Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-09, 13:25   #121
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

radioheadka - jest o tym mnóstwo w lecie, wklej w google "acanthamoeba" i zaznacz wyszukiwanie w języku polskim. Pamiętaj jednak, że najsłabszym punktem soczewk jest użytkownik, więc jak przestrzegasz ostrych rygorów higienicznych i co pół roku chodzisz do okulisty, możesz nigdy nie spotkać się z komplikacjami

Ineso - "Zawiera substancję konserwującą o nazwie PURITE, która rozkłada się do naturalnych składników łez na powierzchni oka."

Julkaaa777 - za to teraz możesz wyeksponować oczy szalonym makijażem
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 14:48   #122
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A ja mam pytanie. Na ile starcza Wam butla płynu 360 ml? Ja mam ją ok. 5 tygodni i prawie nic nie ma.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 17:58   #123
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie. Na ile starcza Wam butla płynu 360 ml? Ja mam ją ok. 5 tygodni i prawie nic nie ma.
mi na ok 2 miesięcy
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 18:07   #124
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Julkaaa777 - za to teraz możesz wyeksponować oczy szalonym makijażem
ale do szkoły nie wypada.
naprawdę, nie wiem, czy rozpoczynać tę przygodę z soczewkami, bo naprawdę oczt mam mocno cofnięte...
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 08:41   #125
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Hej!
Może piszę to nie w tym miejscu gdzie powinnam (jesli tak to pls o przeniesienie)...Mam pytanie bo ostatnio pogorszyła mi się wada wzroku...do tej używałam zwykłych soczewek B&L..z ich wyborem nie miałam nigdy problemu. Teraz się okazało, że moja wada "poleciała" w dół i do tego doszedł astygmatyzm:/ oczywiscie mam okulary ale juz mam ich dosc...a niestety nie zapytalam z okulistki jakie soczewki do tego...Chciałam kupic je przez internet tak jak do tej pory...tyle że nie mam pojęcia jakie...nie chce na nie wydac fortuny...więc
OPCJA A - pomóżcie mi jak mam je wybrać moja obecna wada P -2.25 L -2.75, cylindry 0.25 oś 89 (tak bylo napisane na torebeczkach od szkiel do okularów)
OPCJA B - co może mi się stać jeśli kupię soczewki normale tak jak do tej pory a nie toryczne?
Błagam o odpowiedź bo jeszcze chwila i wyrzuce okulary przez okno...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 09:47   #126
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

chilligirl - dla Twojej wady nie potrzeba szkieł torycznych, wada będzie korygowana przez zwykłe Idź do okulisty, niech obliczy Ci nowe moce soczewek.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 14:28   #127
rzapka
Raczkowanie
 
Avatar rzapka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 232
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

subskrypcja
rzapka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 14:40   #128
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez rzapka Pokaż wiadomość
subskrypcja
A 'narzędzi' to już zabrakło, że trzeba posty 'subskrypcja' pisać?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 14:41   #129
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez rzapka Pokaż wiadomość
subskrypcja
Narzędzia>Subskrybuj
Nie trzeba pisać postów
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 14:42   #130
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Julkaaa777 Pokaż wiadomość
ale do szkoły nie wypada.
naprawdę, nie wiem, czy rozpoczynać tę przygodę z soczewkami, bo naprawdę oczt mam mocno cofnięte...
Spróbuj miesiąc ponosić może się przyzwyczaisz.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 17:02   #131
ancik17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 41
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mam takie pytanie....jestem krotkowzroczna,okularow uzywam ogladajac telewizje,bo przeszkadzaja mi np. w czytaniu...w sierpniu wybieram sie na wakacje i chcialabym obejsc sie bez okularow i zainwestowac na te dwa tyg. w soczewki....czy moge od tak sobie kupic soczewki na ten okres wakacji,czy musze je wczesniej nosic by sie przyzwyczaic?...wiem ze sa soczewki dwutygodniowe,jednak nie orientuje sie w cenach-moglybyscie polecic mi jakies w miare tanie?Oplaca sie kupowac przez internet?I czy sa jakies soczewki na mniej niz dwa tyg.?Bo tez w lipcu mam wesele wiec przydalyby sie na dwa dni...

wielkie dzieki za odpowiedzi !

