Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza! - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-05, 16:30   #4441
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

to nie jest dobry sposob... wiem, ze starasz sie dbac o corki najlepiej jak potrafisz. myslisz, ze taki brak kontaktu wzrokowego w sytuacjach, kiedy corka cie wola i potrzebuje, nie odbije sie nijak na jej psychice? jak bys sie czula, jak bys miala tylko meza, i chciala usypiac przytulona, a on by ci kazal isc na kanape i zachowywal sie, jak by ciebie nie bylo?
nie rozdwoję się a niektórym łatwo oceniac zwłaszcza jak mają męża na codzień i często zostają z jednym dzieckiem (drugie w przedszkolu lub z nianią). Co innego usypiac 1 dziecko w danym momencie a co innego jak jest się samemu a dzieci jest 2. Wiesz ja jak dzieci nie miałam to też często sobie myślałam różne rzeczy odnośnie sposobów wychowywania dzieci koleżanek. Myślenie, ocenianie gdy się nie jest samemu w takiej sytuacji to jedno a potem przychodzi taki czas że robisz dokładnie to co wcześniej krytykowałaś. Na forach łatwo ocenic i skrytykowac coś czego nie widzisz.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 16:57   #4442
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Zgadzam się ze Smarrita.Teoria teorią,a życie życiem.wiadomo,że wszystkie chcemy jak najlepiej dla naszych dzieciaków,ale czasami nie da się tak,jak jest idealniekażde dziecko jest inne,a my też jesteśmy tylko ludźmi i musimy wszystko ogarniac tak,zeby było dobrze. Nie wzorowo,nie książkowo,a czasami tylko dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 21:22   #4443
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ja kiedyś twierdziłam, że mała będzie spała tylko w swoim łóżeczku. Tiaaa
Z tym chodzeniem za mną mam na prawdę problem. W kibelku ostatnio kosz na śmieci wywaliła i chciała memlać. Pożyczyłam chodzik, żeby wsadzić Oliwkę żebym chociaż gary mogła zmyć czy wysrać się za przeproszeniem. Przeciwników chodzików uspokajam, mój dzieć nie dał się w to wsadzić i został oddany zabawek masa, kojec z 200stoma kulkami, a ten Pieron i tak woli za mną iść do kuchni czy łazienki. Ile to radości, kiedy można wysypać mamie kaszę na podłogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 08:11   #4444
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ja też miałam inne wyobrażenie macierzyństwa, tylko poszłam w zupełnie innym kierunku, w rodzicielstwo bliskości. Najwyżej będę miała na maksa rozpuszczone dziecko ;] Nie zależało mi na kp, nie chciałam spać z dzieckiem, miałam nie być matką-Polką taaa... Dziecko i jego potrzeby są dla mnie najważniejsze.
Smarrita, akurat cloche ma dwójkę z małą różnicą wieku, więc
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 08:15   #4445
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Udawanie, że nie widzi się dziecka i dawanie mu się wyplakiwac działa bardzo niekorzystnie na rozwój takiego malucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 10:03   #4446
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Na luzie można nadać taki duży wózek, przy odprawie bagaży babka okleiła dwie części ramę i budkę, spokojnie przejechaliśmy przez kontrole (tam TŻ wózek rozłożył na dwa i był prześwietlany), a pózniej pojechaliśmy pod sam samolot i przed wejściem na pokład, TŻ znowu złożył i zostawił przy schodkach jak wszyscy inni mało tego, w koszu na dole przemyciłam dużo rzeczy: zabawki, pieluszki do pływania, jakies nasze pierdoły, pojemny ten koszyk. Lecieliśmy juz Wizz, Ryanem i teraz Enterem i zawsze było ok z tym wózkiem i w ogóle z niemowlakiem jest spoko, pierwszeństwo wszędzie i wyjątkowo milo wiec spokojnie Ineso dacie radę z dużym babydesign 🏻
Dzięki!
Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Dziewczyny dawałyście kalafior maluchom?
Tak. Mojego nic nie rusza
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
to nie jest dobry sposob... wiem, ze starasz sie dbac o corki najlepiej jak potrafisz. myslisz, ze taki brak kontaktu wzrokowego w sytuacjach, kiedy corka cie wola i potrzebuje, nie odbije sie nijak na jej psychice? jak bys sie czula, jak bys miala tylko meza, i chciala usypiac przytulona, a on by ci kazal isc na kanape i zachowywal sie, jak by ciebie nie bylo?
Mhm dla mnie to lekka nadinterpretacja. Każda z nas wie już, że w tym wieku dziecko płacze/krzyczy na różny sposób i czasem jest to manifestacja niezadowolenia a nie potrzeba przytulenia czy kontaktu. Idąc tym tropem to jak mój syn krzyczy przy zmianie pieluchy/ albo przy wycieraniu buzi po jedzeniu to mam go zostawić z kupą albo brudnego?

