Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-20, 20:28   #1
Zebra13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Unhappy

Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!


Witam ! Mam zaledwie 13 lat i przy wzroście 171 cm ważę 106 kilo !!! Jak mogę szybko schudnąć ? (nie chodzi mi o 2 miesiące nawet 2 lata mnie ucieszą pod warunkiem że będę szczupłą nastolatką) Nie chodze na żadne baseny nie jeżdże na rowerze nawet nie jeżdże tramwajem do szkoły bo się wstydze !!! Już nie mówie co mam w szkole bo to jest większy koszmar.... próbowałam różnych diet z różnym skutkiem I NIC ! Chudłam do 2-3 kilo i koniec !!! Jestem tłuściochem od raczkowania czyli przez całe życie ! Jak patrze na koleżanki z klasy czy nawet kobiety na ulicy, które prawie codzienie mijam to po prostu zazdroszcze im niesamowitej figury nawet jeśli nie wyglądają na jakieś modelki czy coś w tym stylu... Ja chce schydnąć choćby nawet do 70 kg a że jestem leniuszkiem i ze sportem mam mało wspólnego to wiadomo.... samo się nie zrobi... przeglądałam na forum różne podobne prośby ale nie mogłam znaleźć w odpowiedziach czegoś co by mnie zmotywowało do działania. Powiem jeszcze, że jestem trochę dziwną (przynajmniej ja tak uważam) dziewczyną, ponieważ mam bardzo duże huśtawki nastrojów i jakby to powiedzieć... raz się potrafię niewiarygodnie zmotywować do zrobienia czegoś, ale po krótkim czasie się załamuję i w większości przypadków nic z tego nie wychodzi bardzo często w młodości miewałam liczne załamania, które doprowadziły do depresji... Wracając do diety, błagam ! dajcie mi jakąś radę jak mam się odchudzać, jak odpowiednio ułożyć zajęcia (w szkole jestem do 4 po południu), jakie ćwiczenia stosować, jak często, itd.

Z góry dzięki !

Edytowane przez Zebra13
Czas edycji: 2010-03-21 o 10:34
Zebra13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 20:45   #2
martina1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

hey to,ze masz takie nastroje moze swiadczyc np o tym ze dorastasz, burza hormonow robi swoje... ja tez chce schudnac bo wazne 80kg przy wzroscie 175cm. ja robie to tak do tej pory(tydzien jak narazie dopiero zaczynam) jem mniej, pije zielona herbate, na noc malo platki owiane np. , ze slodyczy zrezygnowalam jak mam ochote to robie sobie kisiel jest mniej kaloryczny. musisz miec cierpliwosc. niektore dziewczyny maja poprostu sklonnosc genetyczna do tycia- tak mi powiedzial lekarz.
martina1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 21:19   #3
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Słuchaj... jesteś jeszcze dzieckiem, żadna z diet, które możesz znaleźć nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Przy takim stopniu otyłości, najlepiej żebyś poszła do lekarza, bez tego możesz sobie zrobić krzywdę. A co na to Twoi rodzice?
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 21:23   #4
Olgucha_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Mówisz, że przechodziłaś depresję. Może wciąż na nią cierpisz? Może stąd ten brak motywacji?
Sądzę, że niezbędny będzie w tym przypadku jakiś dietetyk. Porozmawiaj o tym z rodzicami.
Olgucha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 21:46   #5
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Cytat:
Napisane przez martina1988 Pokaż wiadomość
hey to,ze masz takie nastroje moze swiadczyc np o tym ze dorastasz, burza hormonow robi swoje... ja tez chce schudnac bo wazne 80kg przy wzroscie 175cm. ja robie to tak do tej pory(tydzien jak narazie dopiero zaczynam) jem mniej, pije zielona herbate, na noc malo platki owiane np. , ze slodyczy zrezygnowalam jak mam ochote to robie sobie kisiel jest mniej kaloryczny. musisz miec cierpliwosc. niektore dziewczyny maja poprostu sklonnosc genetyczna do tycia- tak mi powiedzial lekarz.
Rownie dobrze dziewczyna moze miec zaburzenia hormonalne (w sumie bym sie nie zdziwila)... Ja w jej wieku wazylam ok 80kg... waga ciagle rosla. Dopiero niedawno jak moj lekarz wzial sie porzadnie za moje leczenie i wszystko wyregulowal waga spada. Niestety kosztuje to i tak sporo pracy, w dodatku musze lykac paskudne leki ;P

