Czy to wstyd nie być za granicą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 15:37   #1
Dumb Blonde
Przyczajenie
 
Avatar Dumb Blonde
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4

Czy to wstyd nie być za granicą?


Moja znajoma jakiś czas temu wyznała mi, że nigdy nie miała okazji być zagranicą. Twierdzi, że strasznie się tego wstydzi, bo w jej wieku (25 lat) to dość dziwne. Z tego co mówi, jej rodziców nie było stać na zagraniczne podróże, a teraz... gdy sama już zarabia, nie ma z kim zabrać się na wycieczkę.

Teraz chodzi mi to po głowie... jak myślicie, czy rzeczywiście to wstyd nie być nigdy za granicą?
Dumb Blonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 08:49   #2
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Ja nie postrzegam tego jako wstyd, bo właśnie nie każdego stać na zagraniczne wycieczki, wiec rozpatrywanie tego w kategorii ktoś bogaty i biedny, lepszy i gorszy jest bez sensu. Osoby, które reagują wybuchem śmiechu na wieść iż ktoś nie był jeszcze za granicą - są niewarte jakiejkolwiek uwagi....

Moim zdaniem to kwestia indywidualna każdego z nas. Nie możemy się wciąż porównywać do innych, tylko żyć wg własnych zasad. Naśladowanie kogoś to jak udawanie innego człowieka, kogoś kim się nie jest i nigdy nie będzie... to oszukiwanie samego siebie.

Nie można wstydzić się tego, że jego rodzinę nie było stać na wyjazd zagraniczny, bo to jest tak, jak bym się wstydziła własnych rodziców, rodziny...
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 09:23   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Ja również mam znajomych, którzy nigdy nie byli za granicą. Nie uważam, że to wstyd, jak dla mnie to jest tylko takie- nie wiem sama, dziwne, ale to pewnie dlatego, że ja od dziecka jeżdżę, nawet nie pamiętam kiedy zaczęłam. Swoje dzieci też tak uczę. Po prostu dla niektórych jest to normalne, a dla innych nie i tyle.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 13:13   #4
weronikawroblewska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 68
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Też nigdy nie byłam za granicą i nie uważam, że to wstyd. Zresztą nawet tego nie rozważam w takich kategoriach, bo po prostu wiem, że mnie na to nie stać i koniec. Poza tym są też osoby, które z wyboru nie jeżdżą za granicę, bo uważają że w Polsce już dużo ładniej i przyjemniej
weronikawroblewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 13:16   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez weronikawroblewska Pokaż wiadomość
Też nigdy nie byłam za granicą i nie uważam, że to wstyd. Zresztą nawet tego nie rozważam w takich kategoriach, bo po prostu wiem, że mnie na to nie stać i koniec. Poza tym są też osoby, które z wyboru nie jeżdżą za granicę, bo uważają że w Polsce już dużo ładniej i przyjemniej
No tak, ale na jakiej podstawie tak twierdzą, skoro nie były w innym kraju? Pocztówki to nie wszystko- na ich podstawie ciężko wydać osąd o innym kraju.
Nie twierdzę, że w Polsce jest nieładnie czy że nie ma co zwiedzać, ale są i inne piękne kraje.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 19:38   #6
Dumb Blonde
Przyczajenie
 
Avatar Dumb Blonde
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Pomijając fakt, czy ktoś uważa że Polska jest najpiękniejsza itd....

Chodzi raczej o to poczucie wstydu. Bo niestety dziwię się, że wiele osób z niechęcią podchodzi do tych, które nie miały (z jakiś tam powodów) okazji wyjechać poza granice.
Dumb Blonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 20:59   #7
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Żaden wstyd. Za to nie rozumiem stwierdzenia, że nie ma się z kim wyjechać. Nawet jak ktoś nie lubi samotnych podróży, to są inne opcje na grupowe wyjazdy.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 13:22   #8
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Napewno nie wstyd, tylko zadziwający brak ciekawości i chęci poznania świata.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 16:21   #9
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