Jestem jak najbardziej za byciem wrażliwym na potrzeby dziecka ale to trzeba połączyć z uważną jego obserwacją i mądrym stawianiem granic. To wszystko jest trudne i indywidualne, więc nie oceniajmy czyjegoś zachowania na podstawie krótkiego opisu tego co robi.

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
W ogóle nauczyła się przytulać z własnej woli i dawać całusy, sama słodycz
Mój to z otwartą buzią chce całować co się łączy z mega obślinieniem A ostatnie parę dni zaczął gryźć tymi dwoma zębolami i doszło do tego, że boję się własnego dziecka - bo jak mnie tak w twarz chce niby cmoknąć to ja się boję, żeby cmok nie przerodził się w gryz a że siły ma sporo to i uszkodzenia poważne mogą być. I tak wiecznie mam jakieś zadrapania... Jakieś pomysły co robić?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 10:13   #4447
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Właśnie miałam pytać,czy Wasze dzieci tez Was gryząmoja lobuziara potrafi tak ugryźć z zaskoczenia,ze ślady zostająpomysłów brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-06, 10:21   #4448
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Udawanie, że nie widzi się dziecka i dawanie mu się wyplakiwac działa bardzo niekorzystnie na rozwój takiego malucha
Niekorzystny wpływ na dziecko ma też przebywanie w otoczeniu, gdzie dorośli się kłócą, jest między nimi niedobra atmosfera i sprzeczne opinie. Nie na wszystko da się wpłynąć i nie zawsze uniknąć niekorzystnych sytuacji. Zawsze można zrównoważyć to innymi działaniami.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 10:54   #4449
harmonijca89
Raczkowanie
 
Avatar harmonijca89
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 388
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

Mhm dla mnie to lekka nadinterpretacja. Każda z nas wie już, że w tym wieku dziecko płacze/krzyczy na różny sposób i czasem jest to manifestacja niezadowolenia a nie potrzeba przytulenia czy kontaktu. Idąc tym tropem to jak mój syn krzyczy przy zmianie pieluchy/ albo przy wycieraniu buzi po jedzeniu to mam go zostawić z kupą albo brudnego?

Jestem jak najbardziej za byciem wrażliwym na potrzeby dziecka ale to trzeba połączyć z uważną jego obserwacją i mądrym stawianiem granic. To wszystko jest trudne i indywidualne, więc nie oceniajmy czyjegoś zachowania na podstawie krótkiego opisu tego co robi.
Jak zawsze w punkt Zgadzam sie z tym w 100%
harmonijca89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 14:34   #4450
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pytać,czy Wasze dzieci tez Was gryząmoja lobuziara potrafi tak ugryźć z zaskoczenia,ze ślady zostająpomysłów brak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łączę sie z Wami w bólu gryzienia. Z tym ze u mnie córka gryzie tylko mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

[QUOTE=Ineso;70615321]Dzięki!

Tak. Mojego nic nie rusza

Mhm dla mnie to lekka nadinterpretacja. Każda z nas wie już, że w tym wieku dziecko płacze/krzyczy na różny sposób i czasem jest to manifestacja niezadowolenia a nie potrzeba przytulenia czy kontaktu. Idąc tym tropem to jak mój syn krzyczy przy zmianie pieluchy/ albo przy wycieraniu buzi po jedzeniu to mam go zostawić z kupą albo brudnego?

Jestem jak najbardziej za byciem wrażliwym na potrzeby dziecka ale to trzeba połączyć z uważną jego obserwacją i mądrym stawianiem granic. To wszystko jest trudne i indywidualne, więc nie oceniajmy czyjegoś zachowania na podstawie krótkiego opisu tego co robi.


Zgadzam się z Toba! Moja córka wymusza perfidnie płaczem jak coś chce..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 15:04   #4451
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