Przy okazji, jedzenie na noc platkow na noc to jest zly pomysl. Na noc najlepiej szamac bialko^^
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 22:21   #6
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

1. Zrób faktycznie badania. Chyba, że jesz naprawdę sporo i wiesz sama, że na taką wagę zapracowałaś.
2. Nie obcinaj drastycznie kcal. Na długą metę to kiepski wybór. Z resztą - skoro masz słomiany zapał to nie będzie długiej mety.
3. Przeczytaj 10 wskazówek żywieniowych - dostępne w postach podwieszonych.
4. Porzuć wszelkie napoje gazowane, soki owocowe, pieczone/smażone w tłuszczu potrawy, fast foody, majonezy, itp. Zamiast tego wprowadź dużo warzyw do jadłospisu
5. Nie biegaj. Rozwalisz sobie stawy. Na siłownię pewnie się nie da Ciebie namówić, rozumiem. Zainwestuj więc w hantle do ćwiczeń w domu. Ale nie takie co mają 2kg, ale poważne.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 10:33   #7
Zebra13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Dziękuje za te porady napewno się do nich zastosuje, ale powiem jeszcze jedno mianowicie co do depresji to już od prawie 2 lat nie mam takich skłonności po prostu podałam to bo myślałam że to może mieć jakiś związek z tym że tak utyłam (coś typu jak stres, itd.) jeśli chodzi o słodycze i napoje gazowane to ZERO ! Nie nawidze gazowanych słodkich wód nawet zwykłej cisowianki gazowanej nie wypiję... słodycze ? Od pół roku nie jem żadnych słodyczy nie słodze herbaty a wszystkie okazjonalne słodycze (zbliża się wielkanoc ja mam ogromną rodzinę trochę się ich nazbiera...) oddaje mojej siostrze (nie wiem co ona z nimi robi może zjada może rozdaje w szkole nie wiem....) lubie ciastka ale nie objadam się nimi 3-4 ciastka mi wystarczą... jeśli chodzi o ćwiczenia to faktycznie ćwicze tyle co na wf-ie w szkole mam rower ale od wakacji na nim nie jeździłam. Diety jakich używałam to : popularna dieta Montignac'a dieta kapuściana dieta do 1000 kalorii 2 razy dietę plażową (podobną do Montignac'a) głodówkę oraz (nie wiem czy taka dieta istnieje) jadłam przez 2 tyg. tylko i wyłącznie arbuzy (w poprzednie wakacje na tym schudłam prawie 10 kilo !!!). Faktycznie... mogą to być hormony bo wciągu roku bardzo dużo się we mnie zmieniało byłam ogólnie dziwna i pokręcona... Mam jedno pytanie czy jak się zapisze na tańce ( moim marzeniem z dzieciństwa jest nauczyć się tańczyć ) to schudne pare kilo ? (oczywiście że schudne ale jaki kierunek będzie dla mnie łatwiejszy i skuteczniejszy ?) jeszcze raz dziękuje za szczere odpowiedzi

