Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-01, 16:15   #481
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zel jest fajny,lubie go i ekonomiczny
O kremach nawilzajacych jest sporo napisane w tym watku,wystarczy przejrzec oraz watki Redakcyjne.
Pozdrawiam serdecznie
Przejrzę jak najbardziej, w razie pytań pozwolę sobie zapytać
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 17:03   #482
paputek00
Raczkowanie
 
Avatar paputek00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 438
GG do paputek00
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mam jeszcze pare pytan odnosnie filtrow.
Dostalam dzisiaj probke Vichy Capital Soleil 30, czy taka ochrona wystarczy? Bo przyznam ze probowalam juz wiele filtrow, przy okazji mojej poprzedniej zabawy w kwasy, mialam LRP i Avene ale w kazdym wygladam paskudnie a Vichy mi odpowiada.
Czytalam gdzies na wizazu ze minimum to wlasnie faktor 30 ale dziewczyny uzywaja 50 dla bezpieczenstwa ale roznica pozniej nie jest juz zbyt duza i nie wazne czy mamy 50 czy 100.
I jeszcze jedno, rozumiem ze to nie musza byc filtry apteczne i moge stosowac tez wysokie filtry dostepne w aptekach, tak? Znalazlam watek w ktorym sa podane przyklady innych, sklepowych filtrow wiec uwazam ze jakby co to moge sobie cos z nich dobrac?
Pytam bo widzialam w tamtym zestawieniu mleczka i mysle ze przy mojej tlustej cerze moglyby sie lepiej wchlaniac
paputek00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 18:31   #483
fiziolda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny!!
Hexxana dzięki za poradę! maseczkę aspirynową zrobię jeszcze w tym tygodniu. mam ogromny mętlik w głowie i (o dziwo) kilka konkretnych pytań , oto one:
  • czy stosując effaclar K filtr SPF15 który jest w takim kosmetyku jak Hydraphase XL LRP bedzie wystarczający? teraz na zimę?
  • jak długo mogę stosować effaclar K?
  • a może dla mnie lepszy bedzie odpowiednik effaclaru od Avene albo jakieś inne kwasy?
  • jaka jest różnica w skuteczności BHA AHA itp? czytałam że AHA są bardziej na wągry, a mnie chyba bardziej trapią takie grudki, co w takim razie mam wybrać?
  • czy żel do mycia twarzy fitomed skóra tłusta jest w miarę bezpieczny? nie wysusza za bardzo?
  • który z kremów nawilżających LRP Hydraphase legere, Avene HOL czy Xerialine SVR jest najmniej zapychajacy a jednocześnie dobrze nawilżający?
przeczytawszy kilka wątków od deski do deski nie znalazłam odpowiedzi na te pytania.. proszę o wyrozumiałość to mój 3 post!

z góry wielkie dzięki!!

Edytowane przez fiziolda
Czas edycji: 2007-10-01 o 21:41
fiziolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 20:53   #484
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
W kazdym razie mozesz skorzystac jeszcze z opcji Targowiskal/watku wymiankowego na BK-mozliwe,ze znajdzie sie osoba,ktora Cie poratuje w potrzebie
Poszperam tez u siebie za probkami ale nie obiecuje bo byl okres,ze wydalam w swiat to,co mialam.



Zel nie jest tylko nastawiony na wrazliwcow-jest lagodny i oto glownie chodzi

Godna polecenia jest Biodermine firmy Biocodex,super oczyszcza i matuje.Moglaby byc dobra w polaczeniu z Acne Dermem,ktory stosujesz czyli Acne Derm na noc a Biodermine na dzien.Pomysl.Poczytaj.




Wg mnie ograniczylabym to ze wzgledu na fakt,ze warto opracowac program pielegnacyjny.Dolozylabym tez maseczke aspirynowa (lub tonik aspirynowy)o ile Ci spasuje,bo nie kazda cera reaguje tak samo czyli z pozytywnym efektem.

Krem z AA nie daje wystarczajacej ochrony-jest potrzebny fotostabilny filtr i dlatego warto postawic na apteczne firmy typu:Iwostin,Vichy,LRP,Av ene itp.
Pod filtr mozesz uzyc zwyklego kremu,serum itp. pamietajac ze filtr to ostatnia warstwa,ktora mozesz zmatowic skrobia/dry flo/pudrem jedwabnym i dopiero pozniej robisz makijaz-jezeli uzywasz podkladu to delikatnie trzeba nalozyc go aby nie zetrzec filtra.
Wiecej info znajdziesz

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=167327

Poczytaj tez watek "plotkowy" bo tam tez przewija sie wiele cennych informacji.


