Przesyłka z Chin - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 11:09   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Przesyłka z Chin - pytanie


Witajcie.

Mam zamówiony plecak z Chin. Nie był tani, a przesyłka kosztowała 25 zł więc też nie mało (zdarzało mi się i z Australii zamawiać dużo taniej). Zapłaciłam za niego pod koniec lipca, a 1 sierpnia sprzedawca na allegro napisał, że wysłał i że plecak powinien dojść w ciągu 2-3 tygodni, max 30 dni. Kiedy nie doszedł w ciągu 30 dni napisałam do sprzedawcy to napisał, że do 30 dni ale roboczych, czyli jakoś do 8-9 września powinnam wg tego czekać, ale... raz, że wcześniej pisał co innego i to co mnie najbardziej zastanawia - podał mi numer do śledzenia paczki i wg tego co tam pokazuje to paczka została 11 sierpnia nadana w International Postal System. I tak jest do teraz, tak jakby cały czas ta paczka tam była i nigdzie dalej nie poszła. I nie wiem czy mam coś zrobić, jeśli tak to co? Czy może ten system śledzenia paczek jest z dużym opóźnieniem (jest to system Poczty Polskiej)? Poza tym sprzedawca mówił że wysłał 1 sierpnia a wg tego śledzenia wysłał 11 sierpnia więc jeśli kłamie i faktycznie wysłał 11 to znaczy że paczka może dojść dopiero pod koniec września. Nie wiem już co mam z tym fantem zrobić, miałam pod koniec sierpnia wyjazd, tak obliczone by ten plecak doszedł a nie doszedł a teraz się zaczynam bać że nie dojdzie mi na czas jak zacznę go potrzebować codziennie na studia. Dodam, że sprzedawca ma kilkaset dobrych opinii, złe opinie dotyczą tylko czasu wysyłki właśnie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 11:47   #2
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Dziwne to trochę. Gdy szły do mnie przesyłki z Chin, to i w niedzielę otrzymywałam raporty o położeniu paczki (ale one docierały do mnie w ciągu 14 dni najdłużej).
W ogóle dziwne jest też, że dopiero teraz otrzymałaś możliwość śledzenia przesyłki.
Cóż, poczekaj do tego 8 - 9 września... i jak nic się nie zmieni, skontaktuj się z nim, lub przez allegro próbuj uzyskać zwrot.
__________________
Zaobserwowane na tym forum...
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 12:34   #3
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

To nie sprzedawca z allegro wysyła towar, tylko sprzedawca z Chin. Ten z allegro nie ma wpływu kiedy ten z Chin wyśle towar, może tylko udawać, że coś tam może. On tylko strzela kupera u innego sprzedawcy. To raz.
Dwa, to, że zapłaciłaś 25 zł za wysyłkę nie ma żadnego znaczenia, bo i tak najprawdopodobniej chińczyk wysłał najtańszą ekonomiczną opcją. Na jego aukcji pewnie wysyłka była za free, na chińskim allegro tak najczęściej jest. Chińczycy często bywają opieszali i wysyłają towar z opóźnieniem.
Trzy, trzeba było kupić plecak o połowę taniej na aliexpressie. Zwłaszcza jak widzisz, że przesyłka idzie z Chin.
Nic nie możesz zrobić, nic nie przyspieszysz. Musisz czekać. Jak już się okaże, że paczka jest w Polsce, to w ciągu dwóch dni powinna być u Ciebie. Do mnie paczki dochodzą w ciągu 2-4 tygodni. Z akcentem na 4.

