dwie tabletki oraz biegunka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-03, 18:18   #1
katarinka99
Raczkowanie
 
Avatar katarinka99
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 62

dwie tabletki oraz biegunka


Witam serdecznie,
mam 21 lat, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20, ostatnio zauważyłam, że brakuje mi jednej tabletki w blistrze, więc stwierdziłam, że któregoś dnia musiałam wziąć dwie, co mnie zmartwiło, ale przeczytałam, że to nic takiego, miałam więc zamiar przyjąć jedną tabletkę więcej, aby nie przesunęło mi się krwawienie, wczoraj jednak czymś się chyba zatrułam, bo miałam dość ostrą biegunkę i to również niedługo po tym jak przyjęłam tabletkę, więc raczej nie było szans żeby się wchłonęła. I teraz nie wiem, czy przyjąć dziś dwie tabletki, chociaż minęły już prawie 24 godziny i przyjmować tabletki bez robienia przerwy, tak jak jest napisane w ulotce (ponieważ to 3 tydzień), czy po prostu przyjąć tą jedną tabletkę więcej ( w czwartek, bo wtedy zawsze kończę opakowanie) żeby nie przesunęło mi się krwawienie i dodatkowo się zabezpieczać przez ten tydzień..?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
katarinka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 19:29   #2
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

a czy to zeby krwawienie sie nie przesunelo jest takie wazne? co za roznica kiedy jest

pominełas tabletke 2w 3 tygodniu zastosuj metode ktora wskazuje ulotka w tej sytuacji i po sprawie.

Cytat:
wczoraj jednak czymś się chyba zatrułam, bo miałam dość ostrą biegunkę i to również niedługo po tym jak przyjęłam tabletkę, więc raczej nie było szans żeby się wchłonęła.
ja bym zastosowała rozwiazanie pogrubione (za 1 dzien przerwy liczysz wczoraj).

Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie ,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.
Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 19:55   #3
katarinka99
Raczkowanie
 
Avatar katarinka99
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 62
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

no właśnie jest to ważne żeby nie przesunęło mi się krwawienie, bo widuje się z moim chłopakiem tylko w weekendy, a teraz mam idealnie, bo zawsze dostaje krwawienia w poniedziałek.. Także zaprzestanie brania dzisiaj odpada ;/ chodzi mi o to, czy będę zabezpieczona od następnego opakowania normalnie? Bo już ten jeden weekend można się zabezpieczyć dodatkowo...
katarinka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 20:00   #4
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

Cytat:
Napisane przez katarinka99 Pokaż wiadomość
no właśnie jest to ważne żeby nie przesunęło mi się krwawienie, bo widuje się z moim chłopakiem tylko w weekendy, a teraz mam idealnie, bo zawsze dostaje krwawienia w poniedziałek.. Także zaprzestanie brania dzisiaj odpada ;/ chodzi mi o to, czy będę zabezpieczona od następnego opakowania normalnie? Bo już ten jeden weekend można się zabezpieczyć dodatkowo...
ale to nie problem bo przeciez mozesz dobrac tabletki tak aby wydluzyc czas brania.

czyli policz za 1 dzien przerwy wczorajszy dzien zrob 7 dni przerwy i rozpocznij kolejne opakowanie.
Przerwe mozesz skrocic oblicz sobie jak bedzie najwygodniej zeby opakowanie skonczylo sie tak jak wczesniej.

badz wydluz opakowanie czyli do 21 tabletek dobierz tyle z kolejnego opakowania zeby wyszlo tak jak chcesz.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez katarinka99 Pokaż wiadomość
no właśnie jest to ważne żeby nie przesunęło mi się krwawienie, bo widuje się z moim chłopakiem tylko w weekendy, a teraz mam idealnie, bo zawsze dostaje krwawienia w poniedziałek.. Także zaprzestanie brania dzisiaj odpada ;/ chodzi mi o to, czy będę zabezpieczona od następnego opakowania normalnie? Bo już ten jeden weekend można się zabezpieczyć dodatkowo...

jesli zastosujesz ktores z wklejonych przeze mnie wczesniej rozwiazan nie tracisz ochrony antykoncepcyjnej.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 20:09   #5
katarinka99
Raczkowanie
 
