Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 182 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-07, 12:19   #5431
Irmengarda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Typ urody

Witam,
sama jestem zainteresowana tym jaki mam typ urody. Nawet pytałam o to osoby, które znają się na tym, ale każda z nich stwierdziła coś zupełnie innego i w tym momencie juz sama nie wiem jakim typem jestem. Jeśli ktoś z was jest wstanie określić jakim typem jestem to byłabym wdzięczna.
1.Jak się opalasz Jeżeli stanie się cud i coś mnie chwyci to najpierw jest to różowy kolor a potem co najwyżej jasny brąz, ale i tak mało widoczny.
2. Kolor oczu Teoretycznie piwnie, ale im starsza jestem tym coraz bardziej zmieniają się w kolor zielony. Obecnie mam piwne z zielonymi obwódkami.(w zimie więcej piwnego koloru a w lecie zielonego) Brwi i rzęsy są czarne, ale jest to dosyć jasna czerń.
3.Piegi Jasno -brązowe, ale mało widoczne. Zimą prawie wcale ich nie widać, dopiero w lecie wychodzą i są tylko po prawej stronie twarzy w okolicy nosa i na samym nosie.
4.Cera Jasno -oliwkowy odcień. Nigdy się nie rumienię.
5. Naturalny kolor włosów Jasny brąz, w słońcu widać rude refleksy. W zimie moje włosy są ciemniejsze a w lecie jaśniejsze. Przez co duża ilość osób sądzi, że jestem ciemną blondynką i dopiero kiedy stanę obok ciemnego blondyna widać, że jednak jestem jasną szatynką.
6.Kolor ust Blady róż.
7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę Co chwile zmienia mi się ulubiony kolor poza zielonym, którego nigdy nie lubiłam w związku z czym noszę różnokolorowe ubrania, aczkolwiek najwięcej mam niebieskich. Podobno bardzo dobrze wyglądam w czerwieni, ale takiej intensywnej.
Irmengarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:23   #5432
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jaki typ kolorystyczny ?

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny !

Chcialabym Was prosic o analize kolorystyczna. Kilka lat temu podazalam jeszcze za podzialem 4 por roku i bylam przekonana, ze jestem latem, choc moj cieply odcien skory nie dawal mi spokoju - mam zdecydowanie zolty niz rozowy kolor skory.

Ciezki szok przezylam przymierzajac suknei slubne kiedy sie okazalo ze kolor ecru (czyli cieply) wprost cudownie pasuje do mojej skory - im cieplejszy odcien satyny tym lepiej - no i kompletnie zburzylo to moje wyobrazenie o byciu latem. Ale z drugiej strony nie orientuje sie w Podtypach por roku.

1. Jak się opalasz - powoli i delikatnie na morele - nie mam problemow z oparzeniami, nigdy wlasciwie nie mialam, ale tez nie osiagam cimniejszego koloru niz morela wpadajaca w lekki braz (splesniala ? :P)


2. Kolor oczu - jedno oko szaroniebieskie, drugie oko szarozielone - w zaleznosci od ubrania i makijazu moga sie wydawac niebieskie, zielone lub szare.

3. Piegi - brak, jedynie latem od slonca niewiele.

4. Cera - jasna, zdecydowanie zolty odcien skory niz rozowy - ale wydaje mi sie ze najlepiej wygladam w jasnych podkladach typu ivory bez pigmentu cieplego- bo mam popielate wlosy.

5. Naturalny kolor włosów - szary braz. Wygladam bardzo korzystnie w rozjasnianych wlosach. Wygladam koszmarnie w wlosach czarnych. W zoltych wlosach nie wygladam tragicznie, tzn moge nosic lekko kurczakowaty kolor, ale jasny popielaty jest korzystniejszy. Za czasow modnego baleyagu robilam jasny blond plus chlodny braz. Jako dziecko bylam blondynka.

6. Kolor ust - lekko różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? -
ukochanym kolorem jest intensywny zielony. Wygladam dobrze w wesolych kolorach typu intensywny zolty, turkus - ale rowniez w kolorach pastelowych typu szary, pudrowy rozowy, pudrowy niebieski, grafit. W czarnych tez korzystnie. Najmniej lubie kolory bure - jesienne chyba.

Wybaczcie ze nie dolaczam zdjec. Mam nadzieje ze z opisu cos moze wynika. Szukam inspiracji weselnych do makijazu jak tez - zebrac nowa garderobe
Widzisz, problem polega na tym, że żółty może być ciepły lub chłodny. Można mieć skórę o wyraźnie żółtawych tonach, ale chłodną - czyli oliwkową. Poza tym większość ludzi nie jest typami czysto chłodnymi lub ciepłymi tylko łączy tony ciepłe i chłodne.

Twój opis pasujących kolorów czyli nie czysta biel, ale czerń już owszem oraz pasujące żywe kolory sugerują wiosnę, ew. lato. Jeśli jednak faktycznie bardziej pasują ci odcienie ciepłe, to wiosna.

Proponuję, żebyś sobie obejrzała palety różnych typów (podane wcześniej w wątku). Na ogół trudno tak po prostu opisać pasujące kolory bez porównania do innych.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:34   #5433
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Jaki typ kolorystyczny ?

Wampierz, myslalam ze walsnie cos pomozesz, bo masz naprawde profesjonalny blog o tej tematyce ! echhh
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 15:33   #5434
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jaki typ kolorystyczny ?

