Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-04, 09:19   #1
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304

Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)


Zaczne od tego,ze mam 21 lat a mam wrazenie,ze moja cera jest ode mnie o 10 lat starsza...
Jest poszarzała,bez blasku,mam tez sporo krostek (tzn.takie niewyleczone,porozdrapywa ne pryszcze) kilka fioletowych bolących plamek czy raczej gulek (kiedy pryszcz probuje sie przebic przez skore na zewnątrz a nie moze:/ ) mase wągrów i strefe T takie malutkie krostki w kolorze skóry widoczne pod światło a przy tym skora jest chyba sucha (bo gdy niczym nie posmaruje jest ściągnieta ).
Skora pod oczami jest jeszcze gorsza,mam fioletowe podkówki i zmarszczki na razie mimiczne ale chyba juz czas zacząc o siebie pożadnie dbać żeby nie miec wiekszych problemow za jakis czas...
Twarz myje mydelkiem bambino i smaruje kremem z rossmana dla dzieci(nie bijcie ) Chcialabym zeby moja cera wygladala na swoj wiek tzn. zeby nabrala blasku i miala bardziej jednolity kolorek.Pozbycie sie krostek tez bylo by mile widziane Jak ja doprowadzic do ''normalnego''stanu ?
pomozcie
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 09:33   #2
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

Jeśli myjesz twarz normalnym mydłem, to nic dziwnego, że jest ściągnięta. Spróbuj czegoś dla skóry wrażliwej.
Pryszczy nie rozdrapuj i przejdź się do dermatologa.
Używaj lepszych kremów, kup sobie jakiś pod oczy (pełno recenzji jest na Wizażu).
A na podkówki korektor Ja też mam cienie pod oczami, zawsze miałam i po prostu je koryguję.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 09:56   #3
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

ja bym chciala zaleczyc pryszcze i moze udac sie do kosmetyczki na jakis pielegnacyjny zabieg? co to znaczy dobry krem ? jaki bedzie dla mnie dobry ? kompletnie nie wiem po jaki siegnąc... mam tez zeli erisa jakis do wrazliwej chyba ale slabo sie pieni i mam wrazenie ze w ogole nie oczyszcza mojej skory dlatego z niego zrezygnowalam... po nim moja skora tez byla sciagnieta... wlasniwie po kazdym zawsze byla :/
zapisalam sie do dermatologa ale wizyte mam pod koniec grudnia dopiero
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 12:31   #4
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

Cytat:
Napisane przez _Beata_ Pokaż wiadomość
ja bym chciala zaleczyc pryszcze i moze udac sie do kosmetyczki na jakis pielegnacyjny zabieg? co to znaczy dobry krem ? jaki bedzie dla mnie dobry ? kompletnie nie wiem po jaki siegnąc... mam tez zeli erisa jakis do wrazliwej chyba ale slabo sie pieni i mam wrazenie ze w ogole nie oczyszcza mojej skory dlatego z niego zrezygnowalam... po nim moja skora tez byla sciagnieta... wlasniwie po kazdym zawsze byla :/
zapisalam sie do dermatologa ale wizyte mam pod koniec grudnia dopiero

Co do kremów, to radzę ci wejść na Wizaż, tam mnóstwo dziewczyn ocenia rózne kosmetyki. Niestety często dobiera się je metoda prób i błędów, tak to bywa. Powinnaś mieć co najmniej dwa różne kremy, jeden na dzień, drugi na noc. Wiesz, co ja bym zrobiła, skoro zupełnie nie wiesz, co wybrać? Przejdź się do jakiejś apteki, powiedz, jaką masz skórę, opisz, jakie masz problemy, pani farmaceutka też spojrzy i dobierzecie jakieś kremiki. Albo idź do tej kosmetyczki, niech ona fachowo to oceni.
Co do mycia buzi, to może w ogóle zrezygnuj z żeli, a myj twarz mleczkiem i tonikiem? Na pewno skóra nie będzie ściągnięta.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 10:03   #5
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

