Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :) - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-07, 20:28   #2491
milako
Rozeznanie
 
Avatar milako
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hej. Szybki meldunek, ze jestem Głowa mnie cały dzien boli, wiec nie mam siły sie udzielać. Z nowości: zarezerwowaliśmy nocleg w Ustroniu, jutro wyjeżdżamy na weekend.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 20:29   #2492
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
A to kosiniankowe Ci nie przysługuje, skoro nie będziesz mieć macierzyńskiego? Jeśli nie zamierzasz pracować w ciąży, to powinno Ci przysługiwać, jeśli nie masz innych zasiłków.



Gratki!

---

Widzę, że nie tylko mnie dzisiaj zmogło? Miałam taaaakie plany, a po podwiezieniu męża do mechanika, popracowaniu i zrobieniu obiadu...zasnęłam na ziemi na 2,5h Jeszcze się przez sen zawinęłam w kocyk
Wstałam niedawno i robię sobie taką małą pracę naukowo-rozwojową A chciałam dzisiaj jeszcze poprasować na ziemi na desce

Tak fajnie piszecie o pogodzie, że może wyjdę na króciutki spacer się dotlenić zaraz, bo byłam na zewnątrz dosłownie na moment rano.
dziękuje

ostatnio polecałyście jakąś fajną komedie, możecie mi przypomnieć tytuł?
musze odreagować

no i oczywiście sesja poszła mi na oczy, jak zawsze przypłacam zdrowiem, ech.. znowu nic nie widzę.. ale poczekam do porodu z nowymi szkłami..
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 20:32   #2493
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
Aż sprawdziłam na kiedy masz termin. I początek września, czyli teraz 32-33 tydzień, nie? To według siatki centylowej wychodzi poniżej 50 centyla. Skąd pomysł na duże dziecko?



Też miałam ogólne wskazówki i fajną rozpiskę. Jak jem według wskazań to mam dobry cukier już teraz. Wystarczy, że zjem 3 pierogi, czy kawałek pizzy i cukier 140 :/



Wątpię, bo zaczynałam z ponad 90kg.

Gratulacje udanych wizyt i rosnących dzieciaczków

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------



A jesteś pewna, że chcesz ręczny? Wszystkie mamy, z którymi rozmawiałam polecały elektryczne. Ręczne nadają się na wyrabianie bicepsów
Za 160 na gemini masz elektryczny canpolu, który ma dobre opinie. A w przybliżonej cenie znajdziesz też inne firmy. Tylko madela jest droga bardzo.


Heh, u mnie to chyba jednak jakaś pomyłka z tą cukrzycą... Na kolację 2 kanapki z ciemnego chleba, jedna ze szprotkami a druga z... miodem i cukier 109. Cóż, zostaje się cieszyć zobaczymy co będzie dalej, podobno może być gorzej z czasem :/

A z laktatorem tez nie wiem co zrobić, czy od razu iść w elektryczny czy jednak dać szansę ręcznemu... A juz wybór modelu to już w ogóle kosmosXD niech no kuzynka wróci znad morza to wypytam ją o zdanie. A wkładki laktacyjne też mi poleciła tej firmy na L i nawet dała kilka na próbę na szczęście mi jeszcze nic nie cieknie
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 20:36   #2494
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

ja mialam laktator reczny Tommee Tippee o ten i bylam zadowolona, dlugo uzywalam natomiast z elektrycznym jakos mi nie szlo...
http://allegro.pl/laktator-tommee-ti...162700611.html
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 20:40   #2495
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
ja mialam laktator reczny Tommee Tippee o ten i bylam zadowolona, dlugo uzywalam natomiast z elektrycznym jakos mi nie szlo...
http://allegro.pl/laktator-tommee-ti...162700611.html


No to mnie przekonuje. Cena zupełnie spoko, no i skoro planuję z młodym siedzieć w domu, to chyba nie muszę robić nie wiadomo jakich zapasów mleka. Raczej się nie przemęczę, najwyżej bicek będzie lepszy
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 20:43   #2496
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Padam
rano miałam sesję domową lifestyle u klientki, potem szybki obiad na mieście , 30 minut w domu - akurat przyjechał kurier z łóżeczkiem a po kurierze zakupy w ikea, wróciliśmy na 21.00, piękę muffiny a jutro jedziemy z młodym do energylandii na cały dzień


Butterfly gratki!

ttuska ja mam wysyp klientek, które rodzą dzieci w 36 tc!

