Problemy zdrowotne a planowanie ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-16, 10:49   #1
kritana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20

Problemy zdrowotne a planowanie ciąży


Witam,
usłyszałam ostatnio od ginekologa, że powinnam jak najszybciej zacząć starać się o dziecko, ponieważ mam dość skomplikowaną sytuację ze zdrowiem. Mianowicie:
- od dziecka mam problemy z układem moczowym (za dziecka refluks obustronny, teraz -od 7 lat- przewlekłe zapalenia pęcherza moczowego),
- mam niedobór progesteronu (w wieku 15lat miałam robione badania, z których wynikał ten niedobór, przez kilka lat brałam Gestomicron, od 7 lat biorę tabl. antykoncepcyjne z małymi przerwami, w których nadal miałam nieregularne miesiączki, dziś odstawiłam tabletki i za 2 miesiące mam zrobić badania hormonalne, żeby potwierdzić niedobór progesteronu),
- mam astmę oskrzelową,
- mam alergię na wiele rzeczy (pyłki, roztocza, itp.),
- mam wadę wzroku (krótkowzroczność -4,5 dioptrii).
Z chorób to chyba tyle Do tego w mojej rodzinie zdarzały się bliźniaki (mój Tata jest bliźniakiem).
Chciałabym się zorientować, jak w praktyce wygląda ciąża z takimi chorobami. Nie nastawiam się na to, że któraś z Was ma dokładnie takie same problemy. Chodzi mi raczej o informację, jak wygląda ciąża z astmą, alergią, czy przewlekłym zapaleniem układu moczowego.
Wiem też, że ryzyko niedonoszenia ciąży jest duże, ale chciałabym usłyszeć jak to wygląda na prawdę.
Wszystkie informacje będą mi bardzo przydatne, ponieważ będę musiała z moim TZ podjąć decyzję, czy wogóle próbować zajść w ciążę.
Z góry dziękuję

Edytowane przez kritana1
Czas edycji: 2009-01-16 o 12:05
kritana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 11:34   #2
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Astma to nie przeszkoda aby mieć dziecko, poczytaj tutaj:
http://recepta.interia.pl/astma/zapo...ews?inf=609473
A twój problemy z układem moczowym, może zle zdiagnozowana bakteria, która je powoduje i dlatego taki skutek leczenia, wada wzroku też nie duża, a blizniaki w rodzinie to super miałabyś załatwioną sprawę za jednym zamachem.
Możesz starać się o dzidzię, życzę powodzenia.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 11:37   #3
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Spróbuj pożyczyć lub kupić książkę "W oczekiwaniu na dziecko", autorzy to: Arlene Eisenberg, Heidi Murkoff, Sandee Hathaway. Nie czytałam dokładnie, ale jest tam rozdział o ciąży przy chorobach przewlekłych, m.in. przy astmie.
Trzymaj się!
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 12:01   #4
kritana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Dzięki za odpowiedź A czy orientujecie się, czym skutkuje posiadanie małej macicy? Ostatnio mój ginekolog oznajmił, że taką mam i się zastanawiam, co będzie, jeśli miałabym ciążę bliźniaczą.
Co do leczenia zapalenia pęcherza, to już zmieniałam kilka razy lekarza i nadal nic nie pomaga Jestem teraz znów w trakcie leczenia i mam nadzieje, że się uda
Słyszałam, że astma może być przeciwwskazaniem w podaniu znieczulenia przy porodzie. Czy to prawda?
kritana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 12:49   #5
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Macica powiększa się w czasie ciąży, więc raczej trudno, aby jej wielkość stanowiła problem w zajściu w ciążę. Sama wielkość macicy nie może być podstawą do prognozawania odnośnie zajścia w ciążę i jej donoszenia. Tu właściwie nie ma dyskusji. Spokojnie! Czasami się zdarza, że rzucona przez lekarza uwaga staje się podstawą do snucia katastroficznych scenariuszy. Należy wypytać ginekologa, dlaczego w tym przypadku uważa, że mała macica pogorszy szanse prokreacyjne, bo być może istnieją inne po temu przesłanki, które umknęły uwadze, ale sama wielkość macicy nie jest prognostyczna ani dla prawdopodobieńswa zapłodnienia, ani donoszenia ciąży.
Miałaś robiony posiew na bakterię w moczu?
A astma nie jest przeciwwskazaniem do podania znieczulenia.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 12:58   #6
kritana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Właściwie, to wyczytałam na internecie, że mała macica może powodować przedwczesny poród ze względu na to, że nie jest w stanie rozciągnąć się tak, jak macica o normalnych rozmiarach. Pogadam z ginekologiem na ten temat przy okazji następnej wizyty.
Badanie moczy miałam i zawsze wychodzą bakterie. Ostatnio miałam pobierany mocz cewnikowo i za kilka tygodni mam powtórzyć to badanie. Teraz biorę antybiotyki (przez 30dni). Choć już kiedyś się leczyłam i przez jakiś czas było ok, ale potem znów pojawiły się bakterie.
A o znieczuleniu przy astmie to powiedział mi ginekolog :/
kritana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 13:16   #7
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Aktualne dane wskazują niezbicie, że przebieg porodu i ewentualne jego powikłania (niedotlenienie płodu, krwawienia) nie różnią się u kobiet zdrowych i chorych na astmę. Na podstawie danych statystycznych można stwierdzić natomiast, że u kobiet chorych na astmę częściej wykonywane są cięcia cesarskie i porody w znieczuleniu.

