Egzotyczna podróż poślubna - gdzie? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-09, 20:38   #91
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 083
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Wydaje mi się, że spokojnie pojedziesz za tę kwotę do Kenii. Moi rodzice byli z Rainbowa tydzień temu i płacili chyba 3300 all inclusive. Byli bardzo zadowoleni. Sri Lanka też w podobnej cenie, ale dłuższy lot i raczej bym jej nie wybrała.Ewentualnie Tajlandia, jak dobrze odszukasz wypoczynku to się zmieścisz.
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 21:27   #92
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

A czy mogłabyś mi powiedziec w jakim hotelu byli i czy zadowoleni ? Z plaz, wody, klimatu ? Jedzienia ? Choc wiem ze jedzenie i klimat dla kazdego co innego znacza Ja uwielbiam upal. Przy 25 stopni jest mi jeszcze chłodno
A jedzenie na All to raczej do wyboru do koloru ? Nigdy nie bylam wiec w sumie nie wiem nawet jak to wyglada
A i czy kupowali last minute czy kupowali wczesniej bilety ?

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Założe odrebny temat, jakbys mogla tam wtedy odpowiedziec
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 23:36   #93
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Witam. Widze, ze jestescie dosc obeznane w dalekich podrozach. Chcialabym sie Was doradzic. Planuje w tym roku (narazie wstepnie) jakąs fajna podroz (tak do ok 4,5tys od osoby). Myslalam wstepnie o Sri Lance, ale czytalam komentarze ze nie jest tak ah i oh Mysle tez o Kenii. Ma byc to wyjazd na ok tydzien. Wylot (i samo kupno wycieczki ) moze byc z Polski albo z UK.
Byl ktos z Was w Kenii ?

I moje dodatkowo, najwazniejsze pytanie...
Panicznie boje się pająkow. Dlatego taka Tajlandia, do ktorej z checia bym sie wybrala - odpada. Wenezuela o ktorej wczesniej myslalam, tak samo. Moj znajomy byl na Dominikanie...mial zdjecia pajakow ktore chodzily po plazy. Ja psychicznie bym tego nie zniosla. Nie moge nawet spojrzec na zdjecie pajaka. Typowa arachnofobia. Czy wiecie gdzie NIE MA takich "przeszkod" ?

Dodam ze wycieczka ma byc z okazji moich 30 urodzin, ja - moja siostra i mama. Taki babski wypad Nigdy nie bylam na wycieczce z biura, nie spalam nigdy w hotelu itd. Jedyne wczasy to Chorwacja samochodem. A marze o pieknej piaszczystej plazy i cieplutkiej wodzie

Termin wyjazdu bylby dostosowany do najlepszej pogody w danym kraju, ale mysle ze nie wczesniej niz wrzesien tego roku.
Za ta cene napewno pojedziesz do Meksyku, na Dominikane albo Kube czy Tajlandie.
Ja rowniez mam arachnofobie i TZ musial dlugo mnie przekonywac do wyjazdu do Meksyku i powiem Ci ze nie widzialam ani jednego pajaka! Nawet o tym nie myslalam, skupilam sie na zrelaksowaniu. Za to para poznana na Malediwach miala ogromnego pajaka w lazience a nigdy nie slyszalam o wystepowaniu pajakow na Malediwach, takze ciezko stwierdzic gdzie akurat trafisz na pajaki. Mieszkam w UK i w domu znalazlam mega duzego pajaka az zaczelam plakac z bezsilnosci tak sie przestraszylam.

I najwazniejsze daj znac w jakim miesiacu planujesz ten wyjazd bo to tez istotne ze wzgledu na monsuny panujace w tropikach Bez sensu by bylo wydac pieniadze i nawet slonca nie zobaczyc.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 10:08   #94
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Dziękuję bardzo za opinie.
Wlasnie tak myslalam o tym Meksyku ze na kazdym kroku bedzie czychac na mnie pająk Bardzo bym chciala zwiedzic kraj bez obawy ze cos mnie spotka.