aisot myślę, że 4 kg nie przekroczy, ale to zobaczymy
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:00   #2497
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
A z laktatorem tez nie wiem co zrobić, czy od razu iść w elektryczny czy jednak dać szansę ręcznemu... A juz wybór modelu to już w ogóle kosmosXD niech no kuzynka wróci znad morza to wypytam ją o zdanie. A wkładki laktacyjne też mi poleciła tej firmy na L i nawet dała kilka na próbę na szczęście mi jeszcze nic nie cieknie
też się waham, ciągle o tym czytam i różne polecają elektryczne i te ręczne już męża pytałam, ale on mi nie pomoże, bo się nie zna, on tylko zapłaci


Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
936]No to mnie przekonuje. Cena zupełnie spoko, no i skoro planuję z młodym siedzieć w domu, to chyba nie muszę robić nie wiadomo jakich zapasów mleka. Raczej się nie przemęczę, najwyżej bicek będzie lepszy
też to biorę pod uwagę i tak od razu nie wracam do pracy, synek będzie cały czas ze mną, więc może ten ręczny mi wystarczy jeszcze zapytam położną w szkole rodzenia, bo jest doradcą laktacyjnym
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-07, 21:04   #2498
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
też się waham, ciągle o tym czytam i różne polecają elektryczne i te ręczne już męża pytałam, ale on mi nie pomoże, bo się nie zna, on tylko zapłaci











też to biorę pod uwagę i tak od razu nie wracam do pracy, synek będzie cały czas ze mną, więc może ten ręczny mi wystarczy jeszcze zapytam położną w szkole rodzenia, bo jest doradcą laktacyjnym


O, no racja, u nas zajecia z laktacji za tydzień, to może też się czegoś ciekawego dowiemy dzisiejsze z panią anestezjolog były calkiem ciekawe, aż mnie zaczęło znieczulenie kusić
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:16   #2499
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Ale macie dziewczyny wielkich chłopaków już! Normalnie chłopy jak dęby
Ja idę jutro podejrzeć chrupcię Nie mogę się doczekać. Potem ostatnie ogarnianie w domu i jadę sobie w Bieszczady
Dzisiaj dokończyłam obszywanie pieluch, został mi do uszycia śpiworek i jakieś rzeczy z reszty materiałów jak mi się będzie chciało

Lukrecjanna - podziwiam!
Ja może z mamą jakieś soki porobię, muszę się do niej koniecznie wybrać i jakoś jej pomóc jak już wrócę z wojaży. Biedna jest...

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
wracam do życia.. egzamin zdany.. alleluja, amen

A co do komedii to "Za jakie grzechy dobry boże"

Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość


Chrupa Miałaś dawać znać jak będziesz w ck!! Foch ☺ a z tymi wagami... Mi dziś w przychodni 1,5 kilo więcej pokazało a dopiero co pisałam że mało przybieram...
yyy... naprawdę miałam dawać znać? Budynius totalis...

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
Hej. Szybki meldunek, ze jestem Głowa mnie cały dzien boli, wiec nie mam siły sie udzielać. Z nowości: zarezerwowaliśmy nocleg w Ustroniu, jutro wyjeżdżamy na weekend.
kciuki za wyjazd
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:29   #2500
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
Heh, u mnie to chyba jednak jakaś pomyłka z tą cukrzycą... Na kolację 2 kanapki z ciemnego chleba, jedna ze szprotkami a druga z... miodem i cukier 109. Cóż, zostaje się cieszyć zobaczymy co będzie dalej, podobno może być gorzej z czasem :/

A z laktatorem tez nie wiem co zrobić, czy od razu iść w elektryczny czy jednak dać szansę ręcznemu... A juz wybór modelu to już w ogóle kosmosXD niech no kuzynka wróci znad morza to wypytam ją o zdanie. A wkładki laktacyjne też mi poleciła tej firmy na L i nawet dała kilka na próbę na szczęście mi jeszcze nic nie cieknie
To tak dziala z ta cukrzyca. Zjadlam gulasz z kasza gryczana i zagryzlam 3 ptasimi mleczkami i cukier 90. A po pierogach na wczesny obiad mialam 140, po razowych nalesnikach ostatnio też. Po kanapce z serkiem i miodem okolo 100. Byle nie na sniadanie. Wylapiesz szybko produkty, ktore ci nie służą. U mnie to biala maka i nabiał na sniadanie. Ze sniadaniami zreszta najbardziej trzeba uwazac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:29   #2501
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Właśnie zauważyłam.. że po zajęciach na szkole rodzenia mój mały potworek jest ruchliwy ponad miarę. Coś czuję ze będę mieć dziś także ciężka noc tam jak we wtorek. Chyba po ćwiczeniach lubi sobie pobrykać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-07, 21:31   #2502
Natka_
Zakorzenienie
 