ja z kolei zgadzam się z cloche Ineso serio zostawiłabyś młodego w łóżeczku i udawałabyś, że go nie widzisz? I neich się bawi, płacze aż zaśnie i się sam uspokoi? jakoś kłóci mi się to z moim obrazem ciebie jako matki Dla mnie to co napisała smarrita brzmi jak trening snu i wiem, że ludzie tak robią, nic mi do tego, ale sama bym czegoś takiego nie zrobiła. Nie ma co tego porównywać do krzyków przy zmianie pieluchy, bo to inna sprawa zupełnie.
Emi nie gryzie na szczęście, tylko obślinia ;]
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-06, 18:35   #4452
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
przejdzie akurat w tym wieku to jest chyba apogeum lęku separacyjnego Chociaż moja dość łagodnie przechodzi.
U nas też się zdarza spanie na rękach, niezbyt często, zazwyczaj na popołudniowej drzemce jak ją coś rozbudzi. Nie przeszkadza mi to, jak chce się tulić niech się tuli ile wlezie.
W ogóle nauczyła się przytulać z własnej woli i dawać całusy, sama słodycz
o tak, teraz jest ostro z tym lekiem separacyjnym, ale nie trzeba patrzec na to jako "uwieszenie u nogi", a raczej jako umacnianie pierwszej, mocnej i jakze waznej relacji
Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
I moja tak robi z tym jeczeniemwspina się po nogawkach i nie ma zmiłuj-trzeba nosić.Teraz staram się ją zająć czymś lub po prostu tulimy się na dywanie,ale czasami nie pomaga i trzeba dźwigać.niestety cierpi na tym dom i mąż,bo w chałupie bałagan,a na obiad mrożona pizza,ale liczę na to,że kiedyś będzie lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiedys na pewno, a ty musisz troche na siebie i brzuszek uwazac. ale poki co jednak musisz sie chyba nastawic na dosc intensywny okres - ledwie ci Martusia troszke podrosnie, bedzie drugie malenstwo do ogarniecia. bedzie ostro
Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Ja kiedyś twierdziłam, że mała będzie spała tylko w swoim łóżeczku. Tiaaa
Z tym chodzeniem za mną mam na prawdę problem. W kibelku ostatnio kosz na śmieci wywaliła i chciała memlać. Pożyczyłam chodzik, żeby wsadzić Oliwkę żebym chociaż gary mogła zmyć czy wysrać się za przeproszeniem. Przeciwników chodzików uspokajam, mój dzieć nie dał się w to wsadzić i został oddany zabawek masa, kojec z 200stoma kulkami, a ten Pieron i tak woli za mną iść do kuchni czy łazienki. Ile to radości, kiedy można wysypać mamie kaszę na podłogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dlatego warto dom dostosowac tak, zeby dziecko mialo troche swobody i sobie moglo chodzic ja nie pamietam, kiedy "dwojke" zrobilam w ciszy i spokoju... taki urok. na kibel dzieci ida ze mna, chyba ze starszy sie czyms akurat zajmie. a zeby mloda nie dotykala nieodpowiednich przedmiotow, to je przekladam na szybko - np. nocnik i kubelek na smieci wstawiam na ten czas do wanny.
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Mhm dla mnie to lekka nadinterpretacja. Każda z nas wie już, że w tym wieku dziecko płacze/krzyczy na różny sposób i czasem jest to manifestacja niezadowolenia a nie potrzeba przytulenia czy kontaktu. Idąc tym tropem to jak mój syn krzyczy przy zmianie pieluchy/ albo przy wycieraniu buzi po jedzeniu to mam go zostawić z kupą albo brudnego?

Jestem jak najbardziej za byciem wrażliwym na potrzeby dziecka ale to trzeba połączyć z uważną jego obserwacją i mądrym stawianiem granic. To wszystko jest trudne i indywidualne, więc nie oceniajmy czyjegoś zachowania na podstawie krótkiego opisu tego co robi.
nadinterpretacja jest to, co wlasnie teraz napisalas. tak, dzieci placza na rozne sposoby. manifestacja niezadowolenia jednak dla mnie tez jest powodem, by cos zmienic, chyba ze chodzi o czynnosc, ktora sluzy dobru dziecka. naprawde nie widzisz roznicy miedzy zmiana pieluchy a wsadzeniem dziecka do lozeczka i udawaniem, ze go nie ma?
Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Toba! Moja córka wymusza perfidnie płaczem jak coś chce..
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


coz, polecilabym pare wpisow na wymagajace.pl na ten temat, ale nie wiem, czy w ogole chcialybyscie czytac.

wcielo mi jeszcze cytat Smarrity. no ale cos tam pamietam. nie bede sie licytowac, kto ma gorzej, ale wierz mi, ja tez nie mam pomocy, a problemow sporo do ogarniecia (mlody chodzi do przedszkola na zaledwie 3h i to po obiedzie - wiec dni, kiedy tam nie idzie, sa duzo luzniejsze, bo nie musze ogarnac obiadu na punkt 12 i starac sie, zeby zjadl na czas i sie nie umazal do reszty, ze nie wspomne o tym, ze drzemki mlodej tez musza sie wpasowac w grafik zaprowadzania i odbierania brata. doloz jeszcze AZS i alergie u obu dzieci - musze gotowac kazdemu cos innego, ja dodatkowo na diecie, bo jeszcze kp). nie mam zadnej rodziny w poblizu, a maz pracuje calymi dniami i nawet jak jest w domu, to glownie pracuje dalej. tak wiec wieczorami dzieci ogarniam sama. i wiem, dzieci sa rozne, i niektore rodzenstwa ciezko uspic samemu w jednym pokoju, bo sie wzajemnie nakrecaja na przyklad. na szczescie moje w miare daja sie okielznac i zakladam, ze twoje tez, skoro zasypiaja w tym samym pokoju.
jestes z nimi - ja tak samo. starszy nie usypia sam, potrzebuje mojej obecnosci. wiec biore mloda na rece, siadam obok mlodego na lozku i tyle... trwa to czasem i pol godziny, ale zadne z nich nie placze i nie kojarzy czasu spania z czyms przykrym. i na tym mi zalezy.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 19:33   #4453
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cloche jak znajdę chwile to zerknę co tam napisane.