nie uważam, żeby to był wstyd ale przyznam, że dziwi mnie to.
Oczywiście pomijam osoby, które naprawdę maja bardzo trudną sytuacje finansową. Ale przy obecnych tanich liniach, hostelach, couchsurfingu itp wyjazd za granicę to nie musi być jakiś wielki koszt. Oczywiście zależy gdzie sie chce jechać ale wycieczka do jakiegoś bliskiego europejskiego państwa, nie musi być wcale droższa od wakacji nad polskim morzem czy w górach. A warto chyba zobaczyć w życiu trochę świata
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 18:58   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Absolutnie nie. Niech każdy żyje tak, jak chce, na co ma ochotę i wg tego, co sam sobie myśli. Bo jakie mamy prawo narzucać innym cokolwiek, co jest naszą subiektywną opinią?
Mnie osobiście bardziej dziwi ignorancja co do życia wokół - brak wiedzy na temat polityki, problemów środowiska lokalnego, nie czytanie książek i inne przywary, które mamy, jako współcześni ludzie (zresztą medal dla tych, którzy są w stanie pogodzić swoje życie rodzinne, zawodowe i do tego jeszcze realizować swoje pasje bądź mieć siłę, czas i ochotę organizować wyjazdy). Nie ma opcji, że się czegoś nie zaniedba... no i będzie wstyd

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
nie uważam, żeby to był wstyd ale przyznam, że dziwi mnie to.
Oczywiście pomijam osoby, które naprawdę maja bardzo trudną sytuacje finansową. Ale przy obecnych tanich liniach, hostelach, couchsurfingu itp wyjazd za granicę to nie musi być jakiś wielki koszt. Oczywiście zależy gdzie sie chce jechać ale wycieczka do jakiegoś bliskiego europejskiego państwa, nie musi być wcale droższa od wakacji nad polskim morzem czy w górach. A warto chyba zobaczyć w życiu trochę świata
Masz zupełną rację, ale na to wszystko trzeba mieć czas. Nie masz czasu to płacisz, a wyjazdy z BP to już nie jest taka tania sprawa. No chyba, że porównujemy to do wakacji w Mielnie bądź w innym Zakopanem - wtedy to wiadomo
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 19:00   #11
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Absolutnie nie. Niech każdy żyje tak, jak chce, na co ma ochotę i wg tego, co sam sobie myśli. Bo jakie mamy prawo narzucać innym cokolwiek, co jest naszą subiektywną opinią?
Mnie osobiście bardziej dziwi ignorancja co do życia wokół - brak wiedzy na temat polityki, problemów środowiska lokalnego, nie czytanie książek i inne przywary, które mamy, jako współcześni ludzie (zresztą medal dla tych, którzy są w stanie pogodzić swoje życie rodzinne, zawodowe i do tego jeszcze realizować swoje pasje bądź mieć siłę, czas i ochotę organizować wyjazdy). Nie ma opcji, że się czegoś nie zaniedba... no i będzie wstyd
Asia, no to nieskromnie powiem, że medal dla mnie Nie zaniedbuje rodziny w żadne sposób, realizuję się zawodowo i jeszcze organizuję swoje pasje. Myślę, że dla chcącego nic trudnego
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 19:07   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Asia, no to nieskromnie powiem, że medal dla mnie Nie zaniedbuje rodziny w żadne sposób, realizuję się zawodowo i jeszcze organizuję swoje pasje. Myślę, że dla chcącego nic trudnego
To pozostaje mi tylko pogratulować i w sumie cieszę się, że są na tym świecie szczęśliwi i spełnieni ludzie
Wśród moich znajomych jeszcze brak takich, którzy mają na głowie rosnące dzieci + pracę + kredyty + pasje (generalnie brak dzieci i kredytu), ale widzę po rocznikach mojego rodzeństwa i kuzynostwie, że ulubionym ich zajęciem jest wyrwanie się z mieszkania i wyjazd gdzieś na wieś.
Myślę, że osoby łączące takie kombo są niebywałą rzadkością.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 20:31   #13
dariaszymanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

nie widzę żadnego problemu ani wstydu w tym, że ktoś nie był za granicą. znam wiele osób, które nie wyjeżdżają i nic im to nie ujmuje.
oczywiście obecnie jest wielki nacisk na to, żeby podróżować, narobić zdjęć i wrzucić na fejsa, ale czy ma to aż takie znaczenie?
dariaszymanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 10:09   #14
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

