Duac , kto stosował ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-26, 15:01   #1
KaMyR09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16

Pytanie o DUAC!!


mam pytanie.. moj dermatolog przepisal mi wczoraj DUAC GEL .. mam przebarwienia i drobne blizny czy to pomoze? jak tak to po jakim czasie? mowil ze to ma sluszczac naskorek co o tym myslicie?
KaMyR09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 15:15   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Pytanie o DUAC!!

Cytat:
Napisane przez KaMyR09 Pokaż wiadomość
mam pytanie.. moj dermatolog przepisal mi wczoraj DUAC GEL .. mam przebarwienia i drobne blizny czy to pomoze? jak tak to po jakim czasie? mowil ze to ma sluszczac naskorek co o tym myslicie?
Jest kilka osobnych i 'rozbudowanych' wątków o duac. Jeśli ci przepisał, to go stosuj, nikt ci nie da gwarancji ze pomoze, i nike nie da ze nie pomoże.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 15:49   #3
KaMyR09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Pytanie o DUAC!!

NIEZROZUMIANY15 prosze Cie nie wypowiadaj sie w moich watkach bo twoje wypowiedzi zazwyczaj sa bez sensu
KaMyR09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 16:01   #4
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Pytanie o DUAC!!

Cytat:
Napisane przez kamyr09 Pokaż wiadomość
niezrozumiany15 prosze cie nie wypowiadaj sie w moich watkach bo twoje wypowiedzi zazwyczaj sa bez sensu
za to twoje sa z sensem, na forum masz najlepszych dermatolog swiata, ktorzy doglebnie znaja twoja skore i rodzaj dolegliwosc, dadza ci pewnosc co ci pomoze, skoro jak widac solarium odrzuciles na bok (wrescie jedna przemyslana decyzja). Chetnie poczytam wypowiedzi innych uzytkownikow na twoj watek : - ).
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 16:05   #5
KaMyR09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Pytanie o DUAC!!

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
za to twoje sa z sensem, na forum masz najlepszych dermatolog swiata, ktorzy doglebnie znaja twoja skore i rodzaj dolegliwosc, dadza ci pewnosc co ci pomoze, skoro jak widac solarium odrzuciles na bok (wrescie jedna przemyslana decyzja). Chetnie poczytam wypowiedzi innych uzytkownikow na twoj watek : - ).
widac ze jestem dzieckiem ktoremu sie w domu nudzi
KaMyR09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 14:20   #6
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Pytanie o DUAC!!

Cytat:
Napisane przez KaMyR09 Pokaż wiadomość
mam pytanie.. moj dermatolog przepisal mi wczoraj DUAC GEL .. mam przebarwienia i drobne blizny czy to pomoze? jak tak to po jakim czasie? mowil ze to ma sluszczac naskorek co o tym myslicie?
Nierozumiany15 ma rację, że na forum jest sporo o tym środku, poszukaj
Duac zawiera clindamycyne, czyli antybiotyk i nadtlenek benzoilu (składnik znajadujący się w brevoxylu jeśli się orientujesz). zatem ten drugi jest odpowiedzialny za złuszczanie i lekkie rozjaśnianie. teoretycznie więc powinno Ci pomoc. ja jednak używałam i nie polecam.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 17:04   #7
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Pytanie o DUAC!!

Cytat:
Napisane przez ta_bletka Pokaż wiadomość
Nierozumiany15 ma rację, że na forum jest sporo o tym środku, poszukaj
Duac zawiera clindamycyne, czyli antybiotyk i nadtlenek benzoilu (składnik znajadujący się w brevoxylu jeśli się orientujesz). zatem ten drugi jest odpowiedzialny za złuszczanie i lekkie rozjaśnianie. teoretycznie więc powinno Ci pomoc. ja jednak używałam i nie polecam.
Ja juz sobie dalem spokoj z tym gosciem. Mu nic nie wytlumaczysz, choc wpisywał się na wątku o solarium i otrzymywał odpowiedzi, to zakladal kolejne, bo tak abrdzo wierzy/ł w pomaganie solarium..eh.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 19:26   #8
marna94
Przyczajenie
 
