Szkoła policealna - co i jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-29, 10:45   #1
reggae woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Exclamation

Szkoła policealna - co i jak? COPERNICUS


Nie wiem czy to dobry dział, ale napiszę w tym

Wiec tak, chciałabym zasięgnąć Waszej porady odnośnie Szkoły Policealnej Cosinus. Konkretnie chodzi mi o tę szkołę w Krakowie, ale jeśli ktoś z Was wie coś na temat Cosinusa w innym mieście to również proszę napisać. Chciałabym się tam uczyć ale nie chcę też iść tam w ciemno. Dlatego też, proszę o opinie o tej szkole. Jak uczą i czy jest sens się tam kształcić? Czytałam na stronie tej szkoły, że nauka jest zupełnie za darmo i zastanawiam się dlaczego. Z tego co mi wiadomo to we wszystkich szkoła policealnych za naukę się płaci a tam nie.
Jeśli któraś z Was jest w stanie rozwiać moje wątpliwości i udzielić jakichkolwiek informacji na ten temat to będę bardzo wdzięczna
__________________
61,5_| 61__60__59_| 58__57__56_| 55__54__53_|

Edytowane przez reggae woman
Czas edycji: 2010-06-21 o 20:37
reggae woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 11:24   #2
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Ponieważ studia były dla mnie nie wystarczające, zapisałam się na reklamę w Cosinusie [Częstochowa] i jestem z tej szkoły bardzo zadowolona. Ba! Uważam, że właśnie tak powinna wyglądać szkoła i podejście do ucznia. Fakt, wiele trzeba robić tu samemu, ale domyślam się, że ze szkołami zaocznymi tak jest zawsze... Kadra specyficzna, ale na wysokim poziomie, zajęcia (w większości) ciekawe.
Wadą jest to, że czasem mam wrażenie, iż traktują nas na zbytnim luzie, ale ma to też swoje dobre strony

Co do płatności - faktycznie, szkoła jest darmowa [dostaje duże dotacje]. Zapewnia materiały do zajęć i nie wymaga kupowania książek, czy np. papieru [lekcje rysunku]. Myślę, że warto się tu wybrać, jeżeli chce się poszerzyć swoje horyzonty - ja po jednym semestrze mogę powiedzieć, że zdobyłam wiele nowej, przydatnej wiedzy [nowa miłość - ekonomia ] - często bardziej sensownej niż na studiach, gdzie połowa przedmiotów to bzdury.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 11:29   #3
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Z tego co ja wiem to wlasnie wiekszosc szkol policealnych jest darmowa
JA nie ucze sie w cosinusie, ale moj tz tak, zostal mu jeszcze semestr, opini o tej szkole nie wypowiadal, ale z tego co widze jest tam bardzo prosto i nawet osoby malo inteligentne sobie tam poradza(nie obrazajac nikogo) poprostu tz w technikum nie byl prymusem, a teraz ma same 5, a nawet 1 razu sie nie uczyl, ,wiadomo ze zawsze jakis papierek jest, znizka na bilety, dostaje sie alimenty rozne sa + zalezy kto ma jakie ambicje
Ja jednak jestem bardziej za tym zeby isc na studia Jak dla mnie cosinus jest na poziomie gimnazjum (to nie tylko moje zdanie)
Jednak moja wypowiedz jest ze strony obserwatora, nie uczestnika, wiec moze nie byc obiektywna
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 11:42   #4
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Tak, tylko ów 'papierek' jest na równoznaczny z papierem po zwykłym technikum - egzamin techniczny jest dokładnie taki sam, więc żeby go zdać nie wystarczy rżnąć głupa na łatwiutkich zajęciach, ale zrobić też coś od siebie. Fakt, większość ludzi przychodzi tutaj tyko dla legitymacji [u mnie na 70 zapisanych chodzi 7], ale są też tacy, którzy chcą coś robić i osiągnąć. Np. parę osób po moim kierunku dostało znakomitą pracę w wymarzonej reklamie, część pozakładała firmy itd., a więc nie jest to najgorsza opcja Zwłaszcza, że w niektórych miastach wybór kierunków studiów jest znikomy [np. u mnie, gdzie 'wszyscy' pchają się na pedagogikę i zarządzanie, po których nie mają zupełnie nic i muszą się przekwalifikowywać]. Ja studiuję filologię polską/animację kultury i też wiele dobrego sobie po tym kierunku nie wróżę, więc wolałam zabrać się za reklamę

No i w moim mieście jest to jedna z dwóch darmowych szkół, na około 10 istniejących, więc tak dobrze nie ma
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 18:08   #5
Blue_Butterfly_
Zakorzenienie
 
