wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-22, 23:51   #1
allure
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 2
GG do allure

wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem


no właśnie-jak pożegnać się z trądzikiem? od 2,5 roku jestem pod opieką dermatologa. przetestowałam mnóstwo preparatów:do stosowania zewnetrznego (Aknemycin Plus,Akneroxid 5, Isotrexin żel, Hascoderm, Metronidazol żel,krem, Atrederm, Davercin, Differin krem);wewnętrznego (antybiotyki Metronidazol i Unidox Solutab, a obecie-od roku tabletki hormonalne Diane 35). do pielęgnacji używam żeli do mycia La Roche Posay albo Vichy Normaderm, na dzień kremu matującego Pond's (na noc lekarstwa), maseczki oczyszczającej z glinką Oriflame. do makijażu podkładu matującego Revlon, korektora antybakteryjnego Rimmel i antybakteryjnego pudru Manhattan. zawsze dokładnie zmywam makijaż. moja dieta jest zrównoważana i bogata. nie wiem już co robić, bo trace mnóstwo pieniedzy (preparaty lecznicze kosztują po min.40 zł za sztukę, a lekarz co chwilę przepisuje mi coś innego), czasu (żeby się umalować tak by zamaskować te wszystkie mankamenty schodz mi co najmniej pół godz. i nerwów. dodam,żę moja cera ma taką okropną właściwośc, że po każde krostce (a nigdy nie wyciskam!) zostaje mi ciemnoczerwona plamka blizna- i tak ich przybywa. prosze więc o poradę bo już sobie z tym nie radzę.
allure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 00:24   #2
agatamazurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 23
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

Mam podobny problem ... a właściwie miałam
Znalazłam wreszcie lekarstwo na tez okropny trądzik !! Od miesiąca biore ziołowe tabletki - nazywają się SHILAJT . Są to indyjskie ziołka. Na początku dość sceptycznie podeszłam do ich brania, no ale co mi szkodzi spóbować kolejnego specyfiku Tabletki biorę 2 razy dziennie pół godziny przed posiłkiem. Opakowanie ma 100 sztuk, które wystarczają na 2 kuracje po 25 dni. Na poczatku z moja skórą bylo jeszcze korzej - zaczęły mi sie robic duże ropnek krostki, ale okazalo się , że to tylko mój organizm sie oczyszczal z toksyn. Teraz zaczynam juz drugą kuracje.Efekt jest zauważalny : ladniejsza i gladsza skóra, mocniejsze paznokcie i nie obrywają mi sie już skórki wokół paznokci Jeszcze do tego wszystkiego - tak jak Ty miałam blizny po krostkach - ale i na to jest sposob: u kosmetyczki dowiedziałam się o specjalnej ampułce, która przyśpiesza gojenie - I RZECZYWISCIE PRZYSPIESZA. Blizny znikaja 3 razy szybciej niz normalnie !! Niestety używane sa tylko w zakładach kosmetycznych - w sprzedarzy ich nie ma.
agatamazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 14:49   #3
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

Ile kosztują te tabletki?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-23, 17:07   #4
allure
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 2
GG do allure
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

pytasz o Diane 35? w aptece w mojej przychodni cena wynosi 21 zł za opakowanie, ale dermatolog lub ginekolog przepisując je na trądzik (bo mogą też być stosowane w celu antykoncepcyjnym) zaznacza, że to choroba przewlekła i wtedy jest 50 % zniżka (no i płace ok 12,50).
allure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 09:19   #5
agatamazurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 23
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

Tabletki kosztuja ok 80 zl. ,kupic je mozna tylko u zielarza.Sprobuj u zielarzy w Twoim miescie jesli nic nie znajdziesz zwroc sie do mnie i podam Ci tel zielarza u ktorego mozna to kupic. Agata
agatamazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 12:22   #6
g-a-p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 22
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

a co to jest ta ampulka??? Moja kosmetyczka nic o tym nie slyszala. I ile kosztuje?
__________________
GoCHa
g-a-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 20:24   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

allure napisał(a):
> Diane 35? w aptece w mojej przychodni cena wynosi 21 zł , ale dermatolog lub ginekolog przepisując je na trądzik (zaznacza, że to choroba przewlekła i wtedy jest 50 % zniżka (no i płace ok 12,50).


Nie. Diane każdemu, kto jest ubezpieczony przysługuje ze zniżką (niezależnie od tego, czy lekarz zaznaczy sobie jakąś chorobę przewlekłą, czy nie)- czyli za 21tbl cena wynosi10,76pln. Osoby nieubezpieczone, lub jeśli recepta sie przeterminuje, płacą pełną cenę, czyli 21,52zł.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-25, 21:03   #8
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

Najlepsza na trądzik jest Diane35. poza tym polecam Ci krem vichy Normaderm (ten w bilo-zielonym słoiczku z dozownikeim).
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-25, 22:56   #9
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

No tak, ale Diane 35 zawiera hormony, które jak wiadomo nie można przyjmować non-stop. A z tego co wiem, po odstawieniu leku trądzik powraca, czasem nawet ze wzmożoną siłą.
A propos, ja też poszukuję czegoś skutecznego na te okropne krosty!!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 13:27   #10
Dukka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

Polecam stronę http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm
Jest bardzo obszerna, mnóstwo tekstów do poczytania, informacje dające do myślenia, podziały rodzajów trądziku zupełnie odbiegające od powszechnie przyjętych, recepty.
Jesli zdecydujesz się na terapię, potrwa ona jakiś czas, ale pewnie zdajesz sobie sprawę, że na błyskawiczne efekty nie ma co liczyć.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości oraz doskonałych efektów;-)
D.
Dukka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 14:52   #11
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

allure ! czy my nie jesteśmy bliźniaczkami ??? wszystko (dosłownie) się zgadza !!!
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-06, 10:42   #12
judith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
Dot.: Re: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

Czesc! ja tez dlugo walczylam z tradzikiem i zwalczylam go.Diane 35 jest dobrym lekiem,ale niestety utylam po nim i poznij dlugo sie meczylam zeby zrzucic te kilogramy. Zapytaj lekarza o nowy b.dobry lek Yasmin(to tez sa hormony jak diane-35),zazywaj skrzyp polny(tylko regularnie!!),a na te blizenki sprobuj krem no scar(do kupienia w aptece). Powinno pomoc. Pozdrawiam!!
judith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 13:03   #13
styczeń1985
Raczkowanie
 
Avatar styczeń1985
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Floryda:)
Wiadomości: 152
GG do styczeń1985
Dot.: wciąż nie znajduję... jak pożegnać się z trądzikiem

Biorąc Diane 35 przez rok byłam w miarę zadowolona z cery, ale jestem teraz w trakcie brania 3 opakowania Yasmin i cera powoli wraca do stanu poprzedniego, tzn. nie tak całkiem, ale co chwilę coś wyskakuje i to nie jakiś tam mały pryszczyk, tylko już coś większego, poważniejszego. Myślałam, że to tylko tak na początku, po zmianie tabletek, ale myślę, że to właśnie przez Yasmin. Niedługo idę do lekarza i przedstawię mu sytuację. Mam nadzieję, że jakoś pomoże-może kolejna zmiana? (...)
__________________

W poszukiwaniu...zagubioneg o
...gdzieś po drodze...sensu...
styczeń1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:45.