Edytowane przez ancik17
Czas edycji: 2009-06-10 o 17:05
ancik17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-10, 17:20   #132
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ancik17 - koniecznie zabierz się za to już teraz, u mnie znalezienie odpowiednich to były jakieś 2 miesiące męczarni... Na wszelkie pozostałe pytania odpowie Ci okulista.
W jakim sensie przeszkadzają Ci okulary w czytaniu, jakie masz moce szkieł?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 19:57   #133
ancik17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 41
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

a jesli chodzi o ceny? jakie sa bo w ogole sie nie orientuje....tzn. o wiele lepiej czyta mi sie bez okularow i patrzy na wszystkie rzeczy ktore sa dosc blisko...pomocne sa mi tylko na dalekie widoki...
ancik17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-10, 20:25   #134
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ancik17 - jest coś nie tak z zaleconą Ci korekcją, może masz astygmatyzm? Dopóki nie dowiesz się, co jest nie tak, że w okularach widzisz źle z bliska, nawet się nie porywaj na soczewki, bo będziesz mieć przy nich ten sam efekt, a nawet gorszy. Po co wyrzucać kasę w błoto?
Ceny możesz sprawdzić w sklepach internetowych.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 11:06   #135
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mnie też okulary przeszkadzały jak patrzyłam na coś z bliska. W soczewkach jest wszystko w porządku. Wiem, ze mam mały astygmatyzm.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 13:05   #136
nesiulkaa90
Raczkowanie
 
Avatar nesiulkaa90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: . <- stąd ; )
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Byłam u okulisty i pani doktor przepisała mi soczewki ACUVUE 2. Zawsze nosiłam miesięczne soczewki, wyciągane na noc. Te niby też miały takie być. Bardzo się zdziwiłam, kiedy przeczytałam w internecie, że to są soczewki 2tygodniowe . Wydałam na nie 180 zł, więc trochę drogo... Sama nie wiem jak je teraz nosić? Według internetu czy według tego co powiedziała pani doktor. Może któraś z Was miała takie soczewki, jak je wtedy nosiłyście?
__________________
Stronka wspomagająca różne akcje charytatywne

=> http://www.emetro.pl/emetro/1,85616,4672584.html <=
WARTO KLIKNĄĆ I POMÓC INNYM
nesiulkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-11, 15:04   #137
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ja mam soczewki Acuve Oasys, też są dwutygodniowe i też okulistka mówiła, ze są miesięczne. Na razie noszę miesiąc, ale jak tylko będę miała więcej pieniędzy to zacznę kupować co dwa tygodnie. Innym rozwiązaniem jest tez poproszenie o dobór soczewek miesięcznych, a nie dwutygodniowych. Ja niestety nie widziałam nazwy w gabinecie, takto bym się upomniała.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 09:44   #138
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Mnie też okulary przeszkadzały jak patrzyłam na coś z bliska. W soczewkach jest wszystko w porządku. Wiem, ze mam mały astygmatyzm.
Zapewne właśnie przez ten astygmatyzm - zwykłe soczewki mogą niski skorygować.
W soczewkach zwykle jest odwrotnie i z bliska często widzi się gorzej, bo oko musi silniej akomodować.
Jak widać, wszystko ma swoje plusy i minusy
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-12, 10:14   #139
ancik17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 41
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