A co do terminu. Mysle o wrzesniu, ale wchodza tez w gre miesiace pozniejsze
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 11:51   #95
Lobuziara21
Przyczajenie
 
Avatar Lobuziara21
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Hej Dziewczyny
Jeśli chodzi o Dominikanę byliśmy 2 razy . 1 raz na przełomie grudnia i stycznia w 2011 zatrzymaliśmy się w hotelu Hard Rock Hotel , to była nasza podróż poślubna , natomiast 2 raz w styczniu 2012 wybraliśmy się do hotelu Riu Palace. Jeśli , ktoś lubi tylko lenistwo , plażing , smażing , nurkowanie (dodam że rafa jest prze urocza ) . Hotele oferują różne atrakcję wypad do rezerwatu waranów, odwiedzenie szkoły na Dominikanie , rejs pirackim statkiem , wyjazd na targ , odwiedzenie kilku sąsiednich wysp itp. Wszystko piękne , ładne , kolorowe co nijak ma się do rzeczywistości . duże resorty są świetne, ale jeśli ktoś lubi zwiedzać i poznawać różne ciekawe zakątki oferta all inclusive nie jest dla Was. I muszę dodać koniecznie , że nie widziałam , żadnego pająka nigdzie w resorcie ani w okolicy. Co do plaży również nie , Być może dlatego że opalanie na plaży było bardzo złym pomysłem , nie wiem jak inni ale ja nie wytrzymałam . W grudniu i styczniu wieje wiatr , ciepły ale niestety unoszący drobinki piasku , ranił moją skórę na tyle że ,nie byłam wstanie się opalać .

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za opinie.
Wlasnie tak myslalam o tym Meksyku ze na kazdym kroku bedzie czychac na mnie pająk Bardzo bym chciala zwiedzic kraj bez obawy ze cos mnie spotka.

A co do terminu. Mysle o wrzesniu, ale wchodza tez w gre miesiace pozniejsze

My lecimy do Meksyku w listopadzie .Zatrzymujemy się w Dereams Puerto Aventuras na 14 dzi. W drodze powrotnej na 3 dni w Miami.

Atsenka - Moi znajomi byli w Kenii na 7 dni Twierdzą , że było wspaniale , dlatego braliśmy pod uwagę również Afrykę , przeglądam oferty biur podróży i koszt za osobę to jest około 920 euro HB , wysoki standard 1250 . Myśleliśmy również nad Bali , ale ostatecznie bardziej ciągnie nas w przeciwną stronę. Więc Meksyk

Edytowane przez Lobuziara21
Czas edycji: 2014-02-10 o 12:07
Lobuziara21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 09:23   #96
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

My z Dominikany byliśmy bardzo zadowoleni, ale zdecydowanie nie jest to kraj dla osób, które lubią eskplorowac na własną rękę. Resorty są piękne i standardem są hotele 5 gwiazdkowe, all inclusive jest obowiązkowe. Nie bylismy w jakimś super hiper drogim hotelu, ale nie jesteśmy jakoś szczególnie pod tym względem walnięci, więc dla nas było idealnie, a dodatkowa kasa poszła na wycieczki. Hotel Sirenis w Uvero Alto, jednocześnie plusem i minusem było położenie, bo to w sumie jedyny hotel w tym miejscu. Nie ma żadnego centrum, czyli hotel plaża i nic. Dało się chodzić na kilometrowe spacery po plaży Sam hotel, jedzenie, czystość na 5, trochę słabe animacje, ale akurat nie byliśmy zainteresowani tak czy siak.
Jechaliśmy i Itaką, ale na wycieczki jeździliśmy z biurem Blue (polskie biuro, zupełny przypadek, że na nich trafiliśmy) i byliśmy o wiele bardziej zadowoleni, niż nasi współtowarzysze z Itaką. Pogoda i klimat super. Gorąco, słońce, ciepła woda, tropikalny deszcz od czasu do czasu, ale co ciekawe gorąco ale tak hmmm.....rzeźko jednocześnie? Wilgotno? Nie wiem jak to nazwać nawet, ale skóra i włosy booooska się tam robi. Cudnie nawilżona. Żadnego balsamu ani kremu nie używałam cały pobyt
Ogólnie na podróż poślubną Dominikanę polceam.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 09:48   #97
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
My z Dominikany byliśmy bardzo zadowoleni, ale zdecydowanie nie jest to kraj dla osób, które lubią eskplorowac na własną rękę. Resorty są piękne i standardem są hotele 5 gwiazdkowe, all inclusive jest obowiązkowe. Nie bylismy w jakimś super hiper drogim hotelu, ale nie jesteśmy jakoś szczególnie pod tym względem walnięci, więc dla nas było idealnie, a dodatkowa kasa poszła na wycieczki. Hotel Sirenis w Uvero Alto, jednocześnie plusem i minusem było położenie, bo to w sumie jedyny hotel w tym miejscu. Nie ma żadnego centrum, czyli hotel plaża i nic. Dało się chodzić na kilometrowe spacery po plaży Sam hotel, jedzenie, czystość na 5, trochę słabe animacje, ale akurat nie byliśmy zainteresowani tak czy siak.
Jechaliśmy i Itaką, ale na wycieczki jeździliśmy z biurem Blue (polskie biuro, zupełny przypadek, że na nich trafiliśmy) i byliśmy o wiele bardziej zadowoleni, niż nasi współtowarzysze z Itaką. Pogoda i klimat super. Gorąco, słońce, ciepła woda, tropikalny deszcz od czasu do czasu, ale co ciekawe gorąco ale tak hmmm.....rzeźko jednocześnie? Wilgotno? Nie wiem jak to nazwać nawet, ale skóra i włosy booooska się tam robi. Cudnie nawilżona. Żadnego balsamu ani kremu nie używałam cały pobyt
Ogólnie na podróż poślubną Dominikanę polceam.
Ile płaciciście od osoby ??