Avatar Natka_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 159
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez _chouchou Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, jestem tu i czytam Was regularnie
Jakoś nie miałam ostatnio za bardzo czasu i weny do pisania. Ogarniamy wszelkie poprawki mieszkaniowe przed powitaniem naszej kruszynki W sumie już prawie wszystko zrobione tak, jak chciałam - w weekend czeka mnie tylko wielkie sprzątanie
Mebelki małej też już czekają w gotowości, zostało wybranie fotela, zasłon, oświetlenia i takich pierdółek
Dzisiaj byłam na małych zakupach i zaszłam do Rossmanna i akurat rzeczy, na które się czaiłam były w promocji (np. Hipp wychodzi taniej w Rossmannie niż na Gemini, a teraz jeszcze promocja to już w ogóle), więc kupiłam trochę rzeczy - myślę, że w korzystnych cenach

Nawiązując do tego co pisałyście wcześniej - nakładki na sutki powinnyśmy dobierać ZAWSZE do rozmiaru naszych brodawek, a nie buźki dziecka. Ponadto, laktator też powinien być dobrany w ten sposób



Tu np. kilka słów od Medeli http://www.medela.pl/dla-mam-karmiac.../rozmiar-lejka

Jeśli chodzi o przechowywanie pokarmu, to można w woreczkach strunowych, dobrze przygotowanych pojemnikach na żywność, widziałam też specjalne pojemniczki od Aventu. Położna na SR powiedziała "Słyszałam już parę głupich pomysłów, więc BŁAGAM was, niech nie przyjdzie wam do głowy przechowywanie czy mrożenie pokarmu w aptecznych pojemniczkach na mocz"
O dobrze wiedzieć, muszę zajechać do Rossmana po kosmetyki z Hippa.

A co do dobierania laktatorów, to faktycznie sprawa bardzo indywidualna. Każdej przypasuje coś innego, stąd tyle opinii

Pomysł na pojemniczek na mleko-

Cytat:
Napisane przez _chouchou Pokaż wiadomość
Na SR radzono nam, by do szpitala brać małe pojemności np. kremu dla dziecka i chusteczki w normalnym (foliowym) opakowaniu a nie te duże w plastiku, bo tam szybciej mnożą się bakterie. Przy wypisie, chusteczki i otwartą pielęgnację powinniśmy wyrzucić do kosza i nie zabierać tego do domu, bo mimo, że w szpitalu się sprząta, to jest dużo bakterii, które łatwo się tam dostają i lepiej nie zabierać ich do domu.

W ogóle trochę się ostatnio wkurzyłam, bo na SR rozdano nam gifty od Lovi, w skład których wchodziły wkładki laktacyjne, smoczek i butelka aktywne ssanie. Ale butelki nam nie dano - została zabrana z każdej paczki i wrzucona z powrotem do kartonu. Argumentacja: "Z tej butelki mleko samo dosłownie wycieka i jak dziecko raz spróbuje (nawet w awaryjnej sytuacji) to nie będzie chciało jeść z piersi, bo z niej tak łatwo nie leci - a to zaprowadzi was drogie mamy wprost pod drzwi szpitalnej poradni laktacyjnej." Jak lubię babeczki z tej szkoły i to jak prowadzą zajęcia - to jednak powinny pozwolić każdej mamie indywidualnie zdecydować czy chce podać tę konkretną butelkę czy nie.
Szczerze mówiąc zastanawiałam się nad zakupem tej butli -no bo aktywne ssanie. Myślałam, że w awaryjnych sytuacjach będzie jak znalazł. Sama nie wiem, chyba jednak postawię na polecany mi przez wszystkich Avent.
No wiesz co, a jak któraś nie chce karmić piersią? Decyzję powinny pozostawić mamie...

