Filologia polska - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-26, 13:56   #601
reaktywacja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 7
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez zulus91 Pokaż wiadomość
Hej
Od października zaczynam studia na Uniwersytecie Szczecińskim ... Studiuje ktoś może tam, albo studiował? Mógłby mi ktoś coś o tym uniwerku powiedzieć?
No i jak wygląda pierwszy rok studiów ...
A przy okazji .. Czy jest jakaś stała lista lektur obowiązujących na I roku ?
Byłabym wdzięczna


Jeśli już ktoś zadawał takie pytanie to wybaczcie

Hej! Ja też dostałam się na FP w Szczecinie. Mam podobny problem z lekturami, chciałabym już zacząć czytać co nieco, póki nie stracę zapału...
Wiesz, jest forum internetowe studentów filologii polskiej w Szczecinie, ale starszych od nas - teraz bodajże czwarty rok, a może i już skończyli? Niestety założyli je dopiero w semestrze letnim na 1. roku, ale może warto się z kimś stamtąd skontaktować, czy nie ma jeszcze spisu lektur z 1. semestru

No i koleżanko zulus - wbijaj na nk, jeśli masz konto, niech będzie nas więcej! http://nk.pl/school/60939/2176
reaktywacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 11:02   #602
Pralinkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście
Wiadomości: 46
GG do Pralinkowa
Dot.: Filologia polska

Witam koleżanki
W tym roku postanowiłam zdawać ponownie na FP, jednakże chyba za późno, bo dopiero na drugim naborze. Piszę "ponownie" ponieważ kiedyś już ten kierunek studiowałam, ale zachorowałam na depresję i musiałam studia przerwać ;( Chociaż starałam się je ciągnąc jak tylko mogłam, pomoc od uczelni była, tylko ja byłam do niczego. Jestem chyba nieuleczalną marzycielką i utopistką, skoro pcham się w to po raz drugi, ale... nie mam alternatywnego pomysłu na życie, polonistyka przyciąga mnie swym zewem. Mam świadomość tego, że moja ortografia i stylistyka kuleją (zachorowały razem ze mną...). Do tego braki w czytaniu, bo był czas gdy nie byłam w stanie wziąć książki do ręki. A mimo to - próbuję. I co prawda nie w Poznaniu, bo tam szansę już zaprzepaściłam (moje ukochane miasto), a w Szczecinie - czekam na wyniki do 5.08, mam nadzieję, że się uda(przede wszystkim bliżej domu będzie). No i od początku, bo różnice programowe duuuże - zaczynałam magisterskie jednolite, w tym roku powinnam bronić mgr, a ja na studia dopiero mam zamiar iść!
Co do listy lektur, to na forum, o którym wspomniały wyżej forumowiczki, można znaleźć i listę lektur i odnośnik do strony z lekturami na stronie uczelnianej. Lista wygląda na prawdopodobną (tzn z licencjatu, bo na magisterskiej powinno być więcej pozycji). Niestety w tym momencie nie mam jej zapisanej. Powolutku zabieram się za średniowiecze, wiem że z tym będę miała najwięcej problemu, kocham literaturę z XIX wieku, ale wcześniejsza i późniejsza wydaje mi się katorgą. I nieszczęsna gramatyka opisowa... ale może mogę liczyć na to, że mi ją przepiszą?
Pralinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 14:57   #603
fioletowa malina
Raczkowanie
 
Avatar fioletowa malina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 161
Dot.: Filologia polska

