jakie studia z maturą z Biologi?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-05, 12:22   #1
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646

jakie studia z maturą z Biologi??


pytanie do wizazanek ktore zdawały maturę z Biologi lub zamierzają

Gdzie poszłyście i jakie możliwości brałyście pod uwagę?? Jeśli zamierzasz zdawać to co planujesz??

ja zdaje biologie w tym roku ale nie mam pojecia co mozna robic z matura z biologi jesli nie lubi sie chemi ... moze uslysze tu o jakims ciekawym kierunku ktory mnie zainteresuje
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 17:12   #2
emmii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 126
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Odradzam zdawania na maturze samej biologii, bo przeważnie tam, gdzie jej wymagają to razem z chemią. Taka kombinacja daje naprawdę dużo możliwości. Ale jest też trochę kierunków, na które tylko biologia wystarczy, ewentualnie policzą punkty z polskiego i/lub angielskiego. Mogą to być: zootechnika, technologia żywności, leśnictwo, rybactwo, ogrodnictwo, rolnictwo, inżynieria środowiska, inżynieria biomedyczna, ochrona środowiska i wiele innych. Wszystko zależy od uczelni na którą chcesz się dostać, bo na każdej jest inaczej. Z tym, że na tych studiach spotkasz nielubianą chemię. Zadając biologię masz minimalne szanse, że już nigdy nie będziesz mieć z chemią do czynienia. Więc się na tym zastanów i poszukaj ofert studiów, już powinny się pojawić w internecie zasady rekrutacji na następny rok
emmii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 18:57   #3
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
pytanie do wizazanek ktore zdawały maturę z Biologi lub zamierzają

Gdzie poszłyście i jakie możliwości brałyście pod uwagę?? Jeśli zamierzasz zdawać to co planujesz??

ja zdaje biologie w tym roku ale nie mam pojecia co mozna robic z matura z biologi jesli nie lubi sie chemi ... moze uslysze tu o jakims ciekawym kierunku ktory mnie zainteresuje
słowa o mnie :d ja chemi wprost nienawidzę i nic nie rozumiem , ale zdaję biologie i wybieram się na fizjoterapię na awf, na która naszczeście nie muszę mieć chemi (tzn, można zdawać chemie, fizykę lub biologię, to już do wyboru)
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:29   #4
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

chemia jak mus to mus uczyc sie mozna ale za mature z chemi to ja dziekuje :P
dzieki za propozycje o paru kierunkach nic nie wiem wiec sobie poczytam

A inne dziewczyny jakies propozycje?
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:36   #5
agusia0811
Raczkowanie
 
Avatar agusia0811
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 187
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

moze to dziwne ale na psychologie trzeba zdawac biologie jest tez pare kierunkow z pedagogiki na ktorych wlasnie chce biologie uwazam zdawanie biologi za cos fajnego bo uwielbiam ten przedmiot
agusia0811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:43   #6
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

o psychologia jest raczej tam pare przedmiotow do ktorych ich znajomosc moze sie przydac masz racje... i nie ma chemi hehehhe :p

nio wybor sie powieksza
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 21:51   #7
Spaza
Zakorzenienie
 
Avatar Spaza
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 752
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

dietetyka, ochrona środowiska...
Spaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 21:53   #8
adusik
Zadomowienie
 
Avatar adusik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 406
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

ja mam zamiar biologię zdawać rozszerzoną, można dostać się z nią na Akademię Pedagogiczną. Nie jest wymagana chemia, ale nie wiem czy zechcesz być nauczycielem

ja chyba wybiorę się na biotechnologię albo coś w tym kierunku, z tym, że pewnie potrzebna chemia, jeszcze nie patrzyłam.

można też iść na samą biologię, nie wiem gdzie mieszkasz, ale na UJ jest biologia i robisz tylko specjalizacje na ostatnim roku chyba.
adusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 22:20   #9
emmii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 126
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Na biotechnologię trzeba też chemię (jeszcze się się nie spotkałam z inną sytuacją), na biologię na UJ również
emmii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 22:29   #10
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

mi nie chodzi o to zeby nie bylo chemi wogole tylko zeby matura z niej nie byla potrzebna :P bo chemi da sie nauczyc

ciekawy kirunek znalazlam kosmetolog to mnie interesuje :P albo wychowanie fizyczne
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 07:12   #11
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Logopedia: obowiązkowo: Polski, Język obcy -do wyboru: biologia, historia
Neurobiopsychologia: obowiązkowo: Polski,Biologia -do wyboru: język obcy, chemia, matematyka, fizyka, historia, geografia

tyle ode mnie
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 09:19   #12
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

dzieki o tym drugim slysze pierwszy raz w zyciu
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 09:23   #13
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Bo to generalnie nowy ale bardzo ciekawy kierunek Dający ogrom możliwości
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 10:34   #14
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