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Wampierz, myslalam ze walsnie cos pomozesz, bo masz naprawde profesjonalny blog o tej tematyce ! echhh
Za mało danych

Może podziel się wrażeniami co do palet, to zwykle bardziej pomaga. Albo opisz lepiej kolory, które ci pasują i nie pasują. A co z makijażem? Jakie szminki np.?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 15:59   #5435
beti666
Raczkowanie
 
Avatar beti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 46
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja zgodnie z radą przejrzałam paletę dla lata i chyba najbardziej pasuje do mnie soft summer, ale także kilka kolorów bym wzięła od soft autumn to są chyba bliskie typy urody?
beti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 19:47   #5436
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez beti666 Pokaż wiadomość
Ja zgodnie z radą przejrzałam paletę dla lata i chyba najbardziej pasuje do mnie soft summer, ale także kilka kolorów bym wzięła od soft autumn to są chyba bliskie typy urody?
Tak. Niektóre kolory można właśnie pożyczać, ale najlepiej powinny wyglądać te z danego typu.
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że ta paletka została zeskanowana a następnie wyświetlona na monitorze. W związku z tym te kolory nie są na 100% idealne, ale dobrze oddają o co chodzi w różnicach między paletami.

Jeśli jesteś łagodnym latem to najbardziej będą ci pasowały kolory raczej chłodne, neutralne oraz lekko ciepłe - wszystkie mocno zgaszone.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 14:33   #5437
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam,
Jestem zainteresowana tym jaki mam typ urody i kształt twarzy. Jednak sama nie potrafię go określić ;C

1.Jak się opalasz Na ciele stopniowo z lekkiego różu do brązu na twarzy z kolei pierw jestem czerwona dopiero potem kolor robi się brązowy wpadający w oliwkowy jak stwierdziła moja mama
2. Kolor oczu Szaro niebieskie (wokoło źrenicy są szare potem są niebieskie i na końcu cieniutka obwódka szarego) Brwi i rzęsy mam jasne
3. Piegi - nie posiadam.
4. Raczej Jasna nawet bardzo skłonna do zaczerwienień w strefie T (okolice brwi, nos, broda i policzki)
5. Naturalny kolor włosów. Cały czas uważałam że mam odcień jasnego brązu o dziwo ostatnio dowiedziałam się że mam ciemny blond w padający lekko w popielaty odcień
6. Kolor ust. Średni róż (nie za ciemne, nie za jasne)
7. Raczej pasuje do mnie większość kolor (tak mi się wydaje) nie lubię raczej żółtego i pomarańczowego (o dziwo mam jedną koszulę żółtą i t-shirt jasno pomarańczowy i nie jest chyba źle) Źle się czuję w jaskrawym zielonym i różowym. Najlepiej czuję się w ciemnym fiolecie, granatowym, białym, szarym, czarnym i czerwonym (nie za jasny nie za ciemny )


Wstawiam zdj. w świetle dziennym i żółtym.
Nie chciało mi wstawić zdj w świetle dziennym, nie wiem dlaczego.. ;/ Dlatego może podam linka do zdj.

http://imageshack.us/photo/my-images...208152013.jpg/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20121205_173745.jpg (65,4 KB, 19 załadowań)
niezdecydowana_dusza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 14:41   #5438
Beautyfull
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam Kobietki!
Zastanawiałam się ostatnio jakim jestem typem kolorystycznym.
I w związku z tym proszę Was o pomoc.
Z góry dziękuje za dobre odpowiedzi
Zdjęcia załączam poniżej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg typ kolor.jpg (26,9 KB, 7 załadowań)
Beautyfull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 15:40   #5439
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez niezdecydowana_dusza Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem zainteresowana tym jaki mam typ urody i kształt twarzy. Jednak sama nie potrafię go określić ;C

1.Jak się opalasz Na ciele stopniowo z lekkiego różu do brązu na twarzy z kolei pierw jestem czerwona dopiero potem kolor robi się brązowy wpadający w oliwkowy jak stwierdziła moja mama
2. Kolor oczu Szaro niebieskie (wokoło źrenicy są szare potem są niebieskie i na końcu cieniutka obwódka szarego) Brwi i rzęsy mam jasne
3. Piegi - nie posiadam.
4. Raczej Jasna nawet bardzo skłonna do zaczerwienień w strefie T (okolice brwi, nos, broda i policzki)
5. Naturalny kolor włosów. Cały czas uważałam że mam odcień jasnego brązu o dziwo ostatnio dowiedziałam się że mam ciemny blond w padający lekko w popielaty odcień
6. Kolor ust. Średni róż (nie za ciemne, nie za jasne)
7. Raczej pasuje do mnie większość kolor (tak mi się wydaje) nie lubię raczej żółtego i pomarańczowego (o dziwo mam jedną koszulę żółtą i t-shirt jasno pomarańczowy i nie jest chyba źle) Źle się czuję w jaskrawym zielonym i różowym. Najlepiej czuję się w ciemnym fiolecie, granatowym, białym, szarym, czarnym i czerwonym (nie za jasny nie za ciemny )


Wstawiam zdj. w świetle dziennym i żółtym.
Nie chciało mi wstawić zdj w świetle dziennym, nie wiem dlaczego.. ;/ Dlatego może podam linka do zdj.

http://imageshack.us/photo/my-images...208152013.jpg/
Masz twarz w kształcie lekko wydłużonego owalu.

A jakie to odcienie żółtego i pomarańczowego, w których nie jest ci źle?
I wiesz może, jakie kolory szminek ci najbardziej pasują?