no jak ktoś ma podróżować po to żeby wrzucać zdjęcia na fejsa to rzeczywiście szkoda czasu i kasy
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 16:36   #15
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Wydaje mi się, ze tak naprawde mało osob ma rodziców, których stac bylo na zagraniczne wycieczki, bo kiedyś bylo to jednak znacznie droższe, więc to żaden wstyg. jednak teraz dla mnie to jest jednak trochę dziwne, ze osoba w wieku 25 lat nie ma żadnych znajomych, z którymi mogłaby pojechac choćby na krótki wyjazd. Nie mówię tu o zagranicznych wczasach dwutygodniowych, ale np. o jakiejś wycieczce choćby do sąsiadów, typu Niemcy. Nieski koszt, a już byłaby zagranicą i mogłaby się nie wstydzić, skoro to jest dla niej taki problem.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 15:32   #16
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez SylwiaKaja Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze tak naprawde mało osob ma rodziców, których stac bylo na zagraniczne wycieczki, bo kiedyś bylo to jednak znacznie droższe, więc to żaden wstyg. jednak teraz dla mnie to jest jednak trochę dziwne, ze osoba w wieku 25 lat nie ma żadnych znajomych, z którymi mogłaby pojechac choćby na krótki wyjazd. Nie mówię tu o zagranicznych wczasach dwutygodniowych, ale np. o jakiejś wycieczce choćby do sąsiadów, typu Niemcy. Nieski koszt, a już byłaby zagranicą i mogłaby się nie wstydzić, skoro to jest dla niej taki problem.
zgadzam sie w 100% Dawniej wycieczki były bardzo drogie, dopiero od niedawna ceny stały się przystępne niemal dla większości ludzi
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:21   #17
DariaKwia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 57
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Żaden wstyd. Wyjazdy zagraniczne nie są przecież jakimś wyznacznikiem fajności. Zresztą to nie jej wina, że nie była, a jak można się wstydzić czegoś na co się nie ma wpływu...
DariaKwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 10:57   #18
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Jak ktoś zna choć trochę historię Polski wie , że mamy wspaniałe godne obejrzenia zabytki.Mamy wspaniałe miejsca gdzie można uprawiać różne sporty, wypoczywać.Mamy parki krajobrazowe.Życia nie starczy aby zwiedzić Polskę więc to , że ktoś nie był za granicą może świadczyć o umiejętności dostrzegania piękna. Nie każdy to ma.

https://www.youtube.com/watch?v=Qbu_FRg8vuU
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 06:37   #19
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Jak ktoś zna choć trochę historię Polski wie , że mamy wspaniałe godne obejrzenia zabytki.Mamy wspaniałe miejsca gdzie można uprawiać różne sporty, wypoczywać.Mamy parki krajobrazowe.Życia nie starczy aby zwiedzić Polskę więc to , że ktoś nie był za granicą może świadczyć o umiejętności dostrzegania piękna. Nie każdy to ma.

https://www.youtube.com/watch?v=Qbu_FRg8vuU
Jedno drugiemu nie przeszkadza- można jeździć i po Polsce, i zwiedzać inne kraje.

Za granicą dochodzi jednak choćby możliwość otarcia się o coś innego, spojrzenia może trochę szerzej, dotknięcia innej kultury itd.
Co samo w sobie jest kształcące. I jest wartością
Argument, że u nas jest najpiękniej i życia nie starczy, by poznać Polskę, a po co tam panie, jeździć za te zagranice~jest słabiutki.
I powtarzany często przez tych, co to i po Polsce niezbyt jeżdżą- po prostu nie mają zapędu do podróży.

Dla mnie brak ciekawości świata to pewnego rodzaju ograniczenie mentalne.
Ograniczenie... no, każdy ma jakieś, prawda? Ale niewątpliwe.

