Keratynowe prostowanie -część II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-31, 19:11   #2971
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 19:14   #2972
Margox
Raczkowanie
 
Avatar Margox
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Haha, no to trzymam kciuki . Ale musisz poczekać minimum 14 dni żeby włoski odpoczęły
Dobrze, że kupiłam tylko 50 ml po pewnie już bym miała encando na głowie

Musze kupić prostownicę może któraś niedawno kupowała na all i poleca?
Znalazłam taką prostownica remington s3500 turmalin etui 230c ok. 80zł nie chcę wywalać kuzo kasy.
Margox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 19:25   #2973
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Keratynowe prostowanie w domu

O . to Treatment! Dziękuję
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 19:50   #2974
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Myslę, że Remington to ok firma

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Ja z kolei muszę sobie jednak kupić suszarkę, bo niestety TŻ nie może mi wziąć z tych punktów payback. Myślę o Remingtonie lub Philipsie Też nie chcę wydawać dużo kasy
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 08:13   #2975
_michalina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Dziewczyny wybaczcie jeśli się powtórzę, ale czy po cocochoco mogą ( tak jak po encanto) rozjaśnić mi się włosy? ( strasznie mi na tym zależy gdyż miesiąc temu wyszedł mi za ciemny kolor ) Zabieg mam już umówiony na wtorek więc zdjęcia wrzucę w piątek.
_michalina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 08:29   #2976
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Michalina, wydaje mi się że coco też może trochę rozjaśnić.
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 20:01   #2977
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Umyłam włosy po 78 h
Efekty na plus : włosy miękkie, sypkie, jakby odżywione, brak oklapu który był przez te pierrwsze 3 dni po zabiegu
Efekty na minus: końcówki się nieznacznie wywijają... . No ale następnym razem kupię na pewno prostownicę, która się nagrzewa do 230 stopni
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 00:04   #2978
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Kosmetyki Keratin Complex niestety nie są dostępne w Polsce - a z USA przesylka trwa dlugo i jest droga Czy któraś może mi poradzić firmę która działała DŁUGO ( z 2-3 miesiące chociaż ) na włosach typu afro?
Po Keratin Complex były idealnie proste 4 miesiące.
Robiłam Global Keratin i słabiutki efekt. Ktoś zna coś mocniejszego?
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 20:51   #2979
_michalina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Mam ogromną prośbę, jeśli czyta to dziewczyna, która robiła prostowanie cocochoco to proszę o wypowiedzenie się.

1) Jak wygląda zabieg ( ile mniej więcej trwa nakładanie i prostowanie )
2) czy konieczne jest faktycznie czekanie aż 78h żeby umyć włosy, czy można to trochę skrócić? Nie uśmiecha mi się czekanie aż 3 dni z oklapniętymi włosami...

Edytowane przez _michalina_
Czas edycji: 2012-09-02 o 20:52
_michalina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 21:40   #2980
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez _michalina_ Pokaż wiadomość
Mam ogromną prośbę, jeśli czyta to dziewczyna, która robiła prostowanie cocochoco to proszę o wypowiedzenie się.

1) Jak wygląda zabieg ( ile mniej więcej trwa nakładanie i prostowanie )
2) czy konieczne jest faktycznie czekanie aż 78h żeby umyć włosy, czy można to trochę skrócić? Nie uśmiecha mi się czekanie aż 3 dni z oklapniętymi włosami...
Ad 2: Należy poczekać 72 h z myciem włosów niestety. Ja umyłam akurat po 78.

Ad 1: Instrukcja jest na allegro... Najpierw myje się szamponem dwa razy włosy, następnie suszenie, rozczesywanie, nakładanie preparatu i czekanie ok. 40 minut, później znowu suszenie i prostowanie dokładnie 2 razy każde pasmo o ile dobrze zapamiętałam .
U mnie to wszystko trwało jakieś 3 h ale jak zapewne zauważyłaś mam długie włosy + keratynę przetrzymałam dłużej
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 08:59   #2981
_michalina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Dzięki wielkie. ;*

Ja niestety mam bardzo krótkie włosy, bo lekko za ramiona, ale gęste jak cholera! No cóż trzeba będzie wytrzymać te 3 dni! Przeraża mnie perspektywa kiszenia w domu przez tyle czasu...

