Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-06, 09:17   #991
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
wygląda na wszystko ok oprócz lekkiego stanu zapalnego. możesz albo kupić sobie probiotyk kobiecy i łykać lub już poczekać na wizytę u lekarza - choć i tak pewnie zaleci jego stosowanie do jakiś globulek leczniczych
Dzięki Byłam u ginekolog i zaleciła stosować Tantum Rosa.
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 08:42   #992
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

tylko jeśli będziesz wykonywać irygację, to też zwróć uwagę na florę
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 10:03   #993
navika90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 371
GG do navika90
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

hej dziewczyny, w połowie czerwca byłam u ginekologa na badaniu czy wszystko ok. Pani doktor zbadała mnie i zrobiła cytologię, powiedziała, że widzi jakieś upławy i przepisała mi Pimafucin 3 szt, oczywiście od razu wykupiłam i zaczęłam stosować, wynik cytologii wyszedł mi 2 grupa a oprócz tego wszystko ok, 1, 5 roku temu jak miałam robione badanie też wyszła 2 grupa, w zasadzie u mnie często zdarzają się jakieś stany zapalne. Teraz kupiłam sobie Lactovaginal.... martwi mnie ta 2 grupa i nie wiem czy mam iść z tym do lekarza? A powiedzcie mi jak u was wykryto nadżerkę? Bo u mnie Pani doktor przeprowadza badanie bardzo dokładnie i nic nie zobaczyła tylko te upławy... jestem osoba przewrażliwioną na tym punkcie boje się, że mogę coś przeoczyć. W dodatku ostatni okres miałam 29 maja i do dzisiaj nic... pomocy
navika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 08:38   #994
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

z okresem powinnaś pójść do ginekologa (chyba, że to ciąża, ale to w sumie tym bardziej ). może trzeba wywołać luteiną. odchudzałaś sie ostatnio, miałaś jakieś stresy? co lekarka na Twój brak miesiączki?

a co do cytologii to druga grupa jest ok. ja mam zawsze drugą grupę nawet jak nie mam stanów zapalnych tylko wszystko jest w porządku. wydaje mi się, że skoro nie ma tam żadnych niepokojących rzeczy na wyniku, to nie powinnaś się przejmować drugą grupą. ale dbaj o profilaktykę przeciw infekcjom, bo właśnie nawracające stany zapalne często prowadzą do nadżerek, także staraj się nosić bawełniane miękkie majtki, stosuj podpaski a nie tampony (jak już dostaniesz krwawienia), łykaj lacibios femina (bo na dłuższą metę dopochwowy lactovaginal jest mało wygodny w stosowaniu), podmywaj się delikatnym płynem z kwasem mlekowym i cytologię rób regularnie.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 12:37   #995
1985Anke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 122
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

hej dziewczyny robiłam cytologie i miałam tak napisane wykonany wymaz jest odpowiedni do oceny warunkowo przyczyny rozmaz ubogokomórkowy co to mozę znaczyć ?? i jeszcze ze nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego ??
1985Anke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 19:13   #996
Alice_Cullen
Przyczajenie
 
Avatar Alice_Cullen
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Mam taki trochę dziwny problem. Byłam u gina. Ogólnie wizyta miła, ale... Nie współżyłam, tamponów nie miałam potrzeby używać. Po tym jak wdrapałam się na tego star treka okazało się, że nie można mnie zbadać przez pochwę, a co za tym idzie wykonać cytologii. Podejście do badania było, ale bolesne. Dowiedziałam się, że jeśli nie współżyłam i nie widać niepokojących objawów typu upławy to cytologia nie jest na razie potrzebna. Głupio to pisać, ale wróciłam do domu i przy pomocy lusterka sprawdziłam co i jak, bo czytałam w temacie, że dziewice powinno dać się zbadać. Internet powiedział mi, że mam błonę sitkową. No i nie wiem, bo po 20 dziewczynom robi się cytologię, a z tego co czytałam dziewice niekoniecznie mają cytologię gr I i się trochę boję. Chętnie bym przy kolejnej wizycie zrobiła cytologię, ale tż-ta na razie nie mam, a sama się przecież nie rozdziewiczę... To taki trochę debilny problem.
Alice_Cullen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 13:49   #997
alice203
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 153
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Gdzie mogę zrobić cytologię bezpłatnie w Warszawie? pilne, zależy mi na czasie