Avatar marna94
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Duac

...mam pytanko...czy ktos z was uzywal zelu duac....? Jak szybko bylo widac efekty...?
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi
__________________
...Twoje Oczy Już Nigdy Się Nie Przyśnią....Cienka Linia Miłością I Nienawiścią....
marna94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:40   #9
dudka2811
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 36
Dot.: Duac

wpisz w wyszukiwarkę żel duac i znajdziesz kilka odpowiedzi, ja osobiście stosuję go i jak wcześniej już pisałam widać efekty a już biorę o ile się nie mylę z 3 tyg. ale na początku miałam straszne problemy z suchą skórą znaczy wysuszył mi ją i miłam podrażniona- czerwona twarz rano ale to przez kilka dni tylko. Więc ja osobiście polecam tylko uważaj z wystawianiem twarzy na słońce ...
dudka2811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 14:14   #10
Wyimagin0wana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 425
Dot.: Duac

Używałam tego... W ogóle mi nie pomogło, ale mojemu znajomemu z kolei bardzo pomogło. (;
__________________
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Gratuluję, dostajesz ode mnie koronę małej księżniczki wizaż 2012 w dziedzinie mózgi matematyczne.
Wyimagin0wana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 23:39   #11
Dominikaa16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Pytanie dotyczace DUAC

Witam mam pewien problem poniewaz Pani dermatolog przepisala mi DUAC ZEL, mowilam jej ze juz go stosowalam lecz ona twierdzi ze nic nie zaszkodzi sprobowac jeszcze raz. Na ulotce jest napisane ze maksymalny czas uzywania zelu to 12 tygodni. TAK WIEC czy jezeli od ostatniego stosowania zelu(8 tygodni) po 4-tero miesiecznej przerwie moge go nadal uzywac i jakie moga byc tego konsekwencje?
Dominikaa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 08:33   #12
Seyene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 32
GG do Seyene
Dot.: Pytanie dotyczace DUAC

oczywiście że możesz go stosować, byłam w tej samej sytuacji i lekarka nakazała mi zrobić sobie poprostu 3-tygodniową przerwę i dopiero wrócić
Seyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:53   #13
Dominikaa16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie dotyczace DUAC

Dzieki wielkie
Dominikaa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 15:38   #14
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
duac

hej
od tygodnia stosuje duac twarz wyglada ladnie pomaga na szcescie ale.....jest bardzo przesuszona rano myje twarz zelem delikatnym nakladam humektan i excipial wyglada ladnie jak wroce ze szkoly zmyje to wszystko to widac ze jest cala taka szorstka i sucha wieczorem muje twarz i nakladam duac
myslicie ze robie cos nie tak ostatnio jeszcze jak wrcaam ze szkoly smaruje drugi raz tym kremem nawilzajacym nie zaszkodzi?
wogole przy tym leku ta twarz ma tak wygladac?
i jeszcze sie zapytam moze za duzo wysuszaczy duac excipial lepiej przezucic sie na jakis podklad nawilzajacy ale jak tak to znacie jakis tani ale zeby nie zaszkodzil skorze?
bardzo dziekuje jesli ktos przeczyta ten moj post bo troszke dlugi mi wyszedl
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 09:54   #15
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
Duac

Hej. Pewnie pojawił się podobny wątek już na tym forum, ale zależy mi na tym, by mój post został przeczytany, dlatego zaczynam nowy. Mam problem - trądzik. Mam go na brodzie, w zasadzie syfków już nie mam, bo wszystkie mi znikły, ale pozostały po tym blizny i przebarwienia. Stosowałam krem No Scar przez jakieś 4 tygodnie i nadal go stosuje i widzę minimalne efekty jego stosowania. Rzeczywiście zaczerwienienia stały się mniej widoczne, praktycznie niezauważalne pod odrobiną pudru. Myślałam sobie: w końcu się tego pozobęde, po wakacjach bede miec spokój, ale nic z tego. Poszłam do dermatologa i pani zapisała mi żel Duac na noc. Smaruje nim brodę od 3 nocy i mam strasznie zaczerwienioną brodę ( czytałam opinię innych, że to podobno normalne), ale boję się, że to mi wypali skóre i będę musiała zacząć wszystko od nowa, a już tak było dobrze. Dzisiaj moja broda wygląda fatalnie, w porównaniu do tego, co było przed użyciem tego żelu to jest aktualnie jakaś tragedia. Pani kazała mi to nakładać na kroski, gdyby nowe się pojawiły i właśnie na te przebarwienia, żeby mi się już całkiem zagoiły, a tym czasem mam dużo gorzej, czy będę musiała zacząć od nowa? Moja broda naprawdę już ładnie wyglądała, a teraz znowu jest okropnie... ;/ Przepraszam, że się tak rozpisałam.