Cytat:
Napisane przez aisot Pokaż wiadomość
Uwaga uwaga nosze giganta! Jesteśmy po usg. Mały rośnie jak na drożdżach- 1820g!!! Przewidywana waga na poród to prawie 4kg. Mdleje!!!!
Oo wow! Spory chłopak

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Bylam u gina. Maly wazy 1930g - 31t6d. Mysle ze urodzi sie kolo 3,5kg moja szyjka bez zmian, ufff nie pogorszyla sie
Czy jest stabilnie Jak radzisz sobie z synkiem?

Cytat:
Napisane przez Lukrecjanna Pokaż wiadomość
Hejka, parę dni się nie odzywałam, bo zajęta jestem. Przedwczoraj zbierałam czerwone porzeczki, namroziłam ich 4 litry. Jeszcze musze poprosić białych i różowych, zrobić dżemy z czarnych. Dziś w planach krojenie fasolki szparagowej do mnożenia i zakupiłam dziś 2kg malin i muszę syrop zrobić. Niedługo jeszcze piłkę zamierzam robić i ogórki konserwowe. Dużo to czasu zajmuje.
Z córką dziś do 14 byłam na placu zabaw, fajna jesienna pogoda jest. Spoglądam na jarzębiny, powoli nabierają koloru i tak mi się wspomina, że w poprzedniej ciąży jak na ktg jeździłam, to takie piękne czerwone były te jarzębiny.
I tylko zastanawiałam się dziś jak bym na taką pogodę niemowlaka ubrała. Bo raz chmury i chłodno, raz słońce i gorąco, a do tego wiatr. Taka wrześniową pogoda dziś.

No i coraz gorzej mi się śpi, bo każde przewracanie się z boku na bok wiąże się z bólem, muszę biodra do góry podnosić przy przekręcam się. Jak wstaje z łóżka to tez boli, do tego jak chodzę to czasem też. Nie wiem czy to to spodnie łonowe, ale sam wzgórza nie boli, tylko same ścięgna/więzadła?
Ale Cię wzięło na przetwory Jednak co swoje to swoje!

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
wracam do życia.. egzamin zdany.. alleluja, amen
Gratulacje!
Natka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:36   #2503
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
wracam do życia.. egzamin zdany.. alleluja, amen
Gratuluję

Cytat:
Napisane przez Lukrecjanna Pokaż wiadomość
Hejka, parę dni się nie odzywałam, bo zajęta jestem. Przedwczoraj zbierałam czerwone porzeczki, namroziłam ich 4 litry. Jeszcze musze poprosić białych i różowych, zrobić dżemy z czarnych. Dziś w planach krojenie fasolki szparagowej do mnożenia i zakupiłam dziś 2kg malin i muszę syrop zrobić. Niedługo jeszcze piłkę zamierzam robić i ogórki konserwowe. Dużo to czasu zajmuje.
Z córką dziś do 14 byłam na placu zabaw, fajna jesienna pogoda jest. Spoglądam na jarzębiny, powoli nabierają koloru i tak mi się wspomina, że w poprzedniej ciąży jak na ktg jeździłam, to takie piękne czerwone były te jarzębiny.
I tylko zastanawiałam się dziś jak bym na taką pogodę niemowlaka ubrała. Bo raz chmury i chłodno, raz słońce i gorąco, a do tego wiatr. Taka wrześniową pogoda dziś.

No i coraz gorzej mi się śpi, bo każde przewracanie się z boku na bok wiąże się z bólem, muszę biodra do góry podnosić przy przekręcam się. Jak wstaje z łóżka to tez boli, do tego jak chodzę to czasem też. Nie wiem czy to to spodnie łonowe, ale sam wzgórza nie boli, tylko same ścięgna/więzadła?
W jakiej formie mrozisz porzeczki? Po prostu obrywasz czy jakoś je przetwarzasz jeszcze? Też myślałam o zrobieniu zapasu porzeczek, bo je uwielbiam i zawsze w zimie nachodzi mnie na nie straszna ochota
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:40   #2504
Natka_
Zakorzenienie
 
Avatar Natka_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 159
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
Hej. Szybki meldunek, ze jestem Głowa mnie cały dzien boli, wiec nie mam siły sie udzielać. Z nowości: zarezerwowaliśmy nocleg w Ustroniu, jutro wyjeżdżamy na weekend.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bidulka Mam nadzieję, że ból głowy szybko minie!