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Czy w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej który ma podpisany kontrakt z NFZ wykonam bezpłatnie cytologię??
alice203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 20:07   #998
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Wymaz Z Pochwy

co znaczy wyhodowano lactobacillus spp. - wzrot obfity?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 09:51   #999
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wymaz Z Pochwy

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
co znaczy wyhodowano lactobacillus spp. - wzrot obfity?
to znaczy, że jest dużo bakterii kwasu mlekowego, co jest jak najbardziej pozytywne, bo to dobra flora bakteryjna. zazdroszczę, bo ja muszę lacibios femina łykać, żeby mieć wzrost obfity w każdym razie wszystko ok i tylko się cieszyć!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 05:36   #1000
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Wymaz Z Pochwy

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
to znaczy, że jest dużo bakterii kwasu mlekowego, co jest jak najbardziej pozytywne, bo to dobra flora bakteryjna. zazdroszczę, bo ja muszę lacibios femina łykać, żeby mieć wzrost obfity w każdym razie wszystko ok i tylko się cieszyć!
dostałam teraz gynalgin. chyba go odstawię bo wszystko poza tymi bakteriami kwasu mlekowego (tak myślałam, że to to, ale ja się źle czuję i jestem w szoku, że takie dobre wyniki) mam bez zmian

odstawie to, pójdę do gina zobaczyć czy jest spoko. w ogóle źle się czuję po tym gynalginie :/
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 17:24   #1001
wiewioreczka24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37
Dot.: Wymaz Z Pochwy

Ja bym Ci radziła odstawić te leki bo zniszczysz sobie nimi swoją mikroflorę, którą masz dobrą, możesz sobie jedynie dla pewności założyć przez kilka dni xxxxxx żeby jeszcze wzmocnić swoje bakterie. Pozdrawiam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-02 o 08:36 Powód: nazwa
wiewioreczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 19:39   #1002
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Wymaz Z Pochwy

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka24 Pokaż wiadomość
Ja bym Ci radziła odstawić te leki bo zniszczysz sobie nimi swoją mikroflorę, którą masz dobrą, możesz sobie jedynie dla pewności założyć przez kilka dni xxxxx żeby jeszcze wzmocnić swoje bakterie. Pozdrawiam
mam tylko te doustne xxxx
narazie odstawię ten gynalgin i poczekam na wizytę u gina

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-02 o 08:37 Powód: nazwa
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 17:42   #1003
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wymaz Z Pochwy

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
mam tylko te doustne xxxxx
narazie odstawię ten gynalgin i poczekam na wizytę u gina
ale na co dostałaś gynaligin skoro w wymazie nic złego nie wyszło? nie rozumiem czasem niektórych lekarzy...
a doustne to lacibios femina, lacidofil jest bardzo dobry, ale nie działa ginekologicznie - wyłącznie chroni przewód pokarmowy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-02 o 08:37
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 19:11   #1004
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Wymaz Z Pochwy

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
ale na co dostałaś gynaligin skoro w wymazie nic złego nie wyszło? nie rozumiem czasem niektórych lekarzy...
a doustne to lacibios femina, lacidofil jest bardzo dobry, ale nie działa ginekologicznie - wyłącznie chroni przewód pokarmowy
o kurczę

dobrze, że mi powiedziałaś, bo byłam przkonana, że lacibios femina i lacidofil to to samo.

dała mi gynalgin, bo mówiłam, że źle się czuję. faktycznie. wyniki zapowiadają się na idealne a mi dalej coś dokucza :/ już nie wiem co jest może źle się podmywam, noszę złą bieliznę... nie mam pojęcia :/
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 09:58   #1005
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Wymaz Z Pochwy