Ja dostałam się na uniwersytet gdański Nie wiem jak to będzie, bo z ortografii jestem słaba-ale zamierzam ciągnąc jak się da
fioletowa malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 15:54   #604
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez fioletowa malina Pokaż wiadomość
Ja dostałam się na uniwersytet gdański Nie wiem jak to będzie, bo z ortografii jestem słaba-ale zamierzam ciągnąc jak się da
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 16:01   #605
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez fioletowa malina Pokaż wiadomość
Ja dostałam się na uniwersytet gdański Nie wiem jak to będzie, bo z ortografii jestem słaba-ale zamierzam ciągnąc jak się da
Kiepsko będzie. Twoja wypowiedź rozbawiła mnie do łez.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 16:10   #606
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Kiepsko będzie. Twoja wypowiedź rozbawiła mnie do łez.
może bawić, ale czy to nie jest... przerażające
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 16:35   #607
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
może bawić, ale czy to nie jest... przerażające
Jak mówiła moja pani dr "to jest straszne i śmieszne zarazem" BRAK SŁÓW
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 17:14   #608
fioletowa malina
Raczkowanie
 
Avatar fioletowa malina
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 161
Dot.: Filologia polska

o matko! dziewczyny źle mnie zrozumiałyście Nie miałam na myśli, że robie błąd w każdym wyrazie po prostu czasem wole wspomóc się słownikiem (po to one wkońcu są)
fioletowa malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 21:17   #609
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Filologia polska

Kompletnie nie zrozumiałaś naszych wypowiedzi. Wbrew pozorom, na filologii mało się pisze, więcej czyta sie lektur, wiele by tłumaczyć,sama się przekonasz. Twoja ortografia nie przesądza o tym, czy utrzymasz się na studiach.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:03   #610
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filologia polska

Wbrew pozorom filologia polska to nie jest trochę trudniejsza lekcja języka polskiego .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:44   #611
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom filologia polska to nie jest trochę trudniejsza lekcja języka polskiego .
a filologia obca kursem językowym
uwielbiam te stereotypy
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 16:40   #612
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filologia polska

A póżniej pierwsze zajęcia i szok - bo trzeba znać HLP, gramatyka okazuje się nie być rozbiorem zdania - ani logicznym, ani gramatycznym .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 00:23   #613
mmadzik
Zadomowienie
 
Avatar mmadzik
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 345
GG do mmadzik
Dot.: Filologia polska

tez dostalam sie na filologie polska .. mam sie bac ?
__________________
TURYSTKA
mmadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 08:02   #614
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
A póżniej pierwsze zajęcia i szok - bo trzeba znać HLP, gramatyka okazuje się nie być rozbiorem zdania - ani logicznym, ani gramatycznym .
ach, HLP - łezka wzruszenia. nie wiem, jak ja to zaliczyłam, mając z geniuszem który w wieku 42 lat jest już prof.dr.hab, a nie mając wiedzy za bardzo. to były czasy!

a teraz będę mieć egzamin z romantyzmu i pozytywizmu w jednej sesji, może być ostro
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:22   #615
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
ach, HLP - łezka wzruszenia. nie wiem, jak ja to zaliczyłam, mając z geniuszem który w wieku 42 lat jest już prof.dr.hab, a nie mając wiedzy za bardzo. to były czasy!

a teraz będę mieć egzamin z romantyzmu i pozytywizmu w jednej sesji, może być ostro
o współczucia :P Mając jedną epokę nie jest kolorowo, a co dopiero dwie
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 12:00   #616
gelus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 75
Dot.: Filologia polska