Zdaje sobie sprawe,ze to ogrom informacji i potrzeba czasu,by sobie to wszystko przyswoic i ogarnac ale warto

Pozdrawiam serdecznie
Dziękuję Ci bardzo!

Maseczkę aspirynową robiłam, tylko o niej ostatnio zapomniałam
Lubię ją To jutro lecę po aspirynę i myślę, że może coś wyrzucę z mojego planu bo za dużo będzie chyba tego: m. aspirynowa, drożdże, peeling..
Może zostawię 1x w tyg. peeling, 2x w tyg. maseczkę aspirynową, co o tym myślisz?

Kupię żel Babydermu albo Ziaji HLC.
Popatrzę za tym Bodermine- cena mi odpowiada Z tego co czytałam w recenzjach może być dobry pod makijaż (chociaż zdania podzielone)
A on wystarczy, tak? Nie będę musiała kupować jakiś innych filtrów?


A jeszcze pytanie odnośnie pudru Inglota: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3062

Może być? Mi pasuje, spełnia wymagania, jest fajny. Tylko chciałabym znać Twoje zdanie na jego temat.. Nie znalazłam jego składu niestety..

Co do pudru jedwabnego-patrzyłam i cena mnie przeraziła.. Wolę zostać przy czym jestem
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 21:28   #485
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jezeli zdecydujesz sie na maseczke aspirynowa to jednak preparat z filtrem by sie przydal,stosowanie Biodermine tego nie wymaga.

Puder Inglota nie jest zly,sama go mialam i bylam zadowolona-tylko,ze jezeli patrzec obiektywnie to nalezaloby go nakladac na filtry,ktore nie bedzie dstabilizowac talk/mika itd. ale z drugiej strony wiem,ze nie wszystkie z Nas stosuja sie do tego

A jezeli nie chcesz typowego kremu z filtrem to moze wybierzesz sobie cos nawilzajacego z filtrem-jest cala lista

Wazne,aby dobor kosmetykow pasowal Tobie i byl jednoczesnie dopasowany do mozliwosci finansowych.Nic na sile
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 21:47   #486
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jezeli zdecydujesz sie na maseczke aspirynowa to jednak preparat z filtrem by sie przydal,stosowanie Biodermine tego nie wymaga
To chyba, że zostanę przy drożdżach, peelingu, Acne Dermie na noc i rano Biodermine?
Cytat:
Puder Inglota nie jest zly,sama go mialam i bylam zadowolona-tylko,ze jezeli patrzec obiektywnie to nalezaloby go nakladac na filtry,ktore nie bedzie dstabilizowac talk/mika itd. ale z drugiej strony wiem,ze nie wszystkie z Nas stosuja sie do tego
Hehe zauważyłam to I myślę, że też bym się za bardzo do tego nie stosowała, bo nie mam zamiaru albo rezygnować z pudru albo zmieniać go na jakiś inny, w kosmicznej cenie
Cytat:
A jezeli nie chcesz typowego kremu z filtrem to moze wybierzesz sobie cos nawilzajacego z filtrem-jest cala lista

Wazne,aby dobor kosmetykow pasowal Tobie i byl jednoczesnie dopasowany do mozliwosci finansowych.Nic na sile
Tak, jutro poczytam to co mi podałaś


A jeszcze tak się zapytam, bo jeśli coś mi wyskoczy to czy mogę użyć na to Tormentiol? Stosuję go i widzę, że mi pomaga.
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 22:55   #487
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Acne Derm to kwas azaleinowy

Fiziolda-odnosnie Twoich pytan to:

-trudno oceniac,ktory krem nie bedzie Cie zapychac jezeli nie wiesz jakich skladkow unikac.

Niestety,nie wypelniacie profilu odnosnie cery a w takich przypadkach trudno doradzac

-Effaclar K to mega lagodny kwas i dopiero regularne stosowanie daje efekty,jest caly watek poswiecony temu produktowi i temat powraca niczym bumerang.
Wiem,ze kiedy sie zaczyna "przygode" z BK to wszystko wydaje sie przytlaczajace ale....czytajcie ze zrozumieniem.