A i zobaczylam w stopce 2 kreseczki....gratuluje
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 10:29   #98
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez Lobuziara21 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Jeśli chodzi o Dominikanę byliśmy 2 razy . 1 raz na przełomie grudnia i stycznia w 2011 zatrzymaliśmy się w hotelu Hard Rock Hotel , to była nasza podróż poślubna , natomiast 2 raz w styczniu 2012 wybraliśmy się do hotelu Riu Palace. Jeśli , ktoś lubi tylko lenistwo , plażing , smażing , nurkowanie (dodam że rafa jest prze urocza ) . Hotele oferują różne atrakcję wypad do rezerwatu waranów, odwiedzenie szkoły na Dominikanie , rejs pirackim statkiem , wyjazd na targ , odwiedzenie kilku sąsiednich wysp itp. Wszystko piękne , ładne , kolorowe co nijak ma się do rzeczywistości . duże resorty są świetne, ale jeśli ktoś lubi zwiedzać i poznawać różne ciekawe zakątki oferta all inclusive nie jest dla Was. I muszę dodać koniecznie , że nie widziałam , żadnego pająka nigdzie w resorcie ani w okolicy. Co do plaży również nie , Być może dlatego że opalanie na plaży było bardzo złym pomysłem , nie wiem jak inni ale ja nie wytrzymałam . W grudniu i styczniu wieje wiatr , ciepły ale niestety unoszący drobinki piasku , ranił moją skórę na tyle że ,nie byłam wstanie się opalać .

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------




My lecimy do Meksyku w listopadzie .Zatrzymujemy się w Dereams Puerto Aventuras na 14 dzi. W drodze powrotnej na 3 dni w Miami.

Atsenka - Moi znajomi byli w Kenii na 7 dni Twierdzą , że było wspaniale , dlatego braliśmy pod uwagę również Afrykę , przeglądam oferty biur podróży i koszt za osobę to jest około 920 euro HB , wysoki standard 1250 . Myśleliśmy również nad Bali , ale ostatecznie bardziej ciągnie nas w przeciwną stronę. Więc Meksyk
Moim marzeniem jest Peru i Boliwia, ale niestety musielismy to narazie odlozyc. Poza tym palam miloscia do wysp Oceanu Indyjskiego Bylismy na Malediwach, planujemy tam wrocic + Mauritius albo Seszele, Sri Lanka, Bali. Meksyk mnie troche rozczarowal, ale mysle ze dam szanse Karaibom. I napewno wroce do Francji i to juz w tym roku.

Zdaj relacje po powrocie z Meksyku.

_Ciastko_ wrzesien to nie najlepsza pora na tropiki bo to okres deszczy i huraganow, doradzalabym najlepiej poczatek grudnia.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_

Edytowane przez atsenka
Czas edycji: 2014-02-11 o 10:33 Powód: Dopisek
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 10:43   #99
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Moim marzeniem jest Peru i Boliwia, ale niestety musielismy to narazie odlozyc. Poza tym palam miloscia do wysp Oceanu Indyjskiego Bylismy na Malediwach, planujemy tam wrocic + Mauritius albo Seszele, Sri Lanka, Bali. Meksyk mnie troche rozczarowal, ale mysle ze dam szanse Karaibom. I napewno wroce do Francji i to juz w tym roku.

Zdaj relacje po powrocie z Meksyku.