Nie piszę o braku możliwości finansowych- to hamuje zapędy podróżnicze, to oczywista oczywistość.
Chociaż teraz, w dobie tanich lotów i dziesiątek możliwości podróżowania taniej i ekonomiczniej...
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 16:17   #20
diango
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

A nie masz ważniejszych zmartwień??
diango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 11:53   #21
jasnastokrotka
Przyczajenie
 
Avatar jasnastokrotka
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 12
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Sądzę, że nie ma czego się wstydzić. Kazdy z nas ma inne upodobania i preferencje. Dla jednego podróże to sesns życia, dla kogoś innego może to być okropna męczarnia. Oczywiście, że fajnie jest spróbować różnych rzeczy w życiu, ale nic na siłę.
jasnastokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 16:04   #22
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Może nie jest to wstyd, ale bardzo mnie to dziwi.
Rozumiem, że osoby starsze rezygnują z takich wyjazdów chociażby dlatego, że nie znają języka obcego i trudno jest im się porozumieć. Wówczas można zdecydować się na wyjazd tylko za pośrednictwem biura podróży, a to generuje większe koszta. Ale pozostali?
Nie jest trudno znaleźć tanie loty. Mając w kieszeni te 300-500zł można spędzić kilka dni w dowolnym kraju Europy. Wystarczy tylko chcieć. Tłumaczenia pełnoletnich ludzi, że nie byli poza granicami kraju, bo rodziców nie było na to stać, jest według mnie zwykłą wymówką. Pieniądze można zarobić samemu, a te kilkaset złotych to nie jest majątek.
W ogóle uważam, że warto pojechać do innego kraju choćby po to, żeby (jak powiedziała już któraś z Wizażanek) spojrzeć na wszystko z innej perspektywy, poznać inną kulturę, inne zwyczaje. Tego nie da się przeliczyć w żaden sposób na pieniądze i żadne podróże po Polsce nie są w stanie przynieść takich korzyści.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 21:44   #23
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Ja uważam, że to nie jest wstyd. Nie każdego stać na podróże i też nie każdy je lubi (znam takie osoby).
Niech każdy żyje tak, jak mu wygodnie, według własnych zasad

Osobiście miałam okazję być kilka razy za granicą dzięki międzynarodowym wymianom szkolnym i uważam, że to bardzo ciekawe i budujące doświadczenia, aczkolwiek jestem zbyt skąpa, aby wydawać kasę na indywidualne wyjazdy
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 19:13   #24
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że to nie jest wstyd. Nie każdego stać na podróże
Skończyły się czasy, w których na podróże stać było tylko nielicznych. Teraz jest to dostępne dla każdego. Zresztą nikt w tym wątku nie mówi podróżach na przykład kilka razy w roku, ale o tym, że ktoś NIGDY w swoim życiu nie był poza granicami kraju.

Cytat:
i też nie każdy je lubi (znam takie osoby).
Jak można nie lubić czegoś, czego nigdy się nie spróbowało?
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 20:28   #25
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Skończyły się czasy, w których na podróże stać było tylko nielicznych. Teraz jest to dostępne dla każdego. Zresztą nikt w tym wątku nie mówi podróżach na przykład kilka razy w roku, ale o tym, że ktoś NIGDY w swoim życiu nie był poza granicami kraju.