Po niektórych wypowiedziach wywnioskowałam, że na filologii polskiej głównie czyta się lektury, tak?? Czyli czego na takiej filologii można się nauczyć? Bo czytać, to ja już umiem, a wszystkie epoki znam tak bardzo dobrze.
gelus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 12:34   #617
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez gelus Pokaż wiadomość
Po niektórych wypowiedziach wywnioskowałam, że na filologii polskiej głównie czyta się lektury, tak?? Czyli czego na takiej filologii można się nauczyć? Bo czytać, to ja już umiem, a wszystkie epoki znam tak bardzo dobrze.
idziesz na fp i się okazuje, że nie do końca znasz można się nauczyć... gramatyki historycznej na przykład i teorii literatury i zdobyć podstawy w łacinie
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 14:29   #618
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez gelus Pokaż wiadomość
Po niektórych wypowiedziach wywnioskowałam, że na filologii polskiej głównie czyta się lektury, tak?? Czyli czego na takiej filologii można się nauczyć? Bo czytać, to ja już umiem, a wszystkie epoki znam tak bardzo dobrze.
1. Lektury to się czyta w "wolnym czasie".
2. Nie, nie znasz wszystkich epok tak bardzo dobrze .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 16:14   #619
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
o współczucia :P Mając jedną epokę nie jest kolorowo, a co dopiero dwie
ale ćwiczenia tylko pół roku, więc pewnie będzie trochę taryfa ulgowa (jak dobrze studiować na komparatystyce!)

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
1. Lektury to się czyta w "wolnym czasie".
2. Nie, nie znasz wszystkich epok tak bardzo dobrze .
jak znasz wszystkie epoki
polonistyka to nie język polski w liceum!


__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-31, 17:26   #620
gelus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 75
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
1. Lektury to się czyta w "wolnym czasie".
2. Nie, nie znasz wszystkich epok tak bardzo dobrze .
No okej, wiadomo, że wszystkiego nie jestem w stanie ogarnąć, ale tak się zastanawiam, do czego w przyszłości będą potrzebne epoki, czy lektury?
gelus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:30   #621
Gajaa
Zakorzenienie
 
Avatar Gajaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 468
GG do Gajaa
Dot.: Filologia polska

O rety, grupa wsparcia! Też studiuję polonistykę (dziennie, UW, spec. nauczycielska) będzie już piaty rok, jak tylko uda mi się uporać ze współczesną, którą przełożyłam na wrzesień ze względu na sesję na drugim kierunku

I szczerze stwierdzam, że studiowanie na polonie to jedna z najgłupszych rzeczy, jakiej się podjęłam ;] Nudne, nieciekawe, niepraktyczne, nieżyciowe. Fuj i ble. Za późno się zorientowałam, że czas na ewakuację, postanowiłam skończyć, w efekcie łączę jak mogę pedagogikę z polonistyką i tak piszę magistra z literatury dla dzieci ("Dom jako piekło - dysfunkcje rodziny w baśni współczesnej", a tu Harry Potter, Dzielny Despero, Niekończąca się historia, Koralina - no cud miód ).

Teraz się zbieram do napisania maila do promotora, bo utknęłam.


edit: nauczycielowi lektury i epoki przydadzą się w pracy z uczniami (też nie wszystkie lektury zresztą), a innym ...hm... otrzymania dyplomu ;D

Edytowane przez Gajaa
Czas edycji: 2010-07-31 o 17:34
Gajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 12:55   #622
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez gelus Pokaż wiadomość
No okej, wiadomo, że wszystkiego nie jestem w stanie ogarnąć, ale tak się zastanawiam, do czego w przyszłości będą potrzebne epoki, czy lektury?
A do czego historykowi, który nie będzie uczył historii, potrzebne wszystkie przywileje szlacheckie wydane przez polskich królów?

Każdy ma inne plany na przyszłość - jedni po polonistyce chcą pracować w PR, uczyć w szkole, pracować w wydawnictwach, gazetach, ośrodkach kultury, być rzecznikami prasowymi, więc każdy patrzy też inaczej na to, jak wykorzysta wiedzę.

Wychodzę z założenia, że jeśli się ma świadomość swojego bytu, to zawsze znajdzie się sposobność, by wiedzę nabytą wykorzystać. Nawet, jeśli to fizyka kwantowa i uczę się jej dla przyjemności.

Zapytam z ciekawości - czy przed wyborem studiów zorientowałaś się, jakie są zajęcia na polonistyce, program studiów?
Czy po prostu lubisz czytać, piszesz w miarę składnie i tak sobie pomyślałaś "Może polonistyka?".

