Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :) - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-09, 07:44   #2611
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dzień dobry!
Beti to ja też zacznę brać magnez, bo coraz częściej mam skurcze w nogach i drętwienie rąk w nocy. A jakie żelazo bierzesz?

Ishtar kombinezon ładny, ale to bardziej jesienny niż zimowy, na początek jest ok.

Optymistka ja się opiekowałam dziećmi, ale w ramach programu au-pair i drobne prace domowe wykonywałam, właśnie jak dzieci spały, albo w międzyczasie. Luz też był, a z racji, że Ty jesteś leżąca i nie możesz nic robić, to spokojnie do obowiązków dorzuciłabym jakieś lekkie prace, jak prasowanie czy odkurzanie. Jak mały będzie spał to też mi się wydaje, że opiekunka będzie wolała mieć zajęcie niż patrzeć w ścianę. Co do stawki to nie pomogę, bo się nie znam w tym temacie. Życzę powodzenia w znalezieniu fajnej osoby!

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Ja wczorajsze popołudnie spędziłam u koleżanki, poszłyśmy trochę połazić, pod górę się trochę nawet zmęczyłam, kondycja spadła. Dzisiaj dalej kończę prasować i mam zamiar skończyć robić porządek w ubraniami. Ciotki oczywiście twierdzą, że to za szybko, ale ja patrząc na to, że bolą mnie nogi jak dłużej postoję i ciężko się już schylać z brzuszkiem, to myślę, że nawet wcześniej mogłam to zrobić.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 08:02   #2612
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Milako - nie dobijaj ;-)

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jestem i mamy sie dobrze. W 29 tg. wazylismy az 1495 g.
Staram sie podczytywac was regularnie,ale ciezko mi sie wbic,bo tak pedzicie a poza tym mam dola,bo waga szaleje,juz 14 kg na plusie i nie widac konca. Ginka ostatnio mi znowu mowila,ze mam zrezygnowac ze slodyczy i owocow,bo nadwaga,ale ja nie potrafie tego zrobic.... Cale zycie ni dnia bez slodkiego i teraz nagle odstawic? Z lozka bym nie wstala,bo nie mialabym sil.....
Maz tez sie madruje,ze bede gruba i mam przestac jesc slodycze,a wieczorem przychodzi z cola i cukierkami i mnie czestuje
Ps ide was nadrabiac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale żaba Moje na początku 29 t.c. miało 1100 z groszami.

Co do słodyczy - wysyłałam Ci może moją propozycję jadłospisu od dietetyka? Bo tam są fajne słodkości po obiedzie na podwieczorek (np. herbatniki z serkiem i owocami). Na III trymestr pozwoliła mi też dorzucić szósty posiłek na zasadzie "małe-słodkie" w limicie do 200kcal. Akurat mi się mieści tu jeden lód albo mała babeczka

W męża ciskaj poduszkami i każ mu gonić do kuchni robić Ci herbatę bez cukru i donosić pokrojone owoce

Cytat:
Napisane przez slowikowa25 Pokaż wiadomość
<Mnie ojciec w młodości budził włażąc do pokoju otwierał żaluzje i piał jak kogut!! I to robił to tak głośno że umarłego by obudził. Nigdy tego nie zapomnę.

ja prdl. Rozwaliłabym to co mnie "budzim".


Cytat:
Monti jak wypad do energylandi? Warto?
No właśnie?

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Doswiadczone mamylub dziewczyny ktore dorabialy jako OPIEKUNKI- help - doradzcie PILNIE!

Dalam ogłoszenie o opiekunkę i odezwalo sie kilka dziewczyn prosząc o szczegóły. Bardzo to przezywam i stresuje. W końcu będę z ta osoba spędzała duza część dnia i powierze jej mój Skarb na spacerki....

Ja bede lezala a opiekunka bawila sie z malym i brala go na spacer Tak 8-9h dziennie spedzi u nas w domu. Co robią wasze opiekunki np w trakcie drzemki maluchów? Nie wiem czy wpisywać jakies obowiązki domowe typu odkurzanie itd bo w sumie ja nie mogę tego robic a Tz będzie się zajmował po pracy synkiem i przeprowadzka to tez nie będzie miał dużo czasu. Jak uważacie?
I lepiej sie umowic na stawke godzinowa czy stala kwote co miesiac?
Stawka lepsza godzinowa, bo inaczej pojawia się ryzyko że nie będziesz jej akurat potrzebować a i tak musisz zapłacić.

