Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-10, 17:56   #2641
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 19:02   #2642
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Widziałyście filmik Karoliny z wizażystką o zakrywaniu trądziku? Co myślicie?
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 19:14   #2643
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez daisy_002 Pokaż wiadomość
Widziałyście filmik Karoliny z wizażystką o zakrywaniu trądziku? Co myślicie?
Jaki filmik?
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 19:18   #2644
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Jaki filmik?
JAK ZAKRYĆ TRĄDZIK - SPOTKANIE Z WIZAŻYSTKĄ VICHY


proszę
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 19:38   #2645
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez daisy_002 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie szału nie ma,staniki nie latają
Nic odkrywczego nie powiedziały.
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 19:51   #2646
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Jak dla mnie szału nie ma,staniki nie latają
Nic odkrywczego nie powiedziały.
A ja tam nauczyłam się nowych wyrażeń, na przykład folijki matujące czy rozjaśniacz pod oczy
Wizażystka próbowała trochę udawała kosmetolog i dermatolog, do tego z tekstem, że ciężko będzie jej to zakryć, będzie dużo pracy.... Widać, że Karolinie się przykro zrobiło. A to co ona ma na twarzy to naprawdę nie jest tragedia.
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 20:20   #2647
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

No niestety, ale takie rady wizażystów konkretnych firm kosmetycznych nie są zbyt obiektywne. Nie mówię, że nie ma w nich nic prawdy, no ale trzeba się liczyć z tym, że takie wypowiedzi zawierają zarówno rady, jak i reklamę
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 09:36   #2648
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez daisy_002 Pokaż wiadomość
A ja tam nauczyłam się nowych wyrażeń, na przykład folijki matujące czy rozjaśniacz pod oczy .
dokladnie
Moze malowac innych osob nie umiem, ale mam wrazenie, ze mam wieksza wiedze teoretyczna niz ta pani...

Maskowanie blizn ubytkowych dokladaniem podkladu az beda niewidoczne chyba tynkiem trzeba by to robic

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 09:45   #2649
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Bylam wczoraj na wizycie u kosmetyczki, powiem szczerze ze takiego braku profesjonalizmu dawno nie widzialam, rozumie ze kosmetyczka to nie lekarz dermatolog, ale powinna miec wiedze jak leczyc tradzik albo chociaz powiedziec "idz do lekarza ja nie potrafie pomoc" a po drugie moja cera nie jest taka najgorsza, nie mam zadnych stanow zapalnych ... tylko ....

no wlasnie zbadala mi skore manualnie i pod lampa ultrafioletowa i powiedziala ze mam strasznie zapchane pory w strefie T i na kosciach policzkowych ... uggggghhhhhh jak to jest mozliwe!!!

nie mam stanow zapalnych ale wszystko pozapychane, kosmetyczka bedzie mi robic peeling kawitacyjny i tyle, przeciez to zupelnie nie rozwiaze problemu

wczoraj ze zlosci wzielam moj derma roller i zrobilam sobie zabieg mocniej niz zwykle teraz siedze przy biurku i mam ochote zanurzyc twarz w oleju, jest taka sucha i podrazniona, chyba niezle popeka
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 11:31   #2650
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny
Czy możecie mi polecić jakiś kosmetyk z kwasami na trądzik krostkowo-grudkowy? Brat stosował wcześniej Effaclar duo, który wyciągał wszystkie zanieczyszczenia i trądzik tylko zaostrzył. Myślałam nad Triacneal z Avene. W tej chwili używa jedynie żelu do mycia twarzy dla mężczyzn z bielendy i maseczek do twarzy peel off z rival loop. Co dziwne, trądzik trochę ustąpił, ale nadal pory są zapchane i pojawiają stany zapalne. Planuję go wysłać do dermatologa, ale póki co chciałabym jakoś załagodzić ten problem.
Z góry dziękuję za pomoc
To ja polecę acne derm
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 12:55   #2651
Mentalna_Idiotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Thumbs up Problemy z tradzikiem