Pokażę ci kilka palet, powiedz która zawiera kolory najbardziej przypominające twoje najbardziej twarzowe kolory:
http://media-cache-ec3.pinterest.com...jGTzZ9YE_c.jpg
http://media-cache-ec4.pinterest.com...NrgBOfNz_c.jpg
http://media-cache-ec2.pinterest.com...YDlmpJ7p_c.jpg
http://media-cache-ec5.pinterest.com...nmlt3LbN_c.jpg
A może żadna? Przy czym od razu powiem, że czesto te plaety wydają się przesadzone, dopóki się nie zacznie przymierzać. Ja np. też nie ubieram się na żółto ani pomarańczowo, ale w sumie mogłabym.

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Beautyfull Pokaż wiadomość
Witam Kobietki!
Zastanawiałam się ostatnio jakim jestem typem kolorystycznym.
I w związku z tym proszę Was o pomoc.
Z góry dziękuje za dobre odpowiedzi
Zdjęcia załączam poniżej
Najbardziej nam pomoże opis twojej karnacji oraz przede wszystkim podanie najbardziej i najmniej twarzowych kolorów. Zdjęcia się przydają, ale muszą być wyraźne, bez makijażu i najlepiej w dwóch rodzajach oświetlenia (np. naturalnym i sztucznym).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 15:58   #5440
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Lekko wydłużony owal, to dobrze czy źle?

Jeżeli chodzi o żółty to moja koszula jest w odcieniu z palety True Winter kolumna 2 rząd 4 tak mnie więcej a pomarańczowy to paleta Bright Spring kolumna 10 ostatni kolor.

Wydaje mi się że True Winter i właśnie Bright spring (spoglądając na swoją szafę)
Z kolei np. jeżeli chodzi o kredki do oczu to najbardziej odpowiada mi taki jasny odcień brązu (np. jeżeli ktoś miał kredkę maxfactora kohl pencil 040 taupe to wlasnie taki odcień)

Szminki mam dwie w których czuję się dobrze to jedna jest w odcieniu nude a druga to odcień różu
niezdecydowana_dusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 16:37   #5441
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez niezdecydowana_dusza Pokaż wiadomość
Lekko wydłużony owal, to dobrze czy źle?

Jeżeli chodzi o żółty to moja koszula jest w odcieniu z palety True Winter kolumna 2 rząd 4 tak mnie więcej a pomarańczowy to paleta Bright Spring kolumna 10 ostatni kolor.

Wydaje mi się że True Winter i właśnie Bright spring (spoglądając na swoją szafę)
Z kolei np. jeżeli chodzi o kredki do oczu to najbardziej odpowiada mi taki jasny odcień brązu (np. jeżeli ktoś miał kredkę maxfactora kohl pencil 040 taupe to wlasnie taki odcień)

Szminki mam dwie w których czuję się dobrze to jedna jest w odcieniu nude a druga to odcień różu
W sumie nie ma złych kształtów twarzy, ale wszystkie mniej więcej owalne twarze są "łatwe w obsłudze" czyli nie trzeba bardzo kombinować z fryzurą itp.

Ten kolor w palecie Bright Spring to jest złoty (tylko jest w ten sposób zaznaczony). Aha, kolory w tych paletach dotyczą tylko ubrań - przy makijażu tylko część tych kolorów będzie pasować.

Typem pomiędzy True Winter i Bright Spring jest Bright Winter i prawdę mówiąc na oko wyglądasz jak ten typ właśnie. Oczywiście mogę się mylić, bo to tylko zdjęcia, ale tak się składa, że sama jestem intensywną zimą. Radziłabym ci poprzymierzać na żywo kolory z tych trzech palet i zobaczyć, przy których twarz wygląda najlepiej.

BTW paleta intensywnej zimy wydaje się strasznie jaskrawa na pierwszy rzut oka, ale jak się dobrze przyjrzeć są tam też "poważne" kolory. To samo dotyczy intensywnej wiosny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 16:57   #5442
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czyli powinna mi pasować większa część fryzur?

A czy z tej intensywnej zimy równiez kolory będą pasować jako makijaż czy raczej nie?
niezdecydowana_dusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 17:24   #5443
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez niezdecydowana_dusza Pokaż wiadomość
Czyli powinna mi pasować większa część fryzur?

A czy z tej intensywnej zimy równiez kolory będą pasować jako makijaż czy raczej nie?
1. Tak.

2. Tak, kolory makijażu powinny spełniać cechy typu (np. czyste, z dodatkiem ciepła ale przewagą chłodu) ale trzeba staranniej dobrać odcienie, żeby zapewnić naturalny wygląd (np. zbyt eyeliner i szminka nie mogą być za ciemne ani zbyt jasne, kolor cieni powinien podkreślać kolor oczu itp). Kolory z palety zbyt odległe od naturalnych kolorów twarzy będą też wyglądały ok ale nie tak naturalnie (efekt teatralny). Może brzmi skomplikowanie, ale wystarczy sobie wyobrazić - to że komuś ładnie w kobaltowoniebieskiej bluzce, nie znaczy, że będzie wyglądał naturalnie w takiej szmince .

Główne różnice między tymi typami:
Typy intensywne mogą sobie pozwolić na najbardziej intensywne kolory i duże kontrasty, z tym że intensywna zima lepiej w kolorach trochę chłodniejszych a wiosna - trochę cieplejszych. Oprócz tego intensywna zima jest jednak trochę bardziej kontrastowa niż wiosna i dobrze wygląda np. w czystej bieli, czysta wiosna już nie.