Edytowane przez wlosomaniaczkaaa
Czas edycji: 2014-09-02 o 12:36
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 12:36   #4
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Ja po prostu teraz nie wiem czy sprzedawca kłamie że wysłał 1 a tak naprawdę wysłał 11 i wtedy paczka ma prawo jeszcze iść do mnie, czy faktycznie wysłał tego 1 a z paczką jest coś nie tak.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 13:02   #5
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Niestety moje zakupy są już przeterminowane i nie mogę sprawdzić jak wygląda śledzenie w poczcie polskiej. Nie pamiętam kiedy pojawia się pierwsza data wprowadzenia przesyłki w system. W każdym razie jak już paczka pojawi się w Polsce, to na pewno nie ma tam poślizgu.
Ja bym obstawiała, że plecak został wysłany dopiero 11., a facet pewnie 1. kupił.
moje ostatnie zakupy wyglądały tak
kupno - pierwsza informacja w china post - doręczenie
9 kw- 11 kw - 15 maj
10 kw - 16 kw - 8 maj
10 kw -14 kw - 20 maj (!)

Z paczką pewnie wszystko jest w porządku. Sprzedawca z allegro może co najwyżej oczami świecić, nic pisanie do niego i ponaglanie nie da. Najwyżej podziękujesz mu za ekspresowe tempo w komentarzu.

Edytowane przez wlosomaniaczkaaa
Czas edycji: 2014-09-02 o 13:20
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 19:20   #6
201607250928
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 498
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Dwa, to, że zapłaciłaś 25 zł za wysyłkę nie ma żadnego znaczenia, bo i tak najprawdopodobniej chińczyk wysłał najtańszą ekonomiczną opcją. Na jego aukcji pewnie wysyłka była za free, na chińskim allegro tak najczęściej jest.
Dokładnie, w ogóle zamawianie z allegro czegoś, co idzie z Chin się nie opłaca - moja koleżanka zamówiła sobie airmaxy na allegro (szły z Chin), Urząd Celny złapał paczkę, nałożył na nią cło, bo sprzedawca wpisał jej adres a nie wysłał jej do siebie, a potem do niej (tutaj już bym zrozumiała cenę wysyłki) no i biedna musiała 50 zł cła zapłacić.
201607250928 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 22:21   #7
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Dodam, że informacje na stronie poczty też wpisują z wielkim opóźnieniem, po kilku dniach pojawia się informacja, że coś było kilka dni wcześniej... Niestety zamawianie z Chin jest ryzykowne właśnie przez akcje typu Urząd Celny itp. Jeśli paczka nie dojdzie zgłoś to do sprzedawcy, a gdy nic nie wskórasz do allegro.
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 10:25   #8
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Jest możliwość sprawdzenia paczki po 30 dniach, wystarczy kliknąć tam na podpunkt b. Polecam strone 17track.net i tam można sprawdzić paczki od większości firm.
Gdyby paczkę zatrzymał urząd celny to byś dostała list od nich w ciagu 5 dni.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 11:22   #9
pitu pitu
Rozeznanie
 
Avatar pitu pitu
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 843
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Jeśli coś zamawiać z Chin to lepiej bezpośrednio na ich serwisie, wtedy masz kontakt bezpośrednio ze sprzedającym a nie pośrednikami.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pudi pudi
pitu pitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 22:27   #10
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Mam tam na tym 17 track coś takiego:

2014-08-16 13:05, Departure from outward office of exchange, PL
2014-08-16 13:05, Departure from outward office of exchange, PL
2014-08-16 13:05, Departure from outward office of exchange, PL
2014-08-16 13:05, Departure from outward office of exchange, PL
2014-08-16 11:17, Opening, PL
2014-08-11 17:33, 83009903, Collection, PL
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 07:54   #11
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Czyli paczka 16,08 została wysłana z Chin dopiero. Może iść nawet do 2 miesięcy niestety. Ja raz tak miałam, że szła blisko 2 miesiące, tez nie była już później widoczna w polskim systemie (tam jest ten podpunkt b jak wyskakuje informacja że to za stary numer i jak tam się kliknie to przechodzi się do strony gdzie można i starsze paczki wyszukać). W końcu dotarła.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 10:15   #12
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Super, sprzedawca pisał że dojdzie w ciągu 2-3 tyg, max 30 dni... co mam zrobić jak nie dojdzie w ciągu 30 dni? Zwrócić mu uwagę? Chcę ten plecak, właśnie takiego szukam od dawna. Ale z drugiej strony taka ściema ze strony sprzedawcy bardzo mi się nie podoba.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:28   #13
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Sprzedawca nie niesie paczki z chin na plecach więc nie może CIę zapewnić że dojdzie w ciągu 30 dni niestety. Możesz mu zwrócić uwagę ale co to da, nic bo to niezależne od niego.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 09:57   #14
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Witajcie.