Jak dziecko śpi to ja bym ustaliła, że sprząta w obrębie jego rzeczy (pokoik, zabawki, butelki. prasowanie, zakupy dla dziecka w sąsiednim sklepie itp) ale nie mieszkanie - w końcu nie to jest jej rolą chyba, że zatrudniasz ją dodatkowo jako sprzątaczkę.
A tak to ustalić z nią, na co chciałaby ten czas poświęcić.

Jeśli chodzi o to jak wybierać, to też bym brała z polecenia. Jeśli nie masz, to kogoś kto ma udokumentowane doświadczenie w pracy z dziećmi. Najłatwiej o to na pedagogice. Plus te dziewczyny zwykle faktycznie interesują się rozwojem i pracą z dziećmi, są też obeznane z nowościami.
Inna opcja to starsza pani, typowa młodsza babcia, która odchowała swoje dzieci,tylko tu się licz, że możesz trafić na taką, co po cichu będzie dziecko prowadzić jak zechce na zasadzie "ja nie będe dziecka męczyć nowomodnymi pomysłami".

Ale skoro i tak masz na nianię oko przez cały dzień, to bardzo bym się nie stresowała - w końcu możesz za każdym razem interweniować

---

W ramach powrotu do poprzedniego stylu życia ale bardziej oszczędnego - umówiłam się wczoraj na jedno spotkanie z klientką i przy okazji zyskałam ją na kolejne spotkania przez Skype, więc mogę pracować zdalnie

Potem wpadłam na 3 godzinki na imprezę robioną przez męża, posiedzieć grzecznie, pogadać ze znajomymi. A w barze...

-Czego by się pani napiła?
-Czego bym się napiła? Margarity z lodem
-...to może soczek?

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Nie wiem, czy czytałyście ostatni numer WO...? Jest tam o tym jak wygląda "macierzyński" (a raczej jego brak) w Stanach.

Ja wiedziałam, że tam jest źle z opieką medyczną, że nie masz np. darmowej opieki chyba, że żyjesz w skrajnej nędzy, dlatego zawsze tak doceniam cokolwiek, co daje mi NFZ. Ale że nie mają W OGÓLE żadnego urlopu dla matek - tego już nie wiedziałam.

Mówiąc nic mam na myśli - nic. Nada. Zero. Jedziesz rodzić prosto z pracy i jeśli sobie nie oszczędzałaś dni urlopu (takiego zwykłego), to jeśli po porodzie zaraz do niej nie wrócisz - wylatujesz.
Zwykle kobiety wracają do pracy po 5-6 tygodniach.
Niania kosztuje ok 12-20 dolarów za godzinę przy średniej krajowej 4500 dolarów na rodzinę miesięcznie.
Żłobki 30 000 dolarów rocznie, więc większość osób decyduje się na nie regulowane prawnie "day care" gdzie dzieją się cuda. U nas się wkurzają na przepisy dotyczące norm bezpieczeństwa i wykształcenia opiekunek. Tam historie o molestowaniu, śmierci dziecka od poparzenia czy innych wypadkach są nagminne.



Nie po raz pierwszy doceniam czas i szerokość geograficzną w jakiej się urodziłam
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 08:05   #2613
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

dziewczyny co do pytan o energylandię - warto!
syn ma 5,5 roku prawie - wyszalał się na maxa z tatą. Ja z reguły szaleństw nie lubię, ale...jest cudowna strefa basenowa z leżakami także dla kazdego coś miłego. super!

byliśmy prawie 8 godzin i..brakło czasu! jeszcze bym tam chętnie spędziła chociaż 2h.
pojedziemy jeszcze chyba w sierpniu

na prawdę polecam!


kasia,slowikowa- moja mama ma prawko i w ogole nie jezdzi punkty karne jakby co na nią..

weselna fajnie,ze wracasz do zdalnej pracy ehhh czego i ja bym sie nie napila

Beti ciężarne 59 zł... czyli 50% przesada. Pojechałam na jednej mini dzieciecej kolejce prędkosć 5h/na godzinę
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 08:53   #2614
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dzień dobry