Jak można nie lubić czegoś, czego nigdy się nie spróbowało?
Szczerze mówiąc nie wiem jak można nie lubić, jeżeli się nie próbowało, ale opinie, które ja znam, dotyczą tylko kilku osób, a ukształtowane są na podstawie ich osobistych "podróżniczych" doświadczeń (a bo choroba lokomocyjna, a bo złe warunki w hostelach i tego typu "bzdety").
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 20:36   #26
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Skończyły się czasy, w których na podróże stać było tylko nielicznych. Teraz jest to dostępne dla każdego. Zresztą nikt w tym wątku nie mówi podróżach na przykład kilka razy w roku, ale o tym, że ktoś NIGDY w swoim życiu nie był poza granicami kraju.
A ja nadal uważam, że ani nie są takie tanie (bo trzeba po prostu wiedzieć, jak kupić tanio, gdzie szukać, wbrew pozorom zakup taniego biletu i zarezerwowanie noclegu do np. Berlina to jest POCZĄTEK kosztów - osoby nieogarnięte mogą sobie nie poradzić), ani tak łatwo dostępne, jak się nie mieszka w dużym mieście. Myślę, że często się o tym zapomina. Ja co roku gdzieś jeżdżę, w zasadzie od 16 roku życia zaczęłam sama wyjeżdżać (na początku po Polsce, później po Europie), ale widzę po ludziach, że dla niektórych to jest nadal level hard.
Mam znajomych autostopowiczów, którzy jeżdżą za np. 100 zł na weekend z kraju Europy Zachodniej (!!!), a ja potrzebuję 100 zł, ale na jeden dzień. Ale moi inni znajomi potrzebują również 100, ale euro. Przyznam, że początkującemu turyście bliżej będzie wydatków 100 euro na dzień, niż 100 zł Ile w Polsce eurasków się zarabia to możecie sobie sami dodać (przypominam, Polska nie kończy się na Warszawie i innych wojewódzkich miastach).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 09:17   #27
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez Dumb Blonde Pokaż wiadomość
Pomijając fakt, czy ktoś uważa że Polska jest najpiękniejsza itd....

Chodzi raczej o to poczucie wstydu. Bo niestety dziwię się, że wiele osób z niechęcią podchodzi do tych, które nie miały (z jakiś tam powodów) okazji wyjechać poza granice.
Nie spotkałam się z niechęcią. Dość późno wyjechałam 1 raz za granicę, mając 27lat i nie miałam z tym wcześniej problemu.
Teraz żałuję,że nie skusiłam się wcześniej
Cytat:
Napisane przez anna_wawa Pokaż wiadomość
Napewno nie wstyd, tylko zadziwający brak ciekawości i chęci poznania świata.
Strach przed nieznanym raczej, obcym. Zauważyłam, iż nie wyjeżdżają często osoby bez znajomości języka obcego (choć tacy też wyjeżdżają, patrz grażynki na wakacjach), które są świadome kłopotów, które może to nieść ze sobą.
Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Jak ktoś zna choć trochę historię Polski wie , że mamy wspaniałe godne obejrzenia zabytki.Mamy wspaniałe miejsca gdzie można uprawiać różne sporty, wypoczywać.Mamy parki krajobrazowe.Życia nie starczy aby zwiedzić Polskę więc to , że ktoś nie był za granicą może świadczyć o umiejętności dostrzegania piękna. Nie każdy to ma.

https://www.youtube.com/watch?v=Qbu_FRg8vuU
A Ty uważasz,że wizażanki, które jeżdżą za granicę nie zwiedzały Polski No muszę Cię rozczarować,bo jako dziecko nic innego nie mogliśmy zwiedzać (nie było paszportu w domu i nie każdy mógł je dostać!), więc nie miałam innego wyboru
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 11:13   #28
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie spotkałam się z niechęcią. Dość późno wyjechałam 1 raz za granicę, mając 27lat i nie miałam z tym wcześniej problemu.
Teraz żałuję,że nie skusiłam się wcześniej

Strach przed nieznanym raczej, obcym. Zauważyłam, iż nie wyjeżdżają często osoby bez znajomości języka obcego (choć tacy też wyjeżdżają, patrz grażynki na wakacjach), które są świadome kłopotów, które może to nieść ze sobą.

