pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-28, 20:39   #1
aurinko
Raczkowanie
 
Avatar aurinko
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 62
Red face

pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc


Witam!
Prosze o porade w sprawie pielegnacji cery...
mam tłusta cere, duzo zaskornikow, wągrów nie wiem jak to nazwac... ciemne kropki na nosie, brodzie, czole i troche na policzkach.. czasem wyskakuja jakies pryszcze, ktore dlugo sie goja.. ale...
od kiedy tylko pamietam wyciskam wszystko co sie da.. wiem ze nie powinnam ale czasem traktuje to tak jak inni traktuja obgryzanie paznokci.. zreszta byl juz watek o wyciskaniu... do sedna ...
mam rozszerzone pory... zakupilam krem iwostin puritin na noc ... uzywam go nie tylko wieczorem..rano rowniez... jednak moje rozszerzone pory nie zmienily sie..
opisze czego uzywam..
zel do mycia twarzy nivea visage young wash off
tonik ziaja ogorkowy
mleczko do demakijazu ziaja tez ogorkowy
puder w kremie z heanu matujacy
ten krem iwostinu
raz na tydzien peeling z zaparzonej kawy + maseczka do cery tłustej z avonu z soji i trawy cytrynowej...

co robie zle? bylam raz na oczyszczaniu u kosmetyczki... jednak nie zadowolily mnie efekty...gdy wrocilam do domu spojrzalam w lustro i widzialam wiele czarnych punkcikow ktore z checia bym powyciskala...

jak mam dbac o cere? wiem - nie wyciskac... staram sie...a co wiecej?
__________________
BEFORE THE DAY I DIE, I WILL TOUCH THE SKY!!
aurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 11:50   #2
aurinko
Raczkowanie
 
Avatar aurinko
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 62
Dot.: pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc

uuup...
hmmm jesce raz prosze o rade....
__________________
BEFORE THE DAY I DIE, I WILL TOUCH THE SKY!!
aurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 12:01   #3
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc

Cytat:
Witam!
Prosze o porade w sprawie pielegnacji cery...
mam tłusta cere, duzo zaskornikow, wągrów nie wiem jak to nazwac... ciemne kropki na nosie, brodzie, czole i troche na policzkach.. czasem wyskakuja jakies pryszcze, ktore dlugo sie goja.. ale...
od kiedy tylko pamietam wyciskam wszystko co sie da.. wiem ze nie powinnam ale czasem traktuje to tak jak inni traktuja obgryzanie paznokci.. zreszta byl juz watek o wyciskaniu... do sedna ...
mam rozszerzone pory... zakupilam krem iwostin puritin na noc ... uzywam go nie tylko wieczorem..rano rowniez... jednak moje rozszerzone pory nie zmienily sie..
jeslimasz uwarunkowane rozszerzone pory dziedzicznie nie da sie ich zwęzić cąłkowicie, jedynie lekko przymknąć, jelsi chodzi o zaskóniki to poczytaj wąterk przez mnei przyklejony nakieruje Cie: nadtlenek benzoilu, kwas azelainowy i kwas BHA,jesli chodzi o zaskóniki



Cytat:
tylko wieczorem..rano rowniez... jednak moje rozszerzone pory nie zmienily sie..
opisze czego uzywam..
zel do mycia twarzy nivea visage young wash off
tonik ziaja ogorkowy
mleczko do demakijazu ziaja tez ogorkowy
puder w kremie z heanu matujacy
ten krem iwostinu
raz na tydzien peeling z zaparzonej kawy + maseczka do cery tłustej z avonu z soji i trawy cytrynowej...
a ta nivea nie ma alkoholu?jelsi tak to nie uzywaj bo alkohol ne jest wskazany, a puder heanu to w ompakcie , kremie , sypki? matujące moga zawierac wysuszajace skłądniki , przez to skóra moze prod wiecej łoju jeszcze, avon nie jest szczytem , super kosmetykiem, wiec radziałbym zmienc maseczke np na glinke, reszta pielegnacji ok


co do cozyszczania u kosmetyczki czasami cera jest tak zanieczyszczona ze potrzeba wiecej zabiegów
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 12:02   #4
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc

wprawdzie kosmetyczką nie jestem, ale mogę Ci poradzić kilka rzeczy

pójdź do dermatologa, on zbada Ci skórę twarzy i przypisze najodpowiedniejsze kremy, żele, toniki do jej pielęgnacji (wizyta, w zależności od miasta kosztuje 40-60 zł)

z tego co czytałam pamiętam, że to właśnie Differin działał na zaskórniki (pomaga na 100% bo używałam), ale lek jest na receptę, więc bez wizyty u lekarza się nie obędzie

a na rozszerzone pory porponuję mikrodermabrazję, albo taką salonową, która trochę kosztuje, ale jest skuteczna już po pierwszym razie, albo taką domową, np. z kosmetyków prezentowanych na wizaz.pl czyli L'oreal (ok. 60 zł), albo Lirene Eris, która jest tańszym odpowiednikiem (36 zł)

no i to chyba wszystko, co mogę napisać w tej kwestii
raus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 16:22   #5
aurinko
Raczkowanie
 
