba (dorosła)" - ochotnik po szkoleniu, który uczestniczy w przesłuchaniach dzieci lub dorosłych mających trudności z czytaniem, pisaniem, czy rozumieniem, osoba wspierająca przesłuchiwanych, doradzająca im. W polskim prawie nie ma odpowiednika. Fabuła serialu dotyczy sprawy Freda i Rose Westów - niesławnej pary seryjnych zabójców, ale całą historię oglądamy oczami i z perspektywy Janet Leach, tytułowej 'appropriate adult', która zbliżyła się do Freda w czasie dochodzenia i stała się z czasem kimś w rodzaju jego powiernicy. O grze aktorskiej Emily Watson, czy Dominica Westa nie będę się rozpisywać, bo musiałabym poświęcić peanom na ich cześć wiele linijek tekstu. Na pochwałę zasłużyła również Monica Dolan - jej Rose West przyprawia o ciarki. Ten serial nie daje łatwych odpowiedzi, pokazuje, że człowieka można odnaleźć nawet w kimś, kto z przyjemnością gwałcił i mordował innych ludzi. Na ile jednak są to szczere uczucia, a na ile sposób na manipulowanie innymi? Twórcy serialu zostawiają widzowi miejsce na ułożenie własnych pytań, ale i odpowiedzi. Polecam dla tych, którzy nie wymagają od serialu wiele akcji, czy fajerwerków.

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez seduction Pokaż wiadomość
Zamordowana dziewczyna była w pierwszym sezonie, sprawa została wyjaśniona i tak zakończył się sezon. Od początku było mówione, że w następnym sezonie będzie inna historia - i jest: to ta zamordowana prawniczka oraz żołnierz. Serial będzie leciał na ale kino+ i pewnie wtedy pojawi się w sieci - mówię tu o pierwszym odcinku drugiej serii
W duńskiej wyjaśniono? W amerykańskiej sprawa wyjaśniła się tylko pozornie.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2012-02-13 o 10:23
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 09:06   #1602
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Wiesz co ja oglądałam ten serial i na końcu sezonu nie było wyjaśnione kto ją zamordował.
Może ty piszesz o wersji duńskiej a nie amerykańskiej? Bo duńska leciała na Ale kino.
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
W duńskiej wyjaśniono? W amerykańskiej sprawa wyjaśniła się tylko pozornie.
Wybaczcie zamieszanie faktycznie na ale kino+ będzie lecieć duńska wersja, której nie oglądałam, bo oglądałam amerykańską i faktycznie sprawa wyjaśniła się tylko pozornie, więc w amerykańskiej drugi sezon ma być rozwiązaniem sprawy z poprzedniego sezonu, ale i tak doszły mnie gdzieś słuchy, że ma też być nowa sprawa. Czy w duńskiej odkryto kto stał za zabójstwem? Pewnie tak, skoro ma być całkiem nowa historia
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-13, 17:58   #1603
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Seriale

Zaczelam ogladac Dorastająca nadzieja, nawet, nawet, po 3 odcinku sie wkrecilam i jest co raz zabawniej ;-)
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 14:44   #1604
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Seriale

Ale spędziłam kreatywnie ten tydzień ferii...
Nadrobiłam House'a, obejrzałam wreszcie Grę o Tron, zaczęłam i skończyłam do bieżących odcinków Revenge. Miałam w planach skończenie wreszcie Lie to me, utknęłam gdzieś pomiędzy drugim, a trzecim sezonem i od ponad roku nie ruszyłam nic...
Jeszcze mam parę ściągniętych seriali do zerknięcia, więc pewnie weekend będzie równie twórczy co cały tydzień .
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 09:03   #1605
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Seriale

Ja ostatnio zupełnie nie mogę znaleźć czasu na nadążaniem na bieżąco z serialami,a co dopiero zaczynanie nowych
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 12:04   #1606
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Podam przykłady akcji,które się tam wyprawiają:uzależnienie od cracku,po to,by pójść na zasiłek i dostawać pieniądze od państwa,wdychanie kleju,dzikie tańce po LSD,znalezienie dziecka w śmietniku,urodzenie dziecka dla pieniędzy,liczne zabawy i gry związane z piciem alkoholu itd.
A wszystko to jest przedstawione w taki sposób,że ręce opadają,przy czym scenariusz każdego odcinka jest bardzo sprytnie napisany i gra aktorów jest rewelacyjna,ja naprawdę polecam
z chęcia obczaję, bo brzmi dobrze.
ja ostatnio obejrzałam suits, może nie powala ale dobrze się ogląda.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 08:43   #1607
magniesia
Raczkowanie
 
Avatar magniesia
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rypin
Wiadomości: 93
Dot.: Seriale

