Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić? - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-09, 23:44   #2761
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
no,ananasek dobry jest,a gdzie dorwałaś tę yerbę?? jak smakuje? łagodna i słodka czy gorzkawa?
ja ją widziałam w yerbamarkecie na allegro ale nie kupowałam jeszcze
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 10:30   #2762
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
no,ananasek dobry jest,a gdzie dorwałaś tę yerbę?? jak smakuje? łagodna i słodka czy gorzkawa?
Asiu w yerbamarkecie,jest droga ale wartoJest idealna dla osób które lubią owocowe yerby,nie lubią mocnego cierpkiego smaku.Jest słodkawa,czuć owoce,ja bardziej od ananasa czuję w niej kiwi,poza tym są w niej duże kawałki owoców które potem można wyjadać Nie polecam dla osób które lubią klasyczny smak yerby,to raczej coś dla osób które chcą czegoś owocowego,słodkawego i łagodnego.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
ja ją widziałam w yerbamarkecie na allegro ale nie kupowałam jeszcze
Polecam ja następny razem wezmę porzeczkową kusiła mnie,ale ostatecznie wzięłam ananasa i kiwi.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Jeszcze coś bardzo ważnego jeżeli chodzi o mate green,niema w niej pyłu,same listki,to duży plus

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-04-10 o 10:28
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 22:17   #2763
lucylou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 24
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Hej
W końcu udało mi się niedawno zakupić yerbę. Piłam ją pierwszy raz w życiu i muszę przyznać, że bardzo mi zasmakowała. Niestety nie mam do niej tykwy, także piję ją ze zwykłego kubka co jest uciążliwe. Dlatego też przymierzam się do kupna tykwy, chyba jednak zdecyduję się na jej ceramiczną wersję.
Jeszcze nie odczułam żadnych właściwości pobudzających/zdrowotnych yerby. Prawdę mówiąc właśnie dlatego ją kupiłam, jednak jest bardzo dobra Nie żałuję zakupu jeśli nawet nie ma ona żadnych "cudownych" właściwości.
lucylou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 23:56   #2764
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Asiu w yerbamarkecie,jest droga ale wartoJest idealna dla osób które lubią owocowe yerby,nie lubią mocnego cierpkiego smaku.Jest słodkawa,czuć owoce,ja bardziej od ananasa czuję w niej kiwi,poza tym są w niej duże kawałki owoców które potem można wyjadać Nie polecam dla osób które lubią klasyczny smak yerby,to raczej coś dla osób które chcą czegoś owocowego,słodkawego i łagodnego.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------


Polecam ja następny razem wezmę porzeczkową kusiła mnie,ale ostatecznie wzięłam ananasa i kiwi.

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Jeszcze coś bardzo ważnego jeżeli chodzi o mate green,niema w niej pyłu,same listki,to duży plus
oj, chyba się skuszę, brzmi baaaardzo zachęcająco
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 15:29   #2765
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez lucylou Pokaż wiadomość
Hej
W końcu udało mi się niedawno zakupić yerbę. Piłam ją pierwszy raz w życiu i muszę przyznać, że bardzo mi zasmakowała. Niestety nie mam do niej tykwy, także piję ją ze zwykłego kubka co jest uciążliwe. Dlatego też przymierzam się do kupna tykwy, chyba jednak zdecyduję się na jej ceramiczną wersję.
Jeszcze nie odczułam żadnych właściwości pobudzających/zdrowotnych yerby. Prawdę mówiąc właśnie dlatego ją kupiłam, jednak jest bardzo dobra Nie żałuję zakupu jeśli nawet nie ma ona żadnych "cudownych" właściwości.
Myślę,że właściwości zauważysz jak trochę czasu minie kubek jak kubek ale nie myślisz o bombilli?ja nie lubię pić bez bombilki bo wszystkie fusy są na wierzchu i nawet jak zbiorę łyżeczką to i tak zawsze coś tam pływa
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 19:04   #2766
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Hej Czy ktoś tu jeszcze lubi yerbe ?