Chłodna zima nie ma żadnej domieszki ciepła i wygląda dobrze w najchłodniejszych kolorach, a źle w ciepłych, podczas gdy typy intensywne najlepiej się czują w barwach mieszanych, zbliżonych do neutralności.

Typy intensywne kiepsko wyglądają w zgaszonych kolorach, cera robi się jakby szarawa czy sina. Chłodna zima natomiast daje radę kolorom lekko zgaszonym o ile są zupełnie chłodne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 00:07   #5444
Eshi
Zadomowienie
 
Avatar Eshi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 765
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - opalam się szybko, raczej od razu na brązowo. Odcień opalenizny jest ciepły.


2. Kolor oczu - zielone.


3. Piegi - brak.


4. Cera - hmm, coś a'la oliwkowy.


5. Naturalny kolor włosów -bardzo ciemny brąz, w słońcu jaśniejsze refleksy.


6. Kolor ust -hmm raczej ciepły odcień, ani jasne ani ciemne, ciężko powiedzieć.


7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Podobno bardzo fajnie wyglądam w mocnych kolorach, w takich też czuje się najlepiej, m.in czerwień, chaber, butelkowa zieleń, fuksja itp. Raczej nie gustuję w pastelach.
__________________
"W nocy, gdy cały dom już śpi. Stukostrachy, Stukostrachy pukają do drzwi. Chciałbym stąd uciec, lecz boję się, że Stukostrach zabierze mnie."

www.pustamiska.pl

www.karmimypsiaki.pl

Edytowane przez Eshi
Czas edycji: 2013-01-08 o 10:48
Eshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 00:33   #5445
Eshi
Zadomowienie
 
Avatar Eshi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 765
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

__________________
"W nocy, gdy cały dom już śpi. Stukostrachy, Stukostrachy pukają do drzwi. Chciałbym stąd uciec, lecz boję się, że Stukostrach zabierze mnie."

www.pustamiska.pl

www.karmimypsiaki.pl

Edytowane przez Eshi
Czas edycji: 2013-01-08 o 10:47
Eshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 06:43   #5446
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Eshi Pokaż wiadomość
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Podobno bardzo fajnie wyglądam w mocnych kolorach, w takich też czuje się najlepiej, m.in czerwień, chaber, butelkowa zieleń, fuksja itp. Raczej nie gustuję w pastelach.
Jeśli faktycznie tylko najintensywniejsze kolory, to najprawdopodobniej typ intensywny (kontrastowy), ale z twojego opisu wynika tak mało, że nie wiadomo, jaka pora roku. Poza tym ludziom czasem się wydaje, ze jakieś kolory są twarzowe ale jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że to jednak nie były te najintensywniejsze. Jak neonowe kolory?

Jakie konkretnie te kolory, chłodniejsze, cieplejsze, jedne i drugie... Czy czysta biel i czerń też wyglądają dobrze, czy możesz nosić mocno kontrastowe wzory blisko twarzy? Jakie kolory szminki dobrze wyglądają?

Wstawianie rysunków i cudzych zdjęć raczej nikomu nie pomoże w odgadnięciu twojego typu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:07   #5447
Eshi
Zadomowienie
 
Avatar Eshi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 765
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jeśli faktycznie tylko najintensywniejsze kolory, to najprawdopodobniej typ intensywny (kontrastowy), ale z twojego opisu wynika tak mało, że nie wiadomo, jaka pora roku. Poza tym ludziom czasem się wydaje, ze jakieś kolory są twarzowe ale jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że to jednak nie były te najintensywniejsze. Jak neonowe kolory?

Jakie konkretnie te kolory, chłodniejsze, cieplejsze, jedne i drugie... Czy czysta biel i czerń też wyglądają dobrze, czy możesz nosić mocno kontrastowe wzory blisko twarzy? Jakie kolory szminki dobrze wyglądają?

Wstawianie rysunków i cudzych zdjęć raczej nikomu nie pomoże w odgadnięciu twojego typu.
Nie, nie neonowe, absolutnie nie neony. Nie rażące, tylko mocne, nie wiem jak to ująć. Ale takie kolory jak właśnie czerwony, zielony, ciemny róż, koral, raczej zarówno chłodne odcienie jak i te ciepłe.
Dużo razy się spotkałam z opiniami, że bardzo ładnie mi w czerwonym, różowym bo mam "ciemny typ urody". Kupiłam ostatnio butelkowy mocno zielony płaszcz, to parę osób również mi zwróciło uwagę, że pasuje mi ten kolor. I w sumie od takich opinii zaczęłam nosić kolory, bo na początku były same czernie i brązy.
W bieli i czerni też się dobrze czuje.
Szminek nie używam, raczej pomadki bezbarwne, ale kilka razy malowałam powieki czerwonym, pomarańczowym czy żółtym cieniem do powiek, na wakacjach, jak byłam opalona, to też koleżanki mówiły, że ładnie to wygląda. I opisuję z jakimi opiniami się spotkałam, nie są to tylko moje własne wewnętrzne odczucia.
A zdjęcia dodałam, żeby pokazać mniej-więcej kolor włosów i kształt twarzy, bo raczej wolałabym uniknąć dodawania swoich zdjęć
Nie wiem co mam jeszcze napisać.
__________________
"W nocy, gdy cały dom już śpi. Stukostrachy, Stukostrachy pukają do drzwi. Chciałbym stąd uciec, lecz boję się, że Stukostrach zabierze mnie."