Mam zamówiony plecak z Chin. Nie był tani, a przesyłka kosztowała 25 zł więc też nie mało (zdarzało mi się i z Australii zamawiać dużo taniej). Zapłaciłam za niego pod koniec lipca, a 1 sierpnia sprzedawca na allegro napisał, że wysłał i że plecak powinien dojść w ciągu 2-3 tygodni, max 30 dni. Kiedy nie doszedł w ciągu 30 dni napisałam do sprzedawcy to napisał, że do 30 dni ale roboczych, czyli jakoś do 8-9 września powinnam wg tego czekać, ale... raz, że wcześniej pisał co innego i to co mnie najbardziej zastanawia - podał mi numer do śledzenia paczki i wg tego co tam pokazuje to paczka została 11 sierpnia nadana w International Postal System. I tak jest do teraz, tak jakby cały czas ta paczka tam była i nigdzie dalej nie poszła. I nie wiem czy mam coś zrobić, jeśli tak to co? Czy może ten system śledzenia paczek jest z dużym opóźnieniem (jest to system Poczty Polskiej)? Poza tym sprzedawca mówił że wysłał 1 sierpnia a wg tego śledzenia wysłał 11 sierpnia więc jeśli kłamie i faktycznie wysłał 11 to znaczy że paczka może dojść dopiero pod koniec września. Nie wiem już co mam z tym fantem zrobić, miałam pod koniec sierpnia wyjazd, tak obliczone by ten plecak doszedł a nie doszedł a teraz się zaczynam bać że nie dojdzie mi na czas jak zacznę go potrzebować codziennie na studia. Dodam, że sprzedawca ma kilkaset dobrych opinii, złe opinie dotyczą tylko czasu wysyłki właśnie.
Bo sprzedawca w PL nie wysyła, bierze kasę od ciebie - kilkadziesiat czy kilkaset zł, z tego przesyła Chińczykowi jednego dolara reszte zatrzymuje dla siebie, i daje znać Chińczykowi, żeby wysłał z Chin Stąd penei opóźnienie.
Paczka może stać na cle. Lub jeśl wysłali ją statkiem a nie samolotem, moze być jeszcze na statku i płynie do ciebie

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Super, sprzedawca pisał że dojdzie w ciągu 2-3 tyg, max 30 dni... co mam zrobić jak nie dojdzie w ciągu 30 dni? Zwrócić mu uwagę? Chcę ten plecak, właśnie takiego szukam od dawna. Ale z drugiej strony taka ściema ze strony sprzedawcy bardzo mi się nie podoba.
Wysyłają Chinczycy, więc taka uwaga nic nie zdziała. Po prostu drugi raz nie kupuj w PL z wysyłką z Chin. Kup bezpośredni z chin na aliexpres czy czymś takim, bedzie chociaż taniej

Jest jeszcze trzecia opcja - jeśli plecak był podróbką jakiegoś firmowego plecaka, to celnicy mogli go zniszczyć na cle i jeśli tak było, to jeszcze celnikom zapłacisz za jego spalenie.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-09-05 o 09:59
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 10:00   #15
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Gdbyby była zatrzymana w cle to na stronie poczty polskiej byłaby taka informacja, że zatrzymano w cle. A z tego statusu wynika że ona ciągle podróżuje

Ja własnie czeam na paczkę z Singapuru, 29 wysłana, wczoraj była w Polsce ale niestety zatrzymana w cle właśnie.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 10:07   #16
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
Gdbyby była zatrzymana w cle to na stronie poczty polskiej byłaby taka informacja, że zatrzymano w cle. A z tego statusu wynika że ona ciągle podróżuje