Hej!
Chciałam sie z Wami podzielić 2 skutecznymi sposobami na tradzik i nie tylko.
Ogólnie mam duze problemy z cera, walcze z wypryskami, zaskornikami i innmi zmianami na twarzy od wielu lat, mam cere sucha i do tego atopowa. Mnostwo kosmetyków mnie uczula.
Staram sie tez nie wydawac duzo pieniedzy na kosmetyki, dlatego to, co zaraz opisze jest fajnym rozwiazaniem.
Zawsze stosowałam tylko i wylacznie komsetyki z Ziaji, sa dla mnie idealne, dlatego tez polecam Wam nowy krem z olejem arganowym.
I tu wlasnie chodzi o olejek arganowy. Kupilam go w aptece w wersji naturalnej (bo w tych kremach jest go co najwyzej 0,2 %) Bioolej arganowy, jakos tak, naturalny bezzapachowy. Poradzila mi tak znajoma kosmetyczka (absolutnie zakazała oczyszczania twarzy w salonach, powiedziala ze dla niektorych moze oznaczac to pogorszenie kondycji twarzy po zabiegu).
Powiedziała, zebym wcierala ten olejek na noc na twarz. Nie ma szczegolnie przyjenego zapachui jest dosc tlusty ale naprawde pomaga. Butelka kosztuje kolo 40 zł, ale jest bardzo wydajna, gdyz na cala twarz wystarczy tylko duza kropla. Ten olejek jest przeciwzapalny, łagodzi takze zmiany alergiczne. Czesto wyskakuja mi uczulenia np. po wew. stronie lokci a takze podraznienia po depilacji w miejscach intymnch, w tych wypadkach tez go stosuje i jest skuteczny. Mozna go uzywac takze do wcierania we wlosy (czego nie probowałam), na cellulit, na dlonie i paznokcie oraz rozne blizny, ktore splycaja sie po jego zastosowaniu. Naprawde super uniwersalna rzecz.

Druga sprawa to maseczka z glinki, ktora dostaniceie w sklepach ze zdrowa zywnoscia lub zielarskich na przyklad. Opakowanie, ktore ja kupilam kosztowało 8.50 i wystarcza na jakies 6-8 maseczek. Zaczelam stosowac tylko i wlacznie te kosmetyki oraz jakis tam tonik oczywiscie i naprawde po 3 tygodniach problemy prawie ustały.

Niedrogim Kosztem pozbylam sie paskudnej cery. Oczywiscie nie gwarantuje, ze kazdemu pomoze, ale wiem, ze duzo osob przechodzi pieklo z tymi sprawam, moze akurat warto wprobowac.

Mentalna_Idiotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 21:17   #2652
sunny_rose
Przyczajenie
 
Avatar sunny_rose
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Dot.: Problemy z tradzikiem

wow naprawdę? jakoś mnie nie ciągnęło do kosmetyków z tym olejkiem arganowym, ale może faktycznie spróbuję.. ja jestem bo lekarstwach (antybiotyk), miałam różne maści i spray'e ale to ciągle powraca :| u mnie najgorsze te czerwone plameczki które pozostają.. ale dzięki za pomysł, może wypróbuję
sunny_rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 22:10   #2653
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej
Muszę w końcu wrócić na ten wątek na dłużej znowu.
Niestety z cerą dalej te same problemy. Aktualnie używam pudru Jadwiga, jutro przyjdzie do mnie podkład z Annabelle Minerals, no i kupiłam sobie w końcu pędzel do pudru z Eco Tools. To chyba jedyne plus, że w końcu znalazłam kasę na zakupienie tych rzeczy.

Poza tym to lipa...Wróciłam dzisiaj od drugiej wizyty u endokrynologa i muszę znowu zrobić jakieś badania, jakiś test z Dexametazonem. Wygląda na to, że lekarka będzie chciała mi go przepisać na dłużej, ale ja nie chcę bo ten lek ma takie skutki uboczne, że raczej wyglądałabym jeszcze gorzej niż teraz... No i z tego powodu znowu jestem w punkcie wyjścia, czyli wydałam kupę kasy na lekarzy i badania, naczekałam się w kolejkach i nie wiem nic i nic mi nie pomaga.
Normalnie mam ochotę sobie w łeb strzelić!