www.pustamiska.pl

www.karmimypsiaki.pl

Edytowane przez Eshi
Czas edycji: 2012-12-11 o 11:09
Eshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 11:49   #5448
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Eshi Pokaż wiadomość
Nie, nie neonowe, absolutnie nie neony. Nie rażące, tylko mocne, nie wiem jak to ująć. Ale takie kolory jak właśnie czerwony, zielony, ciemny róż, koral, raczej zarówno chłodne odcienie jak i te ciepłe.
Dużo razy się spotkałam z opiniami, że bardzo ładnie mi w czerwonym, różowym bo mam "ciemny typ urody". Kupiłam ostatnio butelkowy mocno zielony płaszcz, to parę osób również mi zwróciło uwagę, że pasuje mi ten kolor. I w sumie od takich opinii zaczęłam nosić kolory, bo na początku były same czernie i brązy.
W bieli i czerni też się dobrze czuje.
Szminek nie używam, raczej pomadki bezbarwne, ale kilka razy malowałam powieki czerwonym, pomarańczowym czy żółtym cieniem do powiek, na wakacjach, jak byłam opalona, to też koleżanki mówiły, że ładnie to wygląda. I opisuję z jakimi opiniami się spotkałam, nie są to tylko moje własne wewnętrzne odczucia.
A zdjęcia dodałam, żeby pokazać mniej-więcej kolor włosów i kształt twarzy, bo raczej wolałabym uniknąć dodawania swoich zdjęć
Nie wiem co mam jeszcze napisać.
Widzisz, tu nie chodzi o to, co lubimy ani nawet co ujdzie - w sumie najlepiej sprawdzić przymierzając różne kolory bez makijażu. Wiele osób dobiera kolory "na oko" i często efekty są dobre, ale nie zawsze.

Niestety funkcjonuje wiele stereotypów np. że brunetkom ładnie w czerwonym, blondynkom w niebieskim a rudym w zielonym, co nie do końca jest prawdą. Tak naprawdę niebieski czy zielony może mieć setki odcieni i w jednym odcieniu będzie ci ładnie, w drugim okropnie. Co do opinii, to ludzie często widzą, że jakiś kolor ładnie wygląda na kimś, ale nie wiedzą dlaczego. Poza tym każdy ma inny gust.

Kolor włosów w ogóle mało daje, najważniejszy jest kolor karnacji, ale zdjęcie nie swoich włosów po prostu nic nie da. Np dużo osób ma "średni brąz" a jak staną obok siebie to widzisz, że to są zupełnie różne kolory.

Pokażę ci kilka palet, w których występują kolory bardzo różne, ale o podobnych cechach. Może któraś z tych palet będzie ci przypominać twoje najbardziej pasujące kolory:

http://media-cache-ec5.pinterest.com...1Er7jLEx_c.jpg
http://media-cache-ec3.pinterest.com...jGTzZ9YE_c.jpg
http://media-cache-ec4.pinterest.com...NrgBOfNz_c.jpg
http://media-cache-ec2.pinterest.com...YDlmpJ7p_c.jpg
http://media-cache0.pinterest.com/up...SMMDVqFo_c.jpg
http://media-cache-lt0.pinterest.com...ZHCLhniz_c.jpg
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 13:26   #5449
Eshi
Zadomowienie
 
Avatar Eshi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 765
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Widzisz, tu nie chodzi o to, co lubimy ani nawet co ujdzie - w sumie najlepiej sprawdzić przymierzając różne kolory bez makijażu. Wiele osób dobiera kolory "na oko" i często efekty są dobre, ale nie zawsze.

Niestety funkcjonuje wiele stereotypów np. że brunetkom ładnie w czerwonym, blondynkom w niebieskim a rudym w zielonym, co nie do końca jest prawdą. Tak naprawdę niebieski czy zielony może mieć setki odcieni i w jednym odcieniu będzie ci ładnie, w drugim okropnie. Co do opinii, to ludzie często widzą, że jakiś kolor ładnie wygląda na kimś, ale nie wiedzą dlaczego. Poza tym każdy ma inny gust.

Kolor włosów w ogóle mało daje, najważniejszy jest kolor karnacji, ale zdjęcie nie swoich włosów po prostu nic nie da. Np dużo osób ma "średni brąz" a jak staną obok siebie to widzisz, że to są zupełnie różne kolory.

Pokażę ci kilka palet, w których występują kolory bardzo różne, ale o podobnych cechach. Może któraś z tych palet będzie ci przypominać twoje najbardziej pasujące kolory:

http://media-cache-ec5.pinterest.com...1Er7jLEx_c.jpg
http://media-cache-ec3.pinterest.com...jGTzZ9YE_c.jpg
http://media-cache-ec4.pinterest.com...NrgBOfNz_c.jpg
http://media-cache-ec2.pinterest.com...YDlmpJ7p_c.jpg
http://media-cache0.pinterest.com/up...SMMDVqFo_c.jpg
http://media-cache-lt0.pinterest.com...ZHCLhniz_c.jpg
W sumie, to masz rację.

Na pewno odrzuciłabym: Dark winter jakoś dla mnie za szare te kolory, True winter trochę wchodzi w pastelowe odcienie, Dark Autumn- stonowane kolory.
Ciężki wybór oceniając poszczególne kolory na paletach, ale po dłuższym zastanowieniu, jeśli mam wybrać tylko jedną paletę jako całość, to wybieram Bright Winter, bo jest tam najwięcej kolorów, które mi odpowiadają, choć niektóre kolory są za rażące.
__________________
"W nocy, gdy cały dom już śpi. Stukostrachy, Stukostrachy pukają do drzwi. Chciałbym stąd uciec, lecz boję się, że Stukostrach zabierze mnie."

www.pustamiska.pl

www.karmimypsiaki.pl

Edytowane przez Eshi
Czas edycji: 2012-12-11 o 13:28
Eshi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 17:35   #5450
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam!