Avatar Blue_Butterfly_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 7 347
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Tak, szkoła policealna Cosinus jest darmowa. Dlaczego ? Między innymi dlatego,że za każdą zapisaną i uczęszczającą na zajęcia (!) osobę szkoła dostaje kasę od miasta (tak mówił jedne z moich nauczycieli).
Ja również byłam na organizacji reklamy i gdyby nie to,że zmienili nam nauczycieli i zajęcia w drugim semestrze były tak strasznie nudne,że normalnie można było zasnąć - to powiedziałabym,że było świetnie. Mimo wszystko dobrze będę ją wspominać,a dokładniej ludzi, których tam poznałam. Niestety musiałam zrezygnować (dziś odebrałam papiery) - bo nie mogłam odbyć praktyk wszystko przez moją pracę, która zajmuje całe dnie (dosłownie) i weekendy
W soboty biegałam między szkołą,a pracą praktycznie
Mimo wszystko polecam tą szkołę

No i u mnie też na 50 osób, chodziło może z 6 (plus ja).

Jest okej - można śmiało spróbować swoich sił
__________________


'Build my world of dreams around you
I’m so glad that I found you...'


Blue_Butterfly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 18:42   #6
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Nam mówili, że dostają pieniądze za każdą zapisaną osobę. Nie musi ona chodzić na zajęcia
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 19:08   #7
reggae woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Czyli jak na razie pozytywne opinie widzę ;-) bardzo się cieszę.
Ja myślałam na szkołą technik handlowiec albo technik usług fryzjerskich tylko teraz nie wiem na co sie zdecydować bo i do tego i do tego mnie ciągnie ale chodzi mi o to żeby potem znaleźć prace. Może coś doradzicie?
Chciałam jeszcze zapytać ( nie moge znaleźć tego na stronie) jakiej wielkości mają byc zdjęcia które trzeba zanieść by sie zapisać i jak trzeba sie ustawić?
__________________
61,5_| 61__60__59_| 58__57__56_| 55__54__53_|
reggae woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 20:53   #8
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Zwyczajne zdjęcie legitymacyjne. Ja dałam inne [wymiar dobry, ale widać, że to drukowane ze zdjęcia, a nie robione u fotografa] i nikt problemu nie robił...

Kierunku Ci nie doradzę - sama musisz wiedzieć, czego chcesz
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 08:20   #9
Blue_Butterfly_
Zakorzenienie
 
Avatar Blue_Butterfly_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 7 347
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Nam mówili, że dostają pieniądze za każdą zapisaną osobę. Nie musi ona chodzić na zajęcia
A może to tak było - nie pamiętam, hehe
__________________


'Build my world of dreams around you
I’m so glad that I found you...'


Blue_Butterfly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 10:51   #10
reggae woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Naszło mnie jeszcze takie pytanie odnośnie praktyki jakąś się odbywa podczas nauki. Czy szkoła załatwia praktykę czy też ja sama muszę znaleźć firmę gdzie będę mogła te praktyki odbyć? I czy jeśli oni załatwiają to czy np. gdyby się zdarzyła taka sytuacja, że ja znalazłabym sobie pracę i chciałabym w tej pracy odbyć praktyki to czy szkoła się na to zgodzi?
__________________
61,5_| 61__60__59_| 58__57__56_| 55__54__53_|
reggae woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 13:54   #11
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Jeszcze nie miałam praktyk, ale z tego co mówili ludzie, to sami sobie załatwiali...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 16:03   #12
Blue_Butterfly_
Zakorzenienie
 
Avatar Blue_Butterfly_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 7 347
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Cytat:
Napisane przez reggae woman Pokaż wiadomość
Naszło mnie jeszcze takie pytanie odnośnie praktyki jakąś się odbywa podczas nauki. Czy szkoła załatwia praktykę czy też ja sama muszę znaleźć firmę gdzie będę mogła te praktyki odbyć? I czy jeśli oni załatwiają to czy np. gdyby się zdarzyła taka sytuacja, że ja znalazłabym sobie pracę i chciałabym w tej pracy odbyć praktyki to czy szkoła się na to zgodzi?
Z praktykami jest tak,że jak sama nie znasz miejsca, gdzie możesz je odbyć - to oni Ci mogą pomóc znaleźć takie miejsce.

Co do tej pracy - jeżeli będziesz pracować w zawodzie,w którym się kształcisz to nie ma problemu,ale jeśli w innym - to nie ma szans.
Przynajmniej ja miałam taką sytuację.
Byłam na organizacji reklamy,a pracuje w sklepie komputerowym - więc tam praktyk nie mogłam odbyć właśnie,a pytałam kilka razy czy jakoś się nie da. Nie da się
__________________


'Build my world of dreams around you
I’m so glad that I found you...'


Blue_Butterfly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 12:44   #13
wyraz to kwiatami
Rozeznanie
 
Avatar wyraz to kwiatami
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Dreieich\ Frankfurt am Main
Wiadomości: 524
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Ja uczyłam się w technikum informatycznym w tej szkole, a pracowałam w księgowości i zaliczyli mi parktyki w tej kancelarii w której pracowałam
Była praca przy komputerze- była
__________________
"Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne
tam gdzie chcą..."