_Ciastko_ wrzesien to nie najlepsza pora na tropiki bo to okres deszczy i huraganow, doradzalabym najlepiej poczatek grudnia.
My najwczesniej mozemy we wrzesniu, kolejne miesiace tez wchodza w gre. Poprostu corka musi juz isc do przedszkola. A o wrzesniu myslalam jesli chodzi o Kenie.
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 14:12   #100
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
My z Dominikany byliśmy bardzo zadowoleni, ale zdecydowanie nie jest to kraj dla osób, które lubią eskplorowac na własną rękę. Resorty są piękne i standardem są hotele 5 gwiazdkowe, all inclusive jest obowiązkowe. Nie bylismy w jakimś super hiper drogim hotelu, ale nie jesteśmy jakoś szczególnie pod tym względem walnięci, więc dla nas było idealnie, a dodatkowa kasa poszła na wycieczki. Hotel Sirenis w Uvero Alto, jednocześnie plusem i minusem było położenie, bo to w sumie jedyny hotel w tym miejscu. Nie ma żadnego centrum, czyli hotel plaża i nic. Dało się chodzić na kilometrowe spacery po plaży Sam hotel, jedzenie, czystość na 5, trochę słabe animacje, ale akurat nie byliśmy zainteresowani tak czy siak.
Jechaliśmy i Itaką, ale na wycieczki jeździliśmy z biurem Blue (polskie biuro, zupełny przypadek, że na nich trafiliśmy) i byliśmy o wiele bardziej zadowoleni, niż nasi współtowarzysze z Itaką. Pogoda i klimat super. Gorąco, słońce, ciepła woda, tropikalny deszcz od czasu do czasu, ale co ciekawe gorąco ale tak hmmm.....rzeźko jednocześnie? Wilgotno? Nie wiem jak to nazwać nawet, ale skóra i włosy booooska się tam robi. Cudnie nawilżona. Żadnego balsamu ani kremu nie używałam cały pobyt
Ogólnie na podróż poślubną Dominikanę polceam.
Wiec jednak Dominikana Szkoda ze nie Mauritius bo czekalam z niecierpliwoscia na relacje, ale widze ze jestes zadowolona z wyboru a to najwazniejsze!

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
My najwczesniej mozemy we wrzesniu, kolejne miesiace tez wchodza w gre. Poprostu corka musi juz isc do przedszkola. A o wrzesniu myslalam jesli chodzi o Kenie.
Kenia tez jest ciekawa, w szczegolnosci jesli jestes milosnikiem dzikich zwierzat jest tyle pieknych miejsc na swiecie, ze napewno wybierzesz cos dla siebie.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 17:48   #101
Maroonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 162
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Dziewczyny, Malediwy czy Dominikana? Szukam biletow lotniczych na sierpien, ale na Malediwy nie moge znalezc fajnej opcji, natomiast na Karaiby sa swietne promocje A moze ktoras z Was moze polecic super resort na Malediwach?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Maroonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 22:41   #102
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez Maroonka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Malediwy czy Dominikana? Szukam biletow lotniczych na sierpien, ale na Malediwy nie moge znalezc fajnej opcji, natomiast na Karaiby sa swietne promocje A moze ktoras z Was moze polecic super resort na Malediwach?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jezeli tylko budzet Ci pozwala zdecydowanie Malediwy My bylismy w Meeru Island Resort and Spa i z calego serca polecam, jak rowniez Vilamendhoo do ktorego zamierzamy sie wybrac w przyszlym roku, oba hotele maja jednego wlasciciela i sa utrzymane w podobnym stylu. Na Dominikanie co prawda nie bylam, ale jesli lubisz snorkeling/nurkowanie to bedziesz zawiedziona. Bylam w Meksyku i z Malediwami sie nie moze rownac moim zdaniem.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 06:56   #103
Maroonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 162
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

A czy bylas z biura podrozy czy sama zalatwialas?Zastanawiamy sie nad niemieckim biurem, ale zazwyczaj latamy na wlasna reke 10 dni na Malediwach wedlug Ciebie wystarczy?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Maroonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 09:51   #104
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez Maroonka Pokaż wiadomość
A czy bylas z biura podrozy czy sama zalatwialas?Zastanawiamy sie nad niemieckim biurem, ale zazwyczaj latamy na wlasna reke 10 dni na Malediwach wedlug Ciebie wystarczy?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bylismy z biurem, wyszlo taniej niz gdybysmy chcieli jechac na wlasna reke. Na Malediwach jest bardzo drogo, wiec odrazu tez polecam opcje all inclusive, w szczegolnosci kiedy lubicie wieczorem wypic jakies fajne drinki czy winko. 10 dni to idealny czas. Na tydzien za krotko, tym bardziej ze zazwyczaj przylot na wyspy odbywa sie popoludniami a wylot z wyspy z rana co z 7 nocy daje Ci 5 pelnych dni tylko. My bylismy 2 tygodnie i ani przez chwile sie nie nudzilismy.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 19:32   #105
Maroonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 162
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Z jakiego biura podrozy byliscie jesli moge sie spytac? dziekuje Ci bardzo za cenne porady mam nadzieje, ze znajdziemy jakas fajna oferte


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Maroonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 14:41   #106
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Wiec jednak Dominikana Szkoda ze nie Mauritius bo czekalam z niecierpliwoscia na relacje, ale widze ze jestes zadowolona z wyboru a to najwazniejsze!


