Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-13, 16:24   #241
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Padło pytanie jak mnie podrażnił ten krem Alva pod oczy.Spojówki nie ale pod okiem było mocne zaczerwienienie...Bamino pomogło ,he,he.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 17:19   #242
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
niby tak ludzie dbają o swoje rodziny i o siebie, a jednak pakują śmieciową żywność. Często mijam Mc Donalda to tam zawsze tłumy. a do Polski ma wejść kolejny gigant ze śmieciowym jedzenie. smutne to.

to już alterra jest lepsza niż dr organic. dr organic nic nie nawilża
Ja też "robię" tłumy w Mc Donaldzie. Chodzę tam na kawę.

Uff, super że nie kupiłam jak byłam w Londynie. A nie powiem, kusiło. I to bardzo.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 17:27   #243
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ja też "robię" tłumy w Mc Donaldzie. Chodzę tam na kawę.

Uff, super że nie kupiłam jak byłam w Londynie. A nie powiem, kusiło. I to bardzo.
czyli jednak takie fast foody są u nas potrzebne

jesteś do przodu 19 zł
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 17:54   #244
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
czyli jednak takie fast foody są u nas potrzebne

jesteś do przodu 19 zł
Noooo. Tania kawa i dobra.

Więcej. Stacjonarnie w przeliczeniu wychodziło ponad 30 zł.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 18:07   #245
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Noooo. Tania kawa i dobra.

Więcej. Stacjonarnie w przeliczeniu wychodziło ponad 30 zł.
a chociaż wiesz, co tam sypią

kupiłam stacjonarnie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 18:22   #246
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
a chociaż wiesz, co tam sypią

kupiłam stacjonarnie
Dobra w smaku. Wolę nie wiedzieć co sypią.

W Uk? Patrzyłam w dwóch sklepach i cena była ok 6f. Ewentualnie jak się kupiło 2 to jeden był 50 % off.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 18:25   #247
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53090264]W Intermarche ponoć poszerzają asortyment naturalsów [/QUOTE]

Skąd te wieści

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Bd ten niebieski jest super, u mnie wszyscy korzystają, nawet pies
Teraz po 3,99 w rossku...
Ponoć jakaś wersja rozplątująca też jest, będę musiała przetestowć, co jak co, ale pies ma najlepszego nosa

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
niby tak ludzie dbają o swoje rodziny i o siebie, a jednak pakują śmieciową żywność. Często mijam Mc Donalda to tam zawsze tłumy. a do Polski ma wejść kolejny gigant ze śmieciowym jedzenie. smutne to.

gratuluję masełka

to już alterra jest lepsza niż dr organic. dr organic nic nie nawilża
A jaki to gigant



Będę pamiętać

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Padło pytanie jak mnie podrażnił ten krem Alva pod oczy.Spojówki nie ale pod okiem było mocne zaczerwienienie...Bamino pomogło ,he,he.
Może być przez alkohol lub olejki eteryczne.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
a chociaż wiesz, co tam sypią
Kojarzę, że w mc mają Nescafe, a przynajmniej swego czasu mieli, bo już chyba z 5-6 lat nie byłam Nie cierpię tej burgerowej bułki, a fe. Farsz też nie zachwyca, nie dość, że składem to i w smaku. Jak już jestem w mc to biorę zawsze tylko sałatkę, jaka jest i frytki, ew. szejka, ale naprawdę wieki temu ostatnio, bo kojarzę, że syn miał ok.3 latek i pierwszy raz w życiu zabrałam go do kina wtedy, a potem do mc.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 18:30   #248
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah

Poproszę o przepis na masełko.
Jakiej firmy kupujesz ten sok? Poprosiłam dziś o sprowadzenie takiego do lokalnego sklepiku ze zdrową żywnością.

Dziś po raz pierwszy zakupiłam olej kokosowy zamiast masła i nasiona chia. Porobiłam też część badań. Walczę z chorubskiem już 3 tygodnie. Łykam też acerolę. Czas trochę bardziej o siebie zadbać.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 18:45   #249
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

A jaki to gigant


Kojarzę, że w mc mają Nescafe, a przynajmniej swego czasu mieli, bo już chyba z 5-6 lat nie byłam Nie cierpię tej burgerowej bułki, a fe. Farsz też nie zachwyca, nie dość, że składem to i w smaku. Jak już jestem w mc to biorę zawsze tylko sałatkę, jaka jest i frytki, ew. szejka, ale naprawdę wieki temu ostatnio, bo kojarzę, że syn miał ok.3 latek i pierwszy raz w życiu zabrałam go do kina wtedy, a potem do mc.
http://www.dairyqueen.com/us-en/?localechange=1&

nic ciekawego

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość

W Uk? Patrzyłam w dwóch sklepach i cena była ok 6f. Ewentualnie jak się kupiło 2 to jeden był 50 % off.
w Krakowie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 18:52   #250
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
w Krakowie
W Pl taniej. A to nie jest angielska marka?