Montii super, energylandia widziałam że ma fajne atrakcje

My mamy te swoje termy w Poznaniu, ale nigdy nie byliśmy, a teraz z tym brzuszkiem też nie bardzo,bo trzeba by kupić jakiś specjalny kostium i średnio komfortowo bym się czuła przemecze się, z resztą aktualnie pogoda jesienna
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 08:55   #2615
Natka_
Zakorzenienie
 
Avatar Natka_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 159
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hej ho dziewczyny

Cytat:
Napisane przez cherriebomb Pokaż wiadomość
No najprawdopodobniej powinnaś słodkie ograniczyć, ale tak jak Polta wcześniej tu pisała - jesteśmy w ciąży, mały grzeszek raz na jakiś czas nie zaszkodzi najbardziej uwazalabym na soki, lepiej pić je pół na pół z wodą, bo czasem bywają zdradliwe. Jeśli słodzisz herbatę - kup sobie ksylitol drobnymi kroczkami Najczęściej po prostu chodzi o to, żeby uregulować cukier i trochę bardziej pilnować co się je, czyli unikać tego, co cukier gwałtownie podnosi a co to dokładnie będzie to tak naprawdę po zastosowaniu wytycznych od diabetologa będziesz musiala wypracować sama, bo dla każdego co innego jest dobre ja np. po zjedzeniu kromki razowego chleba, który teoretycznie powinien być w porządku miewam cukier ok 180
Ale jak już zjem arbuza, który ma niby wysoki indeks glikemiczny- jest w normie.
Niby mam tam jakaś dietę, ale tak jak już pisałam - monotonia. I raczej po prostu pilnuję tego sama, podpierajac się tabelą z IG i jedząc malutkie porcje ale często.

Ostatnio rano mam wysokie wyniki, ale zauważyłam, że ma to związek z tym czy pije w nocy czy nie. Jak się przebudze i wypije wodę, rano jest lepiej. Jak tego nie zrobię, to mam naczczo w okolicach 100
Pocieszam się tym, że wyniki moczu mam ok, nie ma w nim ani cukru, ani ketonow (przynajmniej na razie ) wiec spoko.


Aaa ciekawe jeszcze, że u Ciebie po godzinie norma do 140, bo u mnie wynik po godzinie był jedynym w normie tylko nie mam podanych norm, jedynie strzałki w górę przy pierwszym i trzecim :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za odpowiedź
Dla mnie to wszystko czarna magia. Byłam wręcz pewna, że wszystko wyjdzie w normie, w pierwszej ciąży nie miałam cukrzycy. Przed ciążą nie jadłam prawie w ogóle słodyczy, nigdy za nimi nie przepadałam, w pierwszej ciąży też nie jadłam. A teraz? Codziennie jakaś jagodzianka, lodzik, ciasteczko ... Ogólnie bardziej ciągnie mnie do słodkiego.
Gin powiedział, że nie ma źle, że wyniki są w górnej granicy normy i trochę ponad, ale musi mnie skierować na konsultację. I naprawdę staram się nie jeść słodkiego, ale kurczę no ciężko mi to idzie
Pewnie dostanę tak jak Ty ten glikometr i będę musiała mierzyć cukier po każdym posiłku
Tak jak pierwsza ciąża przebiegła bezobjawowo, tak w tej wszystko po kolei.

Cytat:
Napisane przez Beti2016 Pokaż wiadomość
[/COLOR]A co nieco o remoncie napisze....
A więc przez neta nauczyłam się montażu sufitu podwieszanego. Dziś już wiszą profile jutro mają przyjechać płyty gipsowe i zobaczymy jak to wyjdzie.
Jak widzę ten postęp to trochę mi lżej na sercu że może jednak się uda. Na dzień dzisiejszy jest super. Jak dobrze pójdzie jutro będzie już piękny sufit. A jak on już będzie to reszta poleci jak strzała - tak myślę hihi. Narka trzymajcie kciuki sby jutro się wszystko udało. Dobrej nocki.
Czyli wychodzicie na prostą, super Koniecznie wstaw zdjęcia po remoncie.
Natka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 09:00   #2616
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Ojjjj ja podziwiam wszystkie dziewczyny z cukrzycą, na prawdę.. trzeba się pilnowac, mierzyć, odmawiać posiłków niektórych, komponować.. szacun
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 09:05   #2617
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hej
Beti,dzieki wulkan energii jestes.
Cytat:
Napisane przez Ashley_88 Pokaż wiadomość
Ja też równo 14 kg, ale ostatnio waga zwolniła mąż mowi mi za to, ze nie jestem gruba - to ciąża
Fajnie moj sie martwi,ze po ciazy bede gruba



Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość



Ale żaba Moje na początku 29 t.c. miało 1100 z groszami.