Kenia tez jest ciekawa, w szczegolnosci jesli jestes milosnikiem dzikich zwierzat jest tyle pieknych miejsc na swiecie, ze napewno wybierzesz cos dla siebie.
Tak, jednak nam wyszła Dominikana, jesteśmy zadowoleni. W sumie dobrze, bo Mauritius to miejsce gdzie co druga para leci na ślub czy podróż poślubną i nie czulibyśmy się tak wyjątkowo (na Dominikanie nasza wycieczka urządziła nam nawet coś ala wesele na katamaranie ).
Keni nie chceliśmy ze względu na szczepienia, plus mało hoteli ma prywatną plażę...a na publicznych nie ma się chwili spokoju podobno. My lubimy poplażować i to nie nad basenem.

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Ile płaciciście od osoby ??

A i zobaczylam w stopce 2 kreseczki....gratuluje
Dzięki

Płaciliśmy 6,5 tysiaca od osoby na 2 tygodnie przed wylotem. Oczywiście hotel 5 * i all inclusive. Cena wyjściowa była ok. 8,5 tysiąca, ale spadają później. Pokój dostaliśmy w budynku drugim rzędzie od morza, z widokiem bocznym na morze (prosto z okna mielismy coś ala gaj plamowy). Ogólnie z samego hotelu i miejsca bylismy bardzo zadowoleni. Troche mniej z organizatora - Itaka. Niestety już po raz drugi się nacinam na niekompetentych rezydentów olewających sprawę, plus przetrzymywanie ludzi na lotnisku przed wylotem, aby zaoszczędzić na posiłkach i transporcie (puszczają jeden autobus dla przyjezdnych i wyjeżdżających) dzięki czemu kwitliśmy 5h na lotnisku! To samo zrobili nam na Korfu . Również wiem, że ludzie z wycieczek Itaki nie byli zadowoleni. My jeździliśmy z biurem Blue, bo akurat wpadliśmy na przewodniczkę w naszym hotelu i super organizacja na najwyższym poziome, grupki 10-12 osobowe, idealnie ułożony program - w najciekawsze miejsca, plaże docieraliśmy zawsze jako pierwsza grupa, dzieki czemu mieliśmy "nieprzebrany sprzęt", brak kolejek przy sklepikach, na plantacjach, czy dziwicze plaże na których nie było nikogo poza nami
Tylko pamiętaj koniecznie, że jeśli Dominikana to nie można siedzieć non stop w hotelu, trzeba koniecznie zaliczyć pare wycieczek, jak rezerwat Saona, półwysep Samana czy chociażby Santo Domingo. My poza tym zdecydowaliśmy się jeszcze na nurkowanie na rafie (troche biednie) i boogie. A wycieczki są koszmarnie drogie od 120 dolarów do nawet 280 dolarów za osobę. Na same wycieczki i pamiatki poszło nam koło 6 tysięcy zl.... Także bierz to pod uwagę. Jeśli ogranicza Was budżet to lepiej wybierać hotel ciutkę tańszy (tam standard jest naprawdę bardzo wysoki, więc o ile nie musicie mieć standardu Royal to będziecie zadowoleni) a więcej zaoszczędzić na atrakcje.
Poza tym przestrzegam nad hotelami na południu (jeśli jakiś wybierzecie to b.dobrze przeczytajcie opinie, bo podobno tam wpływa rzeka do morza i możliwe, że woda będzie syfiasta...