To taki ogolny apel poniewaz pytania sie powielaja i praktycznie dotycza tego samego.Nie mozna sie tlumaczyc ze to pierwszy czy drugi post-zauwazcie,ze wciaz pewne watki sa na pierwszej stronie i wystarczy poswiecic troche czasu,by doczytac

Decydujac sie na kuracje kwasami/retinem trzeba zadc sobie sprawe,ze filtr to podstawa-na co sie zdecydujecie,Wasza sprawa-nie zamierzam nikogo do niczego zmuszac Pragne tylko uswiadomic,ze to nie zabawa.

Pytasz sie o Hydraphase XL LRP bedzie dobry na zime-hmmm trudno jest mi powiedziec,bo prawde mowic nie uzywalam go solo i dla mnie glownym kremem pielegnacyjnym jest krem z filtrem a dokladnie mleczko spf 50 Klorane.

Tyle w skrocie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 08:29   #488
fiziolda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

profil wypełniony!
Hexxana dzięki za odpowiedź.

Tylko jeszcze ten żel o który pytam? będzie odpowiedni?
Na resztę pytań postaram się znaleść odpowiedz sama.

pozdrawiam.
fiziolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 08:53   #489
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez fiziolda Pokaż wiadomość
profil wypełniony!
Hexxana dzięki za odpowiedź.

Tylko jeszcze ten żel o który pytam? będzie odpowiedni?
Na resztę pytań postaram się znaleść odpowiedz sama.

pozdrawiam.
Masz cere mieszana ale wrazliwa i jezeli chcesz kupic zel Fitomedu to lepiej ten

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12395

Gdybys chciala inny kwas niz Effaclar K to lepiej zebys zaczela od niego a pozniej zastanowila sie nad czyms silniejszym.Bo przy wrazliwej cerze lepoiej uwazac i dmuchac na zimne-nie kazda cera dobrze zareaguje na silny kwas.

Dobry jest takze tonik z kwasami SVR Lysanel
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=717


Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 13:31   #490
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Byłam w aptece i zamówiłam na jutro Biodermine

Hexxana dziękuję Ci za wszystkie rady Jesteś niezastąpiona!

A i jeszcze ponowię pytanie o Tormentiol..
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 13:55   #491
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dobrym rozwiazaniem do mycia twarzy i ekonomicznym jest z Rossmanna Babydream-Uniwersalny zel do mycia
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13945
Zakupiłam i również polecam
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 14:14   #492
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja polecam do mycia twarzy piankę Pharmaceris http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16145
odkąd jej używam moja skóra jest mniej wysuszona i pojawia się o wiele mniej niespodzianek
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-03, 18:50   #493
fiziolda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

witam!
Hexxano! co myślisz o tych kremach z filtrem? mogą pozatykać?

La Roche-Posay
ANTHELIOS 40
krem przeciwsłoneczny do twarzy
AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCERIN, ETHYLHEXYL SALICYLATE, TITANIUM DIOXIDE, CYCLOPENTASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, STEARIC ACID, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DIMETHICONE, MYRISTYL MYRISTATE, NYLON-12, PETROLATUM, ETHYLHEXYL TRIAZONE, POLYMETHYL METHACRYLATE, ALUMINUM HYDROXIDE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, BUTYLPARABEN, DISODIUM EDTA, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, ETYHLPARABEN, GLYCERYL STEARATE, GLYCINE SOJA/SOYBEAN OIL, HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE, ISOBUTYLPARABEN, METHYLPARABEN, PEG-100 STEARATE, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, STEARYL ALCOHOL, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE, PARFUM

ANTHELIOS XL SPF 50+Fluid do twarzy:
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, octocrylene, alcohol denat., dicaprylyl carbonate, cyclohexasiloxane, glycerin, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol, methoxyphenyl triazine, dimethicone, propylene glycol, peg-30 dipolyhydroxystearate, silica, nylon-12, polymethylsilsesquioxane, drometrizole trisiloxane, ethylhexyl triazone, alumina, butylparaben, diphenyl dimethicone, ethylparaben, glycine soja, isobutylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, methylparaben, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, phenoxyethanol, propylparaben, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine

Hexxana wielkie dzięki za odpowiedzi! jesteś kochana!
pozdrawiam
fiziolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-03, 23:52   #494
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Po az kolejny odniose sie do kremo z filtrami czyli...jezeli wiesz,jakich skladnikow unikac to tym lepiej ale nie zawsze to jest rozwiazaniem.
Z filtrami to jest niczym wrozenie z fusow poniewaz dopoki sie nie wyprobuje to mozna wiele pisac a nie zawsze bedzie to mialo odniesienie do rzeczywistosci.