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2013-05-02 o 20:15
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 20:52   #2767
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Hej Czy ktoś tu jeszcze lubi yerbe ?
nikt
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 21:48   #2768
ginkgo biloba
Raczkowanie
 
Avatar ginkgo biloba
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 102
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

A może ma ktoś ochotę wygrać taki zestawik dla początkujących ? Koleżanka mi podsunęła konkurs... już wysłałam cztery propozycje więc może się załapiecie, na nagrody pocieszenia fajny pomysł
https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
ginkgo biloba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 09:00   #2769
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 389
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Też lubię Od czasu do czasu, zamieniając z czerwoną, zieloną herbatą i ziółkami. Nie zauważyłam po niej pobudzenia, ale przy dłuższym piciu mniej wypadały mi włosy. Na 100% nie mówię, że tylko dzięki niej, ale nic nadzwyczajnego w swojej diecie nie zmieniłam
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 20:27   #2770
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Też lubię Od czasu do czasu, zamieniając z czerwoną, zieloną herbatą i ziółkami. Nie zauważyłam po niej pobudzenia, ale przy dłuższym piciu mniej wypadały mi włosy. Na 100% nie mówię, że tylko dzięki niej, ale nic nadzwyczajnego w swojej diecie nie zmieniłam
Myślę,że stan włosów mógł się poprawić dzięki yerbie,mi np bardzo poprawił się stan ceryjaką yerbę pijesz?
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 21:25   #2771
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 389
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Myślę,że stan włosów mógł się poprawić dzięki yerbie,mi np bardzo poprawił się stan ceryjaką yerbę pijesz?
Piję różne, nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się kupić taką samą dwa razy (może dlatego, ze jestem jeszcze początkująca). Spróbowałam m.in Pajarito (co do podkategorii nie pamiętam - przesypuję od razu do słoika), Aguantadora, Pipore, Rosamonte, obecnie piję Amandę pomarańczową i jest wg. mnie najgorsza z tych wszystkich.
I najważniejsza sprawa; piję uproszczoną wersję w zwykłym herbacianym kubeczku z zaparzaczką. Wsypuję jedynie 8-9 łyżeczek.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-18, 17:37   #2772
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Piję różne, nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się kupić taką samą dwa razy (może dlatego, ze jestem jeszcze początkująca). Spróbowałam m.in Pajarito (co do podkategorii nie pamiętam - przesypuję od razu do słoika), Aguantadora, Pipore, Rosamonte, obecnie piję Amandę pomarańczową i jest wg. mnie najgorsza z tych wszystkich.
I najważniejsza sprawa; piję uproszczoną wersję w zwykłym herbacianym kubeczku z zaparzaczką. Wsypuję jedynie 8-9 łyżeczek.
ja wsypuję ok 4-5 dużych łyżek co do Amandy pomarańczowej również uważam,że jest beznajdziejna:/ Zamówiłam kiedyś pełne opakowanie 0,5kg,liczyłam na smak pomarańczy a nie czułam nic:/Polecam i uwielbiam Cbse Silueta według mnie jest na prawdę pyszna!
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 11:26   #2773
Leszek_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: herbata yerba mate

Cytat:
Napisane przez Caramel Babe Pokaż wiadomość
Kupilam ta herbatke i stwierdzam, ze pomimo okrutnego jak dla mnie smaku (mam lzy w oczach jak ja przelykam) dziala na mnie jak trzy kawy. A co najlepsze ma malo kofeiny. Zawiera cos innego co silnie pobudza. Dzieki niej mam ogromna ochote na trening, szybko i glosno mowie Poce sie i mam duuuzo energi, ktora utrymuje sie dobre pol dnia, jestem w szoku!!!! Na bank wspomaga odchudzanie. Wsypuje 4 lyzeczki na dzbaneczek 300ml ale pije tylko jeden maly kubek, wiecej nie jestem w stanie bo mam ochote ja zwrocic ))
Ponoć właśnie Herbata Yerba Mate pomocna jest przy ograniczaniu spożycia kawy. Nie jest to typowa herbata, a właściwie są to liście ostrokrzewu paragwajskiego rosnącego w lasach podzwrotnikowych Ameryki Południowej. Są one poddawane specjalnej obróbce w trakcie produkcji, między innymi rozdrobnieniu, wysuszeniu oraz wyprażeniu. Czasem stosuje się również świeże liście. Tamtejszy klimat ma swoje odzwierciedlenie w smaku tej "herbaty".
Leszek_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:23   #2774
paulinka2384
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: herbata yerba mate

nie chciało mi się czytać wszystkich postów, więc może się powtórzę, za co z góry przepraszam

Po pierwsze, jak kilka osób zauważyło, Yerba to nie herbata i raczej należałoby unikać nazywania jej tak. No ale nie czepiam się, bo rozumiem że są tu osoby które nic o Yerbie jeszcze nie wiedzą.