moze z tym astygmatyzmem to lekka przesada...to nie polega na tym ze widze bo cos mi sie rozmazuje w tych okularach gdy czytam,po prostu jest mi lepiej czytac normalnie bo przeciez ludzie krotkowzroczni z bliska widza normalnie tylko z daleka obraz jest rozmazany przez co powiekszony,okulary zmniejszaja go i wyostrzaja...moze tez nie jestem przyzwyczajona do noszenia okularow i to dlatego czyta mi sie w nich zle,tak czy inaczej nie o to chodzilo mi w pytaniu,tylko o to czy jesli juz mam okreslona wade i ostatnio mialam badanie wzroku potrzebne do kursu prawa jazdy i wszystko w okularach widzialam dobrze wiec chyba te moje wady sa nadal aktualne....czy musze isc do okulisty zeby dopasowal mi soczewki czy wystarczy isc do jakiegos salonu optycznego?I wlasnie czy moge sobie od tak kupic soczewki 2tygodniowe i chodzic w nich na tych wakacjach,czy wczesniej musze miec z nimi jakis kontakt zeby sie przyzwyczaic? Jakie sa ceny tych soczewek dwutygodniowych ? i czy sa jakies na okres krotszy niz 2 tyg?

Edytowane przez ancik17
Czas edycji: 2009-06-12 o 10:15
ancik17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 11:38   #140
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ancik17 - nieco błędnie dedukujesz. Oko krótkowzroczne widzi jak najbardziej prawidłowo z bliska w okularach. Owszem, przy wyższej wadzie może nieco przeszkadzać pomniejszenie obrazu, które jest prawie niezauważalne w soczewkach, ale na ostrość widzenia nie ma to wpływu. Będąc już w temacie - soczewki też zamierzasz ściągać do czytania? Konieczność ściągania korekcji do czytania przez krótkowidzów to mit wynikający z nikłej znajomości optyki, którą to już w liceum można liznąć w wystarczającym stopniu, by zauważyć, jak działają okulary dla krótkowidzów. Zapewne po prostu jesteś mało przyzwyczajona do okularów, bo nie dajesz nawet swojemu mózgowi szansy do przyzwyczajenia, nie nosząc ich stale. To może spowodować problemy z przyzwyczajaniem się do soczewek.

Podkreślam po raz kolejny, że dobór soczewek polega nie tylko na wybraniu mocy, ale głównie na dobraniu ich rozmiaru odpowiadającego wymiarom oczu. Nie zrobisz tego przy kasie w salonie, może to zbadać jedynie specjalista - lekarz z uprawnieniami lub optometrysta na specjalnej wizycie.

Jak już pisałam w jednej z poprzednich wiadomości, w soczewki zaopatrz się na jakiś czas przed planowanym ich koniecznym użyciem, żeby się przyzwyczaić. Poza tym nauka zakładania i ściągania może być bardzo frustrująca na początku, szkła jako ciała obce mogą być wyczuwalne na oku jak stale tkwiąca w nim rzęsa. Lepiej nie psuć sobie wakacji czy imprezy przez ból oczu

A ceny? Wejdź na jakąkolwiek stronę sklepu internetowego z soczewkami i sprawdź sama
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-06-12 o 11:40
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 12:33   #141
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Kochane
od paru dni mam soczewki Ciba (takie są w programie promocyjnym u optyka ) i mam pytanie: ponieważ w salonie są (mimo promocji) sporo drożej niż w sklepach internetowych czy na allegro - chciałabym kolejną parę zamówić sobie przez net.
Sprawa wygląda na prostą - wybieram wadę na oczach, zamawiam jak wszystko inne i voila
ale
I tu pytanie - czemu podawane sa w opisach Air Optix Night & Day Aqua™ 3 szt. co ja mam z tym zrobić? Są to soczewki miesięczne, ok. Ale 3 na każde oko? Po jednej na miesiąc a ta 3 po co? nie rozumiem

pytanie drugie: większość z Was zachwala Bauscha? Raczej nie mogę zamówić sobie takich (nawet na próbę) bez konsultacji z okulistą, prawda? A on mi odradzi, bo "program promocyjny...A te n&d są sporo droższe od zwykłych air optixów...
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 13:05   #142
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Po prostu dane soczewki sprzedawane są w opakowaniach, które z samego założenia producenta zwierają 3szt. Jeśli masz różne wady to musisz zamówić 2 opakowania. W ten sposób będziesz zaopatrzona na najbliższe trzy miesiące. Jeśli chcesz kupić tylko jedną parę to pozostaje Ci poszukać np. na allegro czy ktoś sprzedaje na sztuki lub kupić w salonie optycznym

Edit: Jeżeli masz taką sama wadę na obu oczach to ta trzecia soczewka może posłużyć na wypadek, gdyby któraś z używanych uszkodziła się lub gdy ja zachowasz a w przyszłości kupisz kolejne opakowanie to w tym przypadku 1 soczewka która została + 3 soczewki z nowego opakowania= 4soczewki=zaopatrzenie na 2 miesiace
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.

