Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-03, 11:45   #91
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem też lepszą opcją są jednodniówki w takim przypadku.
Zwłaszcza, że teraz jest promocja w V.E ( nie jestem pewna czy dalej jest ale jeszcze niedawno była), że przy zakupie j&j jednodniowych drugie opakowanie chyba jest 50% taniej i jeszcze 5 par gratis się dostaje. A nowe silikonowo hydrożelowe jednodniówki j&j są w takiej samej cenie jak starsze zwykłe hydrożele. Myślę, że warto je wypróbować.
Myślałam o jednodniówkach firmy B&L, bo z tej firmy noszę soczewki. Czy mogę kupić j&j? Jak to jest z parametrami? VE nie ma u mnie niestety, kupuję soczewki w sklepie internetowym.
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 12:45   #92
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Myślałam o jednodniówkach firmy B&L, bo z tej firmy noszę soczewki. Czy mogę kupić j&j? Jak to jest z parametrami? VE nie ma u mnie niestety, kupuję soczewki w sklepie internetowym.
Z tymi parametrami to jest tak, że nie powinno się kupować samemu innych soczewek niż te, które zalecił specjalista. Nawet jeżeli wydaje się, że parametry są podobne i powinny pasować. Trzeba iść na wizytę przymierzyć soczewkę próbną i dopiero wtedy będzie wiadomo czy zachowuje się ona prawidłowo na oku czy nie.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 12:51   #93
josephine26
Raczkowanie
 
Avatar josephine26
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mam pytanko odnośnie kropli Genteal.
Czy można te krople zakraplać do oka jak jest w nim soczewka czy trzeba najpierw zdjąć soczewki?
__________________

No Excuses
,
Only Success
josephine26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 12:54   #94
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez josephine26 Pokaż wiadomość
Mam pytanko odnośnie kropli Genteal.
Czy można te krople zakraplać do oka jak jest w nim soczewka czy trzeba najpierw zdjąć soczewki?
Można w soczewce.

A nie wicie jak jest z Hylo-gel? Bo niby nic nie pisze że nie można, ale to jest bardziej żel niż krople żelowe jak Genteal..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 13:58   #95
magdascarlett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

W sumie lekarz nic mi nie powiedział, tylko zapytał się jakie chcę. A co do tej apteki to pomyliło mi się - kupiłam w zakładzie optycznym.
magdascarlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 14:16   #96
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Lekarz zapisał Ci, jakie chcesz?
To po co do niego poszłaś, skoro mogłaś kupić równie dobrze sama? Recepta przecież nie jest potrzebna.
Wracaj do niego, zapłaciłaś za wizytę, a usługa nie została wykonana.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 20:01   #97
Hilda1988
Raczkowanie
 
Avatar Hilda1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Włoszczowa (Gosiewo:D)
Wiadomości: 72
GG do Hilda1988
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

czesc dopisuje sie do was od wczoraj nosze soczewki wczesniej przez ponad pol roku chodzilam w okularach. na poczatek mam taki maly problem. wysychaja mi oczy jakich kropel powinna używać?? z pewnoscia to pytanie padlo juz setki raz ale przyznaje sie nie czytalam jeszcze watku, obiecjue to nadrobic. pozdrawiam
__________________
Nie kocham Cię za to, kim jesteś, ale za to, jaki jesteś, kiedy przebywam z Tobą.



Hilda1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 22:04   #98
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Już od jakiegoś czasu kupuję te miesięczne( zawsze na Allegro, kwartalnych już chyba nie można tam dostać). Jak dla mnie różnicy nie ma, wszystko to pewnie częściowo marketing: jeśli masz kupić parę soczewek raz na miesiąc, lub raz na 3 miesiące, to kto na tym zyskuje?
:/
Dzisiaj w piękny sposób zniszczyłam 2 nowiutkie soczewki, rozdarłam je podczas wyciągania z opakowań. Niewykluczone, że te miesięczne B&L są cieńsze od kwartalnych.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 22:25   #99
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Właśnie się zastanawiamy, czy jest w ogóle jakaś różnica i dochodzimy do wniosku, że nie, skróci się tylko termin. Trochę dziwne, że mówi się o wycofywaniu jednych z rynku i wprowadzaniu nowych zamiast trąbić o znacznie mniejszej ilości komplikacji po starszych. Nie wiem o co chodzi...