Sama raczej unikam filtrow gdzie jest alkohol denat w czolowce skladu i juz nie chodzi mi o naczynka ale fakt,ze migruje mi on w kierunku oczu i meczarnie wtedy przezywam.

Z Antheliosow moim faworytem jest XL 50+ Creme Fondate
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16599

jednak ciezko jest doradzac wybor filtra a tymbardziej pisac,czy bedzie zapychac czy nie.

Przejrzyj KWC i zobacz,ze wiele z Nas choc ma podobne cery lubi zupelnie inne filtry
Najlepszym rozwiazaniem bedzie testowanie,niestey ale to jedyna mozliwa droga,ktora moze doprowadzi do tego,ze trafisz na "swoj"filtr-czego Ci zycze


Sylwiani-ta pianka ma obecnie taki sklad jak podana na KWC?bo pamietam,ze zmieniali szate graficzna i kombinowali takze ze skladami.

Blaque-jezeli tylko Tormentiol dobrze Ci sluzy to nie rezygnuj z niego

Ciesze sie,ze moge Wam pomoc

Pozdrawiam serdecznie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 09:48   #495
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Sylwiani-ta pianka ma obecnie taki sklad jak podana na KWC?bo pamietam,ze zmieniali szate graficzna i kombinowali takze ze skladami.
chyba tak, ale sprawdzę w domku
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-04, 15:19   #496
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mam cerę mieszaną w kierunku normalnej, skłonną do podrażnien (niewielkich), zaskórniki się zdarzają. Spore świecenie w strefie T. Jeszcze niedawno skóra była odwodniona, ale już ją znormalizowałam. Kupiłam sobie dziś w aptece na allegro (pogrzebałam w przypiętym u góry wątku o dobrych sklepach ) mój pierwszy filtr:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20788
Mam nadzieję, że dobrze wybrałam (no, to się dopiero okaże, jak paczka przyjdzie ) Skóra nie ma skłonności do zapychania, ale łatwo się zaczerwienia (lekko, ale jednak) i tak jak wspominałam, świeci się w strefie T. Nie mogłam się zdecywać czy wybrac coś z Avene czy LRP, ale często się maluję, więc w końcu postawiłam na Avene. Krem jest nowy, nie ma recenzji, więc tak niesmiało chcę zaczerpnąć wiedzy, czy dobry wybór zrobiłam, tak żeby się zorietnowac, bo wiadomo, ze póki nie wypróbuję, to się nie przekonam. W innym wątku przeczytalam wlasnie, ze ma składniki mogące zapychac, ale tak samo pisały dziewczyny o Bielenda milky beauty, a ja go sobie chwale i nie zapycha mnie nic a nic.

Znalazlam taki wątek (żeby nie było, że nie szukałam ) http://www.wizaz.pl/forum/showthread...40#post4689779
Ale chcialam zapytac o ten krem pod kątem mojej cery czyli mieszanej (odwodnionej niegdyś).
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]

Edytowane przez °Alchemia
Czas edycji: 2007-10-04 o 15:47
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-05, 09:15   #497
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Prozba o rade..kuracja

Wiem że było na pewno już z 1000 takich wątków i z góry przepraszam ale już mi sie kreci w głowie od czytania i analizowania. W związku z tym proszę o pomoc i radę w kuracji...

Cera : kiedyś myślałam że mieszana, po umyciu sucha i pękająca po godzinie od nałożenia czegoś matującego jak żarówka, niespodzianki , nie duzo( moze z 2-3 jednoczesnie zawsze obecne i jakieś plamki pory....). Przeglądając wizaż znalazlambardzo ciekawy wątek po przeczytaniu którego doszłam do wniosku ze moja cera jest odwodniona, za czesto ja myje woda i mydłem, ostawiłam wszystkie matujace kremy...i rozpoczęłam układanie jakiegoś nowego schematu...