Co do słodyczy - wysyłałam Ci może moją propozycję jadłospisu od dietetyka? Bo tam są fajne słodkości po obiedzie na podwieczorek (np. herbatniki z serkiem i owocami). Na III trymestr pozwoliła mi też dorzucić szósty posiłek na zasadzie "małe-słodkie" w limicie do 200kcal. Akurat mi się mieści tu jeden lód albo mała babeczka

W męża ciskaj poduszkami i każ mu gonić do kuchni robić Ci herbatę bez cukru i donosić pokrojone owoce

W ramach powrotu do poprzedniego stylu życia ale bardziej oszczędnego - umówiłam się wczoraj na jedno spotkanie z klientką i przy okazji zyskałam ją na kolejne spotkania przez Skype, więc mogę pracować zdalnie



[/COLOR]Nie wiem, czy czytałyście ostatni numer WO...? Jest tam o tym jak wygląda "macierzyński" (a raczej jego brak) w Stanach.

Ja wiedziałam, że tam jest źle z opieką medyczną, że nie masz np. darmowej opieki chyba, że żyjesz w skrajnej nędzy, dlatego zawsze tak doceniam cokolwiek, co daje mi NFZ. Ale że nie mają W OGÓLE żadnego urlopu dla matek - tego już nie wiedziałam.

Mówiąc nic mam na myśli - nic. Nada. Zero. Jedziesz rodzić prosto z pracy i jeśli sobie nie oszczędzałaś dni urlopu (takiego zwykłego), to jeśli po porodzie zaraz do niej nie wrócisz - wylatujesz.
Zwykle kobiety wracają do pracy po 5-6 tygodniach.
Niania kosztuje ok 12-20 dolarów za godzinę przy średniej krajowej 4500 dolarów na rodzinę miesięcznie.
Żłobki 30 000 dolarów rocznie, więc większość osób decyduje się na nie regulowane prawnie "day care" gdzie dzieją się cuda. U nas się wkurzają na przepisy dotyczące norm bezpieczeństwa i wykształcenia opiekunek. Tam historie o molestowaniu, śmierci dziecka od poparzenia czy innych wypadkach są nagminne.



Nie po raz pierwszy doceniam czas i szerokość geograficzną w jakiej się urodziłam
No waga zupełnie prawidlowa,a ja sie balam ze to za malo jak na 29t 3dc.
Jezeli mozesz podeslij mi,prosze ten jadlospis owocow nie moge jesc i nie kupujemy je teraz,najwyzej po wode Tz mi bedzie latal :d
Gratki pracy zdalnej!
Najlepiej to maja Francuski jednak i zlobki sa i jeszcze po porodzie maja zapewnioną plastike waginy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!

Edytowane przez awgusta
Czas edycji: 2016-07-09 o 09:17
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 09:11   #2618
Natka_
Zakorzenienie
 
Avatar Natka_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 159
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
dziewczyny co do pytan o energylandię - warto!
syn ma 5,5 roku prawie - wyszalał się na maxa z tatą. Ja z reguły szaleństw nie lubię, ale...jest cudowna strefa basenowa z leżakami także dla kazdego coś miłego. super!

byliśmy prawie 8 godzin i..brakło czasu! jeszcze bym tam chętnie spędziła chociaż 2h.
pojedziemy jeszcze chyba w sierpniu

na prawdę polecam!


kasia,slowikowa- moja mama ma prawko i w ogole nie jezdzi punkty karne jakby co na nią..