Edytowane przez wiewiora1986
Czas edycji: 2009-06-13 o 13:09 Powód: dopiska
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 13:12   #143
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez wiewiora1986 Pokaż wiadomość
Po prostu dane soczewki sprzedawane są w opakowaniach, które z samego założenia producenta zwierają 3szt. Jeśli masz różne wady to musisz zamówić 2 opakowania. W ten sposób będziesz zaopatrzona na najbliższe trzy miesiące. Jeśli chcesz kupić tylko jedną parę to pozostaje Ci poszukać np. na allegro czy ktoś sprzedaje na sztuki lub kupić w salonie optycznym

Edit: Jeżeli masz taką sama wadę na obu oczach to ta trzecia soczewka może posłużyć na wypadek, gdyby któraś z używanych uszkodziła się lub gdy ja zachowasz a w przyszłości kupisz kolejne opakowanie to w tym przypadku 1 soczewka która została + 3 soczewki z nowego opakowania= 4soczewki=zaopatrzenie na 2 miesiace
niestety nie mam takiej samej w obu oczach..
ok, dzięki za odpowiedź, chociaż to trochę bez sensu jest pomyslane skoro:
sa 3 sztuki a ja mam wybrać wadę w OP i OL - to sugeruje, że dobiorą mi w ramach pudełka soczewke czy coć
a jeśli jest 6szt. to mogę wziąć 3 takie i 3 takie?

Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-13, 13:38   #144
wiewiora1986
Raczkowanie
 
Avatar wiewiora1986
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Z łóżka
Wiadomości: 334
GG do wiewiora1986
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ptysio5 Pokaż wiadomość
a jeśli jest 6szt. to mogę wziąć 3 takie i 3 takie?

Spokojnie to jest całkiem proste bierzesz 2 opakowania i podajesz w zamówieniu jakie moce wybierasz i takim sposobem dostaniesz jednio pudełko z wadą na prawe oko i jedno pudełko z wadą na lewe oko Ja tak kupowałam jednodniowe soczewki

Edit: Swoją drogą to teraz się zastanowiłam i faktycznie ciekawe co by było, gdybym kliknęła, że chcę 1 opakowanie a moce OP i OL podała rożne...
__________________
Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość.

Edytowane przez wiewiora1986
Czas edycji: 2009-06-13 o 13:41 Powód: dopiska
wiewiora1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 18:30   #145
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Opakowanie składa się z soczewek jednakowej mocy. Nie ma takiej możliwości, aby kupić jedno opakowanie, a podać różne moce, aby jedna połowa była taka, a druga owaka. Pole wyboru drugiej mocy w sklepie internetowym będzie po prostu nieaktywne. Trzecia soczewka jest po to, by nie chodzić ślepym na jedno oko, jeśli się jedną uszkodzi. Tak więc dla różnych wad trzeba kupić 2 opakowania, robiąc zapas na kilka miesięcy (swoją drogą, najtaniej to wtedy wychodzi).
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 18:44   #146
hullabaloo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Witam wszystkich Dzisiaj dołączyłam do grona noszących soczewki. Mam jedno pytanie, mało istotne, ale trochę mnie intryguje ta sprawa. Mianowicie dostałam soczewki bez pudełka, w foliowej torebeczce (bo mam różne wady), ale na recepcie mam napisane, że szkiełka mam firmy iWear, a w nawiasie jest Ciba Vision. Trochę jestem zdezorientowana, bo przeczytałam prawie cały ten wątek (a właściwie jego część pierwszą) i wydedukowałam, że to zupełnie dwie różne firmy. Tak więc pytam się, czy iWear należy do Ciba Vision, czy pani doktor coś pokręciła? Bo na badaniu mówiła, że te soczewki to właśnie Ciba Vision, ale na recepcie pisze iWear.