Avatar aurinko
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 62
Smile Dot.: pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc

dziekuje za odp...
jak bylam u kosmetayczki na oczyszczaniu to mi powiedziala ze w sumie nie mam mocno zanieczyszczonej cery... powiedziala ze raz na pol roku wystarczy takie oczyszczanie... hmmm no nie wiem moze jej zdaniem moja twarz byla dobrze oczyszczona... ale skoro jak prtzyszlam do domu i zobaczylam w lustrze wiele zaskornikow czy tam wagrow ( nie odrozniam :P) to sama mialam ochote popo[prawiac...wtedy co prawda tego nie zrobilam...ale kilka dni pozniej...
a ten puder heana to w kremie..
__________________
BEFORE THE DAY I DIE, I WILL TOUCH THE SKY!!
aurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 12:55   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc

Cytat:
dziekuje za odp...
jak bylam u kosmetayczki na oczyszczaniu to mi powiedziala ze w sumie nie mam mocno zanieczyszczonej cery... powiedziala ze raz na pol roku wystarczy takie oczyszczanie... hmmm no nie wiem moze jej zdaniem moja twarz byla dobrze oczyszczona... ale skoro jak prtzyszlam do domu i zobaczylam w lustrze wiele zaskornikow czy tam wagrow ( nie odrozniam :P) to sama mialam ochote popo[prawiac...wtedy co prawda tego nie zrobilam...ale kilka dni pozniej...
a ten puder heana to w kremie..
a moze to on Cie własnie zapycha. co ma w skladzie? podaj link gdzie ten podklad jest no i zadych kremow typu nivea, dave nie uzywasz?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 14:38   #7
aurinko
Raczkowanie
 
Avatar aurinko
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 62
Dot.: pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc

sklad pudru matujacego w kremie z aloesem i witamina e:
aqua, mineral oil, cyclomethicone, glycerin, octyldodecanol, stearic acid, ceteareth-20(and)cetearyl alcohol, silica, PVP, cetyl alkohol, isopropyl mirystate, propylene glycol, acrylates/C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, aloe barbadensis leaf extract, phenoxyethanol(and)methyl paraben(and)ethylparaben( and)butylparaben(and)prop ylparaben(and)sobutylpara ben, triethalonamile allantoin, tocopheryl acetate, etylhexyl methoxycinnamate, parfum, butyl methoxycinnamate geroniol, benzyl salicylate, citronellol, hexylcinemal coumarin, alpha isomethyl lonone, [+/- CI: 77491, CI:77492, CI:77499, CI:77891, CI:12085, CI:19140, CI:15985]


jesli okarze sie iz puder ten zapycha to prosze o porade ktory puder bylby odpowiedni do mojej cery..
nie uzywam nivea ani dove (chodzi np o ten klasyczny krem nivei granatowy? one zapychaja?) wydaja mi sie za tluste i nie lubie ich...
sama sie zastanawiam jakiego kremu powinnam uzywac bo ten z iwostinu powoli mi sie konczy..natomiast
do mycia chcialabym wyprobowac :


http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13945

dobrego dokonalam wyboru?

aha i jeszcze cos... gdzies w gazecie przeczytalam ze dobra na pryszcze jes polopiryna s... smaruje sie ta papka krostki... i rzeczywiscie gdy wysmarowalam sie tym na noc to rano krostki byly juz nie czerwone a rozowe i mniej widoczne tak jakby zasuszone podleczone... nie wiem jak dlugo mozna taki trik stosowac ale mam nadzieje ze na dluzsza mete niczego niedobrego z moja twarza nie zrobi...
__________________
BEFORE THE DAY I DIE, I WILL TOUCH THE SKY!!
aurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-02, 19:08   #8
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc

Cytat:
sklad pudru matujacego w kremie z aloesem i witamina e:
aqua, mineral oil, cyclomethicone, glycerin, octyldodecanol, stearic acid, ceteareth-20(and)cetearyl alcohol, silica, PVP, cetyl alkohol, isopropyl mirystate, propylene glycol, acrylates/C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, aloe barbadensis leaf extract, phenoxyethanol(and)methyl paraben(and)ethylparaben( and)butylparaben(and)prop ylparaben(and)sobutylpara ben, triethalonamile allantoin, tocopheryl acetate, etylhexyl methoxycinnamate, parfum, butyl methoxycinnamate geroniol, benzyl salicylate, citronellol, hexylcinemal coumarin, alpha isomethyl lonone, [+/- CI: 77491, CI:77492, CI:77499, CI:77891, CI:12085, CI:19140, CI:15985]
no pewnie ze zapycha!! czerwoym sa zaznaczone te ktore moga zapychac

to maso aloesowe tez moze aloe barbadensis leaf extract.ponadto wit E w stezeniu 1% moze zapychac tez
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 15:45   #9
aurinko
Raczkowanie
 
Avatar aurinko
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 62
Dot.: pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc

dziekuje

a zna pani jakis puder ktory nie zapycha? tzn taki w kremie, fluidzie...
i co z tym dove i nivea? zapychaja?
__________________
BEFORE THE DAY I DIE, I WILL TOUCH THE SKY!!
aurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 16:05   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: pytanko do pani kosmetyczki... prosze o pomoc

tak , dove i nivea zapychają a jelsi chodzi o podkłady to na wizazystce tam jest dużo na ten temat
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.