Tak chyba zrobie... bo rozumiem,ze ciezko jest komus ocenic faktyczny stan mojej skory przez internet,dziekuje i pozdrawiam!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 10:19   #6
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

jesli chodzi o kremy to nawilzajace . najwazniejsze to dobrze nawilazac buzie, zeby jej nie odwodnic. dziewczyny chwala sobie kremy miedzy innymi z Calmy. ja osobiscie uzywam kremow z svr-u z mocznikiem.

tak jak radzila Pleple, odstaw to mydlo bambino, a kup sobie dobry zel do mycia buzi. KWC jest bardzo pomocne. sa tam recenzje wizazanek .

jesli chodzi o wypryski to unikaj kosmetykow antytradzikowych, a zmien je na nawilzajace.

mozesz zaczac stosowac retinoidy lub kwasy (pomocne w leczeniu pryszczy, zaskornikow, grudek, przebarwien, zmarszczek, itp.). polecam watki na biochemii kosmetycznej. tam jest mase tego .

aha, polecam kosmetyki apteczne .

co do sincow pod oczami to nie pomoge. sama je mam i wiem jedno - w moim przypadku nic tego nie zlikwiduje, ani nie zmniejszy. taka moja uroda (moja mama tez je ma).

zatem przejrzyj sobie skrupulatnie forum. na pewno znajdziesz mase informacji na nurtujace Ciebie pytania .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 16:03   #7
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

Dziekuje bardzo Aniu rozpoczelam wczoraj upiekszająca kuracje zakupilam tabletki A+E,nawilżający zel do twarzy Lirene, tonik sama robie (woda+cytryna) mam tylko problem z kremem strasznie duży wybor jest na KC a ja jestem potwornie niezdecydowana:/ ale mam nadzieje,ze cos znajde
jeszcze tylko chcialam zapytac jaki krem mam uzywac na dzien a jaki na noc ? nawilzajacy/odzywczy? z gory dzieki za odpowiedż
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-06, 17:43   #8
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

W tej chwili musisz uważać na kremy nawilżające. W lecie używa się ich na dzień, ale w mrozy zrobią ci siekaninę z twarzy. Istnieją kremy nawilżające, których mozna używać przy temperaturach ujemnych, ale upewnij się, czy ten, który kupisz, do takich należy. Bo jeśli nie, to używaj go w zimie na noc, a na dzień coś ochronnego.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 10:16   #9
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Smile Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

Dziekuje Pleple wiec na noc ten zwykly z rossmana (dosyc dobry na syfki) a na dzien zimowy
pozdrawiam!!!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 14:54   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

fajne propozycje są w watku krem na zime do cery suchej
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 14:56   #11
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

polecam Ci oprócz kremów ,żeli ,mleczek- maskę głęboko nawilżającą lub odżywczą,najlepiej jakąś profesjonalną do kupienia w gabinecie kosmetycznym lub stronach internetowych( może algową maske Bielendy"kozie mleko").
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-08, 14:53   #12
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

jadwiga ma tez swietne
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 09:22   #13
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

Cytat:
Napisane przez izzie_lady Pokaż wiadomość
polecam Ci oprócz kremów ,żeli ,mleczek- maskę głęboko nawilżającą lub odżywczą,najlepiej jakąś profesjonalną do kupienia w gabinecie kosmetycznym lub stronach internetowych( może algową maske Bielendy"kozie mleko").

izzie_lady - bardzo podoba mi sie ta maseczka tylko cena skutecznie odstrasza ktos sie orientuje czy jest moze dostepna w mniejszych opakowaniach ?
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 15:12   #14
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: Chce sie zmienić-tylko jak ? dziewczynki doradźcie ''zielonej'' :)

ja na allegro widziałam takie maseczki algowe( ale chyba to była czekoladowa,może trzeba dobrze poszukać) na allegro za 20 złotych,ale taka ilośc starcza na jakieś 2 razy.Cena jest niby wysoka,ale w porównaniu z innymi firmami profesjonalnymi Bielenda jest tania,a takie pudło 500 ml starcza na długo...
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.