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
o kurczę

dobrze, że mi powiedziałaś, bo byłam przkonana, że lacibios femina i lacidofil to to samo.

dała mi gynalgin, bo mówiłam, że źle się czuję. faktycznie. wyniki zapowiadają się na idealne a mi dalej coś dokucza :/ już nie wiem co jest może źle się podmywam, noszę złą bieliznę... nie mam pojęcia :/
z probiotykami tak jest, że jak się nie wie, że właściwości probiotyku zależą od szczepu to się wszystkim wydaje, że to jedno i to samo a nie do końca tak jest

kurcze, ale to się nie daje leków w ciemno tylko zleca dalsze badania... :/ zmienić środek do podmywania jak najbardziej możesz, moze proszek do prania, kup bawełnianą bieliznę - a nóż to w tym tkwi problem
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 14:47   #1006
wiewioreczka24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37
Dot.: Wymaz Z Pochwy

Ja do podmywania stosuje lactacyd i jestem z niego bardzo zadowolona, z bielizny noszę tylko i wyłącznie bawełnianą, myślę że stosowanie probiotyków to podstawa w dzisiejszej rzeczywistości, bo jest za dużo czynników które mogą niszczą prawidłową mikroflorę. Pozdrawiam
wiewioreczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:58   #1007
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Szukałam w internecie odpowiedzi na moje pytanie, ale znalazłam tylko na jednej stronie i to dość niejasną. Mianowicie, w środę mam mieć cytologię, a tak się stało, że wczoraj się rozchorowałam i powinnam brać antybiotyk. Czy antybiotyk może zafałszować wynik cytologi? Dodam, że mam zamiar brać go razem z probiotykiem.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:34   #1008
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

wg mnie nie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 20:50   #1009
hell_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

witajcie, czy któraś z Was miała może 3 stopień cytologii? jak takowy dostałam i jestem przerażona-umówiłam się juz do ginekologa na wizytę jak najszybciej się da. ogólnie bardzo się boję bo to podobno stan przedrakowy proszę o podzielenie się Waszymi przeżyciami dot. takowego wyniku i dalszego przebiegu leczenia...Pozdr
hell_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-20, 16:45   #1010
Treissi
Raczkowanie
 
Avatar Treissi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 296
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hell_girl Pokaż wiadomość
witajcie, czy któraś z Was miała może 3 stopień cytologii? jak takowy dostałam i jestem przerażona-umówiłam się juz do ginekologa na wizytę jak najszybciej się da. ogólnie bardzo się boję bo to podobno stan przedrakowy proszę o podzielenie się Waszymi przeżyciami dot. takowego wyniku i dalszego przebiegu leczenia...Pozdr
Ja dzisiaj właśnie odbierałam wynik z cytologii i również mam III grupę. Powinnaś dostać skierowanie na dokładniejsze badanie - kolposkopię.
III grupa wcale nie musi oznaczać najgorszego. Poczytaj sobie troszkę informacji w internecie - jest tam mnóstwo informacji. Np. na tej stronie -
http://www.gabinet-ginekologiczny.co...ginekologa.php
__________________
Prawda jest najcenniejszą rzeczą jaką mamy, więc oszczędzajmy ją – Mark Twain

Grzeczne dziewczynki idą do raju,
Niegrzeczne mają raj na ziemi.
Treissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 14:57   #1011
iowa4
Raczkowanie
 
Avatar iowa4
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 46
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Nie raz miałam III stopień ale zawsze mnie mój lekarz wyratował. Nie panikuj, prawdopodobnie Ci zapisze jakieś globulki i będzie OK, a potem trzeba systematycznie chodzić robić cytologię i mieć to pod kontrolą.
iowa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 14:56   #1012
bartosz05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