Cytat:
Napisane przez Maroonka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Malediwy czy Dominikana? Szukam biletow lotniczych na sierpien, ale na Malediwy nie moge znalezc fajnej opcji, natomiast na Karaiby sa swietne promocje A moze ktoras z Was moze polecic super resort na Malediwach?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jakby nam finanse pozwoliły to byśmy wybrali Malediwy, no ale niestety...może się uda innym razem
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 07:36   #107
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez Maroonka Pokaż wiadomość
Z jakiego biura podrozy byliscie jesli moge sie spytac? dziekuje Ci bardzo za cenne porady mam nadzieje, ze znajdziemy jakas fajna oferte


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
My lecielismy z biura Hayes and Jarvis ale wycieczke wykupilismy w Thomsonie (mieszkamy w UK). Zarezerwowalismy ja 10 miesiecy wczesniej, wiec mielismy sporo czasu na splate. Jakbys miala jeszcze jakies pytanie to pisz

A jeszcze co do samych Malediwow, bedziesz zadowolona tylko pod warunkiem ze wybierzesz odpowiedni hotel. Ludziom sie wydaje, ze cale Malediwy to jeden wielki raj. Nic bardziej mylnego. Kazda wyspa to osobny hotel i od niego zalezy w 100% jak beda wygladaly Twoje wakacje bo bedziesz uwieziona na jednej malutkiej wysepce przez x dni. Takze obowiazuje ta sama zasada co w kazdej innej czesci swiata. Im lepsze opinie ma hotel tym lepiej. Nam np Pani z biura poczatkowo wcisnela resort Medhupparu czy jakos tak i co sie okazalo? Wyspa jest podzielona na 2 czesci: biedniejsza i bogatsza... Bogatsi mieszkaja w willi na wodzie i maja swoja prywatna plaze i wlasnych kelnerow (uwierz stac by Cie bylo na ta ville tylko jakbys byla naprawde bogata, koszt za noc w opcji bed and breakfast to cena 500 dolarow) a biedniejsi maja druga czesc wyspy gdzie piasku jest sporo mniej i ze swoich villi usytuowanych na plazy widza "sea wall" zbudowana z workow z piasku!!!!! Do tego sporo osob narzekalo na zimne jedzenie z robakami i wlosami... Przy jednym wpisie na tripadvisor sie poplakalam bo starszy Pan przed 70 zabral do tego hotelu swoja zone na x letnia rocznice slubu (bodajze 50) i tak byli nie zadowoleni, ze zona plakala i chciala wracac do domu, a on zbieral pieniadze na ta wycieczke przez ostatnie 3 lata.


Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Tak, jednak nam wyszła Dominikana, jesteśmy zadowoleni. W sumie dobrze, bo Mauritius to miejsce gdzie co druga para leci na ślub czy podróż poślubną i nie czulibyśmy się tak wyjątkowo (na Dominikanie nasza wycieczka urządziła nam nawet coś ala wesele na katamaranie ).
Keni nie chceliśmy ze względu na szczepienia, plus mało hoteli ma prywatną plażę...a na publicznych nie ma się chwili spokoju podobno. My lubimy poplażować i to nie nad basenem.
To super ze jestescie zadowoleni. My na Dominikane napewno sie niebawem wybierzemy, tym bardziej ze ceny z UK oscyluja w granicach 900 funtow za osobe za 2 tygodnie. Warto skorzystac
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_

Edytowane przez atsenka
Czas edycji: 2014-03-06 o 07:51 Powód: Dopisek
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 14:53   #108
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Witam. Widze, ze jestescie dosc obeznane w dalekich podrozach. Chcialabym sie Was doradzic. Planuje w tym roku (narazie wstepnie) jakąs fajna podroz (tak do ok 4,5tys od osoby). Myslalam wstepnie o Sri Lance, ale czytalam komentarze ze nie jest tak ah i oh Mysle tez o Kenii. Ma byc to wyjazd na ok tydzien. Wylot (i samo kupno wycieczki ) moze byc z Polski albo z UK.
Byl ktos z Was w Kenii ?

I moje dodatkowo, najwazniejsze pytanie...
Panicznie boje się pająkow. Dlatego taka Tajlandia, do ktorej z checia bym sie wybrala - odpada. Wenezuela o ktorej wczesniej myslalam, tak samo. Moj znajomy byl na Dominikanie...mial zdjecia pajakow ktore chodzily po plazy. Ja psychicznie bym tego nie zniosla. Nie moge nawet spojrzec na zdjecie pajaka. Typowa arachnofobia. Czy wiecie gdzie NIE MA takich "przeszkod" ?