To taka mało ważna sprawa, ale mnie drażni, dlatego chciałabym się dowiedzieć

Edytowane przez hullabaloo
Czas edycji: 2009-06-15 o 18:45
hullabaloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 18:55   #147
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez hullabaloo Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Dzisiaj dołączyłam do grona noszących soczewki. Mam jedno pytanie, mało istotne, ale trochę mnie intryguje ta sprawa. Mianowicie dostałam soczewki bez pudełka, w foliowej torebeczce (bo mam różne wady), ale na recepcie mam napisane, że szkiełka mam firmy iWear, a w nawiasie jest Ciba Vision. Trochę jestem zdezorientowana, bo przeczytałam prawie cały ten wątek (a właściwie jego część pierwszą) i wydedukowałam, że to zupełnie dwie różne firmy. Tak więc pytam się, czy iWear należy do Ciba Vision, czy pani doktor coś pokręciła? Bo na badaniu mówiła, że te soczewki to właśnie Ciba Vision, ale na recepcie pisze iWear.

To taka mało ważna sprawa, ale mnie drażni, dlatego chciałabym się dowiedzieć
IWeary to soczewki które Ciba produkuje dla Vision Expres, ponoć to to samo co Optixy od Ciby, ale ja jakoś w to nie wierze, IWeary to strasznie niekomfortowe soczewki, chyba że masz ich jakąś bardziej ulepszoną wersję np Supreme, ponoć jest lepsza, ja nie próbowałam miałam dość po ich standardowych soczewkach, jakoś Optixy mi tak nie zmasakrowały oczu, choć jak dla mnie to są za grube i za sztywne.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 19:14   #148
hullabaloo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
IWeary to soczewki które Ciba produkuje dla Vision Expres, ponoć to to samo co Optixy od Ciby, ale ja jakoś w to nie wierze, IWeary to strasznie niekomfortowe soczewki, chyba że masz ich jakąś bardziej ulepszoną wersję np Supreme, ponoć jest lepsza, ja nie próbowałam miałam dość po ich standardowych soczewkach, jakoś Optixy mi tak nie zmasakrowały oczu, choć jak dla mnie to są za grube i za sztywne.
Aha, no to już nie mam wątpliwości. Ale nie, Supreme nie mam, to są Performance High czy jakoś tak. Na razie mi nie przeszkadzają, ale mam je na sobie dopiero kilka godzin, zobaczymy, jak to będzie później No i wiesz, nie mam porównania
hullabaloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 19:26   #149
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez hullabaloo Pokaż wiadomość
Aha, no to już nie mam wątpliwości. Ale nie, Supreme nie mam, to są Performance High czy jakoś tak. Na razie mi nie przeszkadzają, ale mam je na sobie dopiero kilka godzin, zobaczymy, jak to będzie później No i wiesz, nie mam porównania
Jeśli Ci przypasują to myślę że będziesz mogła zmienić spokojnie na Cibę bo w VE to jednak sobie liczą dużo kasy, a Optixy w necie można kupić dużo taniej.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 19:32   #150
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez hullabaloo Pokaż wiadomość
Tak więc pytam się, czy iWear należy do Ciba Vision, czy pani doktor coś pokręciła? Bo na badaniu mówiła, że te soczewki to właśnie Ciba Vision, ale na recepcie pisze iWear.

To taka mało ważna sprawa, ale mnie drażni, dlatego chciałabym się dowiedzieć
Ciba VIsion produkuje jeden model soczewek dla vision express i są to soczewki iWEAR XR COMFORT, które są dokładnie tym samym produktem co zwykłe AIR OPTIX.
Pozostałe modele soczewek iWear to niewiadomo co...i np. iWEAR performance high mają być wycofywane ponoć
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.