Zestaw - Serum azelo-oliwkowe (BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: jak oceniasz produkt?
* 1 9,09%
** 2 18,18%
*** 2 18,18%
**** 2 18,18%
***** 4 36,36%
Głosujący: 11. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-05, 16:54   #1
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851

Zestaw - Serum azelo-oliwkowe (BU)


Azeloglicyna® EKO to opatentowana pochodna kwasu azelainowego w postaci płynnnego roztworu łatwo rozpuszczalnego w wodzie, powstała w wyniku połączenia kwasu azelainowego z aminokwasem glicyną. Dzięki zastosowanej modyfikacji, otrzymano substancję aktywną o lepszych właściwościach chemicznych i fizycznych, która zachowuje typowe cechy kwasu azelainowego i dodatkowo zyskuje nawilżające i uelastyczniające cechy ze strony glicyny, a jednocześnie jest składnikiem o dużo łatwiejszym zastosowaniu w formulacjach kosmetycznych w stosunku do czystego kwasu azelainowego.
Azeloglicyna to substancja aktywna:
- rozjaśniająca przebarwienia potrądzikowe i pigmentacyjne (rozjaśnia przebarwienia skuteczniej aniżeli arbutyna lub dipalmitynian kwasu kojowego),
- normalizująca produkcję i wydzielanie sebum (zmniejsza przetłuszczanie skóry tłustej),
- przeciwzaskórnikowa,
- antybakteryjna,
- przeciwzapalna i gojąca,
- nawilżająca i uelastyczniająca,
- nie powodująca podrażnienia (jest dobrze tolerowana nawet przez osoby o bardzo wrażliwej i naczynkowej skórze),
- stosowana w terapii trądziku pospolitego i różowatego. Czytaj więcej >>
Działanie Azeloglicyny zostało wzmocnione obecnością witaminy B3 (niacynamidu), która reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum, zwęża pory skóry, zmniejsza zaczerwienie i podrażenienie, a także wspomaga walkę z przebarwieniami, ekstraktu z liści drzewa oliwkowego o silnym działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym, antyoksydacyjnym i wzmacniającym naczynka. Dodatkowo serum zawiera komplet substancji o intensywnym działaniu nawilżającym i uszczelniającym barierę lipidową skóry - mleczan sodu, kwas hialuronowy, witamina B3 oraz składniki tłuszczowe z oliwek, w tym skwalan i fitosterole.
» Serum normalizuje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza przetłuszczanie się skóry tłustej.
» Działa antybakteryjnie i antyseptycznie, wspomaga gojenie drobnych uszkodzeń skóry i wyprysków trądzikowych.
» Sprzyja oczyszczeniu i zwężeniu porów skóry.
» Wykazuje silne działanie gojące i przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, wzmacnia cerę naczynkową.
» Wspomaga redukcję przebarwień
zarówno pozapalnych powstałych po zmianach trądzikowych lub po mechanicznych uszkodzeniach skóry, jak również przebarwień pigmentacyjnych posłonecznych i związanych ze zmianami hormonalnymi (ostuda-melazma pojawiająca się w okresie ciąży, podczas terapii lekami hormonalnymi, menopauzy, w zaburzeniach endokrynologicznych).
»
Dodatkowo serum nawilża, poprawia barierę lipidową skóry oraz chroni przed wolnymi rodnikami, może być stosowane zamiast kremów, jako lekki nawilżacz dla cery tłustej i trądzikowej.
» Serum ma postać lekkiej, płynnej emulsji, która dobrze wchłania się w skórę, o wartości pH = 5.0 - 5.5
» Serum nie powoduje łuszczenia skóry, ani nadwrażliwości na słońce, w związku z tym nie wymaga rygorystycznej ochrony przeciwsłonecznej i może być stosowane również w okresie lata, bez żadnych skutków ubocznych.
» Dla uzyskania najlepszych efektów, poleca się stosować Serum przez co najmniej 3 miesiące.
» Dla wzmocnienia efektu, kuracja za pomocą Serum AZELO-oliwkowego może być łączona z jednoczesnym zastosowaniem Toników z kwasami na noc oraz zwłaszcza w przypadku walki z przebarwieniami - kremów z filtrami przeciwsłonecznymi na dzień.
Informacje dodatkowe: » Przeznaczenie produktu: dla cery trądzikowej, łojotokowej, z trądzikiem różowatym, z rumieniem, cery naczynkowej, zanieczyszczonej, przetłuszczającej się, odwodnionej, z widocznymi brązowymi lub zaczerwienionymi przebarwieniami (pozapalnymi, potrądzikowymi, po urazach oraz pigmentacyjnymi typu melazma-ostuda, posłonecznymi, hormonalnymi); polecane także dla cery delikatnej i wrażliwej, zarówno dla cery młodej ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami, jak i skóry dojrzałej, która nadal boryka się z tłustą cerą, śladami potrądzikowymi, zaskórnikami i okazyjnymi wypryskami; odpowiednie również na okolice oczu, szyję i dekolt; bez względu na wiek.
» Zastosowanie: jako serum na dzień lub/i na noc; Dokładny opis zastosowania Serum azelo-oliwkowego >>
» Czas wykonania/trudność: 15 minut/ bardzo łatwo
» Trwałość gotowego produktu: 6 miesięcy; Warunki przechowywania >>
» Instrukcja wykonania: Pobierz instrukcję >>
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 11:12   #2
toagusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 138
Dot.: Zestaw - Serum azelo-oliwkowe (BU)

Jestem z tego serum bardzo zadowolona. Używam głównie na dzień. W lecie praktycznie mogłam obejść się dzięki niemu bez kremu (pod makijaż dawałam tylko minimalną ilość kremu na najbardziej zagrożone przesuszem miejsca). Delikatny zapach, dobrze się wchłania, nie podrażnia.
toagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 21:20   #3
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Zestaw - Serum azelo-oliwkowe (BU)

niestety nie polecam tego serum, moim zdaniem pogarsza stan mojej cery, dawałam mu 4 szanse i za każdym razem było źle, wyskakiwało sporo pryszczy, a jak odstawiałam to przestawały. Opakowanie prawie wykończyłam, bo nie lubię wyrzucać kosmetyków, ale więcej nie kupię i cerom trądzikowym nie polecam, bo wydaje mi się że zapycha
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 13:13   #4
Cremonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 67
Dot.: Zestaw - Serum azelo-oliwkowe (BU)

Aktualnie korzystam po raz drugi z serum. Za pierwszym razem rozjaśniło mi skórę , wygładziło i trochę zmniejszyło pory. Jak zaczęłam po przerwie drugie opakowanie to wyskoczyły mi ...no właśnie , te sławetne podskórne ,czerwone gule. Trzy sztuki ale nie do zamaskowania. Po przeczekaniu i odstawieniu na kilka dni serum azelo jednak stwierdzam,że po prostu miałam jakiś wysyp . Wydaje mi się,że jeśli coś jest pod skórą to azelo to wyciąga i dlatego krosty są takie hmmm... okazałe .
Cremonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 06:00   #5
mikhelee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Zestaw - Serum azelo-oliwkowe (BU)

Dla mnie bardzo mocny , chciałam używać codziennie i nie dałam rade , ach ta niecierpliwość moja . Świetnie sprawdził się u mnie na dekoldzie .
mikhelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.