Robiłaś sama? Ja umówiłam sobie fryzjerkę w mojej małej miejscowości, mam nadzieję że mi tego nie spieprzy
_michalina_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 09:10   #2982
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

O nie, sobie bym nie zaufała, mam dwie lewe ręce . Ciocia mi robiła, nie jest z zawodu fryzjerką, ale zdecydowanie powinna być, ma skubana zdolności . Ona zresztą zawsze całą rodzinę farbuje, ścina itd

Wiesz, no włosy były trochę tłuste, nie ukrywam. Najgorszy jest ten trzeci dzień, przez pierwsze 2 dni spokojnie można się ludziom pokazać . Daj znać czy zabieg się udał
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 09:23   #2983
_michalina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Pewnie, powstawiam zdjęcia i zdam relację. Jeszcze mało dziewczyn robi na cocochoco, większość encanto używa. Rozjaśniły Ci się troszkę włoski?
Ile użyłaś ml na swoją długość?
_michalina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 09:34   #2984
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Wiesz, ja mam naturalne blond, więc kolor mi się raczej nie zmienił, a jeśli już to bardzo nieznacznie . Przy ciemniejszych, farbowanych włosach bardziej widać efekty rozjaśnienia.
Na moją długość... na moje oko to jakieś 90ml preparatu.
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 13:15   #2985
Margox
Raczkowanie
 
Avatar Margox
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Chyba też się zdecyduję na cocochoco . Po encanto włosy są już trochę ujarzmione muszę tylko zainwestować w prostownicę
Margox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 15:55   #2986
_michalina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Jestem właśnie po zabiegu cocochoco, przede mną długie oczekiwanie na umycie głowy! Zabieg do najprzyjemniejszych nie należał, trwał jakieś 2,5 godziny, i dało się odczuć nieprzyjemne szczypanie w nos i oczy. Zużyłam bardzo dużo keratyny bo aż 100 ml, może dlatego, że mam gęste włosy...Teraz znajoma śmieje się, że mam hełm na głowie, włosy wyglądają jakbym nie myła ich dobre 2 tygodnie - jednym słowem mocny przyliz. Łapie się na tym, że nie potrafię zapanować nad niekontrolowanym zwinięciem za szyję, albo zaczesaniem pasma za ucho, mam nadzieję, że strasznie się nie odcisną, ale ciężko wytrzymać! Co jakiś czas je prostuje. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się że są gładsze, przyjemniejsze w dotyku, ale na efekt końcowy poczekam do czwartku, wtedy też wrzucę zdjęcia.

Edytowane przez _michalina_
Czas edycji: 2012-09-04 o 15:56
_michalina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 16:35   #2987
natty_
Raczkowanie
 
Avatar natty_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 128
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Jestem właśnie po swoim pierwszym prostowaniu Encanto, więc czas podzielić się własnymi doświadczeniami :P

Jako że to mój pierwszy raz, zeszło mi z tym pół dnia!;p mimo że włosy mam krótkie i niezbyt gęste. W nałożeniu keratyny i odżywki pomogła mi koleżanka, suszenie i prostowanie robiłam sama. Na początku wszystko szło gładko. Koleżanka miała maskę, więc nie narzekała, ja maski nie miałam, ale żadnego przykrego zapachu nie czułam, co mnie zdziwiło po wszystkich komentarzach dziewczyn, które już robiły zabieg. Niestety najgorsze zaczęło się przy suszeniu włosów.. W moich oczach i gardle (mimo mocnej gumy) istny ogień! Substancja nie ma nieprzyjemnego zapachu, ale jest bardzo drażniąca, więc się opłakałam.. Ze suszeniem zeszło mi straaasznie długo (chwilę próbowałam najchłodniejszego nawiewu, ale że włosy ciągle ociekały to podkręciłam na średni.. nie wiem czy dobrze (?)
Po nałożeniu odżywki obawiałam się jej spłukać, więc na ułamek sekundy oblałam włosy wodą, resztę sczesałam i wytarłam w ręcznik nie wiem jaki będzie miało to skutek, ale trochę zmartwiło mnie to, że podczas suszenia na górze włosów został jakby biały osad (odżywka?) Czy ktoś też zauważył coś takiego u siebie?