Nie zamartwiaj się na zapas, staraj się o dziecko wszystko będzie dobrze.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 21:59   #8
czarnabiedronka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 50
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

ja bym się jeszcze zastanowiła,czy problemy z pęcherzem nie pogłębią się w czasie ciąży...Skonsultuj się z urologiem.
czarnabiedronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 09:53   #9
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Być może problemy z pęcherzem pogłębiają się podczas ciąży ale czy warto z niej rezygnować, nie będzie łatwo z tyloma chorobami ale na pewno sobie poradzi przy dobrym prowadzeniu lekarza.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 11:58   #10
negra78
Raczkowanie
 
Avatar negra78
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 72
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Znajdź dobrego lekarza powiedz mu o wszystkich chorobach pewnie skieruje Cię na szczegółowe badania i powie Ci czy można starać się już o dzidzię czy trzeba coś podleczyć. Ja jestem raczej okazem zdrowia a problemów z ciążą jak do tej pory miałam tyle, że głowa mała a to 23 tydz. Więc jak ma być dobrze to będzie. Dobry lekarz powie Ci czy są przeciwskazania do zajścia czy nie. Nie rezygnuj warto czasami pocierpieć
negra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:20   #11
kritana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Na szczęście jestem pod stałą opieką urologa, ginekologa i alergologa Ginekolog mi powiedział, że z tyloma chorobami jest (niestety) duże ryzyko poronienia lub wcześniejszego porodu, więc gdy zajdę w ciążę to będzie ona traktowana jako ciąża zagrożona.
czarnabiedronka: Dzięki za podpowiedź Koniecznie przy następnej wizycie wypytam się urologa o zaostrzenie objawów zapalenia.

Edytowane przez kritana1
Czas edycji: 2009-01-19 o 13:47
kritana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 20:52   #12
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Masz u urologa regularnie wykonywane badania obrazowe i czynnościowe nerek? (usg, cystouretrografię mikcyjną, scyntygrafię nerek)? Bo takie nawracające i nieleczące się infekcje dróg moczowych występują najczęściej przy wadzie nerek (czy na pewno występujące w dzieciństwie odpływy nie uszkodziły nerek i w zupełności się cofnęły?). Każda infekcja w ciąży może być potencjalnie groźna dla płodu, także przed ciążą powinnaś mieć opanowane zapalenie pęcherza.
Jeśli chodzi o niedobór progesteronu to lekarz może zalecić Ci w drugiej fazie cyklu przyjmowanie progesteronu (najczęściej Duphaston) na podtrzymanie ewentualnej ciąży. Natomiast jeżeli masz jeszcze inne problemy hormonalne to może być przeszkoda w zajściu w ciążę.
Dobrze kontrolowana astma, alergia i wada wzroku nie powinny mieć negatywnego wpływu na przebieg ciąży.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 08:33   #13
kritana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Pod opieką urologa jestem dopiero od kilku miesięcy i jeszcze tak szczegółowych badań nie miałam robionych. W ten piątek mam kolejną wizytę.
Pozostaje mi czekać na badania
kritana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 14:43   #14
kajmanik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Witam, od jakiegoś czasu staram się z mężem o dziecko, jednak przed ostania miesiaczka wystąpiły u mnie plamienia – zaniepokojona poszłam do lekarza dowiedziałam się ,że mam torbiel u ujścia szyjki macicy i podobno to jest tzw.torbiel czynnościowa czyli odnawiająca się L. Zastanawiam się teraz czy to będzie miało jakiś wpływ na ciążę?, czy nie będzie jej utrudniać?Czy ktoś ma jeszcze jakieś informacje o torbielach czynnościowych? Slyszalam różne rzeczy : że torbiele "leczy suie" ciążą, że nie utrudniają samego zajścia w ciąże, ale że ogólnie źle na nią wpływają ,że utrudniają jej donoszenie...sama już nie wiem jakimi opiniami się sugerować
kajmanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 17:01   #15
kajmanik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Problemy zdrowotne a planowanie ciąży

Właśnie słyszałam ,że torbiel może byś przyczyną zaburzeń hormonalnych – dlatego wiem ,że muszę to sprawdzić jak najszybciej. Wyczytalam, ze te plamienia mogą mieć związek z niedomoga lutealna…ech sama już nie wiem. Dostalam leki, i jak tylko torbiel się wchłonie, to lece na kontrole i mam zamiar zrobic te wszystkie badania…
kajmanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.