A czytając Twój post trochę mnie zdziwiło Ty nadal trzymasz diete przy kp ze względu na alergie? Czy ogólnie trzymasz diete bo kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 22:04   #4454
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość

usypianie ostatnio (od tygodnia- nie zachwalając ) sama jakoś. Ja w tym czasie usypiam starszą, a młoda też w sypialni w łóżeczku się bawi, albo chce wyjście z łóżeczka wymusic płaczem ale udaję że jej nie widzę, nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, a nawet zasłaniam się czytaną książką żeby mnie nie widziała, starszej też zabraniam na nią patrzec. Czasem podaję różne zabawki jak sie nudzi. w Końcu kładzie się i zasypia
Moje drogie, nie róbcie ze mnie wyrodnej matki
Napisałam wcześniej że gdy probuje coś wymusic!!! Nie zostawiam drącego się dziecka bo się coś stało, bo jej źle. Nie raz gdy starsza zasnęła młoda wyciagąłam i się z nią bawiłam do 23 w innym pokoju. Czasem trzeba z dystansem czytac co ktoś pisze zwłaszcza gdy ktoś daje " " bo może to byś napisane z przymrużeniem oka a interpretacja błędna.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
o


nadinterpretacja jest to, co wlasnie teraz napisalas. tak, dzieci placza na rozne sposoby. manifestacja niezadowolenia jednak dla mnie tez jest powodem, by cos zmienic, chyba ze chodzi o czynnosc, ktora sluzy dobru dziecka. naprawde nie widzisz roznicy miedzy zmiana pieluchy a wsadzeniem dziecka do lozeczka i udawaniem, ze go nie ma?
ok to dam Wam więcej powodów żebyś mogła mnie jechac tu i w grupie na Fb- a wyżyjcie się, poobgadujcie jak niektóre wcześniej.

Daje Wam powód:
Moja młodsza córka płakała zostawiona sama w łożeczku ((( ooo tu właśnie jestem wyrodna) bo starsza siedziała na ubikacji i musiałam jej tyłek wytrzec, bo sama nie potrafi. O ja wyrodna matka zostawiłam małe płaczące dziecko w łóżeczku. ( no nie powiem, zdarzyło mi się starszej dupę wycierac z młodą na rękach, ale cięzkie to jest).

Czas start.... dawajcie....

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Udawanie, że nie widzi się dziecka i dawanie mu się wyplakiwac działa bardzo niekorzystnie na rozwój takiego malucha
zanotuję i przypomnę gdy Twoje dziecko rzuci się na podłogę w sklepie probując wymusic kupno czegoś!
Jesteś pewna że zaspokoisz jego "potrzebę" w tej sytuacji?

Mi starsza 1 raz tak zrobiła w CH. Chciała zabawkę. Nie dostała. Stałam i mówiłam coś w stylu że może krzyczec ile chce ale i tak nie dostanie tego. Chwilę później wstała i poszła dalej ze mną.
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 08:00   #4455
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Dlatego ja opuściłam grupę i w sumie tutaj też się odklikam. Zdrówka dla dzieciaczków wszystkich życzę
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 09:59   #4456
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Dlatego ja opuściłam grupę i w sumie tutaj też się odklikam. Zdrówka dla dzieciaczków wszystkich życzę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 10:38   #4457
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
Cloche jak znajdę chwile to zerknę co tam napisane.

A czytając Twój post trochę mnie zdziwiło Ty nadal trzymasz diete przy kp ze względu na alergie? Czy ogólnie trzymasz diete bo kp?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja posty z wymagajace czytam czesto wieczorem "do poduszki", sa bardzo fachowo i konkretnie napisane, a przy tym latwo wszystko zrozumiec.