Hilda1988 - w salonach optycznych sprzedają takie krople, możesz też iść do apteki np. po HyloComod czy HyalDrops. Rzadko które krople można stosować na soczewki, ale ich wybór jest dość spory, zwykle zawierają hialuronian sodu, może być też hypromeloza (np. Artelac). Dobrze by było, gdyby nie posiadały konserwantów i miały czas ważności do 3 miesięcy, bo w miesiąc będzie ciężko zużyć.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 09:34   #100
josephine26
Raczkowanie
 
Avatar josephine26
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 73
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dzieki za odpowiedź lalaith

Cytat:
Napisane przez Hilda1988 Pokaż wiadomość
czesc dopisuje sie do was od wczoraj nosze soczewki wczesniej przez ponad pol roku chodzilam w okularach. na poczatek mam taki maly problem. wysychaja mi oczy jakich kropel powinna używać?? z pewnoscia to pytanie padlo juz setki raz ale przyznaje sie nie czytalam jeszcze watku, obiecjue to nadrobic. pozdrawiam
Ja od wczoraj używam Genteal i jak dla mnie są bardzo dobre ale każdemu co innego pasuje
__________________

No Excuses
,
Only Success

Edytowane przez josephine26
Czas edycji: 2009-06-04 o 09:35
josephine26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 09:55   #101
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Tylko że Genteal trzeba zużyć w miesiąc od otwarcia.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 11:20   #102
eesmeralda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mam pytanie ogólnie dotyczące soczewek. Nigdy nie miałam styczności z soczewkami, wiec ma nadzieje, że te pytanie nie będą bardzo niemądre. Chciał zapytać czy w soczewkach jest rozróżnienie na soczewki, które się nosi w lewym bądź prawym oku? czy jeśli ma się danś wadę wzroku to soczewki trzeba kupić o takiej samej wadzie? czy ciut słabsze gdyż są bliżej oka? z góry dziękuje za udzielenie powyższych informacji
eesmeralda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 11:23   #103
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Wczoraj byłam w aptece przy Rondzie Grzegórzeckim i nie mogłam się napatrzeć na bardzo duży wybór kropli bez konserwantów! Mieli wszelkie cuda o nazwie rozpoczynającej się na "Hy-", różne Bausche itp...

Esmeralda - nie ma rozróżnienia, ale jeśli masz taką samą wadę na obydwu oczach, to lepiej się tego trzymaj, bo gdyby nastąpiło zakażenie jednego oka, zaraz byś je przeniosła do drugiego. Moc zaleca lekarz po badaniu widzenia w założonych soczewkach (!). Reguła jest taka, że od wad rzędu 3D i więcej obniża się nieco, są nawet na to tabele, np. tutaj. Ale tabele mogą nie za bardzo odzwierciedlać rzeczywistość, jeśli mamy do czynienia z asferycznymi soczewkami, małym astygmatyzmem lub po prostu preferencją pacjenta. Dlatego trzeba to zbadać.


Popatrzcie, dziewczyny tutaj lub tutaj (astygmatycy) i powiedzcie szczerze, czy tak wyglądał u Was dobór
U mnie nie do końca, tylko dlatego, że się sama doprosiłam...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-06-04 o 11:35
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 21:05   #104
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Popatrzcie, dziewczyny tutaj lub tutaj (astygmatycy) i powiedzcie szczerze, czy tak wyglądał u Was dobór
U mnie nie do końca, tylko dlatego, że się sama doprosiłam...
A powinien tak wyglądać i wygląda jak się pójdzie do dobrego specjalisty . Tyle, że soczewki dla astygmatyków innych firm nie mają takie wyboru parametrów, jak te opisane na stronie.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 21:14   #105
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam w aptece przy Rondzie Grzegórzeckim i nie mogłam się napatrzeć na bardzo duży wybór kropli bez konserwantów! Mieli wszelkie cuda o nazwie rozpoczynającej się na "Hy-", różne Bausche itp...
A jak cenowo?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 17:13   #106
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Fiolka - to tylko taka przykładowa strona dostępna łatwo każdemu użytkownikowi, na której można poczuć się specjalistą Z dostępnością parametrów jak jest na rynku, to niestety zdaję sobie z tego sprawę, w końcu ciężko jest mi znaleźć toryczną na siebie W końcu to biznes, który musi się sprzedać. Póki co, nie narzekam na ekwiwalent.

Lalaith - nie wiem, nie było etykietek. Chwalą się tam, że mają ceny hurtowe, ale za swoją receptę tyle zapłaciłam, że głowa boli :P
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 09:22   #107
landryna210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Hej
Mam mały problem,ponieważ nie wiem czy nosic dalej soczewki.Otóż mam soczewki 2 - tygodniowe .Pierwszy raz założyłam je 23 maja.Ale problem w tym,że nosiłam je może 7 razy albo mniej.Trochę szkoda mi je wyrzucac.Nie mogę ich już nosic ?

P.S.Nosiłam je tak rzadko bo rano wstaję na 8.00 do szkoły a jeszcze nie nauczyłam się tak dobrze ich zakładac,zajmuje mi to okolo 40 min....

