Angielskie wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-11, 20:18   #1
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis

Angielskie wesele


W kwietniu ide na wesele , angielsko-polskie, no i nie wiem czego sie spodziewac.
Na polskim weselu bylam kilka razy, na angielskim nigdy.
Wiem ze najpierw jest ceremonia w urzedzie, potem obiad/kolacja, kazdy wybieral sobie dania z menu.
Wiem ze muzyki na zywo nie bedzie, bedzie chyba DJ?
W knajpie konczy sie o polnocy, potem bedzie afterparty w wynajetym nieopodoal domu jakimstam.
Dzien przed weselem jedziemy juz tam i idziemy z mlodymi i rodzicami na kolacje (chyba?!) bo tz jest swiadkiem.
Wiem ze siedzi sie osobno (tzn ja z TZ bede siedziec osobno bo on jako swiadek siedzi z mlodymi, ja z goscmi)


czego jeszcze sie spodziewac?? i przede wszystkim JAK SIE UBRAC
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 00:15   #2
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Angielskie wesele

Ubrać się normalnie, tak jak na inne wesela Angielskie kobiety mogą mieć kapelusze (zazwyczaj te w wieku 50+ są wierne tej tradycji). Najlepiej pooglądaj sobie zdjęcia z angielskich ślubów. Zobaczysz wtedy, że strój na wesele zależy od klasy społecznej, do ktorej rodzina należy i od samego charakteru imprezy- na garden party nikt nie przyjdzie w smokingu albo sukni balowej Skoro to wesele jest najpierw w knajpie a potem planują afterparty, to możesz sobie nawet wziąć drugą sukienkę (taką typowo klubową), a w bardziej eleganckiej wystąpić na tej "pierwszej" części wesela.

Ogólnie nie martwiłabym się za bardzo na Twoim miejscu Ja byłam na polsko-angielskim weselu (w Polsce) i też myślałam, że bedzie jakoś "inaczej", a okazało sie, że Anglicy już o 22:00 leżeli pod stołami Jeżeli były jakieś zabawy weselne, to szczegółowo je tłumaczono, żeby kazdy wiedział, o co chodzi.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:03   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Angielskie wesele

Dopytaj, bo potrafia przychodzic w jeansach, zwlaszcza jesli to jest impreza w domu. Ja bym zalozyla cos uniwersalnego, bo wiele osob sie nacielo na to, ze przyszly w sukniach i szpilkach, a tam garden party i grill.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 14:07   #4
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Angielskie wesele

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
W kwietniu ide na wesele , angielsko-polskie, no i nie wiem czego sie spodziewac.
Na polskim weselu bylam kilka razy, na angielskim nigdy.
Wiem ze najpierw jest ceremonia w urzedzie, potem obiad/kolacja, kazdy wybieral sobie dania z menu.
Wiem ze muzyki na zywo nie bedzie, bedzie chyba DJ?
W knajpie konczy sie o polnocy, potem bedzie afterparty w wynajetym nieopodoal domu jakimstam.
Dzien przed weselem jedziemy juz tam i idziemy z mlodymi i rodzicami na kolacje (chyba?!) bo tz jest swiadkiem.
Wiem ze siedzi sie osobno (tzn ja z TZ bede siedziec osobno bo on jako swiadek siedzi z mlodymi, ja z goscmi)


czego jeszcze sie spodziewac?? i przede wszystkim JAK SIE UBRAC
byłam na polsko-angielskim weselu w uk i jeśli chodzi o stroje to tak jak na każdym weselu. Od polskiego wesela różniło się tylko tym, że nie było ton żarcia i zabaw, muzyka jakaś tam leciała i ogólnie u mnie to trwało do północy i wszyscy goście wychodzili razem o tej porze, nikt nie zostawał dłużej
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 16:36   #5
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Angielskie wesele

przygotuj się na to, że na wielu angielskich weselach zapewniona jest tylko określona ilość drinków, a potem każdy musi sam sobie zamówić i zapłacić przy barze.
kapeluszy raczej bym się nie spodziewała
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 23:19   #6
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: Angielskie wesele

Zgadzam sie z dziewczynami, ubranie jak na normalne wesele. Obowiazuja te same zasady co na weselu polskim. Za alkohol trzeba sobie zaplacic no i jest jeden obiad, czasem przekaski wjezdzaja pozniej, typu sausage roll.

I rzeczywiscie imprezy sa gora do polnocy. Nikt pozniej nie zostaje bo licencja na alkohol czesto konczy sie o polnocy i bar zostaje zamkniety.

Poza tym wesle jak wesele, potanczyc mozna i pogadac ze znajomymi .
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 02:01   #7
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Angielskie wesele

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z dziewczynami, ubranie jak na normalne wesele. Obowiazuja te same zasady co na weselu polskim. Za alkohol trzeba sobie zaplacic no i jest jeden obiad, czasem przekaski wjezdzaja pozniej, typu sausage roll.

I rzeczywiscie imprezy sa gora do polnocy. Nikt pozniej nie zostaje bo licencja na alkohol czesto konczy sie o polnocy i bar zostaje zamkniety.

Poza tym wesle jak wesele, potanczyc mozna i pogadac ze znajomymi .
Dokladnie. Co do polnocy to czesto nawet o 22 czy 23 koncza. A co do tancow... Jesli ta polska strona sie postara to bedzie ok, bo raczej angielskie wesela nie sa az tak zywiolowe jak nasze,,.,
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-07 03:01:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.