Chciałam zapytać, czy ktoś też używał tego żelu na przebarwienia i blizny, czy tylko na usuwanie krostek, i czy to cos pomogło w przypadku tych przebarwień? Zaznacze jeszcze, że nie przeczytałam dobrze ulotki i nie przechowywałam żelu przed otwraciem w lodówce, czy to mogło jakoś wpłynąć na właściwości żelu? Proszę o odpowiedź.
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 21:42   #16
gracy
Raczkowanie
 
Avatar gracy
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: Duac

Hej,mi dermatolo powiedział,że tego kremu nie stosuje sie na całą twarz,tylko punktowo
gracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 07:31   #17
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
Dot.: Duac

Ja używam go punktowo, ale własnie na te blizny, tylko że póki co to nie wygląda wcale lepiej, tylko gorzej. Nie wiem, czy mam to odstawić, czy dalej smarować... najwyżej zobaczę czy po tygodniu się sytuacja zmieni czy nadal będzie gorzej, zamiast lepiej i wtedy przestane się tym smarować. Wszyscy uzywają tej maści raczej na krosty, a babka mi na blizny i przebarwienia zapisała, a póki co mam całą brodę czerwoną i skórę jak papier ścierny ;/
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 07:59   #18
kasiunia0504
Rozeznanie
 
Avatar kasiunia0504
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 543
GG do kasiunia0504
Dot.: Duac

to może zmniejsz częstotliwość? Ja nie miałam takich skutków ubocznych więc Ci nie pomoge, ale może daj odpocząc buzi przez pare dni a potem zacznij smarować co 2-3 dni brode...
kasiunia0504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 09:17   #19
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
Dot.: Duac

Chyba tak zrobię. Najgorsze jest to, że boję się, iż odstawienie Duac nie pomoże i broda nie wróci do stanu sprzed tego, jak zaczęłam ten żel używać. Naprawdę już było okej, a teraz nie chcę zaczynać od nowa. Są wakacje, a ja zamiast gdzieś wyjść to się wstydzę z taką brodą wychodzić z domu ;/ Porażka.
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 09:21   #20
Carnimirie
Raczkowanie
 
Avatar Carnimirie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
Dot.: Duac

Używam właśnie żelu Duac. Dermatllog poleciła mi nakładać go miejscowo, niestety na przekór tym radom posmarowałam całą twarz. Po kilku dniach takiego stosowania na całej skórze pojawiły się wypryski - "grysik" pewnie niektóre z Was wiedzą niestety o co chodzi.
Ostawiałam lek na tydzień, niestety cera nie wróciła do normy. Stosuję go teraz punktowo, jeśli widzę, że zaraz będę miała na twarzy erupcję wulkanu lub mam zgrubiające się zaczerwienienie ("wiedz, że coś się dzieje).
Dermatolog powiedziała mi (i tak jest napisane na ulotce), że to lek na lekki trądzik, więc szału nie ma i pewnie nie będzie.
Carnimirie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 09:30   #21
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
Dot.: Duac

A moja pani dermatolog w sumie nie mówiła mi tak dosłowanie, żebym nakładała do tylko punktowo, powiedziała, żebym tak robiła, bo szkoda żelu, bo jest drogi, a po 2 tygodniach te blizny i przebarwienia mają zniknąć.. już widze jak znikają, jest jeszcze gorzej.. nie mam już do tego siły... jak mi się nie poprawi, to nie wiem już sama co mam z tym cholerstwem zrobić.

Carnimirie, a tobie Pani zapisała ten żel na syfki, czy na blizny i przebarwienia?
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 09:52   #22
Carnimirie
Raczkowanie
 
Avatar Carnimirie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
Dot.: Duac

Cytat:
Napisane przez Selenia1995 Pokaż wiadomość
Carnimirie, a tobie Pani zapisała ten żel na syfki, czy na blizny i przebarwienia?
Na lekką postać trądziku. Blizny i przebarwienia mam też w pakiecie i tu zauważyłam lekką poprawę.
Też słyszałam argument od mojej dermatolog o cenie leku, ale jego przydatność jest dość krótka, więc stwierdziłam, że nie będę oszczędzać. Poza tym, nie zależy mi tylko na zwalczaniu pryszczy, lecz także na zapobieganiu ich powstawaniu... Wiem tylko, że już nie zdecyduję się na potraktowanie Duakiem całej twarzy, to raczej nie jest lek dla mnie.
Może spróbuj te zaczerwienienia rano i np. godzinę po użyciu Duaku posmarować jakimś nawilżającym, neutralnym dermoprotektorem?
Carnimirie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 10:07   #23
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
Dot.: Duac

A po ilu zastosowaniach zobaczyłaś poprawę?