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Padam
rano miałam sesję domową lifestyle u klientki, potem szybki obiad na mieście , 30 minut w domu - akurat przyjechał kurier z łóżeczkiem a po kurierze zakupy w ikea, wróciliśmy na 21.00, piękę muffiny a jutro jedziemy z młodym do energylandii na cały dzień


Butterfly gratki!

ttuska ja mam wysyp klientek, które rodzą dzieci w 36 tc!

aisot myślę, że 4 kg nie przekroczy, ale to zobaczymy
Monti, skąd Ty kobieto czerpiesz tą energię

Cherrie Ty mieszkasz gdzieś w okolicach Nowego Sącza? Mój tata z tamtych stron pochodzi

------------------------------------------------------------------------
Mi dzisiaj po 15 odcięło totalnie prąd, wstałam po 17 Pomimo przespanej nocy, nie umiałam dojść do siebie. Syn wyciągnął mnie na plac zabaw, więc na świeżym powietrzu zaczęłam w końcu jarzyć

Zobaczę jak się jutro będę czuła, może zabiorę syna do kina


Aaa i udało mi się umówić na 14 lipca do poradni diabetologicznej. Ciekawa jestem jaka będzie ich opinia.

Edytowane przez Natka_
Czas edycji: 2016-07-07 o 21:42
Natka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:43   #2505
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
O, no racja, u nas zajecia z laktacji za tydzień, to może też się czegoś ciekawego dowiemy dzisiejsze z panią anestezjolog były calkiem ciekawe, aż mnie zaczęło znieczulenie kusić
Ja to myślałam, że we wszedzie traktują to znieczulenie mało przychylnie, a tutaj anestezjolog była bardzo pro - aż chce się tak rodzić
No i zapewniają gaz rozweselajacy, który pani zachwalala jako "niezłe zioło" Myślałam, że w naszym szpitalu nie mają tego gazu, a tu miła niespodzianka

W ogóle pamiętam, że któraś pisała, że po zzo trzeba teraz leżeć podpietym pod ktg. U nas niczego takiego nie wymagają, babeczka mówiła, że wręcz zachęcają wtedy do chodzenia i ćwiczeń na piłce
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:47   #2506
cherriebomb
Rozeznanie
 
Avatar cherriebomb
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 985
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
To tak dziala z ta cukrzyca. Zjadlam gulasz z kasza gryczana i zagryzlam 3 ptasimi mleczkami i cukier 90. A po pierogach na wczesny obiad mialam 140, po razowych nalesnikach ostatnio też. Po kanapce z serkiem i miodem okolo 100. Byle nie na sniadanie. Wylapiesz szybko produkty, ktore ci nie służą. U mnie to biala maka i nabiał na sniadanie. Ze sniadaniami zreszta najbardziej trzeba uwazac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ostatnio po pierogach miałam 180 myślałam że dostanę zawału. I oczywiście tysiąc czarnych myśli
A jak pozarlam lasagne w ilości dużo za dużo - 112. Nie wyczaje tego nigdy. Wiadomo, staram się tak, żeby nie przeginac ale czasem aż mnie to zaskakuje jak to działa
Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość
Bidulka Mam nadzieję, że ból głowy szybko minie!



Monti, skąd Ty kobieto czerpiesz tą energię

Cherrie Ty mieszkasz gdzieś w okolicach Nowego Sącza? Mój tata z tamtych stron pochodzi

------------------------------------------------------------------------
Mi dzisiaj po 15 odcięło totalnie prąd, wstałam po 17 Pomimo przespanej nocy, nie umiałam dojść do siebie. Syn wyciągnął mnie na plac zabaw, więc na świeżym powietrzu zaczęłam w końcu jarzyć

Zobaczę jak się jutro będę czuła, może zabiorę syna do kina
Do Nowego Sącza mam ok. 50 km i mój tato stamtąd jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Hehe widzę że większość z nas dziś spała po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cherriebomb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 21:49   #2507
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
To tak dziala z ta cukrzyca. Zjadlam gulasz z kasza gryczana i zagryzlam 3 ptasimi mleczkami i cukier 90. A po pierogach na wczesny obiad mialam 140, po razowych nalesnikach ostatnio też. Po kanapce z serkiem i miodem okolo 100. Byle nie na sniadanie. Wylapiesz szybko produkty, ktore ci nie służą. U mnie to biala maka i nabiał na sniadanie. Ze sniadaniami zreszta najbardziej trzeba uwazac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No ze śniadaniem to wiem, ze trzeba uważać. Ale mi narobiłaś ochoty na ptasie mleczko >.< a przeciez nie kupię, bo całe bym zjadła i glukometr by wybuchł... W sumie to pierwszy dzień testów, zobaczymy co będzie dalej. Jutro na śniadanie mam tylko jogurt, maliny i płatki zbożowe naturalne, ciekawe jak u mnie się to przyjmie....
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 22:01   #2508
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Natka nie mam energii to moja słabsza forma
bez ciąży to dopiero jest tajfun hahaha
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 22:06   #2509
201609230904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 175
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Gratuluję



