Wypożyczenie sukni ślubej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-14, 11:27   #1
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225

Wypożyczenie sukni ślubnej


Dziewczyny, czy orientujecie się, ile kosztuje wypożyczenie sukni ślubnej i czy w każdym salonie ślubnym istnieje taka możliwość?
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 11:30   #2
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

To zależy od miasta, w którym chcesz wypozyczyć i od salonu. Nie wszedzie są takie same ceny. A jesli chodzi o to czy kazdy salon wypozycza to tez zależy od salonu. Musisz chodzić po salonach i dowiadywać się.
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 11:34   #3
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

Ja wypożyczam suknie i płace 450 zł w typowej "wypożyczalni sukien ślubnych". Nie wiem czy tylko wypożyczają, może też i sprzedają jak ktoś sobie tak zażyczy. Dużym plusem jest to że nie skupują używanych sukien tylko mają własną pracownie.
Niestety nie wiem czy w każdym salonie jest możliwość wypożyczenia. Chyba musisz popytać.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:40   #4
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

Ja miałam uszytą nową suknię, ale na wypożyczenie. Płaciłam 600 zł i jeszcze welon dostałam.
__________________
W zamęcie myśli
upadam na samo dno
serca...
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 16:25   #5
Jo Jo
Raczkowanie
 
Avatar Jo Jo
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 68
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

Moja sukienke wypozyczylam z salonu, ktory z zalozenia nie jest zadna wypozyczalnia. Wszystko zalezy od tego czy wybrany przez ciebie model jest zblizony do twich wymiarow (bo nikt nie bedzie sprowadzal ci nowego). Jezeli tak jest, salon zazwyczaj zgadza sie na niewielkie przerobki. Oczywiscie nie jest to regula, bo nikt nie bedzie np. skracal ci sukni jezeli jest jednoczesciowa i duzo za dluga .
Ale co do rozmiarow, sa dosyc elastyczni - moja suknia z rozmiaru 38 skurczy sie do malego 36
Czasem warto ich troszeczke podejc, nie wspominac o checi wypozyczenia na wejsciu, dopiero po paru przyniarkach, gdy bedziesz juz pewna, ze jakas suknia naprawde ci sie podoba zapytac sie czy byloby to mozliwe!
A wypozyczenie z salonu, ktory nie jest wypozyczalnia to z tego co sie orientuje okolo polowy wartosci sukni.
Powodzenia w polowaniu!
Jo Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 18:58   #6
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

Dzięki bardzo, choć póki co jeszcze nie poluję, na razie usiłuję się nieco rozeznać.
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 18:54   #7
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

Wszystko zależy od salonu. Dla mnie ściągana jest nowiutka sukieneczka + wszelkie poprawki są możliwe jeżeli zajdzie taka potrzeba. W niektórych salonach rzeczywiście było tak, że jak suknia była twoich rozmiarów i nie trzeba było robić poprawek to można było ją wypożyczyć, a inaczej to albo drożej kosztowało, albo nie było takiej możliwości.
Dostałam do sukni gratis ozdoby na samochód, podwiązkę, rekawiczki i coś jeszczea ale nie pamiętam mam zapisane . Proponowano mi welon zamiast wyminionych wyżej rzeczy, ale akurat pożyczam od znajomej (musi byc przecież cos pożyczonego). Zawsze można coś wytargorać

Pozdrawiam
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-25, 22:34   #8
Emiliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 72
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

Dokładnie tak jak dziewczyny mówią wszystko zalezy od salonu. Ja swoją wypożyczam i płącę 750 zł. dodatkowo pani ma mi przyszyć ładny haft na spudnicy taki sam jak będę miała na gorsecie.
Emiliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:35   #9
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

Zależy czy udasz się do salonu firmowego, tam wypozyczenie to na ogół połowa ceny zakupu,,,a jeśli do typowej wypozyczalni to koszt ok.500-1000 zł.. pozdrawiam
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 20:55   #10
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

u nas to 600 za suknię, halka osobno. Kolerzanka wypozyczała, kilka mies. temu. Ale szczerze mówiąc-kiepso-mały wybór 90 proc. gorset+spódnica. A za tyle można kupić na allegro, suknię załozoną raz, nawet doliczając koszty transportu i ewentualnej wyprawy, a suknię poxniej mozna sprzedać.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 11:29   #11
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

Wiesz co Inko,ja teraz rozmawiam z kolezanka z pracy, i ona mi juz kiedys mowila o wypozyczalni w Katowicach sukien slubnych na Francuskiej,nie znam dokladnego adresu... kobieta tam wypozycza suknie za 550zł... ale juz z dodatkami, czyli mozesz sobie u niej wybrac welon, bizuterie, ozdoby do wlosow, szale, bolerka itd... czyli full wypas,ze tak powiem... w zeszlym roku kosztowalo 550zł... wg mnie to cena naprawde dobra,zwlaszcza,ze u niej mozna wszystko sobie wziac... i w dodatku ponoc jest bardzo duzy wybor
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 20:49   #12
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