zdając samą biologię możesz wybrać na prawdę wiele kierunków np. psychologia, ochrona środowiska, inżynieria środowiska, inżynieria biomedyczna czy nawet zarządzanie i inżynieria produkcji. Oczywiście wszystko zależy od uczelni. Ale jak sprawdzałam (bo za rok wybieram się na studia i to właśnie z biologią) mogę się dostać na wiele kierunków, które mi odpowiadają. Wiadomo, że jak chcesz zdawać jeden przedmiot to pasowałoby żeby był on zdawany na poziomie rozszerzonym.
Radzę Ci żebyś przed wypełnieniem deklaracji we wrześniu dokładnie sprawdziła jakie są wymagania na poszczególne kierunki i uczelnie. Wtedy jeszcze możesz coś zmienić ( a chemia w liceum wcale trudna nie jest, i na pewno do poziomu podstawowego możesz się jeszcze przygotować). Ja tego dokładnie nie zrobiłam, dodatkowo upierając się przy jednym kierunku, i efekt jest taki że tracę rok czekając na poprawę matury.
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 12:45   #15
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cytat:
Napisane przez Nenya_89 Pokaż wiadomość
Radzę Ci żebyś przed wypełnieniem deklaracji we wrześniu dokładnie sprawdziła jakie są wymagania na poszczególne kierunki i uczelnie. Wtedy jeszcze możesz coś zmienić .
Deklaracje można zmieniać do stycznia-tak na marginesie-.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 13:33   #16
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

shena do 7 lutego przynajmniej w tym roku

Mniejsza z tym. Trzeba dokładnie posprawdzać co jest potrzebne
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 17:49   #17
Ywonula
Zadomowienie
 
Avatar Ywonula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z tąd...
Wiadomości: 1 613
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

jeśli uważasz że nie chce Ci sie uzcyć chemii do matury to pomyśl że na studiach przyrodniczych, m medycznych będziesz miała egzaminy z tego przedmiotu trudniejsze niż sama matura

PS na biotechnologie trzeba też chemie. Z tego co wiem na UR w krk może to być podstawa
__________________
Nie można dwadzieścia cztery godziny na dobę trzymać się za ręce i ciągle uśmiechać, bo drętwieją mięśnie.
Ywonula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 19:04   #18
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Ja zdawalam tylko biole rozszerzona, bez chemii. U mnie we Wrocku na pedagogike wymagali tylko polski i biologie - obojetnie jaki poziom.

A ja osobiscie od pazdziocha zaczynam filologie angielska
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 19:18   #19
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Ja generalnie ciesze sie że znakomita większość przyszłorocznych maturzystek(Bo ja jeszcze dzierżę tytuł tegorocznej maturzystki w końcu rok 08' jeszcze nie minął ) już myśli o tym co będzie zdawać. Ja olałam to matura poszła mi jak na olewanie nieźle ale zabrakło 0,2 setnych do dostania sie na publiczne studia. A wy macie teraz możliwości aby zapisać sie na kursy przygotowujące do matury, (Polecam INDEKS ) rozłożyć sobie ładnie i efektywnie naukę. Ale nie zazdroszczę wam tego stresu na kilka dni przed

Dziękuje za wysłuchanie sorry za Offa :P
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 22:13   #20
adusik
Zadomowienie
 
Avatar adusik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 406
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cytat:
Napisane przez emmii Pokaż wiadomość
Na biotechnologię trzeba też chemię (jeszcze się się nie spotkałam z inną sytuacją), na biologię na UJ również
Masz rację - teraz to sobie sprawdziłam
mój błąd wynikał z tego, że sprawdzając na jakiejś stronie kilka miesięcy temu było napisane że sama biologia i dała bym sobie za to rękę uciąć. być może kiedyś tak było?
adusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 22:35   #21
kochana-plotkara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 2 362
GG do kochana-plotkara
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

A ja polecam kierunek zdrowie publiczne Chciałabym się tam dostać, ale nie kręci mnie wiedza o społeczeństwie, której jest tam sporo. A pozatym ja lubię chemie

A takie pytanko mam, zdawałyście (lub planujecie zdawać) biologię na rozszerzonym? Boję się, że nie podołam, a ambicje mam na rozszerzoną bio i podstawową chemie..
__________________
studentka biologii UJ
I am bored. Take off your clothes.
kochana-plotkara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 09:13   #22
Alusia1987
Raczkowanie
 
Avatar Alusia1987
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 413
GG do Alusia1987
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Powiem Wam tak