Chociaż co ja się dziwię. Przyjaciółka podkład Maybelline kupuje w Polsce bo jest sporo tańszy.

Produkty Burts bees też wychodziły drogo.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 18:57   #251
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skąd te wieści
http://www.biznes.newseria.pl/news/r...ci,p1755625912
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 19:05   #252
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Korah

Poproszę o przepis na masełko.
Jakiej firmy kupujesz ten sok? Poprosiłam dziś o sprowadzenie takiego do lokalnego sklepiku ze zdrową żywnością.

Dziś po raz pierwszy zakupiłam olej kokosowy zamiast masła i nasiona chia. Porobiłam też część badań. Walczę z chorubskiem już 3 tygodnie. Łykam też acerolę. Czas trochę bardziej o siebie zadbać.
Wracaj prędko do zdrowia i wykop choróbsko jak najdalej

Sok miałam ostatnio kupiony w intermarche, nie pamiętam nazwy, ale jest w takiej szklanej butli z czarną etykietą i kosztuje bez promocji 15 zł litr. Jest też pojemność 250ml za 5 zł. Kiedyś miałam sok marki Donum Naturea z apteki, był wzbogacony wit C. Butla była zapakowana dodatkowo w karton. Generalnie w działaniu na skórę były podobne, jednakże same właściwości zapachowe i smakowe różniły się, ten z Donum był delikatniejszy w smaku i zapachu, a ten z intermarche intensywny i cierpki i miał ciemniejszy kolor.

Masło orzechowo-czekoladowe

250g orzechów bez łupin
2 łyżki oleju kokosowego
2-3 łyżki miodu lub jakiegoś syropu, np klonowego, daktylowego, z agawy
2 łyżki kakao
Słoik z zakrętką
Blender

I teraz tak, jak masz orzechy włoskie, to możesz je namoczyć, potem uprażyć, potem zawinąć w ściereczkę i pocierać/rolować w dłoniach, żeby skórka zeszła, ale jeśli nie przeszkadza Ci gorycz tej skórki, to możesz pominąć ten cały etap namaczania itp.

Blendujesz wszystko partiami. Ja mam blender słabiutki, ale jak wrzucałam po troszku orzechów, oleju, miodu, to poradził sobie Nie poradził sobie natomiast kiedyś z migdałami, bo są dużo twardsze, prawie się spalił. Więc w zależności od orzechów ( włoskie są akurat miększe) sprawdzaj czy blender się nie przegrzewa, albo czy nie wydziela dziwnego zapachu

Potem tylko dodaj kakao i zamieszaj jeszcze porządnie łyżką i do słoika, zakręć i do lodówki. Najlepsze jest następnego dnia, jak już się wszystkie składniki ze sobą "zaprzyjaźnią" i też ta gorycz stanie się o wiele mniej wyczuwalna.

Nie wiem jak długo może to coś stać w lodówce, bo u nas po 3 dniach słoik był pusty, chociaż miało starczyć na cały tydzień

Co do konsystencji, to będzie taka ziarnista i dość zbita, ale następnego dnia trochę ta orzechowa masa napęcznieje od miodu i oleju i stanie się nieco bardziej puszysta.

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość


[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53093789]http://www.biznes.newseria.pl/news/r...ci,p1755625912[/QUOTE]

Ciekawe, jeśli o jedzonko eko chodzi, to w interze już i tak jest dość bogato, niestety, ceny też dla bogaczy ale zdarzają się fajne okazje.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-13 o 22:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 19:13   #253
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ciekawe, jeśli o jedzonko eko chodzi, to w interze już i tak jest dość bogato, niestety, ceny też dla bogaczy ale zdarzają się fajne okazje.
Niestety nie mam rozeznania, od kiedy kilka lat temu zlikwidowali IM w CH Plaza, ale teraz mam za to po drodze do Krakowa, w Miechowie, więc już od jakiegoś czasu szykuję się, by wstąpić, ale zawsze brakuje czasu, a z chęcią zrobiłabym jakieś małe ekozakupki dla porównania z innymi markami

Ja robię "nutellę" z połówki awokado, banana, namoczonych daktyli i kakao wg uznania (do naleśników pycha )
Orzechy oczywiście też są w opcji