Cytat:
Napisane przez bassienkaw
Wiesz co Inko,ja teraz rozmawiam z kolezanka z pracy, i ona mi juz kiedys mowila o wypozyczalni w Katowicach sukien slubnych na Francuskiej,nie znam dokladnego adresu... kobieta tam wypozycza suknie za 550zł... ale juz z dodatkami, czyli mozesz sobie u niej wybrac welon, bizuterie, ozdoby do wlosow, szale, bolerka itd... czyli full wypas,ze tak powiem... w zeszlym roku kosztowalo 550zł... wg mnie to cena naprawde dobra,zwlaszcza,ze u niej mozna wszystko sobie wziac... i w dodatku ponoc jest bardzo duzy wybor
Dzięki Basiu, na pewno sobie to sprawdzę, choć zaczynam mieć obawy, czy coś wybiorę, bo okazuje się, że mi się prawie nic nie podoba i nie wiem, czy w końcu sobie czegoś nie dam uszyć...
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 20:47   #13
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Talking Suknia Z Wypożyczalni???

cześć dziewczynki

W przyszłym roku wychodzę za mąż i już teraz wiadomo zastanawiam się nad wieloma rzeczami Wy macie większe doświadczenie i wiedzę na różne tematy. Proszę powiedzcie mi jak wygląda sprawa z pożyczaniem sukni ślubnych, czy można sobie zażyczyć uszycie sukni na wzór danego modelu tak, żeby mieć pewność że będę pierwszą jej "nosicielką" czy też nie. A tak nawiasm mówiąc wiadomo że suknia podczas wesela ulega często podniszczeniu, więc co oni później z nią robią? cerują??
I mam jeszcze jedno pytanko,kiedy przeważnie należy oddać suknię (chodzi mi o robiebie zdjęć np. w poniedziałek po ślubie. I proszę napiszcie mi jakie miałyście doświadczenia jeżeli chodzi o wypożyczalnie sukien ślubnych. Dziękuję za pomoc
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 20:54   #14
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Suknia Z Wypożyczalni???

ja wypożyczałam suknię dla mnie to było najwygodniejsze wyjscie, bo nie miałam czasu na miary, przymiarki itp itd. Wybranie sukni zajeło mi ok 1 godzinki - zmierzyłam 3 suknie które mi sie podobałi i wybrałam trzecią.

Wszystko zależy od wypożyczalni. W tej "mojej" jest tak, że nie skupują używanych ale maja własną pracownię i sami szyją, mogą uszyć taką jaka chcesz, a możesz wybrać coś z gotowych modeli. Z tych gotowych też może ci sie trafić nowa, bo np tydzien przed tobą bedzie ją wypożyczała niższa osoba i bedą musieli obciąć spódnice, więc dla ciebie uszyją nową.

Wypożyczenie kosztowało mnie 450zł, w tym już jest wliczone pranie - nie musisz sie o to martwić, nawet jak coś się stanie, jakies niewielkie uszkodzenie- nic sie nie dzieje.

zazwyczaj suknie wypożyczają na tydzien, tzn odbierasz w środę przed weselem a oddajesz w poniedziałek albo wtorek, tak że spokojnie możesz robić zdjęcia.

Chyba odpowiedziałam na wszystkie pytania w razie co pytaj
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 10:33   #15
boze84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 17
Dot.: Suknia Z Wypożyczalni???

Cytat:
Napisane przez loni
cześć dziewczynki

W przyszłym roku wychodzę za mąż i już teraz wiadomo zastanawiam się nad wieloma rzeczami Wy macie większe doświadczenie i wiedzę na różne tematy. Proszę powiedzcie mi jak wygląda sprawa z pożyczaniem sukni ślubnych, czy można sobie zażyczyć uszycie sukni na wzór danego modelu tak, żeby mieć pewność że będę pierwszą jej "nosicielką" czy też nie. A tak nawiasm mówiąc wiadomo że suknia podczas wesela ulega często podniszczeniu, więc co oni później z nią robią? cerują??
I mam jeszcze jedno pytanko,kiedy przeważnie należy oddać suknię (chodzi mi o robiebie zdjęć np. w poniedziałek po ślubie. I proszę napiszcie mi jakie miałyście doświadczenia jeżeli chodzi o wypożyczalnie sukien ślubnych. Dziękuję za pomoc
ja też wypożyczam suknie we Wrocławskim salonie, suknie dopasowywują do mnie, muszą ją obciąć.Za wypożyczenie płaci się zazwyczaj połowę wartości sukni ja płacę 1300 zł w tym 500 zaliczki.Gdybym jednak mogła jescze raz zdecydować to zastanowiłabym się, ponieważ ślub za 2,5 miesiąca a ja nie bardzo pamiętam jak w niej wyglądałam.pozdrawiam
boze84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 10:47   #16
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Suknia Z Wypożyczalni???