WITAM WSZYSTKICH JESTEM NOWA mam 31 lat miałm 3 grupe cytologi miałam pobrane wycinki i mam wyniki ale nic ztego niewiem czy ktoś to przetłumaczy prosze ..fragmenta endocervicis normalis -1 [m-54400].fragmenta exocervicis normalis -3 [m-54400]. endometrium in stadio secretionis incipientis -2[m-79320] prosze o pomoc pozdrawiam.anna
bartosz05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:30   #1013
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Hej dziewczyny. Mam pytanko.
Byłam w grudniu u gina posprawdzał wszystko i powiedzial że w środku wszytko ok, ze nadżerki żadnej nie widzi, że wszytko jest prawidłowo. Byłam u dr Hadasa w Damianie.
Odebrałam dziś wyniki cytologii i mam IIgr, rozmaz zadowalający, rozmaz prawidłowy, zmiany odczynowe zwiazane z naprawą lub zapaleniem.
Teraz zapiszę się do gina i pójdę z wynikami.
Poszukałam trochę w necie i wg tego grupa II jest ok ale martwią mnie te stany zapalne. Mam stałego partnera, od 4 lat a kochamy się naprawdę bardzo bardzo rzadko i używam tamponów.
Czy mogę mieć nadżerkę? Bo mnie to zastanawia że skoro on nic nei widział...
__________________

ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 11:02   #1014
shine91
Rozeznanie
 
Avatar shine91
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 966
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

2 tygodnie temu robiłam pierwszą cytologię. Mam grupę II. Czytałam, że to ok. Ale chciałabym prosić o dokładniejsze zinterpretowanie wyniku

reakcja hormonalna nabłonka pochwy: rozmazy typu intermedialnego
flora bakteryjna: mierna
wartość techniczna rozmazu: odpowiedni do oceny
ogólna ocena preparatu: prawidłowy- brak zmian śródnabłonkowych i nowotworowych
zmiany odczynowe charakterystyczne dla: mieszanej flory bakteryjnej
komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego: prawidłowe komórki nabłkonka płaskiego
komórki gruczołowe: obecne, prawidłowe komórki endocerwikalne
shine91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 18:00   #1015
Sloneczko131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 28
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Nigdy nie dostałam do reki wyników cytologii, bo lekarz zostawia. Jak własciwie wyglada taki dokument? Co jest tam napisane? I najwazniejsze! Jakie badania robia podczas takiego badania cytologicznego? tam wykrywaja bakterie, wirusy grzyby, hpv, rózne rzeczy? Czy tam wychodzi równiez to, co np. w wymazie, posiewie?
Bardzo mnie to ciekawi czy jak wezma taką próbke, to w laboratorium robią rozne badania na tej probce, czy tylko jedno jakies?
Sloneczko131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 13:25   #1016
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Mam pytanko: Miałam badanie wziernikiem stwierdzające, że na szczęscie nie mam nadżerki. Natomiast pani doktor wykryła grzybicę, przepisała tabletki dopochwowe Clotrimazolum. Od siebie kupiłam Lacibios Femina i zażywałam przez 20 dni. Oprócz tego badania wziernikiem miałam robioną cytologię. Dzisiaj zadzwoniłam do poradni i dowiedziałam się, że mam grupę 1. C zy to możliwe, że mając infekcje grzybiczą mam gr.1? Szczegółowego opisu nie posiadam.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 16:33   #1017
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Mam pytanko: Miałam badanie wziernikiem stwierdzające, że na szczęscie nie mam nadżerki. Natomiast pani doktor wykryła grzybicę, przepisała tabletki dopochwowe Clotrimazolum. Od siebie kupiłam Lacibios Femina i zażywałam przez 20 dni. Oprócz tego badania wziernikiem miałam robioną cytologię. Dzisiaj zadzwoniłam do poradni i dowiedziałam się, że mam grupę 1. C zy to możliwe, że mając infekcje grzybiczą mam gr.1? Szczegółowego opisu nie posiadam.
Ja się tak mało znam, ale dziwne. Grupa 1 raczej wyklucza grzybicę, tak mi się wydaję. Ja byłam leczona na grzybka też, ale miałam grupę 2- to z 2 lata temu. Ostatnio też miałam grzybka i miałam Gynalgin. Ja na Twoim miejscu dopytałam się jeszcze lekarza .. i powiedz mi, czym miałaś robione badanie? Ja raz tylko robiłam, a mam 20 lat, więc będę musiała powtórzyć, bo to mało, tym bardziej, że parę ładnych lat współżyję.. ja miałam robione wacikiem, ale teraz będę polować, by mieć zrobione szczoteczką, bo to lepsza metoda.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 19:02   #1018
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Ja się tak mało znam, ale dziwne. Grupa 1 raczej wyklucza grzybicę, tak mi się wydaję. Ja byłam leczona na grzybka też, ale miałam grupę 2- to z 2 lata temu. Ostatnio też miałam grzybka i miałam Gynalgin. Ja na Twoim miejscu dopytałam się jeszcze lekarza .. i powiedz mi, czym miałaś robione badanie? Ja raz tylko robiłam, a mam 20 lat, więc będę musiała powtórzyć, bo to mało, tym bardziej, że parę ładnych lat współżyję.. ja miałam robione wacikiem, ale teraz będę polować, by mieć zrobione szczoteczką, bo to lepsza metoda.
Nawet nie wiem czym miałam robione, ale podejrzewam, że wacikiem Z drugiej strony myślę, że gdyby było coś nie tak to położna by mi kazała przyjść (bo tak się umawiałyśmy). Poprzednim razem miałam grupę 2, ale nie było żadnych zaleceń Pani doktor powiedziała, że wszystko jest w porządku.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 10:07   #1019
8mouse3
Rozeznanie
 