Szukałam odpowiedniego wątku i myślę,że może w tym mi pomożecie
Poszukuję zrobić makijaż taki jaki jest w załącznikach okej nie można powiedzieć czego ona chce w końcu namalować kreskę czy użyć tuszu nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu. Otóż problem jest w doborze cienia : poszukuję już od dłuższego czasu cienia jaki jest w załączniku nr 1,może być i z nr 2.Wiadomo nie musi być taki sam,ale co kupię biel to mi nie pasuje. Może ja jakiś zły dobieram?Wzięłam z avonu i oriflame'u - żaden mi nie pasował.

Pomocy jaki to dobrać cień,żeby był jak w załączniku?.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg christina-aguilera-burlesque-makeup-red-lips.jpg (48,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rrp06v.jpg (13,8 KB, 9 załadowań)
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 18:02   #5451
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Eshi Pokaż wiadomość
W sumie, to masz rację.

Na pewno odrzuciłabym: Dark winter jakoś dla mnie za szare te kolory, True winter trochę wchodzi w pastelowe odcienie, Dark Autumn- stonowane kolory.
Ciężki wybór oceniając poszczególne kolory na paletach, ale po dłuższym zastanowieniu, jeśli mam wybrać tylko jedną paletę jako całość, to wybieram Bright Winter, bo jest tam najwięcej kolorów, które mi odpowiadają, choć niektóre kolory są za rażące.
A bright spring?

Jeszcze takie dwie:
http://media-cache-ec3.pinterest.com...PnzFI2Nb_c.jpg
http://media-cache0.pinterest.com/up...8ZEVwq4X_c.jpg

A które kolory w bright winter uważasz za zbyt rażące? przymierzałaś je kiedyś?

Proponuję ci, żebyś wybrała jakieś 2-3 palety i spróbowała przymierzyć różne swoje ubrania czy materiały z domu w dobrym świetle, bez makijażu i zastanowiła się do których palet należą te kolory. Właśnie dobrze jest przymierzyć również takie kolory, których się zwykle nie nosi (np. różne odcienie żółtego).

Czasami można się zdziwić. Ja zawsze ubierałam się raczej twarzowo, ale dopiero po porównaniu jeden po drugim różnych kolorów widzę jak duża jest różnica między kolorami pasującymi do typu a resztą.

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

platekrozy:


To nie jest właściwy wątek, nie do końca rozumiem o co ci chodzi, ale na tych zdjęciach nie widzę białego cienia. Nic dziwnego, że biały cień ci nie pasuje, to dość trudny kolor i na niewielu osobach wygląda naturalnie, chyba że jest bardzo transparentna. Może użyj innego jasnego odcienia, np. kremowego, czy złotawego albo bardzo bladoróżowego.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 21:36   #5452
Eshi
Zadomowienie
 
Avatar Eshi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 765
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A bright spring?

Jeszcze takie dwie:
http://media-cache-ec3.pinterest.com...PnzFI2Nb_c.jpg
http://media-cache0.pinterest.com/up...8ZEVwq4X_c.jpg

A które kolory w bright winter uważasz za zbyt rażące? przymierzałaś je kiedyś?

Proponuję ci, żebyś wybrała jakieś 2-3 palety i spróbowała przymierzyć różne swoje ubrania czy materiały z domu w dobrym świetle, bez makijażu i zastanowiła się do których palet należą te kolory. Właśnie dobrze jest przymierzyć również takie kolory, których się zwykle nie nosi (np. różne odcienie żółtego).

Czasami można się zdziwić. Ja zawsze ubierałam się raczej twarzowo, ale dopiero po porównaniu jeden po drugim różnych kolorów widzę jak duża jest różnica między kolorami pasującymi do typu a resztą.
Tzn, z Bright Winter, może źle się wyraziłam, nie tyle rażące, co po prostu kolory są mocne, które średnio mi się podobają, np. ten jasny zielony czwarty rząd, czwarta kolumna, czy żółty dwa kolory przed nim. Nie przymierzałam przez to, że te kolory mi zawsze "dawały po oczach".

Myślałam nad paletą Bright Winter, Bright Spring, bo przymierzając parę rzeczy to znajdą się kolory z tych palet.
Ale teraz czy faktycznie dobrze w nich wyglądam, to już nie wiem jestem mieszańcem
__________________
"W nocy, gdy cały dom już śpi. Stukostrachy, Stukostrachy pukają do drzwi. Chciałbym stąd uciec, lecz boję się, że Stukostrach zabierze mnie."

www.pustamiska.pl

www.karmimypsiaki.pl

Edytowane przez Eshi
Czas edycji: 2012-12-11 o 21:40
Eshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 22:21   #5453
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Eshi Pokaż wiadomość
Tzn, z Bright Winter, może źle się wyraziłam, nie tyle rażące, co po prostu kolory są mocne, które średnio mi się podobają, np. ten jasny zielony czwarty rząd, czwarta kolumna, czy żółty dwa kolory przed nim. Nie przymierzałam przez to, że te kolory mi zawsze "dawały po oczach".