nigdy nie trzymalam diety matki karmiacej, tej o ktorej myslisz. w sensie ze kapusty nie itp - jadlam jak zawsze, zdrowo. ale od kiedy mlodej zaczelo sie pojawiac AZS, to zrezygnowalam po kolei z roznych rzeczy, no i trzymam to do tej pory i bede trzymac poki karmie. a na dlugim kp tym bardziej mi zalezy, bo mloda m.in. nabialu nie moze.
Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
Moje drogie, nie róbcie ze mnie wyrodnej matki
Napisałam wcześniej że gdy probuje coś wymusic!!! Nie zostawiam drącego się dziecka bo się coś stało, bo jej źle. Nie raz gdy starsza zasnęła młoda wyciagąłam i się z nią bawiłam do 23 w innym pokoju. Czasem trzeba z dystansem czytac co ktoś pisze zwłaszcza gdy ktoś daje " " bo może to byś napisane z przymrużeniem oka a interpretacja błędna.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------



ok to dam Wam więcej powodów żebyś mogła mnie jechac tu i w grupie na Fb- a wyżyjcie się, poobgadujcie jak niektóre wcześniej.

Daje Wam powód:
Moja młodsza córka płakała zostawiona sama w łożeczku ((( ooo tu właśnie jestem wyrodna) bo starsza siedziała na ubikacji i musiałam jej tyłek wytrzec, bo sama nie potrafi. O ja wyrodna matka zostawiłam małe płaczące dziecko w łóżeczku. ( no nie powiem, zdarzyło mi się starszej dupę wycierac z młodą na rękach, ale cięzkie to jest).

Czas start.... dawajcie....

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------



zanotuję i przypomnę gdy Twoje dziecko rzuci się na podłogę w sklepie probując wymusic kupno czegoś!
Jesteś pewna że zaspokoisz jego "potrzebę" w tej sytuacji?

Mi starsza 1 raz tak zrobiła w CH. Chciała zabawkę. Nie dostała. Stałam i mówiłam coś w stylu że może krzyczec ile chce ale i tak nie dostanie tego. Chwilę później wstała i poszła dalej ze mną.
ja nie odnosilam sie do ciebie jako matki i zauwaz, ze nie ocenialam ciebie, a tylko to konkretne zachowanie, ktore opisalas - chowanie sie za ksiazka, udawanie, ze dziecka nie ma. i tylko o to zachowanie mi chodzilo. no przykro mi sie zrobilo, jak o tym przeczytalam. a ze to forum, to moge swoje 3 grosze wtracic, nie? jesli ty wiesz, ze to sie tak nie odbywa, jak ja to odebralam, to okej - i tak nie mam wplywu na to, co robisz.
a i nie badz juz taka przekonana, ze nie mam nic lepszego do roboty, tylko "zjezdzanie" ciebie z gory na dol i wzdluz i wszerz grupa jest, ma sie calkiem niezle, ale tematow tam pod dostatkiem, wiec luuuuz.

do sytuacji w sklepie sie nie bede czepiac. moge tylko napisac, ze u nas takiej nie bylo. mlody pyta, prosi itp... ale sceny mi nigdy nie zrobil. wiec nie kazde dziecko tak miewa
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 13:06   #4458
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Kiedy ja przeczytałam post Smarrity to nie miałam wizji ,,zostawiania do wypłakania". Dostrzegłam też fragmenty dotyczące zabawy, podawania zabawek a ponadto założyłam, że jej opis to pewien skrót. Mnie też czasem jak komuś opowiadam, że mały mi płakał nie chce się wymieniać pierdyliarda rzeczy, które robiłam żeby nie płakał. Nieistotne w sumie. To, co mnie boli po raz kolejny na tym wątku to brak dobrego wsparcia. Pisanie/myślenie, że ,,X ma gorzej a nie jęczy", ,,trzeba było się nie rozmnażać", ,,moje dziecko ma tak samo ale robię XYZ i jakoś się da" to są dla mnie przykłady właśnie negatywnej energii. Oczywiście, że teksty w cudzysłowach są uproszczeniem ale niestety nie odbiegają daleko od słów padających tutaj. Za dużo tu oceny, za mało próby zrozumienia.
Nie jest mi po drodze z wieloma koncepcjami macierzyństwa prezentowanymi tutaj, a co za tym idzie i z pewnymi zachowaniami. Ale wychodzę z założenia, że jak nie mam pomysłu (albo mi się nie chce) zaproponowania konstruktywnego rozwiązania to nie krytykuję tylko po to, żeby krytykować.