Rano.
1.pod prysznicem trochę wody na twarz( ciezko sie przed tym uchronic) i platek z biodermą sensibio/ lub zel ziaja calma( kiedy brakuje funduszy na sensibio
2.Dzis ide kupic filtr zdecydowalam sie na Vichy Capital solei fluide https://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.ph...gdzie=produkty
z komentarzy wynika ze sie ladnie wchłania nie barwi ( a ja sie nie maluje..nie lubie wiec czegos takiego bym potrzebowala). Wczesniej na dzien smarowalam sie kremem avene HOL.
3.na noc (raczej co 2 dzien) Avene Diacneal/na zmiane z kremikiem Hol
4.co jakis czas pealing enzymatyczny lirene i maseczka aspirynowa.
5.W pracy dla komfortu spryskiwalam twarz woda termalna avene i wycieralam husteczka ( raz moze 2 )

i teraz tak.. wczoraj zamowilam w BU serum zelowe antyoksydacyjne ( bo niby dobre pod filtr) ale czy jesli np bedzie za tluste/lepkie i nie bede umiala wytrzymac z tym na twarzy i filtrem jednoczesnie w ciagu dnia to moge to wymieszac np 1 noc diacneal 2.krem HOL 3.serum?( albo jednej nocy i HOL i serum?

zamowilam też hydrolat różany i pytanie czy można tym zastąpić wodę termalna do odświeżenia buzi w ciągu dnia?Kiedy jeszcze używałam na dzień samego kremu po prostu spryskiwałam i osuszałam. kiedy będę miała na twarzy filtr moge spryskać woda/hydrolatem i osuszyc? czy muszę ponownie nakladać filtr.

Z góry dziękuję za pomoc

Powinno byc w tym wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599
ale jakos tak z rana namieszalam ze mi nie wyszło

Edytowane przez CruelOrchid
Czas edycji: 2007-10-05 o 16:03
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 11:38   #498
katie_lee
Raczkowanie
 
Avatar katie_lee
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Post kosmetyki do cery problemowej - BEZ KWASÓW?!

Witam
Mam pytanie - macie może do polecenia jakieś dobre (najlepiej sprawdzone) kosmetyki do pielegnacji cery problemowej (cera tlusta/mieszana - wlasciwie to bardzo szybko mi sie przetluszcza, widoczne pory i szybko zanieczyszczajaca sie - sklonnosc do zskornikow) BEZ KWASÓW - albo majace w swoim skladzie kwasy - ale w bardzo malej ilosci?
Chodzi mi przede wszystkim o kremy - nawilzajacy, matujacy...
No i moze jakies podklady - tez do mojej cery

Z gory bardzoooo dziekuje
pozdrawiam
katie_lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 16:54   #499
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja już nie mam sily na moją skórę. Jest odwodniona, ściąga się przy myciu. Ale mam pelno syfkow. To nie są jakieś wielkie pryszcze tylko takie pod skórą, i to pelno. Skóra wygląda tak nierówno, bo na czole, polikach,brodzie i nosie i dekoldzie mam pełno malych grudek. JUż nie wiem jak mam z tym walczyć, by nie przesuszać skóry. Chcialabym używać jakiegoś kremu z filtrem kolo 15, ale każdy mnie zapycha ;/

Obecnie po przeczytaniu wielu wątków na wizażu mam:

tonik i krem antybakteryjny AA
mleczko l'oreal visible resut (myslicie że może zapychać?)

teraz myślę co jeszcze kupić. Nie chce kwasów. Może Iwostin Purritin? On zawiera kwasy? Albo Barwa Siarkowa moc. A jaki krem z filtrem polecacie? Może LRP HydraphaseXL?
Może maseczke z zielonej glinki.
Prosze pomocy, Już nie mam sily na tą moją okropna skórę (((((((
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-08, 16:56   #500
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Cera Odwodniona

dzis czuję się podobnie jak założycielka tego wątku, otóż byłam na odobnym badaniu cery i wyszło mi nawilżenie 20% gdzie normą jest od 50-80% trochę zmartwiłam się tym faktem i po części rzeczywiście twarz może być słabo nawilżona(co 2 noc stosuję effaclar k i acne derm na przemian) ale czy odwodniona??dokładnie rok co dzień smaruję buzię hydraphase xl legere, więc coś mi się nie chce do końca wirzeyć tym 20%, teraz zamieniam hydraphase na filtr klorane, i chyba oznacza to, że buzia będzie mniej nawilżona..ale nie zrezygnuje z nawilżania, chyba będę musiła robięć weekendy nawet buzi i ja nawilżac wtedy, poza tym zacznę od jutra barać capivit hydro control..chyba to pomoże trochę, no i przede wszystkim musże pić 2 litry wody a nie pół jak do tej pory..
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 19:18   #501
katie_lee
Raczkowanie
 
Avatar katie_lee
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: kosmetyki do cery problemowej - BEZ KWASÓW?!