Na razie w dzień używam, by nawilżyć skórkę maści z witaminą A.
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 10:21   #24
Carnimirie
Raczkowanie
 
Avatar Carnimirie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
Dot.: Duac

hmmm, trudno powiedzieć z reguły po 4 dniach (4 użyciach) wypryski znikają
Carnimirie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 10:52   #25
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
Dot.: Duac

Pasowałoby mi iść znowu do dermatologa... Wyskoczyła mi jedna krostka, bo miałam okres i rzeczywiście po 2 dniach mi zniknęła, ale na blizny i przebarwienia u mnie sie kompletnie nie sprawdza ;/
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 10:56   #26
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Duac

ja też używam tego żelu. na twarzy smaruję od tygodnia punktowo- jest wielka poprawa; natomiast na szyi (miejsce od ucha do brody) zaczęłam smarować całość- niestety rozsiałam tym smarowaniem i teraz mam zaognioną szyję i wręcz wysuszoną. na parę dni odstawiłam żel- smaruję tylko kremem głeboko nawilżającym to miejsce. jak nawilże- to powróce do tego leku.
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:11   #27
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
Dot.: Duac

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
ja też używam tego żelu. na twarzy smaruję od tygodnia punktowo- jest wielka poprawa; natomiast na szyi (miejsce od ucha do brody) zaczęłam smarować całość- niestety rozsiałam tym smarowaniem i teraz mam zaognioną szyję i wręcz wysuszoną. na parę dni odstawiłam żel- smaruję tylko kremem głeboko nawilżającym to miejsce. jak nawilże- to powróce do tego leku.
U mnie to samo z brodą. Stosuje ten preparat od 5 nocy i w pierwszy dzień było ładne, w drugi w miarę, ale 3 już skóra jak papier ścierny i pomarańczowo - czerwona.. źle to wygląda. Chyba też odstawie ten żel na jakiś czas, może skóra się wygoi i znowu spróbuję, a jak nie, to całkiem to rzuce i będę tylko No scarem smarować, bo to dawało efekty... nie za szybko, ale powoli plamki stawały się jaśniejsze
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:17   #28
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Duac

Cytat:
Napisane przez Selenia1995 Pokaż wiadomość
U mnie to samo z brodą. Stosuje ten preparat od 5 nocy i w pierwszy dzień było ładne, w drugi w miarę, ale 3 już skóra jak papier ścierny i pomarańczowo - czerwona.. źle to wygląda. Chyba też odstawie ten żel na jakiś czas, może skóra się wygoi i znowu spróbuję, a jak nie, to całkiem to rzuce i będę tylko No scarem smarować, bo to dawało efekty... nie za szybko, ale powoli plamki stawały się jaśniejsze

ja odstawiłam- tak jak uczulała mnie dermatolog... te wysuszoną (wręcz mogę powiedzieć wypaloną) skórę smaruję głeboko nawilżajacym kremem, a dodatkowo lekiem zinalfat - kiedys dostałam go na takie zmiany..
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:27   #29
Selenia1995
Raczkowanie
 
Avatar Selenia1995
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 63
Dot.: Duac

Ja poszłam do jakiejś innej pani i ta w sumie prawie wcale nie popatrzyła mi na brodę, od razu coś zapisała, rzuciła, żeby smarować codziennie wieczorem i tyle, nie mówiła nic o żadnym wysuszaniu skóry, zaczerwienieniu.

A czy to, że przed otwarciem nie przechowywałam produktu w lodówce mogło jakoś wpłynąć na jego właściwości?
Selenia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:58   #30
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Duac

Cytat:
Napisane przez Selenia1995 Pokaż wiadomość
Ja poszłam do jakiejś innej pani i ta w sumie prawie wcale nie popatrzyła mi na brodę, od razu coś zapisała, rzuciła, żeby smarować codziennie wieczorem i tyle, nie mówiła nic o żadnym wysuszaniu skóry, zaczerwienieniu.

A czy to, że przed otwarciem nie przechowywałam produktu w lodówce mogło jakoś wpłynąć na jego właściwości?

raczej nie.. ja sama nie trzymam go w lodówce.. te zmiany są wynikiem skutków ubocznych ..

ps. ja sama jestem wkurzona na takich dermatologów, którzy nawet nie zwracają uwagi na pacjentów tylko przepisują byle co, na byle jak!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-07 20:47:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.