Ogólnie uważam, że takie mamy czasy - internety i telewizje kipią od krytykowania różnych koncepcji (co samo w sobie jak jest uzasadnione jest ok) ale też nie proponują nic w zamian. A ludzie to powtarzają. Oczywiście najlepiej jest wszystko zakończyć sprytnym ,,obserwuj uważnie to sama będziesz wiedziała".
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 13:32   #4459
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Dlatego ja przestałam się udzielać.Nie chciałam za każdym razem zastanawiać się, czy to co napisałam nie zostanie ocenione czy źle odebrane. Dostałam bardzo dużo wsparcia jeśli chodzi o kp i jestem za to bardzo wdzięczna,bo dzięki temu udało sie karmić tak długo.Ale jesli chodzi o wychowanie,to wiele opinii tutaj wpedzalo mnie w poczucie,ze jestem beznadziejna matką.Strasznie mnie to frustrowalo,tym bardziej,że pracuję z dziećmi i kiedyś sama innym mamusiom wiele radzilam.Życie mocno zweryfikowalo moje pedagogiczne aspiracje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-08, 14:22   #4460
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Przygotowania do roczku. Oto pierwsze zakupy. Imprezę mamy 1. kwietnia, a więc na 3 tyg przed urodzinami, ale tylko wtedy był wolny termin w restauracji. No i jak mówiłam robimy ją wspólnie z moją siostrą, której synek kończy roczek w marcu.
A faktyczne urodziny zrobimy tylko z domownikami. Będzie tort i dobra kolacja. 1486563720620.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 14:28   #4461
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ale super!gdzieś w necie zamawialas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 15:09   #4462
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Ale super!gdzieś w necie zamawialas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na all. Wyślę ci link.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 15:17   #4463
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ineso, ania mała tak macie racje dużo to oceny z góry. Ja też wile rzeczy miałam nie robić inaczej wychowywać w praktyce i życiu wyszło inaczej. Wiele rzeczy tu nie piszę ze względu na krytyke i lawinę postów z hejtem, ale przyznam się szczerze wiele rzeczy z tad zaczerpnęłam.... a po za tym związałam sie z tym forumm choć chyba nadciaga jego koniec.


Niulka superowe zakupy😁 też chcę bodziaki z 1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 19:37   #4464
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Kiedy ja przeczytałam post Smarrity to nie miałam wizji ,,zostawiania do wypłakania". Dostrzegłam też fragmenty dotyczące zabawy, podawania zabawek a ponadto założyłam, że jej opis to pewien skrót. Mnie też czasem jak komuś opowiadam, że mały mi płakał nie chce się wymieniać pierdyliarda rzeczy, które robiłam żeby nie płakał. Nieistotne w sumie. To, co mnie boli po raz kolejny na tym wątku to brak dobrego wsparcia. Pisanie/myślenie, że ,,X ma gorzej a nie jęczy", ,,trzeba było się nie rozmnażać", ,,moje dziecko ma tak samo ale robię XYZ i jakoś się da" to są dla mnie przykłady właśnie negatywnej energii. Oczywiście, że teksty w cudzysłowach są uproszczeniem ale niestety nie odbiegają daleko od słów padających tutaj. Za dużo tu oceny, za mało próby zrozumienia.
Nie jest mi po drodze z wieloma koncepcjami macierzyństwa prezentowanymi tutaj, a co za tym idzie i z pewnymi zachowaniami. Ale wychodzę z założenia, że jak nie mam pomysłu (albo mi się nie chce) zaproponowania konstruktywnego rozwiązania to nie krytykuję tylko po to, żeby krytykować.

Ogólnie uważam, że takie mamy czasy - internety i telewizje kipią od krytykowania różnych koncepcji (co samo w sobie jak jest uzasadnione jest ok) ale też nie proponują nic w zamian. A ludzie to powtarzają. Oczywiście najlepiej jest wszystko zakończyć sprytnym ,,obserwuj uważnie to sama będziesz wiedziała".
dzięki wielkie
ja często na grupach lokalnych mamusiek też zauważam że "matka matce wilkiem" straszne to jest.

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
Przygotowania do roczku. Oto pierwsze zakupy. Imprezę mamy 1. kwietnia, a więc na 3 tyg przed urodzinami, ale tylko wtedy był wolny termin w restauracji. No i jak mówiłam robimy ją wspólnie z moją siostrą, której synek kończy roczek w marcu.
A faktyczne urodziny zrobimy tylko z domownikami. Będzie tort i dobra kolacja. Załącznik 6902686

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fajne te body, wyślij mi też proszę linka.

My robimy razem urodziny dla obu dziewczynek, jedna z 26 marca druga z 30, ale to pierwszy weekend kwietnia bo wtedy tż będzie w domu. Wszystko zamówię, ciasta tort i catering. Tylko chate ogarnąc i tyle. U nas będzie mało bo ludzi bo max 14
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 09:30   #4465
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Eeee tydzień nie wchodziłam na forum, a tu taka atmosfera juz kiedyś pisałyśmy, ze w ciąży miałyśmy więcej wspólnych tematów... teraz to każda indywidualnie wychowuje i robi to co uważa z dzieckiem. A poradników i rad ekspertów jest milion pięćset, nie wiadomo co czytać.