65-64! Spadaj dalej !!-63-62-61-60->55

Zapraszam na mój blog z modą dla dzieci! Proszę o opinie, porady i inspiracje!

http://babystylelook.blogspot.com/
wyraz to kwiatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 18:32   #14
Blue_Butterfly_
Zakorzenienie
 
Avatar Blue_Butterfly_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 7 347
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Cytat:
Napisane przez wyraz to kwiatami Pokaż wiadomość
Ja uczyłam się w technikum informatycznym w tej szkole, a pracowałam w księgowości i zaliczyli mi parktyki w tej kancelarii w której pracowałam
Była praca przy komputerze- była
No u mnie tak lekko nie było niestety - bo praca w sklepie niestety nie kojarzy się z pracą w agencji reklamowej

Ale w zawodzie swoim pracuję, bo jestem technikiem informatykiem
__________________


'Build my world of dreams around you
I’m so glad that I found you...'


Blue_Butterfly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 06:50   #15
anonimowa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

A skoro trafiłam tu to zapytam Mi zależy na opiniach o szkole policealnej KADRA we Wrocławiu. Pomoże ktoś?
anonimowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:52   #16
glisss
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

bardzo dobra szkoła,dużo moich znajomych do niej chodzi i sobie chwali
glisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 05:25   #17
anonimowa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 10
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

glisss dziękuję za odpowiedz! Będę dziś dzwonić i się dowiadywać o nią Mam nadzieje, że dobrze wybiorę.
anonimowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 20:36   #18
reggae woman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Jeszcze nie zapiałam się do żadnej szkoły ale w trakcie poszukiwań znalazłam też szkołę policealną COPERNICUS Centrum Edukacji w Bielsku - Białej. Chciałabym iść tam na kierunek technik handlowiec.
Proszę Was bardzo napiszcie opinie o tej szkole. Oczywiście taka szkoła mieści się też w innych miastach więc jeśli miałyście kontakt z nią w innym miejscu to także proszę o informacje na jej temat.
z góry dziękuję
__________________
61,5_| 61__60__59_| 58__57__56_| 55__54__53_|
reggae woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 14:47   #19
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

ja tez skończyłam Technika Organizacji reklamy w Cz-ewie W sumie teraz w czerwcu wiec jestem na świeżo. Jedno powiem- poziom studiów to na pewno to nie jest, nie czarujmy się- ale jak ktoś sobie zleje, nie ma zmiłuj odpadnie, to nie przedszkole. szkoła może iść na pewne ustępstwa, przedłużyć termin, wyznaczyć kolejny, jeśli widzi ze uczniowi faktycznie zależy, ale jeśli nie- nikt się z nim nie będzie cackał. Ja po 4 semestrach mam worek miłych wspomnień, fajnych znajomych i kontakt z co poniektórymi nauczycielami do dziś! Może dlatego ze nigdy nie traktowali mnie jako numerka w dzienniku a osobnego ucznia z imienia i nazwiska!
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 18:03   #20
clubowa
Raczkowanie
 
Avatar clubowa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 169
GG do clubowa
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Ja planuję kosmetykę właśnie w Cosinusie, słyszałam wiele dobrych opinii o tej szkole jednak jak jest naprawdę trzeba się samemu na własnej skórze przekonać
__________________
call me kitten. mr kitten.


Blog dla miłośniczek kosmetolożki http://vogue-beauty.blogspot.com/
clubowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 18:08   #21
superstarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Amen, dziewczyno
superstarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 12:10   #22
gugiel400
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

kurde juz sie napalilam ze znalazlam kolezanke... owszem Administracja ale w SDL i inna szkoła, wyprobowac postanowilam gołork
gugiel400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 18:50   #23
Merryme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 11
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Bardzo bym prosiła o opinie na temat liceum dla dorosłych Copernicus w Bielsku-Białej, jak wyglądają egzaminy, na jakim są poziomie? A najbardziej interesuje mnie to jezeli zajęcia są od 8 do 16:30 to nauczyciele byliby wyrozumiali jeżeli zwloniłabym się na godzine nakarmić dziecko, bo karmię piersią i po tylu godzinach niekarmienia bardzo boje się nawału pokarmu
Merryme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 19:14   #24
sweetgarden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoła policealna - co i jak?

Witam , poszukuję szkoły policealnej w zawodzie technik usług kosmetycznych w Bielsku - Białej . Byłabym wdzięczna gdybyście jakąś poleciły . Zastanawiam się nad Centrum Edukacji Copernicus bądź Sokrates , ale dobrze by było zaczerpnąć opinii o tych szkołach , najlepiej od absolwentek . Liczę na odpowiedź i z góry dziękuję !
sweetgarden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-26 20:14:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.