poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-22, 18:40   #1
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127

poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu?


dziewczyny pomóżcie gdzie w Poznaniu mogę załatwić tą poradnię rodzinną ale w grę wchodzą tylko weekendy bo tak mój narzeczony jest w Poznaniu ( niestety pracuje w delegacjach) i najlepiej wieczorami bo ja studiuje wieczorowo.

Ksiądz nam nic nie powiedział że jest potrzebne dowiedziałam się przypadkiem po rozmowach z koleżanką i dzwoniłam do biura parafialnego i zdziwili się że ksiądz nic nie powiedział. Na tablicy ogłoszeń też nie było o tym wzmianki. Na szczęście ślub dopiero w sierpniu ale w naszej sytuacji ciężko to zorganizować.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 14:33   #2
zinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 171
Dot.: poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu?

Nie wiem czy w ogóle tą poradnie się da zrobić weekendowo. My robimy w Poznaniu, ale normalnym trybem. Z tego co wiem to jest tak, że pierwsze spotkanie jest np. w pierwszą środę miesiąca, a potem to już się ustala indywidualnie. Tak mi się wydaje. Najlepiej zadzwoń do jakiejś poradni i zapytaj, czy jest możliwość przeprowadzenia tego w weekend
A skoro ksiądz Wam nie powiedział, że to musicie mieć, to może tego nie wymaga? Bo to nie jest chyba wszędzie obowiązkowe. My dostaliśmy od księdza całą listę, co potrzebujemy do spisanie protokołu
zinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 07:45   #3
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu?

zinka123

Mam pytanie możesz zdradzić ile wyniósł cię w ogóle ślub kościelny wszystkie formalności, co musiałaś załatwić. Ile ksiądz bierze za ślub organista i przybranie kościoła.

Bo nam proboszcz powiedział tylko o:
akt chrztu z bierzmowaniem ważne 3 miesiące
katechezy przedmałżeńskie
świadectwo religii ze szkoły średniej
z urzędu stanu cywilnego zaświadczenie

i nic więcej. Chce iść do niego żeby powiedział wszystko co jest potrzebne bo ja pracuje i studiuje weekendowo narzeczony w delegacjach i nie ogarnę wszystkiego.
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 10:48   #4
zinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 171
Dot.: poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu?

No to nam powiedział to samo co Tobie tylko właśnie plus ta poradnia. Ja nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego. Myślałam, że tylko nauki są obowiązkowe. Ale gdzieś tu dziewczyny pisały o poradni no i się zainteresowałam. Przynajmniej nie byłam zdziwiona jak ksiądz nam to kazał zrobić Musisz się po prostu dowiedzieć, bo może nie musicie tego mieć.

A jeśli chodzi o koszty to nie wiem, bo ksiądz powiedział, że to jest ofiara więc nie mam pojęcia. Oprawę muzyczną Mszy załatwiam sobie indywidualnie, ale kościelnemu i organiście też jaką ofiarę trzeba dać. I kompletnie nie wiem ile... Nie mam pojęcia ile się daje.
A dekoracja kościoła to nie wiem jak się do tego zabrać..
zinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:04   #5
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu?

zinka123 a możesz podać mi namiary na twoją poradnię gdzie chodzisz może istnieje możliwość dogadania się albo ja będę chodzić a moja druga połówka byłaby tylko na tym indywidualnym. Mam też pytanie płacisz coś za tą poradnię i katechezy przedmałżeńskie?

Edytowane przez darietta
Czas edycji: 2015-01-26 o 18:37
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 20:05   #6
zinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 171
Dot.: poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu?

Podsyłam link:
http://www.dr.archpoznan.pl/ext/katechezy_2014_2015.pdf
Tutaj masz termin nauk w Poznaniu. Wybierz sobie gdzie Ci najwygodniej czy najbliżej.
A tutaj:
http://www.dr.archpoznan.pl/ext/poradnie_2014_2015.html
terminy poradni. Tam są numery telefonów, więc zadzwoń sobie, na pewno Ci udzielą informacji. Zwróć tylko uwagę, bo w większości obowiązkowe są zapisy.
My jeszcze nie zaczęliśmy nigdzie chodzić, więc nie wiem jak to wygląda. Jak coś będę wiedzieć to dam znać
zinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 16:38   #7
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu?

zinka1213
dzieki za info. My katechezy planujemy w marcu w parafi św. Jana Kantego na ul. Grunwaldzkiej bo jest w weekend. Jestem ciekawa jak to jest bo nie ma telefonu więc chyba kto przyjdzie ten będzie przyjęty.
Niestety mojego proboszcza w tym tygodniu nie było i idę w przyszłym może nam poradnie odpuści bo w weekend nie ma. Podzwoniłam po kilku i cennik mają 50 zł + za materiały 15-20 zł
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 09:46   #8
zinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 171
Dot.: poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu?

O, widzisz To fajnie, że udało Ci się coś załatwić. Akurat my nauki też się nie zapisywaliśmy, bo chyba też nie było numeru i idziemy w ciemno. A na poradnie już były konieczne zapisy i się zapisaliśmy. A od kiedy zaczynacie nauki ?

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

A wszystkie poradnie są płatne? Czy akurat ta do której dzwoniłaś?
zinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 10:24   #9
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: poradnia życia rodzinnego gdzie w Poznaniu?

zinka123

w marcu od 7 do 22 wg harmonogramu
darietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 11:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.