nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-29, 22:23   #1
ktosik111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7

nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?


Witam dwa miesiące temu zaczęłam pracę w pewnej firmie...

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

W ogłoszeniu było wyraźnie napisane że doświadczennie nie wymagane, wykształcenie średnie, a kierunekstudiów mam w innym zawodzie. Po dwóch dniachbezpłatnych próby dostałam umowę zlecenie na dwa miesiące, niedługo umowa się kończy i dostałam informację od dyrektora że widzi mnie na innym dziale. Miałam już tam dzień próbny i bardzo byłam zadowolona bo faktycznie lepiej było. Dodam jeszcze że gdy dyrektor proponował mi ta zmianę zaznaczył że napewno się nie żegnamy a to jego propozycja. Wczoraj była osoba za mnie i miałam ją przygotować, po jej wyjściu pracy dostałam informację od dyrektora że jej niechce i szukamy dalej bo była jakaś niezrownowazona psychicznie po rozmowie to wyczul dyrektor???? Wtf???? Czemu pisze bo chodzi o te że był to jeden dzień próbny była wystraszona i nie wiedziała co robić i tyle... Ja zachowywalam się tak samo. Nie wiem co myśleć, czy już mi się wydaje

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Delikatnie chcą mi dać do zrozumienia że mnie nie chcą??? Może wyolbrzymiam? Dodam jeszcze jedno... Miałam po dwóch dniach dostać umowę o pracę na czas określony a dostałam zlecenie... Jak się dopytalam jaka teraz umowę dostanę to usłyszałam że o pracę czy jeśli jednak będzie to zlecenie to odejść??? Nie bardzo mam gdzie a pracy potrzebuje... Ta mi się też podoba...
ktosik111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 22:24   #2
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

nie widze tu zadnego zwiazku z Toba ani aluzji-nie spodobala mu sie ta dziewczyna, no i tudno,bywa, Ciebie sie nie pozbywa jak zrozumialam z rozmowy

moze nie bylas tak wystraszona jak Ci sie wydaje
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 22:30   #3
ktosik111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

Mówią że nie ale jednak umowa zlecenie... A bo naczytalam się tych różnych artykułów typu jak pozbyć się pracownika żeby sam się zwolnił itd.
ktosik111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 07:43   #4
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:51
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 10:01   #5
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie tak.

W takiej sytuacji można po prostu po pracy wysyłać tyle aplikacji ile się da albo zrezygnować z pracy zupełnie jeśli jest to opcją.
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 12:11   #6
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

Nie ma czegoś takiego jak dni próbne darmowe w prawie pracy,na moje niestety nie będzie to dobry pracodawca
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 18:43   #7
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

Takie darmowe dni próbne to często próba wrobienia studentów/świeżych absolwentów. Sama byłam tego przykładem jak wchodzilam na rynek pracy i totalnie nie wiedziałam, że takie praktyki to januszostwo. Generalnie nic nigdy dobrego z takiej pracy nie wychodziło. Na moje to albo nowa dziewczyna faktycznie by sobie nie poradziła, albo chcą cię przeciągnąć długo w dziale w którym jesteś, w międzyczasie do tego w którym miałaś być zatrudnią kogoś innego i ci podziękują. Z takimi nigdy nie wiadomo.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 15:18   #8
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

W niektórych firmach zamiast dni próbnych na czarno są bezpłatne praktyki całkowicie legalne. I co? Te drugie są fajne, a te pierwsze ble? Ja bym nie zdecydowała się ani na jedno ani na drugie, ale niestety dla dużej części ludzi wybór jest między - brak pracy albo praca w której robią cię w konia.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 16:37   #9
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
W niektórych firmach zamiast dni próbnych na czarno są bezpłatne praktyki całkowicie legalne. I co? Te drugie są fajne, a te pierwsze ble? Ja bym nie zdecydowała się ani na jedno ani na drugie, ale niestety dla dużej części ludzi wybór jest między - brak pracy albo praca w której robią cię w konia.
Nie słyszałam o czymś takim jeszcze,zawsze tylko o praktykach płatnych co to się już wyrabia
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 17:29   #10
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:51
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 11:28   #11
PaulinaPoj24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 15
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

ja bym nie panikowała tylko czekała na rozwój sytuacji. Oczywiście w tzw. między czasie szukałabym nowej pracy.
PaulinaPoj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-15, 21:54   #12
ktosik111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: nowa praca... czy to aluzje żebym odeszła?

Dostałam umowę o pracę na 9 miesięcy. Dziwne jest to że współpracownicy mówili żebym nie liczyła na umowę o pracę bo nie dają i dyrektor to ch... A jednak dostałam. Ta sama co to mówiła to jeździ non stop po dyrektor, i po niektórych pracownikach. Mam wrażenie że na mnie też dziwnie patrzą, raczej jeszcze nie gadam za bardzo z nimi bo wolę nauczyć się pracy dobrze niż brać się za kolezenstwa w pracy

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Nie wiem czy dobrze robię ale za przeproszeniem g... Mnie to obchodzi co inni myślą o dyrektor. Może i maci i kombinuje ale pieniądze wypłaca mnie się nie czepia, a tamta mnie denerwuje co gada - to niech się zwolni....

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Za próbne dni dostałam kasę też....
ktosik111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-15 22:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.