weselna fajnie,ze wracasz do zdalnej pracy ehhh czego i ja bym sie nie napila

Beti ciężarne 59 zł... czyli 50% przesada. Pojechałam na jednej mini dzieciecej kolejce prędkosć 5h/na godzinę
W takim razie musimy się wybrać do Energylandii. Przekonałaś mnie tymi leżakami
Natka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 09:16   #2619
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość
W takim razie musimy się wybrać do Energylandii. Przekonałaś mnie tymi leżakami
http://www.powiatsuski24.pl/polecamy...2-urodziny/z9k

nic tylko leżeć i odpoczywać!
nam czasu zabrakło.. masakra! więc muszę znowu...
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 09:21   #2620
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Monti,fajnie to wyglada
Ja od siebie polecam termyUniejow, jest tam super i dla doroslych i dzieci,malych i duzych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 09:34   #2621
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
http://www.powiatsuski24.pl/polecamy...2-urodziny/z9k

nic tylko leżeć i odpoczywać!
nam czasu zabrakło.. masakra! więc muszę znowu...
O super, mi się marzy ta energylandia za każdym razem jak widzę reklamę w tv, w przyszłym roku pojedziemy, starsza będzie miała już 3,5 a młoda zostanie w domu, za to matka poszaleje, bo ja uwielbiam rollercoastery.

Weselna ja to nie wiedziałam jak to jest w USA mimo, że mieszkałam tam przez jakiś czas. Za to co to opisują we Francji i podobnie jest w Holandii, to super sprawa. W Holandii 3-4 dzieci to standard.

Na urlopie przeczytałam "Dziecko dzień po dniu" i trochę się zawiodłam, to bardziej streszczenie i ogólne porady "W Paryżu dzieci nie grymaszą". Pierwszą część się przyjemniej czyta, drugą można sobie odpuścić jak się przeczytało pierwszą.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 09:35   #2622
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Montii,
Zazdroszcze

Czuje sie jak stara babcia. Odkurzylam mieszkanie, niecale 40 m plus kanape i lozko. Czuje sie jakbym wlasnie zrobiła jakis maraton sprzatania. Ostatnio maz odkurzal, ale teraz przez szczyt ma 3 dni pod rzad po ponad 13h i nie mam sumienia zwalac tego na niego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 09:36   #2623
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Ojjjj ja podziwiam wszystkie dziewczyny z cukrzycą, na prawdę.. trzeba się pilnowac, mierzyć, odmawiać posiłków niektórych, komponować.. szacun
Ja też podziwiam, mnie teraz dzień bez słodkiego to dzień stracony! Infekcji nie mam żadnych, wchodzę i do jeziora i na basen i do morza, w pierwszej ciąży ciągle coś miałam, a teraz jest ok.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 09:55   #2624
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!
Beti to ja też zacznę brać magnez, bo coraz częściej mam skurcze w nogach i drętwienie rąk w nocy. A jakie żelazo bierzesz?

Ishtar kombinezon ładny, ale to bardziej jesienny niż zimowy, na początek jest ok.

Optymistka ja się opiekowałam dziećmi, ale w ramach programu au-pair i drobne prace domowe wykonywałam, właśnie jak dzieci spały, albo w międzyczasie. Luz też był, a z racji, że Ty jesteś leżąca i nie możesz nic robić, to spokojnie do obowiązków dorzuciłabym jakieś lekkie prace, jak prasowanie czy odkurzanie. Jak mały będzie spał to też mi się wydaje, że opiekunka będzie wolała mieć zajęcie niż patrzeć w ścianę. Co do stawki to nie pomogę, bo się nie znam w tym temacie. Życzę powodzenia w znalezieniu fajnej osoby!

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Ja wczorajsze popołudnie spędziłam u koleżanki, poszłyśmy trochę połazić, pod górę się trochę nawet zmęczyłam, kondycja spadła. Dzisiaj dalej kończę prasować i mam zamiar skończyć robić porządek w ubraniami. Ciotki oczywiście twierdzą, że to za szybko, ale ja patrząc na to, że bolą mnie nogi jak dłużej postoję i ciężko się już schylać z brzuszkiem, to myślę, że nawet wcześniej mogłam to zrobić.

Mi lekarz polecił biofer żebym się zaparć nie nabawiła i magne b6 bo to lek a nie suplement diety. Biofer 3 razy a magnez 4
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 10:05   #2625
Shanti9087
Czerwcówka&Wrześniówka :)
 
Avatar Shanti9087
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Daleki wschód
Wiadomości: 284
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hej.