Po drugie, do picia Yerby trzeba specjalne naczynko (NIE KUBEK) i bombillę. Na początku można się obyć bez naczynka, bo jak się okaże że nie smakuje to byłoby szkoda kasy. Bombilla ("rurka" przez którą pijemy) musi być bo inaczej nie da się pić Yerby.

Po trzecie, parzenie.
Wsypujemy susz od 1/4 do 3/4 objętości naczynia. Na początek można trochę mniej, bo smak jest dość mocny, trzeba się przyzwyczaić. Ktoś pisał że daje 1 łyżeczkę. To tak jakby nic
Jak już mamy susz, zatykamy górę naczynia dłonią i potrząsamy, potem usypujemy na jednej ścianie naczynia.
Następnie wkładamy bombillę (niektórzy wkładają ją po zalaniu, ja wolę wcześniej). Są 2 opcje: albo wbijamy ją w susz, albo tak jakby układamy na nim, ważne żeby była pod skosem (nie wiem czy jasno to opisałam, mam wrażenie że nie, ale w google jest sporo info na ten temat ze zdjęciami). i zalewamy. Można gorącą wodą, ALE NIE WRZĄTKIEM, najlepiej 70-75 stopni, albo zimną, wtedy mamy terere. Co do zimnej wody, musi być bardzo zimna, lodowata. Bo Yerba parzy się tylko w gorącej (ale nie wrzącej, tzn zaparzy się we wrzątku, ale właśnie, liście się zaparzą i będzie ble) albo w lodowatej, letnia woda nie działa.

Jedną porcję suszu można zalać 7-8 razy, aż Yerba straci smak.

Acha, jeszcze jedno. Ważne żeby nie ruszać bombillą, bo się zapcha. Najlepiej jak cały czas będzie nieruchoma

Mam nadzieję że troszkę wyjaśniłam, sama jeszcze się uczę, ale to co tu napisałam to podstawowe informacje i na początek nic więcej nie trzeba Później można szukać o innych technikach parzenia itp
paulinka2384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 15:33   #2775
Sangwinik
Przyczajenie
 
Avatar Sangwinik
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 22
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Jeżu jak wsypałam 5 łyżeczek to myślałam że szczęka mi się złamała Cóż za gorycz! Sypie na razie 2 czubate łyżeczki i taka mi smakuje najbardziej Pobudza lepiej niż kawa
Sangwinik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 15:35   #2776
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Sangwinik Pokaż wiadomość
Jeżu jak wsypałam 5 łyżeczek to myślałam że szczęka mi się złamała Cóż za gorycz! Sypie na razie 2 czubate łyżeczki i taka mi smakuje najbardziej Pobudza lepiej niż kawa
Ważne żebyś znalazła optymalną dla siebie dawkę A jaką pijesz?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 13:00   #2777
wanti44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: herbata yerba mate

Jeśli ktoś chce poznać jaki wpływ na Nasz organizm ma Yerba i dlaczego się tak dzieje polecam artykuł http://moj-talerz.pl/artykul/Yerba-M...4%85ca-herbata Na dodatek powiem, że ja schudłam dzięki piciu Yerby, teraz już wiem dlaczego
wanti44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 12:57   #2778
oleska31
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ja popijam na co dzień yerba mate nie tylko w celach odchudzających ale również bo mi smakuje bardzo, ale jednocześnie wspomagam się tym specyfikiem http://preparat.eu/acaiberry-900-sku...z-jagoda-acai/ poleciła mi go koleżanka.
oleska31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 18:45   #2779
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez oleska31 Pokaż wiadomość
Ja popijam na co dzień yerba mate nie tylko w celach odchudzających ale również bo mi smakuje bardzo, ale jednocześnie wspomagam się tym specyfikiem http://preparat.eu/acaiberry-900-sku...z-jagoda-acai/ poleciła mi go koleżanka.
nieopłacona reklama
__________________