15 wyswietlen i ani jednej odpowiedzi?! :/
katie_lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 19:54   #502
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
J
Obecnie po przeczytaniu wielu wątków na wizażu mam:

tonik i krem antybakteryjny AA
mleczko l'oreal visible resut (myslicie że może zapychać?)
Nie wiem czy o ten sam tonik AA ci chodzi (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2734). Ale gdy ja go używałam miałam wrażenie że mnie zapycha, i ogólnie jakoś tak wydawało mi sie ze mi sie twarz lepi i kurz przykleja.

Nie wiem czy to pomoże ale ja widzę pozytywna zmianę.Do oczyszczania buzi płyn micelarny sensibio.Rano trochę sama woda pod prysznicem, później płatkiem z sensibio ( a ze wydaje mi sie ze zostawia jakaś warstewkę na buzi--chyba jestem przewrażliwiona) to woda termalną albo zwykłą trochę ochlapać. Ja widziałam poprawę dużą w krótkim czasie, jakoś przestały mi sie pojawiać niespodzianki wielkie na buzi, ogólnie stan sie poprawił. Ostatnio brakowało funduszy wiec zamiast sensibio kupiłam żel Ziaji z serii Calma i pojawiła sie 1 niespodzianka i jakieś mniejsze góreczki, więc uważam ze to sprawa włąsnie odpowiedniego oczyszczania.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-08, 20:26   #503
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Tylko, że ja w ogóle nie myję buzi wodą już. Od wody z kranu robiły mi się straszne syfki ;/ Więc zaczęlam używać tylko mleczka i toniku. Moze dlatego mam tyle zaskórników?
Plz help Co mam używać żeby chcoiaż trochę to zlikwidować

Ja też czekam na odpowiedzi, bo sama szukam takiego kremu. mam skórę mieszaną z milionem zaskórników na czole, brodzie.
Na razie kupilam serię AA young.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-10-08 o 22:15 Powód: Post pod postem
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 06:25   #504
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja przemywam wodą bo mam jakies zboczenie na punkcie pozostajacych warstewek na twarzy. w sumie to nie powinno się tego robić. Mi wszelkiego typu mleczka, toniki i żele nie dawaly dostatecznego oczyszczenia, moze wlasnie sproboj tego plynu micelarnego mi jedynie on sprawia satysfakcje
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 06:50   #505
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: kosmetyki do cery problemowej - BEZ KWASÓW?!

Cytat:
Napisane przez katie_lee Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie - macie może do polecenia jakieś dobre (najlepiej sprawdzone) kosmetyki do pielegnacji cery problemowej (cera tlusta/mieszana - wlasciwie to bardzo szybko mi sie przetluszcza, widoczne pory i szybko zanieczyszczajaca sie - sklonnosc do zskornikow) BEZ KWASÓW - albo majace w swoim skladzie kwasy - ale w bardzo malej ilosci?
Chodzi mi przede wszystkim o kremy - nawilzajacy, matujacy...
No i moze jakies podklady - tez do mojej cery

Z gory bardzoooo dziekuje
pozdrawiam
poczytaj biochemię kosmetyczną i KWC,jak polecam effecler k z małą ilością kwasu co wiążęsię ze stosowaniem filtrow 50+na dzień
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 10:23   #506
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Sylwiani-ta pianka ma obecnie taki sklad jak podana na KWC?bo pamietam,ze zmieniali szate graficzna i kombinowali takze ze skladami.
taki sam, przepraszam że tak dlugo sprawdzałam, ale wreszcie wpadłam na pomysł obdarcia pianki z naklejki
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 10:32   #507
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Ja już nie mam sily na moją skórę. Jest odwodniona, ściąga się przy myciu. Ale mam pelno syfkow. To nie są jakieś wielkie pryszcze tylko takie pod skórą, i to pelno. Skóra wygląda tak nierówno, bo na czole, polikach,brodzie i nosie i dekoldzie mam pełno malych grudek. JUż nie wiem jak mam z tym walczyć, by nie przesuszać skóry. Chcialabym używać jakiegoś kremu z filtrem kolo 15, ale każdy mnie zapycha ;/