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-10-13 o 19:19
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 19:44   #254
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53093987]Niestety nie mam rozeznania, od kiedy kilka lat temu zlikwidowali IM w CH Plaza, ale teraz mam za to po drodze do Krakowa, w Miechowie, więc już od jakiegoś czasu szykuję się, by wstąpić, ale zawsze brakuje czasu, a z chęcią zrobiłabym jakieś małe ekozakupki dla porównania z innymi markami

Ja robię "nutellę" z połówki awokado, banana, namoczonych daktyli i kakao wg uznania (do naleśników pycha )
Orzechy oczywiście też są w opcji [/QUOTE]

Jeśli o im chodzi, to ceny są wyższe, niż gdzie indziej, bo np w lewiatanie chociaż jest mniejszy wybór, to ceny często są o wiele korzystniejsze, a wcale ta sieć najtańsza nie jest. W im z wieloma cenami wręcz przeginają. Mają spory wybór mlek roślinnych, ale jak nie ma promocji, to jest rozbój w biały dzień, dzisiaj wzięłam 2 kartony mleka sojowo-ryżowego, bo była obniżka z 10 na 3,99zł, ale termin do spożycia mają jeszcze tylko przez tydzień. Podobnie wszelkie produkty naturalne typu kasze, ziarna, nasiona i pestki, np sezam czy kasza jaglana stoją bardzo drogo, a nie są eko, bo na zwykłej półce z sypkimi produktami. Kiedyś poszłam po gumki do włosów, na blisterku były 2 marnej jakości, cieniutkie gumeczki, cena 7 zł, w Jasminie grube porządne gumki w pięknych kolorach za 2,70zł za dwupak

Co do awokado, to uwielbiam, zjadam samo, jak mi się uda nie zjeść, to wypróbuję przepis
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 19:48   #255
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53090433]A jaką masz cerę? Make Me Bio ma fajne kremy na dzień i z podziałem na rodzaj cery [/QUOTE]


Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Niezmiennie polecam JMO z różą i morelą:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...eniaczami.html

Sprawdził się doskonale na cerze skłonnej do przetłuszczania, jak moja, jak i suchej cerze mojego TŻ. Bardzo go lubię szczególnie w sezonie grzewczym
Dziękuję Wam bardzo



Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie cierpię tej burgerowej bułki, a fe. Farsz też nie zachwyca, nie dość, że składem to i w smaku. Jak już jestem w mc to biorę zawsze tylko sałatkę, jaka jest i frytki, ew. szejka, ale naprawdę wieki temu ostatnio, bo kojarzę, że syn miał ok.3 latek i pierwszy raz w życiu zabrałam go do kina wtedy, a potem do mc.
Prawda, to jedzenie z mc jest obrzydliwe, zwłaszcza te buły.

Dziewczyny, matki, zwłaszcza małych dzieci: podajecie dzieciom tran? A może same pijecie?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 19:55   #256
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, matki, zwłaszcza małych dzieci: podajecie dzieciom tran? A może same pijecie?
Ja piję.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 19:59   #257
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Prawda, to jedzenie z mc jest obrzydliwe, zwłaszcza te buły.

Dziewczyny, matki, zwłaszcza małych dzieci: podajecie dzieciom tran? A może same pijecie?
Okropne i dziwię się, że ludzie się tym zajadają, nie czują już po prostu różnicy, bo na co dzień nie jedzą porządnej żywności.

Kiedyś braliśmy tran, ale jakoś nie zauważyłam rezultatów, możliwe, że był jakiś marnej jakości. Natomiast koleżanka podawała synkowi i mu zaszkodził, miał bóle brzucha, biegunki. Lekarz stwierdził, że to mogło być od tranu, bo zrobił wywiad i się okazało, że w ich diecie nie brakuje kwasów omega, bo jedzą często ryby, zajadają się szprotkami w pomidorach, śledziami, tuńczykiem albo dorszem na obiad i doktor powiedział, że przy takiej diecie już niepotrzebny jest tran.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 20:00   #258
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, matki, zwłaszcza małych dzieci: podajecie dzieciom tran? A może same pijecie?
i