Dziś byłam za zakupach w Stokrotce i Pani poprosiła mnie do mięsa bez kolejki Pierwszy raz mi się to zdarzyło, aż mi głupio jakoś było :P

Ja też podziwiam cukrzycowe dziewczyny. Dla mnie również dzień bez czegoś chociaż małego słodkiego nie istnieje A z drugiej strony dziewczyny po porodzie będą laski, a ja gruba beka :P

Wczoraj kupiłam pieluszkę taka dużą bambusową. Jaka fajniusia. I 3 tetrowe. Kupiliśmy też jedną czapeczkę i niedrapki. Ile na start czapeczek potrzeba? Bo na razie mamy dwie.

Dziś szaro, buro, deszczowo. Teraz mogłabym spać, a w noc minęła okropnie ;/
__________________
13.06.2015 - Żona

09.09.2015 - Mama
Shanti9087 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 10:05   #2626
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość
Hej ho dziewczyny



Dziękuję za odpowiedź
Dla mnie to wszystko czarna magia. Byłam wręcz pewna, że wszystko wyjdzie w normie, w pierwszej ciąży nie miałam cukrzycy. Przed ciążą nie jadłam prawie w ogóle słodyczy, nigdy za nimi nie przepadałam, w pierwszej ciąży też nie jadłam. A teraz? Codziennie jakaś jagodzianka, lodzik, ciasteczko ... Ogólnie bardziej ciągnie mnie do słodkiego.
Gin powiedział, że nie ma źle, że wyniki są w górnej granicy normy i trochę ponad, ale musi mnie skierować na konsultację. I naprawdę staram się nie jeść słodkiego, ale kurczę no ciężko mi to idzie
Pewnie dostanę tak jak Ty ten glikometr i będę musiała mierzyć cukier po każdym posiłku
Tak jak pierwsza ciąża przebiegła bezobjawowo, tak w tej wszystko po kolei.



Czyli wychodzicie na prostą, super Koniecznie wstaw zdjęcia po remoncie.

Haha lepsze są przed
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 10:13   #2627
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

ale mnie wkurza czasem ten wizaż

cytowałam, rozpisałam się i nagle mi zniknęło okienko z odpowiedzią i pojawiło się forum więc znowu zaczęłam pisać i zaś tu są jakieś skróty klawiszowe uchowane chyba nie będę już pisać trzeci raz tego samego

wiecie co, jestem zła na siebie przez to moje niezdecydowanie... mąż mówił, żebym w końcu zrobiła to zamówienie z gemini ok w poniedziałek kliknę. Powiedział też żebym już kupiła trochę rzeczy dla maluszka, więc szukam, oglądam, podoba mi się dużo rzeczy, nie mogę wybrać wzoru i nie wiem czy zamawiać na stronach internetowych czy na allegro, wydaje się, że to są te same produkty, a na all tańsze. Myślicie, że to ta sama jakość skoro pisze 100% bawełna gatunek I ?

weselna zobacz jaki słodki komplecik http://poscieldladzieci.pl/mamo-tato...-60x120cm.html
defacto podobają mi się komplety z tej strony i nie wiem czy tu zamówić czy na allegro
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 10:20   #2628
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Shanti, 2 czapeczki wystarcza na poczatek.
Ja chyba juz sie nie doczekam pierszenstwa w kolejce,zawsze grzecznie stoje i czekam
Dziewczyny z cukrzyca nic nie przytyja po ciazy,to jest duzy plus tej diety
Majlenka,zamawiac,zamawia c nie czekac. Mi komody brakuje,zeby wszystko poprac i poprasowac,strasze meza,ze jak sie tak bedzie ociagal,to sam to bedzie robic..... Jeszcze lozeczka tez nie mamy....
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!

Edytowane przez awgusta
Czas edycji: 2016-07-09 o 10:23
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:07   #2629
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Shanti, 2 czapeczki wystarcza na poczatek.
Ja chyba juz sie nie doczekam pierszenstwa w kolejce,zawsze grzecznie stoje i czekam
Dziewczyny z cukrzyca nic nie przytyja po ciazy,to jest duzy plus tej diety
Majlenka,zamawiac,zamawia c nie czekac. Mi komody brakuje,zeby wszystko poprac i poprasowac,strasze meza,ze jak sie tak bedzie ociagal,to sam to bedzie robic..... Jeszcze lozeczka tez nie mamy....
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też jeszcze nikt nie przepuścił w kolejce. Mało tego, ostatnio w biedronce otworzyli drugą kasę i stałam blisko niej, ale gdy pani zapraszała do kasy, nagle z tamtej kolejki zerwała się starsza baba i przepycha się z tym wózkiem nie patrząc na nikogo tylko odsunęłam się na bok, bo jeszcze by mnie szturchnęła tym wózkiem.
Jedynie gdzie się spotkałam ze znaczkiem o pierszeństwie kobit w ciąży w kolejce to ikea jednakże jak my byliśmy to nie musieliśmy korzystać z tego przywileju, bo byliśmy pierwszymi klientami i nikogo przy kasach nie było