Później dziwić się, że ludzie na hasło filologia xyz mówią, że jesteśmy bandą darmozjadów i nieuków - bo czytamy sobie lektury przez 5 lat .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 14:27   #623
gelus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 75
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
A do czego historykowi, który nie będzie uczył historii, potrzebne wszystkie przywileje szlacheckie wydane przez polskich królów?

Każdy ma inne plany na przyszłość - jedni po polonistyce chcą pracować w PR, uczyć w szkole, pracować w wydawnictwach, gazetach, ośrodkach kultury, być rzecznikami prasowymi, więc każdy patrzy też inaczej na to, jak wykorzysta wiedzę.

Wychodzę z założenia, że jeśli się ma świadomość swojego bytu, to zawsze znajdzie się sposobność, by wiedzę nabytą wykorzystać. Nawet, jeśli to fizyka kwantowa i uczę się jej dla przyjemności.

Zapytam z ciekawości - czy przed wyborem studiów zorientowałaś się, jakie są zajęcia na polonistyce, program studiów?
Czy po prostu lubisz czytać, piszesz w miarę składnie i tak sobie pomyślałaś "Może polonistyka?".

Później dziwić się, że ludzie na hasło filologia xyz mówią, że jesteśmy bandą darmozjadów i nieuków - bo czytamy sobie lektury przez 5 lat .
No pewnie, że patrzałam, jaki jest tok zajęć. Przeglądałam różne fora, dopytywałam się, co i jak. Chciałabym studiować filologię polską, ale po prostu boję się, że potem nie znajdę pracę, gdyż za same epoki, czy lektury pracy nie dadzą. (no chyba, że jako nauczycielka). Boję się, że owe studia są zbyt ogólne, a naprawdę chcę zdobyć jakieś umiejętności i doświadczenia, nie chcę potem się rozczarować...
gelus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 18:12   #624
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez gelus Pokaż wiadomość
No pewnie, że patrzałam, jaki jest tok zajęć. Przeglądałam różne fora, dopytywałam się, co i jak. Chciałabym studiować filologię polską, ale po prostu boję się, że potem nie znajdę pracę, gdyż za same epoki, czy lektury pracy nie dadzą. (no chyba, że jako nauczycielka). Boję się, że owe studia są zbyt ogólne, a naprawdę chcę zdobyć jakieś umiejętności i doświadczenia, nie chcę potem się rozczarować...
<trąbka>
uwaga uwaga, to może być przykre, ale studia nie dają pracy! jeśli nie masz doświadczenia, czegoś ciekawego w cv to żadne studia nie 'dają' pracy. na prawdę myślisz, że sam magister nobilituje albo coś daje? że tak powiem, gu..zik daje.
ech, ta naiwna wiara że po studiach praca na ciebie czeka, leży na ulicy...
</trąbka>
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:20   #625
gelus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 75
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
<trąbka>
uwaga uwaga, to może być przykre, ale studia nie dają pracy! jeśli nie masz doświadczenia, czegoś ciekawego w cv to żadne studia nie 'dają' pracy. na prawdę myślisz, że sam magister nobilituje albo coś daje? że tak powiem, gu..zik daje.
ech, ta naiwna wiara że po studiach praca na ciebie czeka, leży na ulicy...
</trąbka>
Jako, że chcę pracować w wydawnictwie, napisałam do tych lepszych e-maile z pytaniem, czy trudno jest dostać się do ich wydawnictwa. Otóż odpisali mi, że owszem - liczy się doświadczenie, ale także patrzą na wykształcenie. Jeżeli widzą, iż dana osoba jest po polonistyce, to właśnie tym ludziom dają większą szansę, niż tym, którzy są po innym kierunku. (powiedzmy bibliotekoznawstwo, bo tacy też starali się o prac w wydawnictwach). Dlatego chcę iść na filologię polską, żeby taki pracodawca dał mi szansę, bez względu na to, czy pracowałam już wcześniej w jakimś wydawnictwie, czy nie. I to nie ja powiedziałam, a pan z pewnego, znanego wydawnictwa (tu cytuję: 'owszem liczy się doświadczenie, ale papierek też jest bardzo mile widziany'.) Ja chcę po prostu mieć większe szanse na spełnienie moich marzeń, nic więcej.
gelus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:37   #626
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filologia polska