Obecnie po przeczytaniu wielu wątków na wizażu mam:

tonik i krem antybakteryjny AA
mleczko l'oreal visible resut (myslicie że może zapychać?)

teraz myślę co jeszcze kupić. Nie chce kwasów. Może Iwostin Purritin? On zawiera kwasy? Albo Barwa Siarkowa moc. A jaki krem z filtrem polecacie? Może LRP HydraphaseXL?
Może maseczke z zielonej glinki.
Prosze pomocy, Już nie mam sily na tą moją okropna skórę (((((((
im bardziej wysuszasz, tym twoje gruczoły łojowe pracują ze zdwojoną siłą, by dotłuścić, dlatego tajemnica wg mnie tkwi w delikatności

jak już pisałam delikatnie oczyszczam pianką Pharmaceris A, nawilżam co drugą noc albo rzadziej ziaja oliwkową lekka formuła (prosty skład, ale nie polecam na dzień, bo długo się wchłania), na dzień filtry na noc acne derm i niespodzianki goszczą u mnie wyjątkowo
oczywiście polecam jeszcze dermaglin (trzeba się przeczołgać po podłodze w rossmanie) i maseczkę aspirynową (ale maseczki stosuję od wielkiego święta, no cóż lenistwo...)

i jeszcze jedno, ręce precz od buzi, żadnego drapania, smyrania, i innych form dotyku (robię wyjątek tylko czasami dla TŻta)
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 10:36   #508
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Czy mogę zapytać co to i na co ten dermaglin?
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 10:59   #509
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jeśli mogę się przyłączyć

Mam mieszaną cerę, z tendencją do przetłuszczania w strefie T(zwłaszcza na czole), mam rozszerzone pory, cera mi się lubi świecić i przetłuszczać, mam lekkie naczynka koło nosa.
Odkąd używam filtrów stan cery się poprawił, zrezygnowałam z agresywnych, matujących i wysuszających specyfików na rzecz aptecznych kremów(obecnie mam nawilżający Iwostin, bez filtrów, stosuję tak "po domu"), toników bez alkoholu(lubię zielony tonik dynamizujący Garniera i ten różowy do cery suchej ).
Wogóle specyfiki do cery suchej i wrażliwej(choć nie mam takiej cery) służą mi lepiej niż te do mieszanej i tłustej
Smaruję się na noc zwykle oliwką Hipp, kremami Ziaji(masło kakaowe - bardzo treściwy a nie zapycha, Calma - świetny ), używam peelingu Ziaji Calma i unikam alkoholu w kosmetykach jak tylko się da.
Przy tej pielęgnacji moja cera jest naprawdę w dobrym stanie, czasem na wypryski używam Effaclar K, który szybciej je goi i "wyciąga na wierzch" te podskórne grudy

Teraz chcę się jeszcze zaopatrzyć w jakiś łagodny żel bez SLS(chyba wybiorę Ziaję Calma), może też piankę bez SLS(najprawdopodobniej Eris - Łagodna pianka do cery wrażliwej, czy jakoś tak ), do tego krem z wit. C i krem na dzień z niższym filtrem(tak. SPF 15-12, chyba zdecyduję się na coś z LRP), oraz polecany przez snowqueen krem Bioderma Hydrabio Richie i płyn micelarny Biodermy Sensibio
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-09, 13:02   #510
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Też próbowalam uzywać kremów nawilżających. Chyba kupowałam za bardzo zapychające (hydraphase riche, ziaja oliwkowa), ale dostałam starsznego wysypu na czole. mam po prostu miliony małych krostek. Nie da się ich wycisnąć. Zreszta wyciskanie to i tak żadna metoda ;/
Użwam tej serii AA young, na razie za krótko by opisać efekty.
A jak myslcie co dodac do tego?
Myślałam właśnie nad tą ziają calm nawilżającą. Tylko boję się, że mnie zapcha.
Co jeszcze dodać żeby nie miało kwasów, albo mało
Iwostin Purritin/efflar K? Czy jeszcze jakis krem. A ten efflar to jest dla osób młodych czy raczej starszych (mam 19 lat)
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.