Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-21, 15:55   #1
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Red face

Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)


Kurczę, zawsze uważałam, że jestem za gruba, że przecież 55kg przy wzroście 170cm to o dużo za dużo No i się odchudzałam, albo chociaż próbowałam
Zorientowałam się, że nie tędy droga jakiś tydzień temu, kiedy to zaczęłam [i na szczęście po 3-4 razach skończyłam] eksperymenty z lekami przeczyszczającymi :/
No, ale nadal myślenie o jedzeniu zabiera mi mnóstwo czasu... Więc stwierdziłam, że najlepsza będzie zdrowa dietka i trochę ruchu - do tej pory te dwie rzeczy były mi prawie całkiem obce...


Teraz ważę ok. 52-53kg przy wzroście ok. 170cm... Wg wskaźnika BMI mam chyba niedowagę...
Chciałabym spalić tłuszcz z łydek, ud, bioder i pupy, umięśnić dosyć płaski brzuszek i przede wszystkim nabrać jakiegoś biuściku ;-)
Bo moja figura jest dziwna: spore nogi, duuuuuuża pupa, szeeerokie biodra (ale już takie mam tu kości ), wąziutka talia (w porównaniu z biodrami, to aż komicznie wąska ://), mikroskopijny biuścik , chude ręce, dosyć wystający obojczyk, koszmarnie wystające łopatki i kręgosłup... Oryginalnie, nie?

I teraz nie wiem, jak jeść... Bo głodówki chyba nie mają sensu, nie? A z drugiej strony, ja już mam tak, że kocham słodkie i z tego na pewno nie zrezygnuję Codziennością są dla mnie słodkości zjadane niemalże kilogramami.. No i nie cierpię tych wszystkich żołądków, wątróbek, zup, sałatek, ryb, warzyw...

Nie wiem też, jak ćwiczyć... Do tej pory robiłam to baaardzo rzadko[może raz w tygodniu? ] ...
I czy mam ćwiczyć tylko dolne partie ciała? Czy górne też?
AHA, NIE MAM MOŻLIWOŚCI CHODZENIA NA SIŁOWNIĘ CZY ZAPISANIA SIĘ DO JAKIEGOŚ KLUBU FITNESS...


Jak widzicie, mnóstwo pytań, wątpliwości... Za wszelkie rady będę niezmiernie wdzięczna!!!

Edytowane przez okretka
Czas edycji: 2005-07-21 o 18:48
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 18:33   #2
Olkaaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Hej! Ja mam podobny problem(talia szczupła, biustu praktycznie brak i chude ramiona i plecy też szczupłe)tyle że nie mam problemu z biodrami (je też mam szczupłe tak jak górną część ciała) a moim problemem są uda i łydki... Mam 171cm wzrostu i ważę 56 kg. Słodycze-wieczny problem z którym walczę.
Ale i tak wydaje mi się że mogę Ci odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących ćwiczeń radziłabym Ci ćwiczć conajmniej 3 razy w tygodniu (chociaż ja ćwiczę codziennie) np. pływanie, bieganie/marsze ,rower ,rolki ,aerobik itp. ćwiczenia aerobowe lub zapisać się na siłownię co ja baaardzo każdemu polecam i tam zapytać instruktora co i jak powinnaś ćwiczć. Czy ćwiczyć też górną część ciała? Moim zdaniem (chociaż ekspertem nie jestem) tak. Dzięki temu możesz też ujędrnić biust co może sprawić że będzie się wydawał większy. Ja ćwiczę na siłowni i powoli bo powoli ale jednak trochę obwód ud mi się zmniejsza więc Tobie też powinno pomóc na biodra czy nogi.To chyba tyle co mogę Ci poradzić Nie wiem czy coś Ci pomogłam ale może chociąż troszeczkę jednak tak. A jakbym jeszcze jakoś mogła pomóc to wal śmiało
Pozdrawiam!
Olkaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 18:48   #3
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Dziękuję Olka



Iiii wciąż czekam na rady naszych specjalistek ;-)
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 18:49   #4
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

ehh ..
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 19:25   #5
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

dokładnie...ehhhhhhhhh
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 20:30   #6
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Czy ja jestem nienormalna ? Wydaje mi się, że 55 kg to NIE JEST "O DUŻO ZA DUŻO" Ja doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że forum jest dla wszystkich... Problemy każdego są ważne i trzeba tak do nich podchodzić, ale co mają powiedzieć dziewczyny, które mają NIECO większe problemy Oczywiście nie ejst to jakaś moja złośliwość, bo oczywiście takiego 'problemu' tylko pozazdrościć