Jak ja szłam na studia 2 lata temu to było tak, że po biologi owszem było wiele kierunków, ale jako pierwszych brali pod uwagę tych kandydatów, którzy poza biologią mieli jeszcze inny przedmiot chemia/matematyka/fizyka. Ja zdawałam rozszerzoną biologię i chemię. Teraz studiuje na Ochronie środowiska Dlatego jako doświadczona studentka radzę zdawać 2 przedmioty
Alusia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 09:40   #23
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

kochana-plotkara ja mam taki plan i raczej go wykonam w tym roku zdawałam podst biologię i nawet chciało mi się jej uczyć. Tylko muszę się z kluczem odpowiedzi zaprzyjaźnić żałuję właśnie że nie wybrałam podst chemii i rozszerzonej biologii od razu... teraz już za późno

Ja myślę że połączeniem dającym większe szanse dostania się na studia jest zdawanie angielskiego na poziomie rozszerzonym. AGH np. bierze pod uwagę jeden przedmiot i właśnie punkty z języka. I nie wiem czy nie spróbuje swoich sił w rozszerzonym angielskim żadnych problemów w liceum nie miałam, wręcz przeciwnie. A języków lubię się uczyć
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 12:27   #24
aniaslonko
Raczkowanie
 
Avatar aniaslonko
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 116
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

biologia plus polski = psychologia
__________________
"żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!"
aniaslonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 14:36   #25
kochana-plotkara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 2 362
GG do kochana-plotkara
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cytat:
Napisane przez Nenya_89 Pokaż wiadomość
kochana-plotkara ja mam taki plan i raczej go wykonam w tym roku zdawałam podst biologię i nawet chciało mi się jej uczyć. Tylko muszę się z kluczem odpowiedzi zaprzyjaźnić żałuję właśnie że nie wybrałam podst chemii i rozszerzonej biologii od razu... teraz już za późno

Ja myślę że połączeniem dającym większe szanse dostania się na studia jest zdawanie angielskiego na poziomie rozszerzonym. AGH np. bierze pod uwagę jeden przedmiot i właśnie punkty z języka. I nie wiem czy nie spróbuje swoich sił w rozszerzonym angielskim żadnych problemów w liceum nie miałam, wręcz przeciwnie. A języków lubię się uczyć
Oj klucz to jest katastrofa Ale damy rade. To Ty teraz co zamierzasz?

Kurcze, ja właśnie też lubię języki, nawet chciałam rzucić jakieś studia związane z biologią żeby iść na filologie angielską.
Ale między ang podstawowym i rozszerzonym jest przepaść i o ile podstawowy zdam z palcem nie powiem gdzie, o tyle znów mam obawy o rozszerzony..
W ogóle ja jakaś panikara jestem i wychodzę z założenia że nie ma co wysoko sięgać, bo i tak nie podołam Brak mi motywacji
A na AGH są w ogóle jakieś interesujące kierunki? Pociąga mnie AGH jako uczelnia, ale co tam w ogóle można robić?
__________________
studentka biologii UJ
I am bored. Take off your clothes.
kochana-plotkara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 15:18   #26
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Też uważam że jest przepaść między rozszerzonym a podstawowym angielskim, ale wolę mieć więcej niż mniej ja już maturę mam za sobą więc nie ma możliwości że nie zdam mogę próbować. Jak się uda to będę miała większe szanse bo jednak sama biologia nie daje pewności, że się dostanie na wymarzone studia. Jeszcze muszę przemyśleć czy zdawać rozsz. polski czy angielski. Wybieram między uczelniami w Krakowie i Lublinie więc chce się dostosować do ich wymagań.

Biologię rozszerzoną na pewno zdaję. Mam teraz mobilizację. Wiem, że trzeba się mocno przyłożyć jak się ma ambicje takie jak ja. Ale klucz to niestety tragedia... w tym roku z podstawowej liczyłam na ok 20% więcej nie wiem co oni wymyślili.

A na AGH jest wiele ciekawych kierunków. Jest tam np. inżynieria biomedyczna na którą mam zamiar iść. Jest też Zarządzanie i inżynieria produkcji, Inżynieria materiałowa, budownictwo, ekonomia bodajże też jest. No i właśnie biorą pod uwagę jeden przedmiot i angielski.