Edytowane przez Zebra13
Czas edycji: 2010-03-21 o 10:34
Zebra13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-21, 11:29   #8
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Zeberko, nikt Ci nie moze dac gwarancji ze zrzucisz te kg na tancach, bo jezeli przyczyna sa hormony to bez leczenia bedzie bardzo ciezko jezeli nie niemozliwe.
Z wlasnego doswiadczenia Ci sugeruje, zebys owszem, zapisala sie na te tance, jak nie pomoze to nie zaszkodzi. Poszla do lekarza, zrobila badania, rozpoczela ew. leczenie i rowniez poradzila sie dietetyka.
Naprawde majac normalnych rodzicow ciezko dziecko (nie obraz sie zeberko) 13letnie utuczyc do 104kg, bo rodzic w koncu sie zorientuje ze dziecko zaraz wkroczy w otylosc patologiczna.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2010-03-21 o 11:34
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 11:49   #9
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Wybacz pytanie, ale Ty naprawdę masz 13 lat? Te Twoje sformułowania "w młodości" "z dzieciństwa", "co do depresji to już od prawie 2 lat"... kiedy Ty się zaczęłaś odchudzać i od kiedy masz problemy z depresją, od 8 roku życia?
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 11:54   #10
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Talking Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
Wybacz pytanie, ale Ty naprawdę masz 13 lat? Te Twoje sformułowania "w młodości" "z dzieciństwa", "co do depresji to już od prawie 2 lat"... kiedy Ty się zaczęłaś odchudzać i od kiedy masz problemy z depresją, od 8 roku życia?
Zgadzam się z Tobą, z tym wiekiem to chyba jakaś ściema zobacz na styl pisania ;p
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 14:42   #11
zu88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Hej, dobrze Cie rozumiem! Od zawsze byłam grubym dzieckiem i wiem jak to jest - matka mnie przekarmiała, wciskała jedzenie na siłę i tak wyszło. Myślała, że mnie suzczęśliwia, bo sama, jakbyła młoda, była bardzo biedna i głodowała. Więc utuczyła swoje dziecko...

Wprawdzie nie ważyłam 100kg, ale 70, jednak przy znacznie niższym wzroście niż Ty (mam 158cm).

Kiedy ja miałam 13 lat, nie byłam świadoma tego (kiedyś się wolniej dojrzewało...), ale jak miałam ok. 15 zrozumiałam że jest nie tak.
Niestety byłam młoda i głupia i odchudzałam się drastycznie, prawie nic nie jedząc... zaburzyła mi sie miesiączka, wypadały włosy, rozregulowałam sobie mechanizm jelit na następne lata (dopiero od 2 lat nie mam problemów z wypróżnianiem).

Nie bądź więc głupia jak ja, jeśli rodzice doprowadzili dziecko do takiego stanu, to trudno - można płakać, ale lepiej wziąć się w garść. Z racji na to, żę jeszcze rośniesz, nie powinnaś ograniczać jedzenia do mniej niż 1500kcal, ale za to należy Ci się dużo ruchu!
Rozumiem wstyd przed innymi, ale w neciejest pełno ćwiczeń, możesz np. wejść na youtube, tam są różne filmiki, można ćwiczyć do nich i nie jest nudno.

Tylko się zbyt nie śpiesz! Schudnij powoli, ale schudnij trwale
Pozdrawiam serdecznie
zu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 15:27   #12
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Z Twoją wagą i wiekiem, żadne odchudzanie na własną rękę nie pomoże.
przede wszystkim idź do dietetyka, najlepiej z rodzicem. Specjalista pomoże Ci ustalić jadłospis, nauczy prawidłowych nawyków i powie gdzie tkwią błędy żywieniowe.
Po drugie zapisz się na basen, są specjalne aerobiki wodne, na początek to najlepsze ćwiczenie, nabierzesz kondycji, bez nadmiernego obciążania stawów.
I poproś lekarza rodzinnego o skierowanie do endokrynologa, być może problemy z wagą i chudnięcie spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 14:12   #13
mariposa88
Rozeznanie
 
Avatar mariposa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 531
Dot.: Jestem potwornie GRUBA !!! POMOCY !!!

Doskonale Cie rozumiem, też byłam grubym dzieckiem, a później grubą nastolatką. Wiem też, jak to jest mieć słomiany zapał, bo zawsze zapalam się do jakiegoś pomysłu, a później zapał mi przechodzi. I tak samo niestety było z odchudzaniem. Ciężko się zmotywować do odchudzania, ale z własnego doświadczenia wiem, że trzeba próbować, nawet jeżeli będzie Ci szło powoli i z przerwami...
Myśle, że powinnaś dietę skonsultować z lekarzem, w Twoim wieku i przy Twojej wadze nie można zbyt drastycznie obcinać kalorii, a jak będziesz się odchudzac na własną rękę może się tak zdarzyć. To niestety też przerabiałam i zupełnie rozwaliłam sobie metabolizm.
Powinnaś też się przebadać, może masz problemy z tarczycą, skoro piszesz, że nie jesz słodyczy, nie pijesz słodkich napojów itd.
Trzymam kciuki i mam nadzieję, że nie popełnisz moich błędów
__________________
Jeśli chcesz - znadziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
mariposa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.