u nas jak na razie miejsce jest, bo komoda stoi pusta a łóżeczko mam już upatrzone białe z Woodies, ale zamówimy za miesiąc
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-09, 11:13   #2630
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Ojjjj ja podziwiam wszystkie dziewczyny z cukrzycą, na prawdę.. trzeba się pilnowac, mierzyć, odmawiać posiłków niektórych, komponować.. szacun
Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Ja też podziwiam, mnie teraz dzień bez słodkiego to dzień stracony! Infekcji nie mam żadnych, wchodzę i do jeziora i na basen i do morza, w pierwszej ciąży ciągle coś miałam, a teraz jest ok.
Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Hej.

Dziś byłam za zakupach w Stokrotce i Pani poprosiła mnie do mięsa bez kolejki Pierwszy raz mi się to zdarzyło, aż mi głupio jakoś było :P

Ja też podziwiam cukrzycowe dziewczyny. Dla mnie również dzień bez czegoś chociaż małego słodkiego nie istnieje A z drugiej strony dziewczyny po porodzie będą laski, a ja gruba beka :P

Wczoraj kupiłam pieluszkę taka dużą bambusową. Jaka fajniusia. I 3 tetrowe. Kupiliśmy też jedną czapeczkę i niedrapki. Ile na start czapeczek potrzeba? Bo na razie mamy dwie.

Dziś szaro, buro, deszczowo. Teraz mogłabym spać, a w noc minęła okropnie ;/
eee, z tą cukrzycą przynajmniej u mnie bez dramatu - jak dotąd jedyny raz przekroczyłam 120 po niewinnym śniadaniu - jogurt z płatkami zbożowymi i malinami ale to Polta ma rację, nabiał z rana nie najlepiej robi. owoce mogę jeść w opór, byle je połączyć z czymś, kromka z miodem też nie podbija o dziwo, nawet zjedzony wczoraj croissant z czekoladą nie zrobił masakry (taki ciepły z piekarni , a cukier tylko 101 po nim).
przynajmniej dzięki temu, że muszę się pilnować, to nie pochłaniam już tabliczki mlecznej czekolady w chwili słabości

ok, domykam wreszcie zamówienie apteczne, bo inaczej nigdy nie skończę się z tym bawić

a co do ustępowania ciężarnym - wczoraj byłam w szoku, wchodzę do tramwaju, ludzi nie dużo, ale wszystkie miejsca siedzące zajęte i od razu 2 facetów takich raczej młodych się zrywa żeby mi miejsca ustąpić w kolejkach raczej nie stoję, Tż robi zakupy, ale do tej pory jeszcze się nie spotkałam z przepuszczaniem.
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:19   #2631
aisot
Rozeznanie
 
Avatar aisot
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 747
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

To wracając do tematu: jaka pościel kupujecie maleństwu?
aisot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:32   #2632
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez aisot Pokaż wiadomość
To wracając do tematu: jaka pościel kupujecie maleństwu?
Ja tylko bawelniane przescieradla i te kocyki, co je szyje.
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:35   #2633
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez aisot Pokaż wiadomość
To wracając do tematu: jaka pościel kupujecie maleństwu?
nie kupuję, mama postanowiła uszyć prześcieradełka i kocyki.
ostatnio na szkole rodzenia było mówione, żeby dziecko miało jak najmniej rzeczy w łóżeczku dla bezpieczeństwa - mniejsze szanse, że się czymś nakryje i zacznie dusić. lepiej ubrać odpowiednio i tylko przykryć czymś lekkim.
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 11:57   #2634
aisot
Rozeznanie
 
Avatar aisot
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 747
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
Ja tylko bawelniane przescieradla i te kocyki, co je szyje.