Avatar katarinka99
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 62
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

może ja się nie znam, ale trochę to dziwne co piszesz... bo żeby mieć krwawienie po swojemu, musiałabym zacząć brać tabletki już w ten piątek. a wydłużanie opakowania? to już nie lepiej dokończyć to? więc czy jak już wezmę to opakowanie do końca to będę zabezpieczona od nowego opakowania?
katarinka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 22:18   #6
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

Cytat:
Napisane przez katarinka99 Pokaż wiadomość
może ja się nie znam, ale trochę to dziwne co piszesz... bo żeby mieć krwawienie po swojemu, musiałabym zacząć brać tabletki już w ten piątek. a wydłużanie opakowania? to już nie lepiej dokończyć to? więc czy jak już wezmę to opakowanie do końca to będę zabezpieczona od nowego opakowania?

Tabletka sie nie wchłonęła bo dostałaś biegunkę.
Masz dwa wyjścia w tym przypadku: albo przerywasz i masz wcześniej przerwe albo bierzesz pomienięte tabketki i zaczynasz kolejne opakowanie.

Ulotkę masz, warto się z nią zapoznać bo tam masz opisaną odp na swoje pytania..
__________________


Edytowane przez keira2008
Czas edycji: 2011-10-03 o 22:20
keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 13:31   #7
katarinka99
Raczkowanie
 
Avatar katarinka99
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 62
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

no tak, jest napisane dokładnie jak mówisz: wziąć pominiętą tabletkę, a niestety raczej jej nie mam, teraz to już raczej za późno żeby brać dwie naraz, więc czy jeśli nie zrobię przerwy między opakowaniami od następnego będę już normalnie zabezpieczona? bo ja się mogę dodatkowo zabezpieczać nawet miesiąc jeśli to jedyny problem..
katarinka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 14:21   #8
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

Cytat:
Napisane przez katarinka99 Pokaż wiadomość
no tak, jest napisane dokładnie jak mówisz: wziąć pominiętą tabletkę, a niestety raczej jej nie mam, teraz to już raczej za późno żeby brać dwie naraz, więc czy jeśli nie zrobię przerwy między opakowaniami od następnego będę już normalnie zabezpieczona? bo ja się mogę dodatkowo zabezpieczać nawet miesiąc jeśli to jedyny problem..
Stosuj sie do tego jak masz napisane w ulotce. Będziesz zabezpieczona od nowego opakowania
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 14:22   #9
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

Jeśli pominiętą tabletkę przyjęłaś to będziesz zabezpieczona, jeśli jej nie wzięłaś to lepiej się zabezpieczaj tydzień. Zresztą wydaje mi się że lepsza by była przerwa bo masz tu 100% pewności że jesteś zabezpieczona, a jeden dzien cie nie zbawi.
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 14:48   #10
katarinka99
Raczkowanie
 
Avatar katarinka99
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 62
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

nie przyjęłam tej pominiętej, w sumie to nawet nie wiem czy można ją uznać za pominiętą, bo biegunkę miałam jakieś 20 minut po przyjęciu tabletki, więc może nawet nie zdążyła tam 'dolecieć' ale jeśli uznamy ją za pominiętą i nieprzyjętą ponownie, to mam normalnie zrobić przerwę i od nowego opakowania jestem zabezpieczona na 100% ? sorry że tak dociekam 56 razy, ale trochę panikara ze mnie
katarinka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 21:19   #11
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

Cytat:
Napisane przez katarinka99 Pokaż wiadomość
nie przyjęłam tej pominiętej, w sumie to nawet nie wiem czy można ją uznać za pominiętą, bo biegunkę miałam jakieś 20 minut po przyjęciu tabletki, więc może nawet nie zdążyła tam 'dolecieć' ale jeśli uznamy ją za pominiętą i nieprzyjętą ponownie, to mam normalnie zrobić przerwę i od nowego opakowania jestem zabezpieczona na 100% ? sorry że tak dociekam 56 razy, ale trochę panikara ze mnie


TAK jesteś zabezpieczona na 100000%
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-05, 18:38   #12
katarinka99
Raczkowanie
 
Avatar katarinka99
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 62
Dot.: dwie tabletki oraz biegunka

dzięki za cierpliwość
katarinka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.