Dodam ze wycieczka ma byc z okazji moich 30 urodzin, ja - moja siostra i mama. Taki babski wypad Nigdy nie bylam na wycieczce z biura, nie spalam nigdy w hotelu itd. Jedyne wczasy to Chorwacja samochodem. A marze o pieknej piaszczystej plazy i cieplutkiej wodzie

Termin wyjazdu bylby dostosowany do najlepszej pogody w danym kraju, ale mysle ze nie wczesniej niz w ) rzesien tego roku.
Byłam w Kenii 3 lata temu w październiku. Pogoda była idealna ok. 33 stopni. Tydzień czasu to wg mnie idealny czas. Spokojnie można się wybrać na 2 dniowe safarii i jeszcze skorzystać z jakiś wycieczek fakultatywnych. Lecieliśmy z niemieckiego biura to wtedy cena za 2 tyg. była coś koło 4 tys. Pająków tam nie widziałam ale jaszczurki i małpy są na porządku dziennym, więc trzeba pamiętać o zamykaniu balkonu aby nie mieć przyjaciół. Plaża jest piękna, piaszczysta, ale przypływy i lokalni naganiacze skutecznie uniemożliwiają spokojne plażowanie. Choc tuż obok plaży na terenie naszego hotelu spokojnie można było leżakowac, a specjalni porządkowi pilnowali spokoju. A i nie są wymagane żadne szczepienia. Na malarię polecany jest malaron ale też nie zażywaliśmy.
Podsumowując gorąco polecam chociażby ze względu na safarii, bo to niezapomniane wrażenia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:53   #109
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

nie podoba mi sie ze osoba ktora byla na zogranizowanym wyjezdzie odradza sri lanke , mozna narzekac bo klimat ciezki ale za to wielkie zolwie wychodza na plaze skladac jaja , warany , slonie nietoperze , weze , rozlewiska , gory ,tarasy ryzu , herbaty , plaze wszystko jest na sri lance i na 2 tyg. naprawde jest co zobaczyc i gdzie odpoczac ale trzeba to robic z lokalsami nie z biurem
plaze sa super tylko unawatuma , tangalle na pld - wschod anie na zachodzie gdzie wysylaja glownie biura z pl., cala sri lanka jest super nie tylko kandy,sigirija nuwara eliya , pollonaruwa ,dzafna , galle , parki narodowe sinharaja czy yala choc safari lepsze niz w tsavo kenii ,
jedzenie tez jest dobre tylko trzeba sie po angielsku zapytac
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 10:03   #110
mufl22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 18
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

A może Bali i okolice?
My teraz w maju lecimy z mężem ( Atsenka- niestety USA nie wypaliły, koleżanki nie mogły się ogarnac, więc przyszły rok pewnie. Na własną rękę, w sumie na razie wychodzi nam 3800zł na osobę Były rózne promocje hotelowe, możecie sprawdzać na fly4free, 2 hottele w Bangkoku mam za 9 dolarów, jeden nocleg na Bali za darmo z promocji - kod zniżkowy a na wyspach Gili Meno też się targowałam i wyszło mi 350zł za super domek ze śniadaniem na 5 dni. Ogólnie pewnie zależy od tego jak kto woli podróżować, ja zawsze staram się, żeby było intertesująco, ale nie drogo: ) Taksówkarz, który będzie nas woził na Bali kosztuje nas 100zł za cały dzień podróży, jedzenie można znaleść już od 5 zł, więc naprawdę to nie są duże koszty, a mam nadzieję, że będzie bardzo pieknie i romantycznie
mufl22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:11   #111
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez mufl22 Pokaż wiadomość
A może Bali i okolice?
My teraz w maju lecimy z mężem ( Atsenka- niestety USA nie wypaliły, koleżanki nie mogły się ogarnac, więc przyszły rok pewnie. Na własną rękę, w sumie na razie wychodzi nam 3800zł na osobę Były rózne promocje hotelowe, możecie sprawdzać na fly4free, 2 hottele w Bangkoku mam za 9 dolarów, jeden nocleg na Bali za darmo z promocji - kod zniżkowy a na wyspach Gili Meno też się targowałam i wyszło mi 350zł za super domek ze śniadaniem na 5 dni. Ogólnie pewnie zależy od tego jak kto woli podróżować, ja zawsze staram się, żeby było intertesująco, ale nie drogo: ) Taksówkarz, który będzie nas woził na Bali kosztuje nas 100zł za cały dzień podróży, jedzenie można znaleść już od 5 zł, więc naprawdę to nie są duże koszty, a mam nadzieję, że będzie bardzo pieknie i romantycznie
Szalejesz kochana zazdroszcze Wam tego Bali! Zdaj relacje po powrocie i daj mi namiary na hotele/ taksowkarza. Moze sie przyda nam w przyszlym roku bo w tym tylko slub w Grecji i moze cos w grudniu ale raczej cos blizej typu Egipt, Cape Verde. Niestety w tym roku nas ograniczaja fundusze.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 15:16   #112
michalinaa1
Przyczajenie
 