Myślałam nad paletą Bright Winter, Bright Spring, bo przymierzając parę rzeczy to znajdą się kolory z tych palet.
Ale teraz czy faktycznie dobrze w nich wyglądam, to już nie wiem jestem mieszańcem
Jasne, na szczęście nie trzeba nosić wszystkich kolorów z palety. Zwykle każdy ma swoje ulubione kolory, do tego kierujemy się modą.

Ja jestem akurat intensywną zimą - bright winter, tutaj w wątku parę stron wcześniej zobaczysz jak Kaguya doszła do wniosku, że jest intensywną wiosną - bright spring. Zarówno ja, jak i ona wahałyśmy się zanim odkryłyśmy który z dwóch typów jest nasz. Oba typy są podobne, główna różnica - bright spring jest odrobinę delikatniejsza i czysta biel nie jest dla niej najlepszym kolorem. Oprócz tego kolory wiosny są jednak bardziej ciepłe niż kolory zimy, ale w przypadku typów intensywnych (bright) dość trudno to od razu określić. Inne wyznaczniki tych typów - dobrze znoszą dramatyczne kontrasty w stroju, nawet blisko twarzy, np. duże, kontrastowe wzory (np. czarno-kolorowe, albo złożone z wielu kontrastowych kolorów) i tego typu zestawienia ubrań. Wyglądają w tym nieprzesadnie i nie odciąga to uwagi od ich twarzy.

Tylko pamiętaj, że palety przeszły przez skaner i monitor, natomiast po twoich komentarzach widzę, że dobrze widzisz różnice między paletami, czyli masz niezłą reprezentację kolorów na monitorze. Chodzi o to, jaki jest przymierzany kolor, czyli do jakiego typu urody należy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 22:58   #5454
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Diagnoza dla mnie to nie lada wyzwanie. Przeszlam chyba przez wszystkie typy. Moze ktos odganie co to ja jestem?

Mam jasną skórę o zimnym odcieniu (niebieskie żyły), ciemne popielate wlosy (ten typowy polski mysi kolor), jak dziecko mialam wlosy czarne. No i zielone oczy ale w srodku wrecz pomaranczowe dookola zrenicy. Usta mam "bordowe". Nigdy sie nie rumienie.

Wygladam super w kolorach jesieni, ale w makijazu moge miec albo bardzo jasniutkie wlasciwie tylko zlote kolory albo ciemne i chlodne. Ciemny rudy kolor wlosow mnie przytlacza,, taka samo rude cienie mnie dobiajaja. Pasuja mi albo kolory ciemne i intensywne albo jasniutkie. Ratuuuuuujcie!!
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2012-12-11 o 23:00
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 23:26   #5455
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
Diagnoza dla mnie to nie lada wyzwanie. Przeszlam chyba przez wszystkie typy. Moze ktos odganie co to ja jestem?

Mam jasną skórę o zimnym odcieniu (niebieskie żyły), ciemne popielate wlosy (ten typowy polski mysi kolor), jak dziecko mialam wlosy czarne. No i zielone oczy ale w srodku wrecz pomaranczowe dookola zrenicy. Usta mam "bordowe". Nigdy sie nie rumienie.

Wygladam super w kolorach jesieni, ale w makijazu moge miec albo bardzo jasniutkie wlasciwie tylko zlote kolory albo ciemne i chlodne. Ciemny rudy kolor wlosow mnie przytlacza,, taka samo rude cienie mnie dobiajaja. Pasuja mi albo kolory ciemne i intensywne albo jasniutkie. Ratuuuuuujcie!!
Jesteś pewna, że masz zupełnie chłodną karnację? Niebieskie żyły to nie jest dobry wyznacznik.

Kolory której jesieni? Polecam obejrzenie wszystkich palet. Jeśli ładnie ci w ciepłych kolorach to równie dobrze możesz być wiosną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 09:28   #5456
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Podczytuje was i podczytuje w końcu zbieram się na odwagę żeby dowiedzieć się jakim typem jestem. Zawsze mi się wydawało, że ze mnie taka zima, ale może jestem w błędzie?

Mogę dołączyć zdjęcia, ale mam jedynie takie w makijażu- delikatnym bo usta głównie podkreślone, ale jednak

1. Jak się opalasz- początkowo powoli, jestem lekko czerwona, ale szybko zmienia się to w jasny brąz a później coraz intensywniejszy. Kolor opalenizny to taki złoty średni brąz, zazwyczaj nie opalam się dużo- ale kiedyś spaliłam się na ciemny brąz, wyglądałam jak przypalony kotlet

2. Kolo oczu- są ciemne, wszystkim się wydaje, że są brązowe, ale jest to taki kolor ciemnej zieleni z odrobiną szarego- są tam jeszcze jakieś inne kolory, ale chyba to nie ma już znaczenia

3. Piegi- nie mam ich wcale, jedynie jak się zaczynam opalać to mi wyskakują takie delikatne na nosie i odrobinę pod oczami (tzn nie konkretnie pod tylko jeszcze niżej)

4. Cera- czasami lekko różowa, ale ogólnie jasna, wydaje mi się, że bardziej beżowa, jednolita bez przebarwień. Nie jestem bardzo blada, raczej ze mnie taki średni typ - z podkładów wybieram 2-3 odcień od najjaśniejszego często, chociaż zdarza się, że kupię najjaśniejszy i też ładnie się dopasowuje- jest tylko ciut za jasny. Jestem różowa jedynie na nosie i jego okolicach.