Bloguję
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 10:50   #2780
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Witajcie
Moja mama jest wielką miłośniczką wszelkich herbat zielonych, białych, czerwonych. Od zawsze piję codziennie tylko takie herbaty. I tak wpadłam na pomysł czy nie kupić jej na gwiazdkę zestawu yerba mate - co o tym myślicie? Nie chcę teraz pytac czy jej się ten pomysł podoba, bo od razu będzie wiedziała, że coś kombinuję, a chcę żeby to była niespodzianka
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 16:21   #2781
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Witajcie
Moja mama jest wielką miłośniczką wszelkich herbat zielonych, białych, czerwonych. Od zawsze piję codziennie tylko takie herbaty. I tak wpadłam na pomysł czy nie kupić jej na gwiazdkę zestawu yerba mate - co o tym myślicie? Nie chcę teraz pytac czy jej się ten pomysł podoba, bo od razu będzie wiedziała, że coś kombinuję, a chcę żeby to była niespodzianka
Nie wiem czy pytanie jest nadal aktualne... ale jeśli jest to uważam, że dla miłośniczki zdrowych herbat jest to bardzo dobry pomysł. Kup najlepiej jakiś zestaw startowy z owocową yerbą, gdyż taka klasyczna mogłaby mamę nieco zniechęcić, bo ma specyficzny smak A z czasem, jak mama się przekona do yerby to można pomyśleć o klasykach
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 16:52   #2782
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy pytanie jest nadal aktualne... ale jeśli jest to uważam, że dla miłośniczki zdrowych herbat jest to bardzo dobry pomysł. Kup najlepiej jakiś zestaw startowy z owocową yerbą, gdyż taka klasyczna mogłaby mamę nieco zniechęcić, bo ma specyficzny smak A z czasem, jak mama się przekona do yerby to można pomyśleć o klasykach
Dziękuję Ci najmnocniej, właśnie chciałam spytac czy ktoś mi pomoże, bo jest to nadal aktualne . Mama ostatnio posmakowała u koleżanmi yerba mate (niestety nie wiem jaki rodzaj) i jej bardzo zasmakowało i cały czas mówi,że musi sobie kupic, więc myślę, że prezent będzie jak najbardziej trafiony. Teraz pozostaje kwestia wyboru zestawu. Myślisz że taki jak w załączniku jest dobry ?
( nie chcę wstawiac linka do aukcji, żeby nie było, że to jakaś reklama, wiec wstawiam tylko zdjęcie)

I jeszcze raz bardzo Ci dziękuję!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7054_1.jpg (12,2 KB, 6 załadowań)
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 16:58   #2783
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci najmnocniej, właśnie chciałam spytac czy ktoś mi pomoże, bo jest to nadal aktualne . Mama ostatnio posmakowała u koleżanmi yerba mate (niestety nie wiem jaki rodzaj) i jej bardzo zasmakowało i cały czas mówi,że musi sobie kupic, więc myślę, że prezent będzie jak najbardziej trafiony. Teraz pozostaje kwestia wyboru zestawu. Myślisz że taki jak w załączniku jest dobry ?
( nie chcę wstawiac linka do aukcji, żeby nie było, że to jakaś reklama, wiec wstawiam tylko zdjęcie)

I jeszcze raz bardzo Ci dziękuję!
Nie ma za co Cieszę się, że odpisałam w porę

Myślę, że to co pokazałaś w załączniku nie jest dobrym pomysłem na start, dlatego, że masz 3 rodzaje po 50 gram, yerby sypie się sporo, więc te 50 gram będzie jedynie na 2-3 razy, do tego takie ilości wysyłane są w woreczkach strunowych, więc nie wygląda to zbyt efektownie, zwłaszcza na prezent W zestawie jest też tykwa, może na początek naczynko ceramiczne? Jeśli powiesz mi jakie mogłabyś na ten cel przeznaczyć fundusze to podpowiem coś konkretnego (w sensie zestawu)
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 17:05   #2784
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Nie ma za co Cieszę się, że odpisałam w porę