Witam.
Poszukuję ostatniego 34 odcinka serialu SAVANNAH.
Czy może ktoś go posiada, lub wie, gdzie mogę go zdobyć?
Pozdrawiam.
magniesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 09:16   #1608
karuzel_a
Raczkowanie
 
Avatar karuzel_a
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 348
Dot.: Seriale

Jestem uzalezniona bez pamięci od Chirurgów. Obecnie rozpoczęłam oglądać Czystą Krew i też mi się podoba - czuję, że to będzie mój drugi nałóg...
__________________
http://art-lifestyle-by-bea.blogspot.com/

blog o codziennych rzeczach w niecodziennym stylu...
karuzel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 10:01   #1609
Marcepsien
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Seriale

Od początku do końca jestem na bieżąco z każdym nowym odcinkiem jeśli chodzi o The Big Bang Theory oraz Two and a Half Men. Za sobą mam całość IT Crowd (niestety nie zapowiada się na więcej odcinków, bardzo żałuję); 7 sezonów Family Guy (nowszych jakoś nie oglądałam na bieżąco a teraz nie za bardzo chce mi się nadrabiać...); 7, 8 i 9 sezon Z Archiwum X dla przypomnienia starych dobrych czasów... Ostatnio zaczęłam Dr. House'a - kiedy wszyscy znajomi już skończyli, ja dopiero brałam się za początek... Wcześniej sądziłam, że skoro wszyscy się nim zachwycają, to pewnie jest beznadziejny ; P Jestem na końcówce piątego sezonu i w sumie daje radę.
Marcepsien jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 20:08   #1610
iwa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 181
Dot.: Seriale

A ogląda ktoś "Camelot"? Jestem ciekawa wrażeń.
Morgana właśnie zaczyna dokuczać Arturowi
iwa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-27, 19:29   #1611
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: Seriale

Uwielbiam Big Bang Theory
I - How I Met Your Mother
I ostatnio The Listener
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 08:50   #1612
kasiunia0504
Rozeznanie
 
Avatar kasiunia0504
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 543
GG do kasiunia0504
Dot.: Seriale

No właśnie ja już chyba 3 razy zabierałam się do Parks And Recreation... pierwszy sezon obejrzałam i jakoś nigdy do końca mnie nie wciągnęło mimo, że miał swoje momenty Chyba dam jeszcze jedną szansę
kasiunia0504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 16:22   #1613
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Seriale

Jestem ciekawa Waszych opinii o Pushing Daisies - warto?
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 15:35   #1614
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: Seriale

Obejrzałam ostatni odcinek White Collar i mysle sobie tylko jedno: cholerny Neal!
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 15:46   #1615
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Seriale

skończyłam dzisiaj pierwszy sezon american horror story. czołówka miażdży, jedna z lepszych jakie kiedykolwiek widziałam. mocna, klimatyczna. serial bardzo ok. świetna postać constance, moiry, tate`a. polecam! wiele razy oglądałam z zasłoniętymi oczami
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 15:49   #1616
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez blysk_w_oku Pokaż wiadomość
Obejrzałam ostatni odcinek White Collar i mysle sobie tylko jedno: cholerny Neal!
Ja podobnie. Fajne zakończenie sezonu. Teraz tylko czekać do czerwca na nowy...

AHS obejrzałam już jakiś czas temu, ale nie bałam się aż tak, żeby siedzieć z zamkniętymi oczami .
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-04, 15:51   #1617
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Seriale

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Ja podobnie. Fajne zakończenie sezonu. Teraz tylko czekać do czerwca na nowy...

AHS obejrzałam już jakiś czas temu, ale nie bałam się aż tak, żeby siedzieć z zamkniętymi oczami .
mnie irytują te mniej lub bardziej straszne sceny ('po cholerę ona włazi do piwnicy?'), więc dla swojego komfortu psychicznego wolałam nie patrzeć
czekam na drugi sezon, a póki co zabieram się za breaking bad.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 11:17   #1618
iwa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 181
Dot.: Seriale

W marcu rusza na hbo nowy sezon "Spartacusa". Oglądałyście poprzedni sezon? Mi się bardzo podobał.
iwa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 19:48   #1619
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Seriale

W weekend obejrzałam cały pierwszy sezon "Modern Family" Czekają na mnie kultowi "Przyjaciele" i torhce mnie kultowy "Mad Men"
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-06, 20:27   #1620
nosfera
Raczkowanie
 
Avatar nosfera
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 111
Dot.: Seriale

Ja zakończyłam teraz oglądanie wszystkich sezonów BatteStar Galactica. Wciąga ale szkoda, że końcówka jak dla mnie była dość słaba, jakby scenarzyści nie mieli pomysłu jak zakończyć. A teraz szykuję się na pierwszy sezon Mad Men
nosfera jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 14:10:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.