Włosy mi już też bardzo wypadają, nawet fryzjerka stwierdziła, że mam gęste włosy, ale widać przerzedzenia. To wszystko przez nadmiar androgenów, tylko problem z tym, że nie za bardzo wiadomo jak to u mnie zlikwidować.

Pracuję w miejscu, gdzie jest lipne sztuczne światło, które jak żadne inne cudownie podkreśla każdego pryszcza, każdą zmarszczkę, każde przebarwienie, nierówności przede wszystkim świecenie. I tak codziennie do ludzi z tym... Przepraszam, że się tak wyżalam, ale po tylu latach jest coraz gorzej. Jestem wściekła, sfrustrowana i załamana jednocześnie. Tylko wizaż jest w stanie mnie pocieszyć.
Dlatego wracam

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2013-09-11 o 22:14
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 22:17   #2654
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Problemy z tradzikiem

W glinki to ja jak najbardziej uwierzę, sama jestem fanką. Ale olejek arganowy? Z tego, co się orientuję, jest niezłym zapychaczem. A co do tej Ziai- niezłą reklamę zrobiłaś. czytając początek posta, miałam wrażenie, że to spam Uważaj, bo Cię zbanują.
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 07:21   #2655
Mentalna_Idiotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 19
Dot.: Problemy z tradzikiem

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
W glinki to ja jak najbardziej uwierzę, sama jestem fanką. Ale olejek arganowy? Z tego, co się orientuję, jest niezłym zapychaczem. A co do tej Ziai- niezłą reklamę zrobiłaś. czytając początek posta, miałam wrażenie, że to spam Uważaj, bo Cię zbanują.
Serio? O to przepraszam, mozliwe, ze zabrzmialo to jak reklama.
Ale po prostu ziaja odpowiada mi najbardziej, wiem ze wiele osob nie zadowala wcale, ale to jest indywidualna sprawa, kazdy ma inna cere

Co do olejku, oczywiscie nie stosuje go w nadmiernych ilosciach, bo faktycznie moze zpychac, jest tlusty, ale jest przy tym przeciwzapalny, dlatego go polecam na takie ropne, saczace sie zmiany

Edytowane przez Mentalna_Idiotka
Czas edycji: 2013-09-12 o 07:22
Mentalna_Idiotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 09:59   #2656
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Problemy z tradzikiem

Cytat:
Napisane przez Mentalna_Idiotka Pokaż wiadomość
Serio? O to przepraszam, mozliwe, ze zabrzmialo to jak reklama.
Ale po prostu ziaja odpowiada mi najbardziej, wiem ze wiele osob nie zadowala wcale, ale to jest indywidualna sprawa, kazdy ma inna cere

Co do olejku, oczywiscie nie stosuje go w nadmiernych ilosciach, bo faktycznie moze zpychac, jest tlusty, ale jest przy tym przeciwzapalny, dlatego go polecam na takie ropne, saczace sie zmiany
Może i przeciwzapalny, ale mnie po kilku dniach zapchał i mimo, że wcześniej miałam całkiem ładną buźkę bez pryszczy tak po kilku dniach moja twarzy była nimi obsypana.
Co do Ziaji, podchodzę do niej z rezerwą, bo spora część ich kremów opiera się na parafinie.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 10:38   #2657
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Problemy z tradzikiem

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Może i przeciwzapalny, ale mnie po kilku dniach zapchał i mimo, że wcześniej miałam całkiem ładną buźkę bez pryszczy tak po kilku dniach moja twarzy była nimi obsypana.
Co do Ziaji, podchodzę do niej z rezerwą, bo spora część ich kremów opiera się na parafinie.
Nie rozumiem i nie zrozumiem fenomenu oleju arganowego, są o wiele lepsze i cenniejsze oleje. Nawet pasujący olej cery tłuste powinny aplikować 2-3 razy w tygodniu. Przenawilżenie jest tak samo szkodliwe jak przesuszenie.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 11:01   #2658
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Problemy z tradzikiem