Myślę, że to co pokazałaś w załączniku nie jest dobrym pomysłem na start, dlatego, że masz 3 rodzaje po 50 gram, yerby sypie się sporo, więc te 50 gram będzie jedynie na 2-3 razy, do tego takie ilości wysyłane są w woreczkach strunowych, więc nie wygląda to zbyt efektownie, zwłaszcza na prezent W zestawie jest też tykwa, może na początek naczynko ceramiczne? Jeśli powiesz mi jakie mogłabyś na ten cel przeznaczyć fundusze to podpowiem coś konkretnego (w sensie zestawu)
Z naczynkiem ceramicznym jest mnóstwo zestawów właśnie, ale naczytałam się mnóstwo niezbyt dobrych opinii na ten temat. Że prawdziwa yerba to musi być w tykwie (i wiem, że moja mama też by chciała) dlatego staram się szukać zestawów z tykwą .

Mama już dostaje od nas sukienkę i kolię (kupione wcześniej, kiedy jeszcze pomysłu z yerbą nie było) i dlatego fundusze ograniczone, najlepiej tak do 50 zł... Myślisz że mogę dostac coś w tej cenie? Oczywiście przez internet, bo byłam już w kilku stacjoarncyh sklepach i przebitka jest nieziemska.

Jeszcze raz dziękuję ci za pomoc !
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 17:13   #2785
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Z naczynkiem ceramicznym jest mnóstwo zestawów właśnie, ale naczytałam się mnóstwo niezbyt dobrych opinii na ten temat. Że prawdziwa yerba to musi być w tykwie (i wiem, że moja mama też by chciała) dlatego staram się szukać zestawów z tykwą .

Mama już dostaje od nas sukienkę i kolię (kupione wcześniej, kiedy jeszcze pomysłu z yerbą nie było) i dlatego fundusze ograniczone, najlepiej tak do 50 zł... Myślisz że mogę dostac coś w tej cenie? Oczywiście przez internet, bo byłam już w kilku stacjoarncyh sklepach i przebitka jest nieziemska.

Jeszcze raz dziękuję ci za pomoc !
Dziś jeszcze podeślę Ci jakieś linki, ale to bardziej na PW, żeby nie spamować Tylko nieco później, ok?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 17:18   #2786
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Dziś jeszcze podeślę Ci jakieś linki, ale to bardziej na PW, żeby nie spamować Tylko nieco później, ok?
Pewnie, będę naprawdę bardzo wdzięczna .
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 18:41   #2787
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Pewnie, będę naprawdę bardzo wdzięczna .
Wysłałam
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 19:31   #2788
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Wysłałam
melduję, że mama była bardzo zadowolona i od czasu kiedy dostała zestaw na prezent pije yerbę regularnie, także dziękuję za pomoc
__________________
K.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 17:58   #2789
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ja yerbę kupuję u poyerbanych W Krakowie z odbiorem osobistym na Lea
W Warsztacie Herbaty też mają ok ceny, ale nie natnijcie się jak ja - zobaczyłam na necie, że yerba za 20zł, pojechałam, a na miejscu za 26, bo 20zł jak zakupy przez internet.
Na Lea ceny jak na stronie.

Aktualnię piję CBSe Pomelo
Fajna była też Silueta (zwłaszcza terere), na pewno wrócę też do CBSe Guarany.
Z czystych podeszła mi bardzo Cruz de Malta.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 12:52   #2790
mimbla77
Przyczajenie
 
Avatar mimbla77
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

A to ciekawe, że tyle więcej za odbiór osobisty :/ nieźle sobie wykombinowali..

Na xxx na szczęście jest taka sama cena, jak na stronie internetowej , kiedy się samemu odbiera także Wrocławiankom przede wszystkim polecam )

Ze zwykłych mi też bardzo smakowała Cruz de Malta. Silueta jedna z fajniejszych ale najbardziej chyba lubię Taragui Pomarańczową, pomarańczę bardzo czuć i mocna jest te yerba, jak do tej pory żadna mnie tak nie pobudzała!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-10-09 o 18:44 Powód: Reklama.
mimbla77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-14 20:07:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.