Czy lubicie swoją pracę??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-31, 21:14   #1
bercia-23
Raczkowanie
 
Avatar bercia-23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 136
GG do bercia-23
Unhappy

Czy lubicie swoją pracę???


Witam!! Niedawno dostałam pracę, jestem asystentka szefa!!! Po tylu miesiącech bezskutecznych posukiwań, w końcu mi sie udało, dostałam pracę...wiem , że powinnam się z niej cieszyć, i tak jest ale...no właśnie to " ale " jest to praca typowo papierkowa, muszę się wszystkiego od nowa uczyc, nigdy nie miałam z tym styczności i jeszcze do tego cały czas się mylę...boję się strasznie że szefowa nie podpisze ze mną umowy , normalnie chodzenie do tej pracy to dla mnie taki stres , że aż mnie serducho zaczęło boleć ...nie wiem czy to ja sobie coś wkręcam czy może nie nadaję się do dorosłego życia...powiedzcie jak to jest u Was? Lubicie swoja pracę?i jak to było na początku???
__________________
bercia-23
bercia-23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 21:43   #2
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Czy lubicie swoją pracę???

U mnie poczatki byly bardzo trudne.
Tez mi sie wydaje ze jestem jakas "nieprzystosowana" do doroslego zycia.
Moja ostatnia praca pozostawila we mnie jakis ślad na psychice, zbudowala jakas blokade. Dostrzegam to dopiero teraz kiedy pracuje w biurze podrozy i boje sie np. odebrac telefon czy porozmawiac z klientem bo mam wrazenie ze powiem cos zle (nie znajac niektorych zasad) i dostane ochrzan.
Ale narazie jest ok. Jednak na poczatku bylam w szoku ze nikt na mnie nie wrzeszczy ze gdzies uzylam złego słowa.
W kazdym miejscu pracy panuja jakies zasady... Szczegolnie jesli jest to praca gdzie ma sie kontakt z klientami. Pewnych rzeczy nie mozna mowic, niektore sformulowania sa zakazane, inne wrecz nakazane itp. Na poczatku takich rzeczy sie nie wie i trzeba sie uczyc na bledach. Najwazniejsze to nie brac krytycznych uwag za bardzo do siebie. Przeciez chodzi tylko o to aby sie nauczyc. Pamietam jak bylam pierwszego dnia w mojej poprzedniej pracy. Caly czas mialam wrazenie ze wszyscy dookola mnie mowia w jakims obcym jezyku. Po miesiacu juz sama biegle sie tym bankowym jezykiem poslugiwalam.
Czlowiek wszystkiego w zyciu sie musi nauczyc. Stopniowo.
W sumie pisze to wszystko, a sama nie potrafie sie do tego zastosowac... W obecnej pracy chłonę wszystkie uwagi szefowej, sa dla mnie bardzo cenne i widze ze jej naprawde zalezy na nauczeniu mnie pewnych rzeczy. Z reszta to praktyki wiec to wlasnie nauka jest najwazniejsza.
Tez ciagle popelniam bledy ale inaczej nie da sie tego wszystkiego nauczyc. A nauki jest bardzo wiele, nie myslalam ze az tyle.
Jednak lubie w tej pracy to, ze zajmuje sie tym co mnie interesuje .
I wiele sie w niej ucze.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 22:00   #3
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Czy lubicie swoją pracę???

Ja swoją pracę lubię mimo iż jest to staż . Na początku miałam byś w sekretariacie jednak wylądowałam w archiwum. Myślałam że będzie tam beznadziejnie i strasznie nudno. Nic bardziej myslego. Atmosfera jest świetna nie wspominając o towarzystwie . Wprost rewelacja. Około 3 tygodni temu zastępowałam koleżankę w sekretariacie komendanta i przyznaję szczerze że były to najgorsze 2 dni jakie przepracowałam. Naprawde - koszmar, bardzo mi się nie podobało.
Dziś znowu byłam na zastępstwie ale na dyżurce. Przyjmowałam interesantów. Też ciągle trzeba było gdzieś dzwonić informować tychże interesanów żeby chwilke poczekali albo że muszą przejść do drugiego budynku i tam ich przyjmą. Nie było tak źle, w sekretariacie było gorzej. na dyżurce mam być jeszcze jutro. Przychodzą nowe stażystki i kierowniczka kazałą mi jedną z nich wyszkolić, bo stwierdziła że jestem już w tym obcynaka i swietnie nauczę dziewczynę która będzie tam siedziała.
Tak więc poza sekretariatem to praca bardzo mi się podoba. Nie wiem jak jest w innych sekcjach ale jak sie dowiem to pewnie zdania ani trochę nie zmienię
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 22:23   #4
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Czy lubicie swoją pracę???

moim marzeniem jest zeby lubic swoja prace, srodowisko w niej panujące itd. Pracowalam w dwóch miejscach ale nie moge powiedziec ze lubilam to co robilam. Ale jestem jeszcze mloda i bede szukac swojego gniazda. Pozatym w pracy spedza sie tyle czasu ze poowinno sie ją lubic.
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 16:35   #5
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: Czy lubicie swoją pracę???

ja wręcz nie nawidzę swojej pracy codziennie jak rano wstaję to**************a pracuję tam już 6 lat!niestety sytuacja na rynku pracy jest dramatyczna więc siedzę cicho robię co do mnie należy i zwijam się stamtąd jak najszybciej ostatnio złożyłam podanie do prezesa o przeniesienie bo troszkę ludzi w tym roku odchodzi na emerycję-zazdroszczę im
__________________
Bywa nieraz, że czasem stoimy w obliczu prawdy dla, której brakuje słów... JP
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 17:12   #6
ewelina27
Raczkowanie
 
Avatar ewelina27
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 125
Dot.: Czy lubicie swoją pracę???

A ja tam lubie swoja prace Moze dlatego ze nie mam nikogo nad soba I nie wyobrazam siebie w innej roli! Jest to moim hobby Robie tipsy
ewelina27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.