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem i nie zrozumiem fenomenu oleju arganowego, są o wiele lepsze i cenniejsze oleje. Nawet pasujący olej cery tłuste powinny aplikować 2-3 razy w tygodniu. Przenawilżenie jest tak samo szkodliwe jak przesuszenie.
Tylko że olej nie nawilża, a jedynie zabezpiecza przed utratą nawilżenia.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 11:53   #2659
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Problemy z tradzikiem

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Tylko że olej nie nawilża, a jedynie zabezpiecza przed utratą nawilżenia.
Wiem o tym.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 11:55   #2660
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Problemy z tradzikiem

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Tylko że olej nie nawilża, a jedynie zabezpiecza przed utratą nawilżenia.
No właśnie jak to jest z tymi olejami. Bardzo często można przeczytać, że nawilżają, że właśnie arganowy najlepiej nawilża.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 12:01   #2661
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Problemy z tradzikiem

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
No właśnie jak to jest z tymi olejami. Bardzo często można przeczytać, że nawilżają, że właśnie arganowy najlepiej nawilża.
Wystarczy dodać humektant, np. kwas hialuronowy.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 12:21   #2662
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

ja mam dosc dziwne doswiadczenie z kremami nawilzajacymi ... zawsze jak je uzywam moja skora bardziej sie przesusza - tak samo dziaja oleje i olejki, ja czasem uzywam olejku arganowego albo jojoba do zmycia makijazu ale pozniej zawsze dokladnie go zmywam mleczkiem, plynem micelarnym albo tonikiem zeby nic nie zostalo bo zapycha i pozniej z tego wychodza stany zapalne ktorych niecierpie ...

z drugiej strony ja i tak mam bardzo mocno zaczopowane pory - zgodnie ze spostrzezeniami mojej kosmetyczki wiec nie wazne czym myje twarz ona i tak jest zaczopowana.

Stwierdzialam ze wracam do kuracji antytradzikowej - przez ostatnie pol roku bylam na lagodnej i nawilzajacej - nic mi to nie pomoglo, teraz stosuje serum z kilkoma kwasami, do tego zamowilam sobie Retin A bo ma dosc ciekawe recenzje a slyszalam ze i ma dobre dzialanie przeciwzmarszczkowe a ja chce zapobiegac zeby nie powstaly.

Po derma rollerze juz wszystko sie zagoilo i wygladam normalnie choc czuje ze skore mam niezle sciagnieta - w piatek robie kolejny zabieg tym razem 4 efekty wygladzenia powierzchnii skory - NIEZAUWAZALNE ... ale nie poddaje sie, to po prostu musi dzialac!!!
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 12:45   #2663
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Po derma rollerze juz wszystko sie zagoilo i wygladam normalnie choc czuje ze skore mam niezle sciagnieta - w piatek robie kolejny zabieg tym razem 4 efekty wygladzenia powierzchnii skory - NIEZAUWAZALNE ... ale nie poddaje sie, to po prostu musi dzialac!!!
Ile mm masz rolke i co dajesz pod rolke?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 13:56   #2664
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Problemy z tradzikiem

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Może i przeciwzapalny, ale mnie po kilku dniach zapchał i mimo, że wcześniej miałam całkiem ładną buźkę bez pryszczy tak po kilku dniach moja twarzy była nimi obsypana.
Co do Ziaji, podchodzę do niej z rezerwą, bo spora część ich kremów opiera się na parafinie.
ja ogólnie do kremów podchodzę jak do ognia, ale poza tym jakieś toniki i płyny do demakijażu mnie uczulały/podrażniały. Na pewno dwufazowy płyn do demakijażu oczu, tonik ogórkowy i nagietkowy, ale prawdopodobnie jakiś jeszcze, bo swego czasu moja mama kupowała różne kosmetyki z tej firmy właśnie. Ale parę kosmetyków ma fajnych, bardzo lubię np. Maść Oliwkowa - Naturalny Opatrunek Regenerujący - na popękane usta, podrażnienia, otarcia i takie tam, stosuję ją też po derma rollerze (pod oczami) i szybciej się wszystko goi
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 14:02   #2665
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Problemy z tradzikiem