Avatar 8mouse3
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 789
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Mam pytanko: Miałam badanie wziernikiem stwierdzające, że na szczęscie nie mam nadżerki. Natomiast pani doktor wykryła grzybicę, przepisała tabletki dopochwowe Clotrimazolum. Od siebie kupiłam Lacibios Femina i zażywałam przez 20 dni. Oprócz tego badania wziernikiem miałam robioną cytologię. Dzisiaj zadzwoniłam do poradni i dowiedziałam się, że mam grupę 1. C zy to możliwe, że mając infekcje grzybiczą mam gr.1? Szczegółowego opisu nie posiadam.
Jeśli masz infekcje grzybiczą to wynik wg systemu Bethesda będzie prawidłowy ale odpowiadający II grupie wg PAP. Może położna powiedziała tak, dlatego, że nic złego się nie dzieje, musisz tylko wyleczyć grzybki. Chyba, że w pobranym materiale nie wykryto strzepków grzyba- ale ro raczej mało prawdopodobne.
__________________
11 września to dopiero początek wielkich zmian w Naszym Życiu
8mouse3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 16:50   #1020
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

zgłosiłam się do nowej lekarki z powodu infekcji grzybiczej często mnie to łapie a mój dotychczasowy gin ciągle mi dawał ten sam lek na to i nie zlecał żadnych badań itp i ta babka od razu mi zrobiła i usg i cytologię. dostałam wynik w systemie Barthesa i tam mam w czynniki infekcyjne(mikroorganizmy ): nie stwierdzono i pozatym wszystko prawidłowe i innych czynników nie stwierdza się. oprócz grupy III i asc us. ta lekarka jest na urlopie i jak zadzwoniła do mnie pani że jest wynik i mam się zgłosić to zapisałam się do lekarza który najszybszy termin ma i ta gin do której poszłam jak zobaczyła że grupa 3 to od razu dała mi skierowanie do szpitala po wycinki i nie chciała ze mną rozmawiać chociaż cały czas pytałam czy jest konieczne do szpitala czy nie ma innych opcji itp a u poprzedniego lekarza co roku robiłam i 2 gr miałam. czy to możliwe że wynik asc us mi wyszedł dlatego że cytologia była pobrana na 3 dni przed @ albo dlatego że infekcja była silna (chociaż jakość rozmazu: odpowieni do oceny) ehh sama nie wiem, czytałam w necie pełno o tych wynikach cytologii i raku.. w każdym razie wybiorę się na kolposkopię i zobaczę co tam wyjdzie a zanim to zrobię to może powtórzę cytologię gdzieś indziej
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-26 15:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.