Przedszkole - Łódź - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-18, 19:15   #1
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391

Przedszkole - Łódź


Drogie Mamy! Nie znalazłam żadnego wątku czy informacji na nurtujący mnie temat. Liczę na Waszą pomoc, radę i podzielenie się doświadczeniem.
Powoli przymierzamy się do posłania naszej pociechy do przedszkola, a ja jestem coraz bardziej zagubiona w temacie. Najbardziej interesują mnie opinie mam z Łodzi, ale jestem ciekawa każdej informacji. Powiedzcie mi, proszę:
- na co zwracać uwagę przy wyborze przedszkola?
- po czym poznać dobrą przedszkolankę, na co mieć baczenie?
- co powinno wzbudzić moją czujność, co dyskwalifikuje wg Was dane przedszkole
- co zdecydowało, że wybrałyście to, a nie inne przedszkole?
- czy miałyście problem z przyjęciem maluszków do przedszkola (chodzi mi o osławiony brak miejsc)
- ile płacicie za przedszkole?
- czy któraś z Was zdecydowała się na przedszkole prywatne? I czy jesteście zadowolone?

A może możecie po prostu polecić dobre przedszkole w Łodzi....
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:00   #2
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Przedszkole - Łódź

Verdina, ja mogę polecić dobre przedszkole, na Sierakowskiego 47 państwowe, przez chwilę miałam przyjemność tam pracować, dyrekcja zna prawie każde dziecko po imieniu rodziców i opiekunów, pilnują wydawania dzieci osobą upoważnionym (czy drzwi są dobrze zamknięte itd, czy łatwo nie będąc umówionym wejść do placówki - przykład ze żłobka mojego syna - drzwi są do naprawy bo nie domykają się i trzeba bardzo mocno trzasnąć, żeby się zamknęły) i przede wszystkim chore dzieci są odsyłane do domów... teraz ciężko będzie zaobserwować takie rzeczy, bo zajęcia odbywają się przeważnie wewnątrz obiektu, ale na wiosnę łatwo zauważyć, które przedszkole jest godne uwagi, chociażby obserwując Panie które wyszły z dziećmi na powietrze, czy siedzą w kółeczku na ławkach i gadają, nie patrząc co robią ich podopieczni (przykład przedszkola, w sąsiedztwie mojego miejsca zamieszkania), czy np stoją na terenie i zwracają uwagę na każde niebezpieczne zachowanie lub np na umiejętność dzielenia się przez dzieci zabawkami. Poza tym warto zwrócić uwagę, na to czy w placówce jest np pedagog z uprawnieniami do prowadzenia zajęć z logopedii, czy odbywają się zajęcia dodatkowe są koła zainteresowań (może to dużo na raz ale warto pomyśleć o tym na przyszłość), czy w salach jest kolorowo, są dekoracje tematyczne itp. to wszystko składa się na klimat jaki panuje w przedszkolu i czy dziecko szybko się zaaklimatyzuje. Ja byłam w dwóch żłobkach zanim syn zaczął uczęszczać, w pierwszym gdy udało mi się wejść do budynku Pani kierownik myślała, że jestem mamą dziecka już chodzącego do jej żłobka, nie było mowy, zeby przyjść z dzieckiem na godzinę i zobaczyć jak zachowuje się w grupie itp... do drugiego pojechałam z Dawidem, pierwsze co zrobiła Pani Kierownik to zapytała, czy chcę zobaczyć jak wyglądają grupy i jak dziecko zareaguje na takie otoczenie... wiedziała z kim rozmawia itd... To takie moje osobiste spostrzeżenia mam nadzieję, że pomogłam choć trochę
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 20:56   #3
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Przedszkole - Łódź

witam.

ja właśnie zapisałam córke do przedszkola.tez miałam z tym duzy problem.kierowałam sie opinia znajomych którzy mają juz starsze dzieci-dziewczyny z piaskownicy oraz opinia siostry.
nie wybrałam przedszkola które mam pod blokiem a kawałek dalej.

super wrażenie było juz po pierwszych 5 min spedzonych tam.
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.