A Ty uważasz,że wizażanki, które jeżdżą za granicę nie zwiedzały Polski No muszę Cię rozczarować,bo jako dziecko nic innego nie mogliśmy zwiedzać (nie było paszportu w domu i nie każdy mógł je dostać!), więc nie miałam innego wyboru
Uważam, że nigdy nie uda się zwiedzić całej Polski. Zbyt dużo jest wspaniałych miejsc wartych obejrzenia. Nie zwiedzisz np. Gdańska, Wrocławia, Poznania czy nawet Elbląga przez okres wakacyjny. Jedna wizyta nawet jeśli miałaby trwać 2 miesiące nie spowoduje, że odwiedzisz wszystkie ciekawe miejsca, zwiedzisz muzea i pójść do restauracje i nad wodę. Nie ma takiej możliwości. Oczywiście wszystko zależy jak zwiedzasz. Są przecież wycieczki do Egiptu gdzie na zwiedzenie Karnaku są 2 godziny. Teraz rozumiesz co miałem na myśli?
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 11:44   #29
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Uważam, że nigdy nie uda się zwiedzić całej Polski. Zbyt dużo jest wspaniałych miejsc wartych obejrzenia. Nie zwiedzisz np. Gdańska, Wrocławia, Poznania czy nawet Elbląga przez okres wakacyjny. Jedna wizyta nawet jeśli miałaby trwać 2 miesiące nie spowoduje, że odwiedzisz wszystkie ciekawe miejsca, zwiedzisz muzea i pójść do restauracje i nad wodę. Nie ma takiej możliwości. Oczywiście wszystko zależy jak zwiedzasz. Są przecież wycieczki do Egiptu gdzie na zwiedzenie Karnaku są 2 godziny. Teraz rozumiesz co miałem na myśli?
Ani Gdańska ani Egiptu nie zwiedzisz w 2 godziny,ale co to ma do wyjazdów zagranicznych nadal nie rozumiem,bo wyobraź sobie,że może mnie ten Elbląg nie interesuje,a wolałabym trochę egzotyki.
Lubię takie teksty,że Polska jest najpiękniejsza i tyle w niej do zwiedzania,ale porównania z innymi krajami często brak

Nie należy się śmiać z kogoś kto nie wyjeżdża za granicę tak jak i pisać takich głupot,że po co jechać jak tu tyle do zwiedzania. No i co z tego, niech każdy zwiedza co chce!

Mnie nie interesuje leżenie na piachu i last na plaże nie dla mnie,a spotkałam się z opinią na wizażu,że nie jeździ się do miast na wakacje i nie wyśmiewam się z tego tak jak z osób co jeżdżą co roku na plaże do Dziwnowa czy jakiegoś tam innego Mielna,gdzie te miejsca jak dla mnie nie są warte corocznego odwiedzania (sprawdziłam osobiście).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 12:15   #30
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Czy to wstyd nie być za granicą?

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Uważam, że nigdy nie uda się zwiedzić całej Polski. Zbyt dużo jest wspaniałych miejsc wartych obejrzenia. Nie zwiedzisz np. Gdańska, Wrocławia, Poznania czy nawet Elbląga przez okres wakacyjny. Jedna wizyta nawet jeśli miałaby trwać 2 miesiące nie spowoduje, że odwiedzisz wszystkie ciekawe miejsca, zwiedzisz muzea i pójść do restauracje i nad wodę. Nie ma takiej możliwości. Oczywiście wszystko zależy jak zwiedzasz. Są przecież wycieczki do Egiptu gdzie na zwiedzenie Karnaku są 2 godziny. Teraz rozumiesz co miałem na myśli?
wiesz no idąc tym tokiem myślenia to nigdy się niczego w całości nie zobaczy ale nie przesadzajmy. Polska jest piękna i ciekawa ale jest to na tyle niewielki kraj, że da się zobaczyć całkiem sporo, nie rezygnując jednocześnie z podróży zagranicznych. Gorzej mają tacy Amerykanie czy Rosjanie, im to może czasu nie starczyć na zwiedzenie własnego kraju

uważam, że w Polsce jest wiele wartych zobaczenia i wspaniałych miejsc ale umówmy się jednak inny kraj to nowa kultura, możliwość zobaczenia jak żyją inni ludzie, spróbowania nowych potraw,poćwiczenia języka itp. Człowiek podczas takich podróży przełamuje wiele barier, uczy się jak sobie radzić w nie do końca oswojonym środowisku ( no chyba, że to wycieczki zorganizowane od A do Z przez BP) Ja osobiście nie wyobrażam sobie spędzenia całego życia nigdy nie wychylając nosa z Polski
Przyznam też, że nie znam osób, które z dużym zaangażowaniem jeżdżą po Polsce, zwiedzają różne miejsca a nigdy nie wyjechali choćby do sąsiedniego kraju. Raczej są to osoby, które wybierają opcje bezpieczna i stała i np. jeżdżą co roku do tej samej nadmorskiej miejscowości.

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2015-07-09 o 12:19
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 20:50:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.