ja w sumie nie wypozyczałam sukni slubnej ale cos wiem na ten temat bo tez o to pytałam w wypozyczalniach ale zdecydowałam ze kupie swoja

mozna wypozyczyc suknie slubna i oczywiscie szyja taka jaka sobe wybierzesz,jesli zniszczysz suknienke płacisz za to ... a ile to zalezy od zniszczenia,suknie sie oddaje w poniedziałek albo wtorek (pisze tak jak mi mowili), moim zdaniem nie oplaca sie wypozyczyc lepiej kupic miec swoja a nie jak zniszczysz to jakies dopłaty potem masz swoja wypierzesz po weselu sprzedaz i spokoj ja jestem tego zdania


aaaaa i gratuluje Wam decyzji ja w niedziele mam rocznice slubu ROk
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 10:48   #17
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Suknia Z Wypożyczalni???

Cytat:
Napisane przez boze84
ja też wypożyczam suknie we Wrocławskim salonie, suknie dopasowywują do mnie, muszą ją obciąć.Za wypożyczenie płaci się zazwyczaj połowę wartości sukni ja płacę 1300 zł w tym 500 zaliczki.Gdybym jednak mogła jescze raz zdecydować to zastanowiłabym się, ponieważ ślub za 2,5 miesiąca a ja nie bardzo pamiętam jak w niej wyglądałam.pozdrawiam

ooooo Matko 1300zł za wypozycznie sukni
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:44   #18
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Suknia Z Wypożyczalni???

Ja będę miała własnie tak. Szyję suknię z modelu w sklepie i po ślubie zwracam ją i będze można ją wypożyczyć. Za moją suknię płacę 800 zł + dodatki tj. welon, bolerko, rękwiczki ewentualnie. Jeśli suknia zostałaby zaplamiona lub gdzieś podarta płacę dodatkowo 100 zł. Dla mnie to idealne rozwiązanie. Przymiarkę mam dopiero 4 września, gdyż suknia leży na mnie idealnie, trzeba będzie ewentualnie zwęzić troszkę w pasie.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 18:35   #19
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Suknia Z Wypożyczalni???

dziękuję wam kochane dziewczynki. W mojej mieścinie niestety nie ma salonów ślubnych, są tylko wypożyczalnie i z tego co widziałam jedna pracownia krawiecka ślubna. Boję się rozczarowania, że naoglądam się tych piękych sukni na stronach internetowych, a jak przyjdzie czas na wybranie sukni rzeczywistość okaże się straszna............. Ale w jednym salonie pracuje kolezanka mojej siostry więc liczę na jej przychylność.......

Wszystkim mężatkom gratuluję i zyczę dużo szczęścia na nowej drodze życia , a narzeczonym dużo miłości , siły i wytrwałości

Pozdrawiam
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-10, 18:56   #20
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Suknia Z Wypożyczalni???

Cytat:
Napisane przez loni

Wszystkim mężatkom gratuluję i zyczę dużo szczęścia na nowej drodze życia , a narzeczonym dużo miłości , siły i wytrwałości

Pozdrawiam


slicznieeee to napisałas
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 08:23   #21
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Suknia Z Wypożyczalni???

Dziękuję, i z całego serducha tego wam zyczę
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 23:48   #22
zuza81
Raczkowanie
 
Avatar zuza81
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 192
Question Wypożyczenie sukni ślubej

Dziewczyny, jak to właściwie wygląda w praktyce? Jeśli wartość sukni salon wycenia na 2 000,- a wypożyczenie jej kosztuje 1 000,- to... czy w razie uszkodzenia owej sukienki salon pobiera opłatę w wysokości kolejnego 1 000,- czy 2 000,- ??? Bardzo prosze o odpowiedz.
zuza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 01:04   #23
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubej

Raczej każdy salon ustala indywidualne reguły. Zazwyczaj biorą kaucję.
Zapytaj w salonie gdzie chcesz wypożyczyć kieckę.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 14:07   #24
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubej

w jednym z salonów, w których byłam po prostu biorą doadtkowo kaucję w wysokości 300 zł, jak kiecka będzie naprawdę zniszczona (porwana, przepalona papierosami itp) to kaucja nam przepada
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 23:08   #25
jolanta.g.
Raczkowanie
 
Avatar jolanta.g.
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 363
GG do jolanta.g.
Dot.: Wypożyczenie sukni ślubnej

za swoja suknie zaplacilam 1,4 zl i jesli moglabym komus doradzic na temat czy kupic suknie czy jednak wypozyczyc bez zastanowienia powiedzialabym WYPOZYCZYC.ja mialam do wyboru albo kupic taka za 1,5tys.zl przecietna i niewyrozniajaca sie,hm pewnie naraze sie co poniektorym,albo miec ta jedyna wymarzona rowniez za 1,5 tys zl. na jedna noc.przeciez zgodzicie sie ze nie ma co porownywac sukni za 1.5 tys zl z tymi powyzej 3 tys.
jolanta.g. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.