Kurczę chciałabym się cofnąć o rok. Wybrałabym coś innego. A najlepiej o trzy lata - poszłabym do innej szkoły no cóż - za własne błędy trzeba płacić.

a o filologii angielskiej też myślałam, ale w końcu stwierdziłam że to chyba za wysokie progi
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 18:31   #27
Ywonula
Zadomowienie
 
Avatar Ywonula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z tąd...
Wiadomości: 1 613
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

plotkara obyś się nie przeliczyała tak jak ja... o ponad 30% Bo matura z rozszerzonej biologii, jest na podobnych zasadach jak ta z polskiego (czyt. dobra odp a wkluczu jej nie ma = 0 pkt )

Ale mimo wszystko trzymam kciuki za wszystkie zdające w 2009
__________________
Nie można dwadzieścia cztery godziny na dobę trzymać się za ręce i ciągle uśmiechać, bo drętwieją mięśnie.
Ywonula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 18:54   #28
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Oo tak ja też sie przeliczyłam o 30 % ale z geografii ależ byłam wściekła jak zobaczyłam wyniki
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:18   #29
kochana-plotkara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków.
Wiadomości: 2 362
GG do kochana-plotkara
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cytat:
Napisane przez Nenya_89 Pokaż wiadomość
Też uważam że jest przepaść między rozszerzonym a podstawowym angielskim, ale wolę mieć więcej niż mniej ja już maturę mam za sobą więc nie ma możliwości że nie zdam mogę próbować. Jak się uda to będę miała większe szanse bo jednak sama biologia nie daje pewności, że się dostanie na wymarzone studia. Jeszcze muszę przemyśleć czy zdawać rozsz. polski czy angielski. Wybieram między uczelniami w Krakowie i Lublinie więc chce się dostosować do ich wymagań.

Biologię rozszerzoną na pewno zdaję. Mam teraz mobilizację. Wiem, że trzeba się mocno przyłożyć jak się ma ambicje takie jak ja. Ale klucz to niestety tragedia... w tym roku z podstawowej liczyłam na ok 20% więcej nie wiem co oni wymyślili.

A na AGH jest wiele ciekawych kierunków. Jest tam np. inżynieria biomedyczna na którą mam zamiar iść. Jest też Zarządzanie i inżynieria produkcji, Inżynieria materiałowa, budownictwo, ekonomia bodajże też jest. No i właśnie biorą pod uwagę jeden przedmiot i angielski.

Kurczę chciałabym się cofnąć o rok. Wybrałabym coś innego. A najlepiej o trzy lata - poszłabym do innej szkoły no cóż - za własne błędy trzeba płacić.

a o filologii angielskiej też myślałam, ale w końcu stwierdziłam że to chyba za wysokie progi
No właśnie tylko ja nie chciałabym stracić roku, iść na dzienne i w ogóle żeby to się wszystko ułożyło jak w bajce.
Ale wiadomo rzeczywistość jest inna i chyba zacznę się już przykładać powoli do nauki żeby nie obudzić się tydzień przed maturą z ręką w nocniku i narzekać jaka ta matura jest okropna, w końcu na studiach czeka mnie mnóstwo egzaminów gorszych od matury.

A na co się wybierasz w Krk oprócz na tą inżynierię biomedyczną? Bo widzę, że mamy podobne upodobania, że to tak nazwę "przedmiotowe".
Swoją drogą zainteresowałaś mnie teraz tym AGH i chyba się zagłębie w temat. Miałabym niedaleko na zajecia.

No i nie martw sie, ja też teraz wolałabym się cofnąć do wyboru innego LO, miałam na tyle punktów żeby dostać się do jednej z lepszych szkół w Krakowie, ale poszłam za znajomymi, za tym że bliżej... Ale przynajmniej wyciągnęłyśmy jakieś wnioski z tego.

Filologia angielska to dla Ciebie za wysoki próg? Skoro wybierasz się na milion razy trudniejszą inżynierię biomedyczną, no proszę Cie!

Cytat:
Napisane przez Ywonula Pokaż wiadomość
plotkara obyś się nie przeliczyała tak jak ja... o ponad 30% Bo matura z rozszerzonej biologii, jest na podobnych zasadach jak ta z polskiego (czyt. dobra odp a wkluczu jej nie ma = 0 pkt )

Ale mimo wszystko trzymam kciuki za wszystkie zdające w 2009
No właśnie i to jest chore.. Nie mam pojęcia jak oni ten klucz konstruują, dla mnie to porażka (zarówno z polskiego jak i z biologii).

Nie dziękuję.
__________________
studentka biologii UJ
I am bored. Take off your clothes.
kochana-plotkara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:53   #30
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: jakie studia z maturą z Biologi??

Cytat:
Napisane przez kochana-plotkara Pokaż wiadomość

Filologia angielska to dla Ciebie za wysoki próg? Skoro wybierasz się na milion razy trudniejszą inżynierię biomedyczną, no proszę Cie!



Nie powiedziałabym że inzynieria biomedyczna jest milion razy trudniejsza od filologii ang. Wszystkie filologie są bardzo trudne.
Jeżeli jestes słaba z przedmiotów ścisłych (matma, chemia, fizyka to dla ciebie czarna magia) to faktycznie będzie to dla ciebie męczarnia-taki kierunek, szczególnie na AGH, gdzie bez dobrej znajomości matmy polegniesz na 1 roku.
To tyle odemnie.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.