Jeszcze się zastanawiam, czym umyć włosy pierwszy raz po zabiegu? Zostało mi trochę szamponu, ale nie wiem czy można go używać??? Czy od razu umyć babydream + jakąś odżywką?
I co myślicie, żeby włosy przed pierwszym myciem przejechać co jakiś czas prostownicą, gdyby się gdzieś odgięły? Ktoś może tak robił??

Dołączam zdjęcie zaraz po zabiegu.. Tylko takie zdążyłam zrobić zanim rozładowały mi się baterie.. a i kolor moich włosów też jakoś dziwnie czerwonawy wyszedł na tym zdjęciu ;p

Jestem ciekawa jak to będzie wyglądało po umyciu.. i trochę się boję ;<
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg po_encanto.jpg (86,6 KB, 136 załadowań)
__________________

natty_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:07   #2988
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

natty masz i tak dłuższe włosy niz ja ja jeszcze poczekam do października i tez zrobię.


Powiedzcie mi dziewczyny - zanim pójde do fryzjera gdzie najde (albo podajcie linka) takie super szczególowej instrukcji krok po kroku jak encanto sie robi? ide do fryzjera co prawda ale wolę wszystko miec pod kontrolą. Np wiele dziewczyn mówiło że pasmo robiło 7 razy prostownicą - czy tak rzeczywiście ejst w instrukcji?

I co wazne - czy któras z was robiła prostownicą włosy nie od czubka głowy do dołu tylko do góry żeby włosy były bardziej podniesione? jak ja robie prostownicą od czubka do dołu to jest przyliz jakby a jak do góry to wówczas włosy ładniej sie unoszą - czy któras tak robiła prostownica w encanto??????
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:57   #2989
natty_
Raczkowanie
 
Avatar natty_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 128
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
natty masz i tak dłuższe włosy niz ja ja jeszcze poczekam do października i tez zrobię.


Powiedzcie mi dziewczyny - zanim pójde do fryzjera gdzie najde (albo podajcie linka) takie super szczególowej instrukcji krok po kroku jak encanto sie robi? ide do fryzjera co prawda ale wolę wszystko miec pod kontrolą. Np wiele dziewczyn mówiło że pasmo robiło 7 razy prostownicą - czy tak rzeczywiście ejst w instrukcji?
Były dłuższe :< ale obcięłam przed Encanto

Instrukcja jest na Allegro w aukcjach z Encanto. Robisz wszystko tak jak jest tam napisane.

Czekam, na odpowiedzi do mojego poprzedniego posta. Mam nadzieję, że ktoś odpisze
__________________

natty_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 08:49   #2990
Kateczka_05
Raczkowanie
 
Avatar Kateczka_05
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 425
GG do Kateczka_05
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

wydaje mi sie, ze w instrukcji jest wyraźnie napisane,z ę to szampon do oczyszczenia przed...skoro do oczyszczenia i z tego co wiem ma zakazany skład po to myjesz na własną odpowiedzialność wypłukania tego co wklejałaś we włosy

i większośc dziewczyn polecała rpostowanie do góry zeby włosy były uniesione....i była też podawana instrukcja i informacje gdzie może sie znaleźć...
czy ktoś w ogóle czyta ten wątek ?
__________________
Nawet najdłuższa noc nie trwa wiecznie...
Przyszłość jaśnieje blaskiem świtu...
Kateczka_05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 10:09   #2991
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

pewnie że czytam ale od dwóch tygodni - nie cofałam sie przez 100 stron.... a przez ten okres nie odnotowałam aby ktoś pisał że prostował do góry (że nie od czubka głowy to i owszem)
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 10:18   #2992
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Ja nie prostowałam do góry, nie wiem o co chodzi
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 10:28   #2993
natty_
Raczkowanie
 