teraz zaczęłam czytać Tracy Hogg Zaklinaczka dzieci Jak rozwiązywać problemy wychowawcze Jedzenie Spanie Zachowanie i powiem Wam, ze żałuje ze tak późno sie za to wzięłam.
Ostatni tydzień półtora była maskara ze spaniem Adasia, budził sie godzinę po karmieniu i wstawał, nie mógł zasnąć, ja zdesperowana juz nawet w tej nocy YouTube mu odpalałm żeby czymś go zająć żeby tylko nie płakał no i pewnego wieczoru przeczytałam o metodzie PP tej autorki Podnieś i Połóż. Takie duże dzieci co juz stają w łóżeczku to sie nie podnosi tylko w łóżeczku z pozycji stojącej sie kładzie. Ogólnie metoda polega na tym, ze dziecko wstaje, rodzic kładzie natychmiast (młodsze maluszki płaczące bierze sie na ręce,jak sie uspokoją natychmiast sie kładzie). I tak sie to powtarza do skutku. Pierwszej nocy Adaś wstawał a ja go kładłam 29 razy, za trzydziestym juz nie wstał tylko przytulił sie do pandy i odpłynął zajęło nam to 20 minut, kolejnej nocy 23 razy, ale juz kolejnej tylko 4 razy! Jestem w szoku ze to działa co sądzicie o tym? Czy brzmi wyrodnie?
Nie wiem czy to dobrze opisałam, rodzic stoi przy łóżeczku cały czas i jest przy dziecku dopóki nie zaśnie, trzeba łagodnie mowić do dziecka "ze idziemy spać, ze jest noc, ze wszystko jest dobrze, ze mama tu jest itd". Autorka poleca te metodę w przypadku trudności ze snem zarówno w nocy jak i w dzien a także przy nauce spania we własnym łóżeczku.

Minimonix--- nie uciekaj!

Chyba lepiej jak gadamy o pierdołach!
Niulka super te rzeczy co kupiłaś na Roczek, ponawiam prośbę o linka

Ania-mała--- to tylko sie cieszyć, ze jest w miarę ok bedzie wesoło z dwójka, ale na pewno dasz radę 🏻 ciekawe kto mieszka w brzuszku... masz typy imion juz?

Różnica wieku rodzeństwa-- są u nas na feriach dzieci mojego brata lat 10 i 8... stwierdziłam, ze to głupia różnica wieku teraz, no moze za 20 lat pogadają, ale póki co kuzynostwo ma Adasia w D... interesują ich gry komputerowe, komórki, muzyka itp, maluszek chodzi koło nich i chciałby uwagi, a oni nic, tylko go przeganiają a w domu maja malutkiego braciszka, który pewnie bedzie sam sie musiał bawić....
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 09:46   #4466
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez MaLoS Pokaż wiadomość
Eeee tydzień nie wchodziłam na forum, a tu taka atmosfera juz kiedyś pisałyśmy, ze w ciąży miałyśmy więcej wspólnych tematów... teraz to każda indywidualnie wychowuje i robi to co uważa z dzieckiem. A poradników i rad ekspertów jest milion pięćset, nie wiadomo co czytać.

teraz zaczęłam czytać Tracy Hogg Zaklinaczka dzieci Jak rozwiązywać problemy wychowawcze Jedzenie Spanie Zachowanie i powiem Wam, ze żałuje ze tak późno sie za to wzięłam.
Ostatni tydzień półtora była maskara ze spaniem Adasia, budził sie godzinę po karmieniu i wstawał, nie mógł zasnąć, ja zdesperowana juz nawet w tej nocy YouTube mu odpalałm żeby czymś go zająć żeby tylko nie płakał no i pewnego wieczoru przeczytałam o metodzie PP tej autorki Podnieś i Połóż. Takie duże dzieci co juz stają w łóżeczku to sie nie podnosi tylko w łóżeczku z pozycji stojącej sie kładzie. Ogólnie metoda polega na tym, ze dziecko wstaje, rodzic kładzie natychmiast (młodsze maluszki płaczące bierze sie na ręce,jak sie uspokoją natychmiast sie kładzie). I tak sie to powtarza do skutku. Pierwszej nocy Adaś wstawał a ja go kładłam 29 razy, za trzydziestym juz nie wstał tylko przytulił sie do pandy i odpłynął zajęło nam to 20 minut, kolejnej nocy 23 razy, ale juz kolejnej tylko 4 razy! Jestem w szoku ze to działa co sądzicie o tym? Czy brzmi wyrodnie?
Nie wiem czy to dobrze opisałam, rodzic stoi przy łóżeczku cały czas i jest przy dziecku dopóki nie zaśnie, trzeba łagodnie mowić do dziecka "ze idziemy spać, ze jest noc, ze wszystko jest dobrze, ze mama tu jest itd". Autorka poleca te metodę w przypadku trudności ze snem zarówno w nocy jak i w dzien a także przy nauce spania we własnym łóżeczku.