W jakiej formie mrozisz porzeczki? Po prostu obrywasz czy jakoś je przetwarzasz jeszcze? Też myślałam o zrobieniu zapasu porzeczek, bo je uwielbiam i zawsze w zimie nachodzi mnie na nie straszna ochota
Dokładnie tak robię. Można wtedy zimwa sobie np. ciasto z porzeczkami upiec.
201609230904 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-07, 22:32   #2510
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez milako Pokaż wiadomość
Hej. Szybki meldunek, ze jestem Głowa mnie cały dzien boli, wiec nie mam siły sie udzielać. Z nowości: zarezerwowaliśmy nocleg w Ustroniu, jutro wyjeżdżamy na weekend.
A jak brzuszek?

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
dziękuje

ostatnio polecałyście jakąś fajną komedie, możecie mi przypomnieć tytuł?
musze odreagować .
"Za jakie grzechy dobry Boże?".

---

Poprasowałam przez ostatnią godzinę z poziomu podłogi
Złożyłam u mamy zamówienie na kilogramy owoców i warzyw z jej ogródka
Umówiłam się na 22 lipca na usg 3D z przepływami. Możliwe,że pojadę z mamą na nie, fajnie by było Wolałam zrobić je w sierpniu, ale lekarka kazała teraz. Mogłam mieć to na NFZ, ale termin kolidował z wyjazdem, szkoda...
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 22:37   #2511
cherriebomb
Rozeznanie
 
Avatar cherriebomb
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 985
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość

Poprasowałam przez ostatnią godzinę z poziomu podłogi
Ale że jak to z poziomu podłogi ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cherriebomb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 22:39   #2512
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Obniżyłam deskę prawie do zera, usiadłam sobie z koszykiem i fru ^_^

http://viralka.pl/10-pozycji-z-kamas...r-malzenskich/ jeszcze dla Was na noc
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 22:44   #2513
cherriebomb
Rozeznanie
 
Avatar cherriebomb
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 985
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Obniżyłam deskę prawie do zera, usiadłam sobie z koszykiem i fru ^_^

http://viralka.pl/10-pozycji-z-kamas...r-malzenskich/ jeszcze dla Was na noc
Aaa to rozumiem wyobrazilam sobie na leżąco czy coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cherriebomb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 00:33   #2514
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Wow! Duży chłopak z niego będzie! Dobrze go karmisz;P



Kolejny duży chłopak! Rosną wam te chłopaki jak na drożdżach! Dzięki za info o wkładkach, właśnie o te mi chodziło. Super, że szyjka bez zmian. A jak wogóle radzisz sobie z dzieckiem, masz wkońcu kogoś do pomocy? Twój dwulatek śpi całą noc? Bo nie wiem jak dajesz radę leżeć.
Ma 3 pobudki ale wstaje do niego mąż
Poki co jest moja mama ale musi wracac do siebie. Tesciowa miala byc od poniedzialku ale poinformowala nas ze przybedzie w czwartek a przeciez przez 3 dni to sobie sama poradze
Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
Heh, u mnie to chyba jednak jakaś pomyłka z tą cukrzycą... Na kolację 2 kanapki z ciemnego chleba, jedna ze szprotkami a druga z... miodem i cukier 109. Cóż, zostaje się cieszyć zobaczymy co będzie dalej, podobno może być gorzej z czasem :/

A z laktatorem tez nie wiem co zrobić, czy od razu iść w elektryczny czy jednak dać szansę ręcznemu... A juz wybór modelu to już w ogóle kosmosXD niech no kuzynka wróci znad morza to wypytam ją o zdanie. A wkładki laktacyjne też mi poleciła tej firmy na L i nawet dała kilka na próbę na szczęście mi jeszcze nic nie cieknie
szprotki i miód? no co ty....w ciazy jestes?
Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Padam
rano miałam sesję domową lifestyle u klientki, potem szybki obiad na mieście , 30 minut w domu - akurat przyjechał kurier z łóżeczkiem a po kurierze zakupy w ikea, wróciliśmy na 21.00, piękę muffiny a jutro jedziemy z młodym do energylandii na cały dzień


Butterfly gratki!

ttuska ja mam wysyp klientek, które rodzą dzieci w 36 tc!

aisot myślę, że 4 kg nie przekroczy, ale to zobaczymy
wow, tez bym tak chciala
Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość
O dobrze wiedzieć, muszę zajechać do Rossmana po kosmetyki z Hippa.