Synowi daję witaminę D3 z omega. Śmierdzi rybą i smakuje okropnie, ale jemu smakuje Jak wołam: witaminka! to od razu leci z uśmiechem, głaszcze się po brzuszki i mówi "mmmmm", buzię szeroko otwiera i jeszcze oblizuje dokładnie łyżeczkę
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2015-10-13 o 20:02
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 20:03   #259
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli o im chodzi, to ceny są wyższe, niż gdzie indziej, bo np w lewiatanie chociaż jest mniejszy wybór, to ceny często są o wiele korzystniejsze, a wcale ta sieć najtańsza nie jest. W im z wieloma cenami wręcz przeginają. Mają spory wybór mlek roślinnych, ale jak nie ma promocji, to jest rozbój w biały dzień, dzisiaj wzięłam 2 kartony mleka sojowo-ryżowego, bo była obniżka z 10 na 3,99zł, ale termin do spożycia mają jeszcze tylko przez tydzień. Podobnie wszelkie produkty naturalne typu kasze, ziarna, nasiona i pestki, np sezam czy kasza jaglana stoją bardzo drogo, a nie są eko, bo na zwykłej półce z sypkimi produktami. Kiedyś poszłam po gumki do włosów, na blisterku były 2 marnej jakości, cieniutkie gumeczki, cena 7 zł, w Jasminie grube porządne gumki w pięknych kolorach za 2,70zł za dwupak

Co do awokado, to uwielbiam, zjadam samo, jak mi się uda nie zjeść, to wypróbuję przepis
To faktycznie szaleją z cenami, a ja ostatnio postanowiłam przerzucić się właśnie na mleka roślinne i jogurty bez laktozy (mleko bez laktozy widziałam w Biedronce, a jogurty b/l są gdzieś stacjonarnie jakieś godne polecenia?)

To zjedz połowę, a z drugiej wypróbuj przepis (zamiast kakao można też dodać karobu http://www.misiontek.pl/karob-ekolog...a-sw-200g.html- od razu jest słodki).
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 20:11   #260
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53094575]To faktycznie szaleją z cenami, a ja ostatnio postanowiłam przerzucić się właśnie na mleka roślinne i jogurty bez laktozy (mleko bez laktozy widziałam w Biedronce, a jogurty b/l są gdzieś stacjonarnie jakieś godne polecenia?)

To zjedz połowę, a z drugiej wypróbuj przepis (zamiast kakao można też dodać karobu http://www.misiontek.pl/karob-ekolog...a-sw-200g.html- od razu jest słodki).[/QUOTE]

W rossie od niedawna mają jogurt sojowy. Nie wiem, gdzie czytałam i o co dokładnie chodziło, ale podobno mleko bez laktozy jest jeszcze gorsze od zwykłego. Ponoć nie są zdrowe. Czytałam o tym gdzieś na jakiejś stronce o kulturystyce i fitnesie, ale możliwe, że też zależy jaka firma, czy czegoś nie dodają do składu.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53094575]To zjedz połowę, a z drugiej wypróbuj przepis (zamiast kakao można też dodać karobu http://www.misiontek.pl/karob-ekolog...a-sw-200g.html- od razu jest słodki).[/QUOTE]

Zapnę się i postaram się
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 20:12   #261
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W rossie od niedawna mają jogurt sojowy. Nie wiem, gdzie czytałam i o co dokładnie chodziło, ale podobno mleko bez laktozy jest jeszcze gorsze od zwykłego. Ponoć nie są zdrowe. Czytałam o tym gdzieś na jakiejś stronce o kulturystyce i fitnesie, ale możliwe, że też zależy jaka firma, czy czegoś nie dodają do składu.
Ja jeszcze nie próbowałam, ale tż twierdzi, że to z Biedronki jest dziwnie słodkie, więc jak dla mnie, to odpada; możliwe, że ma jakieś dodatki, więc chyba lepiej w jakimś ekologicznym sklepie coś wyszukać
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 20:18   #262
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53094694]Ja jeszcze nie próbowałam, ale tż twierdzi, że to z Biedronki jest dziwnie słodkie, więc jak dla mnie, to odpada; możliwe, że ma jakieś dodatki, więc chyba lepiej w jakimś ekologicznym sklepie coś wyszukać [/QUOTE]


Z Lidla to bez laktozy też dziwnie słodkie, a w składzie nie ma nic takiego Kupiłam z ciekawości, bo zwykle biorę kozie, roślinne albo sama robię roślinne, gdy mi żal wydawać na gotowce
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 20:26   #263
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53094694]Ja jeszcze nie próbowałam, ale tż twierdzi, że to z Biedronki jest dziwnie słodkie, więc jak dla mnie, to odpada; możliwe, że ma jakieś dodatki, więc chyba lepiej w jakimś ekologicznym sklepie coś wyszukać [/QUOTE]

Każde bez laktozy jest słodkie ze względu na naturalny rozpad czegoś tam. Dokładnie nie pamiętam, ale to normalne.
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 20:47   #264
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Każde bez laktozy jest słodkie ze względu na naturalny rozpad czegoś tam. Dokładnie nie pamiętam, ale to normalne.
Ok już mi się przypomniało o co chodzi. Laktoza to cukier mleczny, jest dwucukrem, a więc cukrem złożonym. Metoda produkcji mleka bez laktozy polega na tym, że dodaje się na pewnym etapie enzym- laktazę, który rozkłada laktozę na cukry proste- monocukry, glukozę i galaktozę. Dlatego mleko to jest słodsze, ale też ma wyższy IG i o to mi się rozchodziło, że gdzieś czytałam.