Teraz co do pozbycia się problemu myślę, że tylko ćwiczenia mogą ci pomóc, bo absolutnie nie dieta Zobacz sobie na stronę http://www.modeling.pl/?sub=cwiczeni...l=uwagi&poz=31 są na niej fajne ćwiczenia, dobrze opisane
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 21:45   #7
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Exclamation Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Cytat:
Napisane przez iwciunia
Czy ja jestem nienormalna ? Wydaje mi się, że 55 kg to NIE JEST "O DUŻO ZA DUŻO" Ja doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że forum jest dla wszystkich... Problemy każdego są ważne i trzeba tak do nich podchodzić, ale co mają powiedzieć dziewczyny, które mają NIECO większe problemy Oczywiście nie ejst to jakaś moja złośliwość, bo oczywiście takiego 'problemu' tylko pozazdrościć
Widzę, że niektóre z Was mnie nie zrozumiały... Napisałam, że kiedyś uważałam, że 55kg to jest za dużo! UWAŻAŁAM! Czas przeszły. I że skończyło to się na swego rodzaju obsesji i zaczęciu eksperymentów z środkami przeczyszczającymi. Ale mam szczęście, że się opamiętałam i już nie chcę więcej się w to 'bawić'...

A moim problemem jest nieproporcjonalna figura!

Przykro mi, jeśli nie potraficie tego zrozumieć...
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-21, 22:05   #8
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

a faktycznie mój błąd, zobaczyłam "55 kg" i "odchudzanie" i od razu wywołało to moją reakcję lekko uszczypliwą Pseplasam, nie doczytałam Ale stronka, którą podałam z ćwiczeniami jest na serio fajna
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 08:24   #9
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Okrętka: dobrze, że zmieniłaś spojrzenie na te proporcje Myślę, że jeśli chodzi o "zrobienie porządku" ze swoim ciałem, to powinnaś się skupić na ćwiczeniach, a nie na diecie. Jeść powinnaś, dzięki temu może trochę przybędzie Ci w biuście. A ćwiczenie dolnych partii ciała może je wysmuklić, nie szkodząc przy tym "górze". Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 12:26   #10
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Hm... to w końcu wykonywać ćwiczenia na górne partie ciała? Czy tylko na dolne?...


PS. Do Waszej wiadomości: teraz mi nie zależy na tym, żeby ważyć jak najmniej. Może być nawet i 60kg, byle bym miała lepszą figurę
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 12:37   #11
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Jeśli górne części ciała masz smukłe, to chyba nie ma sensu ich katować ćwiczeniami, bo dysprocji w ten sposób nie zlikwidujesz. Moim zdaniem powinnaś się skoncentrować na tym, z czym masz faktycznie problem, czyli na biodrach i brzuchu.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-22, 14:17   #12
SylwiaSkal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 9
GG do SylwiaSkal
Unhappy Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Cytat:
Napisane przez okretka
Teraz ważę ok. 52-53kg przy wzroście ok. 170cm... Wg wskaźnika BMI mam chyba niedowagę...
Chciałabym spalić tłuszcz z łydek, ud, bioder i pupy, umięśnić dosyć płaski brzuszek i przede wszystkim nabrać jakiegoś biuściku ;-)
Bo moja figura jest dziwna: spore nogi, duuuuuuża pupa, szeeerokie biodra (ale już takie mam tu kości ), wąziutka talia (w porównaniu z biodrami, to aż komicznie wąska ://), mikroskopijny biuścik , chude ręce, dosyć wystający obojczyk, koszmarnie wystające łopatki i kręgosłup... Oryginalnie, nie?

I teraz nie wiem, jak jeść... Bo głodówki chyba nie mają sensu, nie? A z drugiej strony, ja już mam tak, że kocham słodkie i z tego na pewno nie zrezygnuję Codziennością są dla mnie słodkości zjadane niemalże kilogramami.. No i nie cierpię tych wszystkich żołądków, wątróbek, zup, sałatek, ryb, warzyw...

Nie wiem też, jak ćwiczyć... Do tej pory robiłam to baaardzo rzadko[może raz w tygodniu? ] ...
I czy mam ćwiczyć tylko dolne partie ciała? Czy górne też?
AHA, NIE MAM MOŻLIWOŚCI CHODZENIA NA SIŁOWNIĘ CZY ZAPISANIA SIĘ DO JAKIEGOŚ KLUBU FITNESS...


Jak widzicie, mnóstwo pytań, wątpliwości... Za wszelkie rady będę niezmiernie wdzięczna!!!
Cześc po pierwsze ważysz za mało do swojego wzrostu i nie powinnas na pewno stosowac głodówek, i prawda jest ze masz niedowage. Jeżeli nie podoba ci sie twoja figura i twierdzisz że jestes za gruba (co uważam za absurd) i chcesz jakies diety to chyba powinnac udac sie do specjalisty dietetyka- tam ci wszystko wytłumaczą. Jezeli upierasz sie aby ćwiczyc to proponuje ta strone tam masz wszystkie ćwiczenia http://www.☠☠☠☠☠☠☠/ciwcz_z_nami_posladki.htm
I jeszcze jedno można oczywiście ćwiczyc aby miec ładny jędrny biust ale nie ma takich kosmetyków które ci one powiekszą. I może przemysl to co napisałaś bo nie rokuje to dobrze na twoje zdrowie .
Pozdrawiam
Sylvi
SylwiaSkal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 16:02   #13
Agosek
Zadomowienie
 