Avatar michalinaa1
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Ja z mężem też poleciałam na egzotyczny miesiąc miodowy. To miała być podróż naszego życia, dlatego długo ją planowaliśmy. W końcu zdecydowaliśmy się na Mauritius. Obawialiśmy się wysokich kosztów, ale znaleźliśmy w Internecie promocje na bilety lotnicze i... polecieliśmy! Za pierwsze wspólne pieniądze spędziliśmy wakacje życia i jeszcze zostało trochę oszczędności na wykończenie naszego pierwszego gniazdka. Pozdrawiam
michalinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:56   #113
Maroonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 162
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Dziewczyny, a czy ktoras z Was byla za jednym razem na Malediwach i Sri Lance?
Atsenka, jakbys chciala to moge Ci dac namiary na fajne noclegi na Bali,bylam tam w pazdzierniku i wrocilam zachwycona


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Maroonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 14:30   #114
Simone Boue
Raczkowanie
 
Avatar Simone Boue
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 240
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Moi znajomi lecą jakoś teraz na dwa tygodnie do Tajlandii.
Simone Boue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 20:39   #115
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez Maroonka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy ktoras z Was byla za jednym razem na Malediwach i Sri Lance?
Atsenka, jakbys chciala to moge Ci dac namiary na fajne noclegi na Bali,bylam tam w pazdzierniku i wrocilam zachwycona


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Chetnie przygarne co prawda w tym roku juz soe nigdzie nie wybieramy poza slubem na Krecie i podroza poslubna na Santorini ale napewno skorzystam w przyszlym roku.

Co do Malediwow i Sri Lanki laczonej, ja jestem w temacie bo pierwotnie zarezerwowalismy tydzien na Sri Lance i 5 nocy na Malediwach ale zrezygnowalam i polecielismy tylko na Malediwy. Po 1 dla tego ze wyszlo sporo taniej a po 2 uswiadomilam sobie ze ani Sri Lanki w tydzien nie zwiedze ani nie odkryje urokow Malediwow w 5 dni i poprostu rozlozylismy to na 2 wycieczki (Sri Lanka jeszcze przed nami). Jezeli fundusze i czas Cie nie ograniczaja to jak najbardziej to dobry pomysl ale mysle ze potrzebowalabys ze 3 tygodnie zeby naprawde zobaczyc oba te miejsca.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 21:51   #116
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez Maroonka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy ktoras z Was byla za jednym razem na Malediwach i Sri Lance?
Atsenka, jakbys chciala to moge Ci dac namiary na fajne noclegi na Bali,bylam tam w pazdzierniku i wrocilam zachwycona


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Maroonka przyłączam się do prośby o noclegi na Bali. Lecę tam w listopadzie. Jesli możesz opisać jaki miałaś plan 'zwiedzania' Bali, jakie miejsca polecasz to także będę wdzięczna.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:02   #117
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Maroonka przyłączam się do prośby o noclegi na Bali. Lecę tam w listopadzie. Jesli możesz opisać jaki miałaś plan 'zwiedzania' Bali, jakie miejsca polecasz to także będę wdzięczna.
Też lecę na Bali w listopadzie. Promocja Emirates ?
Jakie masz plany ?
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 06:48   #118
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Promocja KLM dopiero co kupiłam bilety i robię rozeznanie. Wstępnie chciałabym na Bali skupić się na zwiedzaniu świątyń, objechaniu wyspy, zatrzymać się z Ubud lub podobnej miejscowości wewnętrz wyspy. Na Bali chyba ominę plaże bo np. Kuta mnie przeraża. Na kilka dni chciałabym popłynąć na Lembongan na plażowanie i nurkowanie. A Ty masz jakiś wstepny plan?
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 07:29   #119
Maroonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 162
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Najpierw zatrzymałam się w Uluwatu, zwiedziłam to co było warte zobaczenia, a następnie udałam się do Ubud, który jest magicznym miejscem Nocowałam w tym homestay http://www.booking.com/hotel/id/suparsa-s-homestay.html niesamowici ludzie, cudowne, czyste domki w samym sercu Ubud Na miejscu jest możliwość wypożyczenia skutera. Ubud jest dobra bazą wypadową, dzięki temu widziałam prawie całe Bali Wszystko opisałam na swoim blogu wraz ze zdjęciami, więc zapraszam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Maroonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:39   #120
Maroonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 162
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Czy mozecie polecic jakis fajny resort na Malediwach z opcja all inclusive?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Maroonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-04 17:25:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.