CZyli najlepiej kupic tkaninę bambusowa i juz?
aisot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:06   #2635
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez aisot Pokaż wiadomość
CZyli najlepiej kupic tkaninę bambusowa i juz?
Nie wiem jaką. Ta bambusowa jest cienka i przewiena, a dzieciaki jednak będą jesienne. Zależy też od temperatury w mieszkaniu.

Ja mam kocyk bawełna/minky, bawełna/dzianina, z włóczki i te bambusowe. W zależności od temperatury będę używać.

Jeżeli szyjesz to zrób kilka różnych kocyków. I tak się przydadzą (jak nie do łóżeczka to na spacer, czy żeby malucha położyć na czymś miększym).
Jeśli kupujesz to może jeden cieńszy, a drugi grubszy i zobaczysz.
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:20   #2636
aisot
Rozeznanie
 
Avatar aisot
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 747
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Mam jeden z włoczki, jeden minky/owata/Jersey, jeden minky/Jersey i jeden dresowka/aksamit. Do tego mam otulacz z elastycznej bawełny z cieniutka owata. Wystarczy?
aisot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:24   #2637
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Uff ogarnęłam prawie do końca porządki z ubraniami i w szafkach, muszę dokupić jeszcze pieluszki tetrowe i te przyjemniejsze, myślę czy brać bambusowe czy muślinowe. Które lepsze, ktoś wie?




---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

I jeszcze śliniaczków mi potrzeba, bo też mam tylko jeden, przy pierwszej szło mi ich dużo.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:25   #2638
Shanti9087
Czerwcówka&Wrześniówka :)
 
Avatar Shanti9087
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Daleki wschód
Wiadomości: 284
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
ale mnie wkurza czasem ten wizaż
wiecie co, jestem zła na siebie przez to moje niezdecydowanie... mąż mówił, żebym w końcu zrobiła to zamówienie z gemini ok w poniedziałek kliknę. Powiedział też żebym już kupiła trochę rzeczy dla maluszka, więc szukam, oglądam, podoba mi się dużo rzeczy, nie mogę wybrać wzoru i nie wiem czy zamawiać na stronach internetowych czy na allegro, wydaje się, że to są te same produkty, a na all tańsze. Myślicie, że to ta sama jakość skoro pisze 100% bawełna gatunek I ?

weselna zobacz jaki słodki komplecik http://poscieldladzieci.pl/mamo-tato...-60x120cm.html
defacto podobają mi się komplety z tej strony i nie wiem czy tu zamówić czy na allegro
Ja z tej strony zamówiłam kocyk minky. Cenowo taniej niż na allegro. Z tym, że zdaję sobie sprawę, że oryginale minky to to nie jest Jeszcze nie przyszedł, więc nie wiem jaki gatunkowo będzie. Przybijam piątkę, bo ja też się nie mogę zdecydować na wzory i kolory :P

No i ja też kupiłam kocyk minky, kocyk bawełniany, pieluszkę bambusową i domówię rożek i 2 prześcieradła do łóżeczka. Pościeli na początek nie kupuję. Śpiworka też na razie nie. Z czasem zobaczymy co nam podpasuje, a co nie.
__________________
13.06.2015 - Żona

09.09.2015 - Mama
Shanti9087 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:39   #2639
aisot
Rozeznanie
 
Avatar aisot
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 747
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Uff ogarnęłam prawie do końca porządki z ubraniami i w szafkach, muszę dokupić jeszcze pieluszki tetrowe i te przyjemniejsze, myślę czy brać bambusowe czy muślinowe. Które lepsze, ktoś wie?







---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

I jeszcze śliniaczków mi potrzeba, bo też mam tylko jeden, przy pierwszej szło mi ich dużo.

Ale różowo <3 u mnie króluje granat
aisot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-09, 12:46   #2640
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Aisot najwięcej bieli, różu i trochę szarości z beżem. Grant i niebieski to króluje w garderobie starszej córki, ale jak była malutka to głównie jasne kolorki nosiła. I ja lubię róż, byleby nie wściekły;P

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Beti to ja żelazo biorę na receptę, tyle, że mi nie pomaga za wiele. Ale nic magnez będę brała zwykły, bo taki akurat mam.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-09 15:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:03.