Avatar Agosek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żagań/Kraków
Wiadomości: 1 729
GG do Agosek Wyślij wiadomość przez MSN do Agosek
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Myślę, że powinnaś poszukać jakiś ćwiczeń zwiększających masę mięśniową na górne partię, a na dolne jakiś spalających tłuszcz. Jak sobie rozbudujesz ramiona i zmniejszysz troszkę bioderka, to będzie bardziej proporcjonalnie .
__________________
http://www.whynotmodels.com/ mężczyźni?... I dlaczego nie tam gdzie ja?!
Agosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 17:07   #14
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Cytat:
Napisane przez Agosek
Myślę, że powinnaś poszukać jakiś ćwiczeń zwiększających masę mięśniową na górne partię, a na dolne jakiś spalających tłuszcz. Jak sobie rozbudujesz ramiona i zmniejszysz troszkę bioderka, to będzie bardziej proporcjonalnie .
Tylko jakie ćwiczenia zdziałają takie cuda?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 17:31   #15
Agosek
Zadomowienie
 
Avatar Agosek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żagań/Kraków
Wiadomości: 1 729
GG do Agosek Wyślij wiadomość przez MSN do Agosek
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

większe obciążenie, po mniej powtórzeń rozbudowuje tkankę mięśniową (wszelkie ćwiczenia z hantlami na biceps, triceps, unoszenie ramion na boki)

małe obciążenie po duuuuuuuuzo powtórzeń (ale tez bez przesady z tą ilością ) spala tłuszczyk, dodatkowo dorzuć na dolne partie coś aerobowego (rowerek, bieganie)

__________________
http://www.whynotmodels.com/ mężczyźni?... I dlaczego nie tam gdzie ja?!
Agosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 21:30   #16
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Dzięki Agosek i inni DD


***
A co do jedzonka, to mogę się obżerać bez żadnych ograniczeń czym chcę? Tzn. czy mogę tak jak do tej pory pożerać głównie węglowodany, czy lepsze dla mnie by były tłuszcze i białko?...
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 12:01   #17
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Podciągam wątek!
Pooglądałam ostatnio swoje ciałko ze wszystkich stron , zakupiłam także centymrtr krawiecki i się pomierzyłam wszędzie i w końcu wiem na 100%, co chcę osiągnąć.

W biodrach [a właściwie w pupie] chciałabym stracić 2-3cm.

W udach i łydkach [o, zgrozo!] mam zamiar pozbyć się 4-5cm.

A w biuście... powinnam 'przybrać'... z 10 cm [jeśli nie więcej!!!]

Strasznie żem nieproporcjonalna

I kurczę, proszę, napiszcie coś jeszcze, bo już sama nie wiem:
1. czy ćwiczyć? bo spalę wtedy tłuszcz chyba też z piersi, które ledwo co mam :[ nie? A przecież tego nie chcę...
2. co jeść? bo jeśli będę jadła wszystko, tak jak do tej pory [czyli głównie wszystko, co słodkie] to jak zwykle przytyję w tyłku i nogach, a nie w biuście...?

Czy jestem aż w tak beznadziejnej sytuacji, że nie ma dla mnie ratunku?! :[
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 13:11   #18
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

ad.1. Jak już Ci wcześniej dziewczyny pisały, powinnaś ułożyć sobie trening - dzięki niemu można skorygować sylwetkę. Osobiście polecam Ci pływanie - ładnie wysmukla nogi a pływając kraulem rzeźbisz także ramiona (dzieki temu dysproporcja maleje). Ćwicząc klatkę piersiową możesz sprawić, że biust bedzie wydawać się większy...
Tu masz strony, na których można znaleźć fajne (i skuteczne) ćwiczenia. Musisz jednak być systematyczna i sumienna jeśli chodzi o ich wykonywanie.

www.☠☠☠☠☠☠☠

ad.2. Na to pytanie odpowiedziałaś już sobie dama Spróbuj ograniczyć słodycze, jedz białe mięso, więcej warzyw, ogólnie mniej śmieciowego jedzenia...

ps. ile masz lat??
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 14:25   #19
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Dzięki kalija

Czyli ćwiczenia na górne partie ciała też wykonywać, tak?

A co do jedzenia, to czy obowiązuje mnie niejedzenie po 19? Bo zdarza mi się jeść nawet po 21-22... I zastanawiam się, czy z tym walczyć...
Aha, i czy makarony, pieczywo i 'mączne potrawy' mogę jadać bez wyrzutów sumienia?

A lat mam dopiero 15 [z kawałkiem]
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 17:17   #20
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dobierzcie mi, proszę, dietkę i ćwiczenia! :)

Ah, i jeszcze jedno pytanko Idiotyczne. Ale pytam, bo skoro nie wiem, to nie będę udawała mądrej, nie?
No więc... mam jeść białe mięso, tak? A jakie to jest białe mięso? Drób? Czy coś jeszcze?...
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.