A co do dobierania laktatorów, to faktycznie sprawa bardzo indywidualna. Każdej przypasuje coś innego, stąd tyle opinii

Pomysł na pojemniczek na mleko-


No wiesz co, a jak któraś nie chce karmić piersią? Decyzję powinny pozostawić mamie...


Oo wow! Spory chłopak


Czy jest stabilnie Jak radzisz sobie z synkiem?



Ale Cię wzięło na przetwory Jednak co swoje to swoje!


Gratulacje!
ja leze, wszystko robila mama, synek przynosi mi ksiazeczki do czytania na lozko, rysuje ze mna na lozku, bawi sie autami kolo mnie...
Bez pomocy nie ma mowy ze to ogarne.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 04:31   #2515
Zefirkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 611
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Nie mogę spać

Chyba zabiorę się za pranie/prasowanie
Zefirkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 05:01   #2516
milako
Rozeznanie
 
Avatar milako
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość

kciuki za wyjazd
Dzięki i kciuki za Twój!

Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość

Pomysł na pojemniczek na mleko-

Tu jak ze wszystkim, każda położna mówi cos innego, jedna mówi, ze specjalne pojemniki, druga ze hermetyczne do badań diagnostycznych są ok. Tak na prawdę czy jest miedzy nimi faktycznie jakaś różnica? Ktoz to wie



Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość
Bidulka Mam nadzieję, że ból minie

Nie minął. Szału można dostać, ale nie bede bardzo narzekać, bo przed ciąża cierpiałam na na prawdę dokuczliwe i częste migreny, teraz zdarzają sie sporadycznie.

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ja to myślałam, że we wszedzie traktują to znieczulenie mało przychylnie, a tutaj anestezjolog była bardzo pro - aż chce się tak rodzić
No i zapewniają gaz rozweselajacy, który pani zachwalala jako "niezłe zioło" Myślałam, że w naszym szpitalu nie mają tego gazu, a tu miła niespodzianka

W ogóle pamiętam, że któraś pisała, że po zzo trzeba teraz leżeć podpietym pod ktg. U nas niczego takiego nie wymagają, babeczka mówiła, że wręcz zachęcają wtedy do chodzenia i ćwiczeń na piłce

Rozmawiałam w tym tygodniu z ciocia anestezjologiem na temat zzo. Powiedziała, ze mam sie nie zastanawiać i korzystac, jeśli tylko szpital oferuje. Ze mamy XXI wiek i ze ona nie rozumie skad narosło tyle mitów dookoła tego znieczulenia.

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
A jak brzuszek?







"Za jakie grzechy dobry Boże?".



---



Poprasowałam przez ostatnią godzinę z poziomu podłogi

Złożyłam u mamy zamówienie na kilogramy owoców i warzyw z jej ogródka

Umówiłam się na 22 lipca na usg 3D z przepływami. Możliwe,że pojadę z mamą na nie, fajnie by było Wolałam zrobić je w sierpniu, ale lekarka kazała teraz. Mogłam mieć to na NFZ, ale termin kolidował z wyjazdem, szkoda...

Brzuch lepiej, pilnuje diety. Gdy zdarza sie jednak zjeść cos trudniejszego, to jest znowu problemowo. W tym tygodniu robiłam znowu morfologie; bialko, mocz, białko w moczu i jeszcze raz byłam wczoraj u gina, bo mnie tym przedwczesnym porodem nastraszylas Wszystko jest ok i nie wie skad te rewolucje, odstawił mi jedynie cześć leków, bo powiedział, ze może podrażniają moj żołądek plus mam sie więcej oszczędzać, takze weekend w Ustroniu bedzie oznaczał polegiwanie na jakiejś polanie.

Fajnie, ze pójdziesz z mama na usg, ależ to bedzie dla niej przeżycie! Ja do swojej wybieram sie za tydzień. Maz skończy urlop, ja zacznę "wczasy pod grusza" rownież liczę na pyszności z ogródka!






Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:01 ---------- Poprzedni post napisano o 06:01 ----------

Dziewczyny, tęsknie za 5-6 miesiącem.. Za energia! Za dobrym samopoczuciem!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 07:17   #2517
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Milako - ciesz się siódmym, będziesz go wspominać z uśmiechem na ustach z poziomu dziewiątego

Dobrze, że już się lepiej czujesz

Aż jestem ciekawa jakie ma Twoja ciocia zdanie na temat robienia zzo w momencie, jak był wcześniej operowany odcinek lędźwiowy i jest tam blizna, bo już dwie różne wersje słyszałam

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

A mnie na pocztę wpadł drugi zmiksowany w tym roku kawałek. Już go uwielbiam Jeszcze tylko drobne korekty i będzie można puścić oficjalnie między ludzi ^^
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 07:26   #2518
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
No ze śniadaniem to wiem, ze trzeba uważać. Ale mi narobiłaś ochoty na ptasie mleczko >.< a przeciez nie kupię, bo całe bym zjadła i glukometr by wybuchł... W sumie to pierwszy dzień testów, zobaczymy co będzie dalej. Jutro na śniadanie mam tylko jogurt, maliny i płatki zbożowe naturalne, ciekawe jak u mnie się to przyjmie....
U mnie takie podzielne slodycze sie sprawdzaja, gdy najdzie mnie ochota. Wyszlam z zalozenia, ze no jednak jestem w ciazy, a nie na scislej diecie i czasem odpuszczam. Wtedy mam wlasnie w domu ptasie mleczko z lodówki albo jakies galaretki. Moge ich zjesc 3 szt i koniec. Bo czekolade to wiadomo, ze wszamie cała na raz.


Lasagna jest tlusta i spowalnia cukry przez to chyba.
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 07:34   #2519
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

witam się i ja nie śpię już odkąd mąż wrócił z pracy o 6.20

czy któraś z Was zamawiała komplet pościeli i ochraniacze do łóżeczka na allegro? ewentualnie na innych stronach? jakie polecacie?
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 07:39   #2520
cherriebomb
Rozeznanie
 
Avatar cherriebomb
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 985
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Milako - ciesz się siódmym, będziesz go wspominać z uśmiechem na ustach z poziomu dziewiątego

Dobrze, że już się lepiej czujesz

Aż jestem ciekawa jakie ma Twoja ciocia zdanie na temat robienia zzo w momencie, jak był wcześniej operowany odcinek lędźwiowy i jest tam blizna, bo już dwie różne wersje słyszałam

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

A mnie na pocztę wpadł drugi zmiksowany w tym roku kawałek. Już go uwielbiam Jeszcze tylko drobne korekty i będzie można puścić oficjalnie między ludzi ^^
Doczekać się nie mogę nowego kawałka
Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
U mnie takie podzielne slodycze sie sprawdzaja, gdy najdzie mnie ochota. Wyszlam z zalozenia, ze no jednak jestem w ciazy, a nie na scislej diecie i czasem odpuszczam. Wtedy mam wlasnie w domu ptasie mleczko z lodówki albo jakies galaretki. Moge ich zjesc 3 szt i koniec. Bo czekolade to wiadomo, ze wszamie cała na raz.


Lasagna jest tlusta i spowalnia cukry przez to chyba.
Jeśli tak to mi pasuje ostatnio biłam się z myślami czy zjeść czy nie i zjadłam a potem byłam miło zaskoczona

Za to ostatnio największy problem mam z cukrem naczczo
Zaraz po przebudzeniu 100. :/ później jak mierze po jakiejś godzinie ale jeszcze przed śniadaniem to już jest 90, czasem mniej....

Wyrzucam sobie ostatnio, że będę złą matką. Bo zamiast pokornie przyjąć wszystko jak jest to ja jestem po prostu zła- na to ze musze leżeć, ostatnio jest dobrze tylko jak leżę, inaczej brzuch sztywny...albo jak wstanę żeby przejść kawałek to szarpie mnie w lewym dolnym boku (pachwina ale nie do konca), na to ze ciągle mam zgagę, na to ze cukrzyca, tarczyca, szyjka...
Wiem, że już niedługo i ze są kobiety w ciąży które mają stokroć gorzej...
Ale to chyba nie znaczy od razu, że to musi być mój ulubiony stan...

Kryzys jakiś czy co...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez cherriebomb
Czas edycji: 2016-07-08 o 07:43
cherriebomb jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-09 15:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.