5. Naturalny kolor włosów- bardzo ciemny brąz, w lecie jaśnieje, w zimie wygląda prawie jak czarny

6. Naturalny kolor ust- jasne, taki jasny wrzos/jasny róż, czasami są takie, czasami takie

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze mi w kolorach intensywnych; fuksja, turkus, mocna czerwień, dobrze mi też w czarnym, zielonym, fiolecie, mocnym różu, granacie, graficie itp
straszę w beżu, jasnym różu, nie przepadam za bielą (chociaż słyszałam, że mi pasuje) i za takimi jasnymi, rozmytymi kolorami bo mnie całą rozmywa


Załączam zdjęcia włosów i koloru ust łoka też
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (18,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (22,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bare.jpg (13,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF2489.jpg (13,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF3042.jpg (66,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z.jpg (17,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF5949.jpg (23,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF5950.jpg (22,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF5955.jpg (17,3 KB, 2 załadowań)
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 12:42   #5457
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny, a jak to jest z cerą problematyczną?, gdzieś obiło mi się o oczy ,że na określenie pory roku ma wpływ np. fakt męczarni z trądzikiem ...ale nie napisano jakiej pory ten fakt dotyczy. Słyszałyście o tym ?
Wampierz Ty jesteś najbardziej "obcykana" w tej dziedzinie, słyszałaś coś ?

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Dimiti niestety ja Ci nie pomogę i sama wciąż poszukuję tej swojej pory roku, bo wciąż mam wątpliwości, musisz cierpliwie poczekać na Wampierz
Mnie zaintrygowała pewna stronka facebookowa,którą wypatrzyłam za pośrednictwem blogu Wampierz.Tam kobitka określa pory roku na podstawie zdjęcia oka Wampierz moja desko ratunku, czy byłabyś w stanie na podstawie zdjęcia oka w przybliżeniu coś określić ?
No i jak wyżej pytałam o te problemy z cerą, to ja w młodości przeszłam gehennę z trądzikiem...Jeśli napiszesz,że jest sens wstawiać zdjęcie oka, to wówczas to zrobię
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 16:08   #5458
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez karma80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to jest z cerą problematyczną?, gdzieś obiło mi się o oczy ,że na określenie pory roku ma wpływ np. fakt męczarni z trądzikiem ...ale nie napisano jakiej pory ten fakt dotyczy. Słyszałyście o tym ?
Wampierz Ty jesteś najbardziej "obcykana" w tej dziedzinie, słyszałaś coś ?

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Dimiti niestety ja Ci nie pomogę i sama wciąż poszukuję tej swojej pory roku, bo wciąż mam wątpliwości, musisz cierpliwie poczekać na Wampierz
Mnie zaintrygowała pewna stronka facebookowa,którą wypatrzyłam za pośrednictwem blogu Wampierz.Tam kobitka określa pory roku na podstawie zdjęcia oka Wampierz moja desko ratunku, czy byłabyś w stanie na podstawie zdjęcia oka w przybliżeniu coś określić ?
No i jak wyżej pytałam o te problemy z cerą, to ja w młodości przeszłam gehennę z trądzikiem...Jeśli napiszesz,że jest sens wstawiać zdjęcie oka, to wówczas to zrobię
Nie. Wręcz przeciwnie, z tego, co wiem, trzeba trochę przymknąć oko na problemy skórne (trądzik, wypryski, miejscowo popękane naczynka) i nie mylić ich np. z różowawą karnacją.

Hm, to ja nie wiem o jaką stronę chodzi Na 12 Blueprints dość jasno wskazali, że w sumie każdy kolor występuje u każdego (chyba tylko u typów czysto chłodnych lub czysto ciepłych jest inaczej) i chociaż są oczywiście cechy charakterystyczne dla typu, to trudno je tak znowu dostrzec, szczególnie niedoświadczonym osobom - różnice polegają np na wzorze tęczówki, subtelnych odcieniach, granicy z białkiem, odcieniu białka itp. Pokazali tam zdjęcia oczu różnych typów.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze mi w kolorach intensywnych; fuksja, turkus, mocna czerwień, dobrze mi też w czarnym, zielonym, fiolecie, mocnym różu, granacie, graficie itp
straszę w beżu, jasnym różu, nie przepadam za bielą (chociaż słyszałam, że mi pasuje) i za takimi jasnymi, rozmytymi kolorami bo mnie całą rozmywa
Załączam zdjęcia włosów i koloru ust łoka też
Raczej chłodne kolory, co? A sprawdzałaś palety 12 typów?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 16:16   #5459
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Raczej chłodne kolory, co? A sprawdzałaś palety 12 typów?
no lepiej jak są to chłodne kolory, ale w niektórych ciepłych też jest dobrze. Niee szukałam w necie, ale te strony takie jakieś dziwne:/ znalazłam coś na makijaż.net
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 16:17   #5460
karma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

no właśnie na 12 Blueprints, ale teraz nie mogę tego znaleźć, przypadkiem jakiś czas temu zajrzałam i kliknęłam , ale nie wiem na co, ze wstydem się przyznaję,że moja znajomość angielskiego jest mierna i bardzo prawdopodobnie coś pokręciłam porównywałam sobie te gałki oczne ze swoją i nie znalazłam podobieństwa aj chyba już pozostanę w tej swojej niewiedzy, dzisiaj robiłam eksperyment z kolorami , byłam bez makijażu, włosy schowałam pod chustkę i tak mi wyszło,że przy białym kolorze jestem na twarzy żółta, a reszta kolorów jakie posiadam tworzyła nijakość , miałam wrażenie ,że we wszystkim jest mi beznadziejnie..., ale możliwe ,że ja tak bez makijażu właśnie wyglądam
karma80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.