Ja to zawsze mam taki problem, że jak stosuję jakiś krem, to nie wiem, czy on mnie zapchał, czy pryszcz wyskoczył tak po prostu
aktualnie stosuję nagietkowego śmierdziucha z Marizy(?) na dzień a na noc Epiduo.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 15:07   #2666
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Po derma rollerze juz wszystko sie zagoilo i wygladam normalnie choc czuje ze skore mam niezle sciagnieta - w piatek robie kolejny zabieg tym razem 4 efekty wygladzenia powierzchnii skory - NIEZAUWAZALNE ... ale nie poddaje sie, to po prostu musi dzialac!!!
nie masz wcale stanów zapalnych i wyprysków, ze stosujesz rolkę ?
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 16:05   #2667
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Problemy z tradzikiem

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Tylko że olej nie nawilża, a jedynie zabezpiecza przed utratą nawilżenia.
Czyli posrednio nawilza Nie rozumiem tego upierania się, że olej/ krem na parafinie "tak naprawdę nie nawilza". Wody nie dostarczy, o czym juz chyba kazdy wie (z wizazanek ) (lub prawie kazdy) ale myślę, że efekt jaki uzyskuje się po uzyciu mozna okreslic jako "nawilzenie" Bo jak mają nazywać się kremy... "zabezpieczajace"?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 16:16   #2668
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A wiec:

pod rolke stosuje serum Skin Ceuticals blemish and age ( drogie ale swietne, ma mieszakne kilku kwasow)

nie mam stanow zapalnych, mam zapchane pory, kosmetyczka bedzie mi robic peeling kawitacyjny, z uwagi ze kupilam to serum nie mam juz pieniedzy na zabieg w tym miesiacu wiec odlozylam to do pazdziernika)

dla mnie najgorsze jest to ze te pory caly czas sa zapchane i wystarczy ze "cos" sie stanie, cos nie takiego zjem wypije, zestresuje sie, i buumm pryszcz na twarzy, to jak chodzenie z tykajaca bomba - nie wiesz kiedy wybuchnie ale wiesz ze wybuchnie

Metronidazol stosowalam z 10 lat temu, dermatolog mi przepisal i efekt byl rewelacyjny, ale gdy tylko odstawilam, minely 3 moze 4 dni i zaczelo mniewysypywac, pamietam ze jako nastolatka robilam sobie miksture - rozkruszalam tabletke z antybiotykiem dolewalam wody i smarowalam sie tym, jedna tabletka starczala mi na jakies 10 dni wiec z calego opakowania antybiotyku moglam korzystac dluzej ... cera byla piekna, ale oslabia to organizm na dluzsza mete.

Bralam wiele rodzajow antybiotykow i ogolnie to jestem ich przeciwniczka jesli chodzi o leczenie tradziku - krotkotrwale dzialanie.

Nigdy nie robilam kuracji roaccutane i tym podobnych, zaluje ze nie bylo to dostepne kiedy mialam najgorszy tradzik

Dzis dowiedzialam sie ze nawet ludzie w wieku 50 lat maja tradzik - gwozdz do trumny, jak to jest mozliwe???
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 19:53   #2669
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny czy kwasy (toniki np z BU) sa silniejsze od skinorenu w kremie (potencjalnie bo kazdemu moze co innego podpasowac)? I czy mozna sie "kwasic" po ocm? I na ile starcza taki tonik?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-12, 20:02   #2670
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy kwasy (toniki np z BU) sa silniejsze od skinorenu w kremie (potencjalnie bo kazdemu moze co innego podpasowac)? I czy mozna sie "kwasic" po ocm? I na ile starcza taki tonik?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To co jest silniejsze zalezy od rodzaju kwasu, ph, "pomocników" kwasu np. alkoholu, rodzaju aplikacji, stezenia, rodzaju emulsji/ płynu... Chyba najlepszym wyjsciem jest własne doswiadczenie
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.