Pomóżcie...
landryna210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 10:01   #108
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ważność soczewek liczy się od czasu otwarcia, a nie od ilości założeń. Twoja decyzja.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 12:37   #109
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Tylko że Genteal trzeba zużyć w miesiąc od otwarcia.
Nie wiem czy to o tych piszecie, ale ja mam Genteal HA z Novartis i one są ważne 12 tygodni.
Dla mnie niespecjalne są. Po wszelkich eksperymentach wrócę do Hylocomod chyba, bo i najfajniej nawilżają i najbardziej mi pompka pasuje.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-07, 13:22   #110
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Jadę w góry w lipcu, więc będę mocno eksploatować soczewki. Zastanawiam się, jakie tym razem kupić krople dla odmiany... Już od dłuższego czasu nie muszę używać, mimo że noszę częściej soczewki (teraz musiałam wyrzucić, bo zachorowałam i objawem było też pieczenie oczu i światłowstręt)
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 13:56   #111
TeardropEffect
Raczkowanie
 
Avatar TeardropEffect
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 247
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Bardzo chciałabym nosić soczewki, jak na razie od trzech lat mam okulary. Jestem krótkowzroczna i mam wadę wzroku 1,5. Czy soczewki można nosić z każdą wadą? Trzeba przejść jakieś specjalne badania? No i czy soczewki powodują jakieś skutki uboczne (groźne choroby,pogorszenie wzroku)?
TeardropEffect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 14:17   #112
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Jadę w góry w lipcu, więc będę mocno eksploatować soczewki. Zastanawiam się, jakie tym razem kupić krople dla odmiany... Już od dłuższego czasu nie muszę używać, mimo że noszę częściej soczewki (teraz musiałam wyrzucić, bo zachorowałam i objawem było też pieczenie oczu i światłowstręt)
weź re fresh - ważnośc 2 msc więc w sam raz a tańsze i mała poręczna butelczyna. i fajne są.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 14:31   #113
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ale mają konserwant

Właśnie zauważyłam, że krople Bauscha, Hyal-Drop multi, mają większe stężenie hialuronianu niż Hylo-Gel!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-06-07 o 14:41
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-07, 15:15   #114
weraph
Rozeznanie
 
Avatar weraph
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 883
GG do weraph
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez TeardropEffect Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym nosić soczewki, jak na razie od trzech lat mam okulary. Jestem krótkowzroczna i mam wadę wzroku 1,5. Czy soczewki można nosić z każdą wadą? Trzeba przejść jakieś specjalne badania? No i czy soczewki powodują jakieś skutki uboczne (groźne choroby,pogorszenie wzroku)?
Z twoją wada z pewnością soczewki produkują. Jesli masz dodatkowo astygmatyzm - to tez nie ma wiekszego problemu
Ja mam -6,50 i spokojnie dostaje

Specjalityczne badanie - zwykłe okulistyczne, musisz powiedziec ze chcesz zacząc nosic soczewki to okulista winien cię "przeszkolic" i dobrac odpowiedniej firmy, nalezy przejść.

Skutki uboczne? Wada się pogłębia wolniej, o grożnych chorobach nie słyszałam, ale nosząc soczewki i tak trzeba miec okulary na podorędziu.
No i trzeba odpowiednio dbac zeby zadne drobnoustroje nie zatakowały.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=524265

Moj wąteczek wizazowy

http://koralikowaweraph.blogspot.com/

Moja koralikowa strona


weraph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 00:06   #115
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez weraph Pokaż wiadomość
Skutki uboczne? Wada się pogłębia wolniej, o grożnych chorobach nie słyszałam, ale nosząc soczewki i tak trzeba miec okulary na podorędziu.
No i trzeba odpowiednio dbac zeby zadne drobnoustroje nie zatakowały.
Aż tak kolorowo to nie jest.
Noszenie soczewek kontaktowych nie ma wpływu na tempo pogłębiania się wady.
Na temat powikłań w wyniku noszenia soczewek istnieje szereg książek, a częstotliwość występowania chorób typu bakteryjne zapalenie rogówki, olbrzymiobrodawkowe zapalenie spojówek, owrzodzenie rogówki u osób noszących soczewki jest większa niż u użytkowników okularów. Dlatego konieczne jest regularne chodzenie na wizyty kontrolne w celu wykrycia ewentualnych zmian zanim doprowadzą one do poważnych powikłań.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 17:25   #116
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

...i moja "ulubiona" choroba, powodowana przez pewnego pierwotniaka Acanthamoeba castellani, który znajduje się np. w niesterylnej wodzie i dostaje do oczu podczas pływania, kąpieli czy po przemyciu pojemnika wodą, najczęściej spotykana u młodych ludzi, bolesna, żmudna w leczeniu, mogąca prowadzić do ślepoty...

http://www.revoptom.com/handbook/oct02_sec3_2.htm


Myślę, że wrażenie zmniejszenia tempa pogłębiania wady przy stosowaniu soczewek jest spowodowane tym, że użytkownicy częściej sięgają po soczewki niż wcześniej po okulary. Soczewki mają założone od rana do wieczora, więc dobrze widzą cały dzień, a okularów się wstydzą, noszą tylko w domu, nie wymieniają regularnie szkieł, gdy wada się zmieni itp. więc oczy tylko przez część dnia widzą poprawnie, a przez resztę otrzymują bodźce do negatywnych zmian.