Minimonix--- nie uciekaj!

Chyba lepiej jak gadamy o pierdołach!
Niulka super te rzeczy co kupiłaś na Roczek, ponawiam prośbę o linka

Ania-mała--- to tylko sie cieszyć, ze jest w miarę ok bedzie wesoło z dwójka, ale na pewno dasz radę 🏻 ciekawe kto mieszka w brzuszku... masz typy imion juz?

Różnica wieku rodzeństwa-- są u nas na feriach dzieci mojego brata lat 10 i 8... stwierdziłam, ze to głupia różnica wieku teraz, no moze za 20 lat pogadają, ale póki co kuzynostwo ma Adasia w D... interesują ich gry komputerowe, komórki, muzyka itp, maluszek chodzi koło nich i chciałby uwagi, a oni nic, tylko go przeganiają a w domu maja malutkiego braciszka, który pewnie bedzie sam sie musiał bawić....
Nie czytalam książki oraz nie znałam metody tej ale tak robiłam od malutkiego nie wyciągnęłam z łóżeczka wisialam nad łóżeczkiem głaszcząc córkę mówiąc do niej do póki nie usunęła. Nigdy nie wyciągnęłam z łóżeczka bo w tedy był już koniec! Był a zabawa na całego nie wspomnę że jest całkowity zakaz włączania światła. Niech brzmi to nawet na wyrodna matke. Uważam że robie dobrze dzięki temu mam łóżko dla siebie i meza a nie nas 3. Owszem przy mega płaczu biorę przytulam i odkładam. Nad ranem czyli koło 6,7 rano bierzemy do siebie na łóżko bo ona juz nie usnie, więc jest zabawa raczkowanie przytulanie ale tylko w tedy. Po za tym jak napisałaś wcześniej w ciąży było wiecej tematów a teraz każda z nas ma inne poglądy na wychowanie. Możemy opisywać co robimy w trudnych sytuacjach i jak sobie z tym radzimy może komuś pomocne to 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 13:02   #4467
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Malos super, że się odezwałaś Dzięki za szczegółowe opisanie metody, ale czy to nie jest ta sama babka co napisała "Język niemowląt" ? Jejku, ta książka trochę mnie zszokowała. Nie przytoczę szczegółowo, ale było tam coś o nagości dzieci, i że należy je szybko ubierać bo one też mają wstyd No dużo rzeczy mnie tam zadziwiło.


Co do spania to tez miałam taki tydzień ostatnio jak wychodził ząbek. Bartuś co prawda nie płakał, ale budził się z jękiem. Mam nadzieję, że Adasiowi szybko to minie.


Mój synio nie ma kuzynów. Siostra TŻ m 32 lata, ale jeszcze nie planuje dzieci niestety.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 16:58   #4468
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Malos taka metoda jest wg mnie ok jeśli masz na to siły i jak widać działa
Tracy jest kontrowersyjna, ale wiadomo - pewnie o niektórych rzeczach pisze z sensem.
Nie ma się co obrażać, po to jest forum żeby wymieniać poglądy.
My jutro jedziemy spotkać się z moją kuzynką, która ma 3miesięczniaka. Fajnie ze nam sie trafily dzieci z tego samego roku.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 20:48   #4469
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Lulka--- tak to ta sama, nie czytałam języka niemowląt ledwo na ta mam siły wieczorem machnąć dwie trzy strony! I dzieki za wsparcie, tez mam nadzieje ze przejdzie, odpukać ostatnia noc była ok... tylko strasznie dużo zaczął jesc w nocy! Bartek tez ma taki apetyt na mleko w nocy?

Velika--- ciekawe jaka bedzie reakcja Emi na maluszka zdaj relacje! Adaś jak widzi takie małe to chce je złapać i bardzo sie przejmuje jak płaczą 🙃 a z rówieśnikami (ten sam miesiąc lub zbliżony) nawet wychodzi cos na kształt zabawy... zwłaszcza w zabieranie sobie smoczka

GGI-- jestem za! Wspierajmy sie w trudnościach i dzielmy pomysłami na nasze szkraby
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 21:15   #4470
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ależ wam zazdroszczę podobnych wiekowo dzieci. Bartek ma kontakt tylko z dużo starszymi, ale wiosną na pewno zapozna się z maluchami na placu zabaw


Malos zadziwię Cię, ale Bartek ostatnie dwa dni wcale nie budzi się na jedzenie w nocy. Może dlatego, że ma zapalenie oskrzeli... Tak znowu jest chory Lekarz powiedział, że antybiotyk to był błądm i teraz leczymy się nebulizacją. W każdym razie śpi mi do 8 rano...
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-12 16:51:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.