Krwawienia z odstawienia a ciąża. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-26, 15:44   #1
Syluch89
Przyczajenie
 
Avatar Syluch89
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Abroad.
Wiadomości: 21
GG do Syluch89

Krwawienia z odstawienia a ciąża.


Witam, przez cztery miesiące przyjmowałam tabletki Novynette, od pięciu dni już ich nie biorę ze względu na rozłąkę ze swoim facetem.

Jedyne stosunki, jakie były miały miejsce w lutym, podczas pierwszego opakowania tabletek. Po każdym z czterech przyjętych blistrów wystąpiło krwawienie z odstawienia.

Pod koniec kwietnia miałam potwornie mdłości, przypuszczam, że ze stresu związanym z egzaminami, do tego doszło kilka zarwanych nocy. Postanowiłam jednak wykonać test ciążowy, wyszedł negatywny. Jednak chcąc go na drugi dzień wyrzucić zauważyłam drugą, bladą kreskę - na pewno nie był to czas "przepisowy" z ulotki, ponieważ jeszcze wieczorem spoglądałam na ten test i nadal była jedna kreska. Niecałe trzy tygodnie po tym incydencie dostałam ostatnie, czwarte krwawienie z odstawienia.

Czy w powyższej sytuacji są jakiekolwiek powody do niepokoju? Odkąd odstawiłam antykoncepcję mam bardzo wzdęty brzuch, co mnie dziwi, ponieważ zawsze miałam płaski, w związku z czym jest to dość widoczne.
Syluch89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 17:14   #2
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Krwawienia z odstawienia a ciąża.

Wszystko jest ok nie ma powodu do podejrzen o ciaze
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 19:11   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Krwawienia z odstawienia a ciąża.

Przesadzasz! Test odczytuje się do 5 minut po zrobieniu, potem już jest nieważny.

Dostałaś 4 krwawienia z odstawienia a Ty masz jakąś urojoną ciążę z lutego?! Masakra, wyluzuj!
Nie wkręcaj sobie czegoś czego nie ma. Ja rozumiem, że pewnie przez rozstanie z facetem nie chciałabyś być w ciąży, ale uwierz mi:
po 1- jest to niemożliwe
po 2- byłby to już około 16 tydzień ciąży, co jest tym bardziej absurdalne
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 20:55   #4
Syluch89
Przyczajenie
 
Avatar Syluch89
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Abroad.
Wiadomości: 21
GG do Syluch89
Dot.: Krwawienia z odstawienia a ciąża.

Dziękuję za odpowiedzi, niestety ze względu na rozstanie ta "ciąża" spędza mi sen z powiek, a mdłości, z którymi miałam do czynienia pod koniec kwietnia już w ogóle doprowadziły mnie do szaleństwa.

Czy istnieje wobec tego jakieś racjonalne wytłumaczenie tych wzdęć? Może być to skutek odstawienia tabletek? Przyczyny związane z jedzeniem raczej odpadają, dbam o dietę jak mało kto.
Syluch89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 16:05   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Krwawienia z odstawienia a ciąża.

Cytat:
Napisane przez Syluch89 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi, niestety ze względu na rozstanie ta "ciąża" spędza mi sen z powiek, a mdłości, z którymi miałam do czynienia pod koniec kwietnia już w ogóle doprowadziły mnie do szaleństwa.

Czy istnieje wobec tego jakieś racjonalne wytłumaczenie tych wzdęć? Może być to skutek odstawienia tabletek? Przyczyny związane z jedzeniem raczej odpadają, dbam o dietę jak mało kto.
Nadmiar wody w organizmie, może po prostu przytyłaś albo coś w diecie Ci nie pasuje? Jeżeli masz wątpliwości udaj się do lekarza.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-27 17:05:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.