Oprócz tego podobno mleko bez laktozy nie sprzyja osobom tolerującym laktozę, ponieważ ten cały enzym do niego dodawany jest także w organiźmie i regularne spożywanie może doprowadzić do zaniku wydzielania tego enzymu, przez co wywołać nietolerancję laktozy.
Polecam artykuł: http://kuchnia.wp.pl/kat,1037879,tit...?ticaid=115c15
Choć nie wiem ile w nim prawdy, bo jak wiemy walka rynku mleczarskiego o dobre imię mleka i jego przetworów jest na śmierć i życie
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 21:07   #265
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ok już mi się przypomniało o co chodzi. Laktoza to cukier mleczny, jest dwucukrem, a więc cukrem złożonym. Metoda produkcji mleka bez laktozy polega na tym, że dodaje się na pewnym etapie enzym- laktazę, który rozkłada laktozę na cukry proste- monocukry, glukozę i galaktozę. Dlatego mleko to jest słodsze, ale też ma wyższy IG i o to mi się rozchodziło, że gdzieś czytałam.

Oprócz tego podobno mleko bez laktozy nie sprzyja osobom tolerującym laktozę, ponieważ ten cały enzym do niego dodawany jest także w organiźmie i regularne spożywanie może doprowadzić do zaniku wydzielania tego enzymu, przez co wywołać nietolerancję laktozy.
Polecam artykuł: http://kuchnia.wp.pl/kat,1037879,tit...?ticaid=115c15
Choć nie wiem ile w nim prawdy, bo jak wiemy walka rynku mleczarskiego o dobre imię mleka i jego przetworów jest na śmierć i życie
To już wiem o co chodzi, prosto i łopatologicznie Dzięki Korah Tak, czy siak nie leży mi smakowo, bo ja nie lubię słodkiego, a już mleka w szczególności.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 22:01   #266
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
http://www.dairyqueen.com/us-en/?localechange=1&

nic ciekawego

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------



w Krakowie
ojej zarcie z plastiku
Ja nie jadam w sieciowkach W zyciu nie jadlam hamburgera znanej marki
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 06:57   #267
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, matki, zwłaszcza małych dzieci: podajecie dzieciom tran? A może same pijecie?
Podawalam ale spektakularnych efektow odporności nie bylo. Starszemu ostatnio podawalam przez 2 miesiące ze względu na bóle wzrostowe.

Troszke z innej beczki: co uzywacie do zmiękczania ubrań.Macie może sprawdzony nie za bardzo chemiczny zamiennik Lenora itp.
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 07:38   #268
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Podawalam ale spektakularnych efektow odporności nie bylo. Starszemu ostatnio podawalam przez 2 miesiące ze względu na bóle wzrostowe.

Troszke z innej beczki: co uzywacie do zmiękczania ubrań.Macie może sprawdzony nie za bardzo chemiczny zamiennik Lenora itp.
Ja kupuję płyny do płukania eko marek w necie albo Frosch stacjonarnie i leję naprawdę malutko, tyle, żeby się nie elektryzowło...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 08:23   #269
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja nie używam płynów do płukania, bo niszczą włókna elastyczne, a ja mam dużo sportowych ubrań. Poza tym to straszna chemia i wkurza mnie ta "pleśń" na szufladzie po płynach.
W Rossmanie jest taki delikatny płyn do płukania: http://www.rossmann.pl/Produkt/Bobin...4573,4803,6244
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 08:52   #270
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Rozdziewiczyłam wczoraj krem pod oczy Beyond Organics i pierwsze wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Konsystencja super - gęsta ale nie zbyt mocno, coś jak śmietana. Fajnie się wklepuje, pozostawia uczucie nawilżenia, a nie oblepienia. Nadaje się pod makijaż. Zapach ma trochę specyficzny, ale może być.



Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Troszke z innej beczki: co uzywacie do zmiękczania ubrań.Macie może sprawdzony nie za bardzo chemiczny zamiennik Lenora itp.
Ja od lat w ogóle nie używam

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2015-10-14 o 11:57
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.