W moim przypadku wada nie zmieniła się od roku, co jest niesamowitym sukcesem, bo od ponad 10 lat jeszcze mi się to nie zdarzyło. Myślę, że jest to związane z tym, że wreszcie otrzymałam okulary, w których widzę bardzo ostro i odczytuję wszystkie rzędy na tablicy - wcześniej dawano mi słabsze, "żeby oczy pracowały", co według aktualnej wiedzy niestety sprzyja wyraźnie pogłębianiu wady. Nie wiążę tego z soczewkami, bo rzadko je nosiłam przez ten czas, to tylko zbieg okoliczności.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-06-08 o 17:38
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 20:37   #117
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Witam
Od 8 lat noszę okulary, wada to już ponad -4
w zwiazku, że czasem stanowią problem coraz częściej myślę o soczewkach.
mam jednak jedno, zapewne głupie pytanie, ale tu najwięcej osób może pomóc i odpowiedzieć...
a mianowicie chodzi mi o to, że teraz bez okularów zdaje mi się, jak i niektórym osobom, że wyglądam jak kret. po prostu niesamowicie przyzwyczaiłam się do okularów, a oczy bez nich są dziwne, twarz też niesamowicie okropna.
słyszałam jednak opinie, że to coś w rodzaju złudzenia, że po jakimś czasie oczy bez okularów, jakby się powiększają i twarz nie wygląda tak dziwnie... ?
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 06:13   #118
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ale mają konserwant

Właśnie zauważyłam, że krople Bauscha, Hyal-Drop multi, mają większe stężenie hialuronianu niż Hylo-Gel!
Jak to mają konserwant??? to dlaczego tylko 2 msc ważności? pani z apteki mi powiedziała, że nie mają - kurde muszę się odzwyczaić od pytania o zdanie farmaceutek bo są zielone w prawie każdym temacie
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 09:47   #119
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Julkaaa777 Pokaż wiadomość
Witam
Od 8 lat noszę okulary, wada to już ponad -4
w zwiazku, że czasem stanowią problem coraz częściej myślę o soczewkach.
mam jednak jedno, zapewne głupie pytanie, ale tu najwięcej osób może pomóc i odpowiedzieć...
a mianowicie chodzi mi o to, że teraz bez okularów zdaje mi się, jak i niektórym osobom, że wyglądam jak kret. po prostu niesamowicie przyzwyczaiłam się do okularów, a oczy bez nich są dziwne, twarz też niesamowicie okropna.
słyszałam jednak opinie, że to coś w rodzaju złudzenia, że po jakimś czasie oczy bez okularów, jakby się powiększają i twarz nie wygląda tak dziwnie... ?
To normalne gałki oczne się cofają, niektórym to zostaje, mam np znajomych którzy noszą soczewki, a i tak na pierwszy rzut oka widać że są krótkowidzami. Ja mimo olbrzymiej wady takiego efektu nie mam, a i inne wizażanki-krakowianki które znam też nie

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

Właśnie zauważyłam, że krople Bauscha, Hyal-Drop multi, mają większe stężenie hialuronianu niż Hylo-Gel!
To może weź je, wypróbujesz i opowiesz Nie wiesz ile można używać? Ja mam teraz Hylo-Gel i są świetne, jak wszystkie zresztą krople Usapharm, świetna firma! Zakraplam oczy tylko rano i wieczór, ale próbowałam też na soczewkę w ciągu dnia i daje rady (bałam się że ze względu na baardzo gęstą żelową konsystencję może być problem, ale zaryzykowałam)

Ineso ja miałam tylko jedne Genteal które można było używać miesiąc po otwarciu, miałam też żel z tej firmy, ale ani krople ani żel mnie nie zachwyciły.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 12:21   #120
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
...i moja "ulubiona" choroba, powodowana przez pewnego pierwotniaka Acanthamoeba castellani, który znajduje się np. w niesterylnej wodzie i dostaje do oczu podczas pływania, kąpieli czy po przemyciu pojemnika wodą, najczęściej spotykana u młodych ludzi, bolesna, żmudna w leczeniu, mogąca prowadzić do ślepoty...

http://www.revoptom.com/handbook/oct02_sec3_2.htm
Kurcze strasznie to wygląda! Malla, jest gdzieś może jakieś info po polsku na ten temat?
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.