Ja własnie czeam na paczkę z Singapuru, 29 wysłana, wczoraj była w Polsce ale niestety zatrzymana w cle właśnie.
No niby tak, ale "opening" też oznacza otwarcie na cle
"In the Status Column, “Collection” means the post office received the parcel; “Opening” refers to the step of customs check;"
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 12:59   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Tylko w komentarzach sprzedającego nie było żadnego komentarza w którym ktoś by pisał o cle itd... jedyne minusy były właśnie za długą dostawę. A sprzedawca ma opinii kilkaset. Co do plecaka to nie wiem czy to podróba czy nie ale kosztował nie mało i wyglądał na porządny, taki który może służyć latami.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 20:35   #18
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Zatrzymanie w cle to nie wina sprzedawcy więc dlaczego miałby otrzymywać negatywną opinię za to.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 20:56   #19
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Ale chyba nie jest zatrzymane w urzędzie celnym, cały czas w śledzeniu paczki jest to o czym wyżej. W ogóle nie ma aktualizacji jest cały czas to o czym wyżej. Sprzedawca mówił że jak nie dojdzie w ciągu 30 dni ROBOCZYCH (czyli 9 września minie termin) to mam do niego napisać...
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 13:03   #20
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Bywa i tak, ze w systemie pokazuje Chiny, a tu listonosz puka do drzwi- tak wlasnie miałam w tym tygodniu.
Dziwi mnie wgle, ze jeszcze ktoś sie nabiera na te oferty na Allegro i daje zarobić tym ludziom, którzy najzwyczajniej w świecie z ali zamawiają...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 13:27   #21
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Przyznam szczerze, że dopiero po kupnie przeczytałam profil sprzedawcy, że on wcale nie ma tych produktów tylko zamawia w imieniu kupującego z Chin... więcej już w ten sposób nie zamówię.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 18:17   #22
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, że dopiero po kupnie przeczytałam profil sprzedawcy, że on wcale nie ma tych produktów tylko zamawia w imieniu kupującego z Chin... więcej już w ten sposób nie zamówię.
A co myślałaś? Że sprzedawca siedzi w Chinach i osobiście te towary wysyła? Ja nigdy nie zamówię nic z allegro z wysyłką z Chin, bo to zwyczajne przepłacanie i to dużo.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 18:35   #23
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Tak, właśnie tak mi się wydawało.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 12:03   #24
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
A co myślałaś? Że sprzedawca siedzi w Chinach i osobiście te towary wysyła? Ja nigdy nie zamówię nic z allegro z wysyłką z Chin, bo to zwyczajne przepłacanie i to dużo.
Wiesz jeszcze dobrze jest jak napiszą, że idzie niektórzy nie piszą, a potem jak paczki nie ma przez 2 tygodnie to się tłumaczą i kręcą eh. Chociaż zgadzam się, z opiniami, że ten towar z Chin wcale nie jest gorszy jakościowo mi się zdarzyło zamówić 2 razy przez xxx i pierwszy raz miałam obawy, że nie dojdzie - wiadomo jak to jest jak pierwszy raz się coś zamawia, ale ostatecznie kiedy paczka doszła i jeszcze raz porównałam ceny z allegro to teraz zamówiłam jeszcze raz buty. Zobaczymy, dla mnie to nowość, ale jest na razie przekonana na plus.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-06 o 11:08 Powód: Link.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 12:48   #25
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Przesyłka z Chin - pytanie

Ja też mam pozytywne wrażenia i regularnie coś zamawiam. Tylko zawsze zamawiam raczej drobne rzeczy, żeby nikt na mnie cła nie nałożył- bo może się okazać, że będzie ono wyższe niż wartość produktu. Cały czas zastanawiam się nad zamówieniem ubrań, ale trochę się boje czy będą dobre
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-14 13:48:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.