Avatar natty_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 128
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Niektóre dziewczyny wcześniej pisały, że można prostować włosy na czubku głowy unosząc je do góry, żeby nie były bardzo przyklepane.. inne nakładały Treatment 5cm od nasady, bądź od połowy włosów. Ja nie próbowałam.
__________________

natty_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 10:42   #2994
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

A powiedzcie mi, czym się różni prostowanie keratyną od prostowania np. Goldwellem ? Ten drugi bardzo niszczy włosy?
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 13:33   #2995
Kateczka_05
Raczkowanie
 
Avatar Kateczka_05
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 425
GG do Kateczka_05
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

ja nawet w instrukcji miałam, ze mozna unosic pasma do góry...poza tym nałozyła gdzies po 4 cm...
wiem,z ę to 100 stron ale ja oba wątki w 3-4 dni przeczytałam bo mi zależało na zabiegu wiec wolałam wiedziec o co chodzi...nie trzeba się wczytywac w każdy przecinek ale nie jest to tez tak dużo
__________________
Nawet najdłuższa noc nie trwa wiecznie...
Przyszłość jaśnieje blaskiem świtu...
Kateczka_05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 19:03   #2996
thinskinned
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Hej dziewczyny, długo zabieram się za to prostowanie i chcę też zafarbować włosy, mam umówioną wizytę u fryzjera na zabieg Encanto, tylko tutaj pytanie do Was, podobno zabieg rozjaśnia włosy, czy lepiej robić go przed farbowaniem? A z kolei czy farbowanie nie zniszczy całkowicie efektu Encanto? Nie zależy mi na super prostych włosach, tylko raczej na odbudowie, mam straszne siano.
Będę wdzięczna za odpowiedzi
thinskinned jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 19:25   #2997
natty_
Raczkowanie
 
Avatar natty_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 128
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Tak jak już było mówione, lepiej farbować po Encanto (co najmniej 2 tyg). Dziewczyny, które tak robiły nie zauważyły by miało to wpływ na efekt zabiegu.
__________________

natty_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 21:21   #2998
thinskinned
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Niedokładnie przejrzałam wątek chyba wielkie dzięki za odpowiedź!
thinskinned jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 09:21   #2999
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, czym się różni prostowanie keratyną od prostowania np. Goldwellem ? Ten drugi bardzo niszczy włosy?
Goldwell to juz prostowanie chemiczne czyli we wlosie zrywane sa mostki dwusiarczkowe i zmienia sie ich nachylenie. Wlosy po tym sa proste do poki sie ich nie zetnie czyli jak komus sie znudza proste wlosy to ma juz problem no a keratyna to sama wiesz... wyplukuje sie, nie jest trwala
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 10:10   #3000
_michalina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Keratynowe prostowanie -część II

Dziewczyny jestem już po pierwszym myciu. Przypominam że robiłam preparatem cocochoco.

1) Wytrzymałam 48 h więc to może być pierwsza przyczyna tego, że włosy nie są proste jak drut, końcówki bardzo mi się falują
2) włosy są cudowne w dotyku, bardzo miękkie, wyglądają na zdrowe, świetnie się je czesze i cały czas je obmacuje
3) na pewno będę chciała powtórzyć zabieg, zastanawiam się teraz czY za jakiś miesiąc nie zrobić encanto, wydaje mi się że on lepiej prostuje włosy, cocochoco chyba bardziej przypomina QOD które powinno regenerować w 60% a w 40% prostować, ale to moje subiektywne odczucie
4) na pewno nie żałuje, dla mnie największą męczarnią było wytrzymać ten czas po wykonaniu zabiegu do pierwszego zmycia

Wysyłam Wam zdjęcia, niestety z telefonu, więc są marnej jakości i nie oddają w pełni tego jak włosy wyglądają.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 001.jpg (17,3 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 004.jpg (19,1 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 005.jpg (29,9 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 006.jpg (19,1 KB, 80 załadowań)

Edytowane przez _michalina_
Czas edycji: 2012-09-06 o 10:12
_michalina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.