No to po problemie, już wiesz, na czym stoisz . Głowa do góry, nos do książek! Jeśli będziesz dobra i robić coś z pasją, są większe szanse, ze znajdziesz pracę .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 00:46   #627
josiex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 124
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez reaktywacja Pokaż wiadomość
Hej! Ja też dostałam się na FP w Szczecinie. Mam podobny problem z lekturami, chciałabym już zacząć czytać co nieco, póki nie stracę zapału...
Wiesz, jest forum internetowe studentów filologii polskiej w Szczecinie, ale starszych od nas - teraz bodajże czwarty rok, a może i już skończyli? Niestety założyli je dopiero w semestrze letnim na 1. roku, ale może warto się z kimś stamtąd skontaktować, czy nie ma jeszcze spisu lektur z 1. semestru

No i koleżanko zulus - wbijaj na nk, jeśli masz konto, niech będzie nas więcej! http://nk.pl/school/60939/2176
ja już się zapisałam, mam nadzieję, że poznamy się we wrześniu na dniu adaptacyjnym
__________________
In my heart your love has found the safest hiding place.
josiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 07:34   #628
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez gelus Pokaż wiadomość
Jako, że chcę pracować w wydawnictwie, napisałam do tych lepszych e-maile z pytaniem, czy trudno jest dostać się do ich wydawnictwa. Otóż odpisali mi, że owszem - liczy się doświadczenie, ale także patrzą na wykształcenie. Jeżeli widzą, iż dana osoba jest po polonistyce, to właśnie tym ludziom dają większą szansę, niż tym, którzy są po innym kierunku. (powiedzmy bibliotekoznawstwo, bo tacy też starali się o prac w wydawnictwach). Dlatego chcę iść na filologię polską, żeby taki pracodawca dał mi szansę, bez względu na to, czy pracowałam już wcześniej w jakimś wydawnictwie, czy nie. I to nie ja powiedziałam, a pan z pewnego, znanego wydawnictwa (tu cytuję: 'owszem liczy się doświadczenie, ale papierek też jest bardzo mile widziany'.) Ja chcę po prostu mieć większe szanse na spełnienie moich marzeń, nic więcej.
ale wiesz, ilu już jest korektorów/edytorów/ludzi od wydawnictw na rynku, ilu co roku kończy polon, a ile miejsc mają wydawnictwa? moja współlokatorka, obecnie doktorankta na polonistyce właśnie szuka pracy o tym profilu ma doświadczenie, pierdyliard warsztatów i konferencji i mówi, że jest bardzo ciężko
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:06   #629
gelus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 75
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
ale wiesz, ilu już jest korektorów/edytorów/ludzi od wydawnictw na rynku, ilu co roku kończy polon, a ile miejsc mają wydawnictwa? moja współlokatorka, obecnie doktorankta na polonistyce właśnie szuka pracy o tym profilu ma doświadczenie, pierdyliard warsztatów i konferencji i mówi, że jest bardzo ciężko
To mnie pocieszyłaś, dzięki ;D Zdaję sobie sprawę z tego, że jest ciężko, słyszę to codziennie od znajomych i od rodziny, którzy chcą mi wybić z głowy polonistykę, ale ja uparcie dążę do celu i wierzę w to, że mi się uda. Jak nie wydawnictwo, to znajdę jakąś inną, równie ciekawą pracę. Jednak nie dowiem się, dopóki nie spróbuję Staram się myśleć pozytywnie
(A co, tylko po polonistyce, nauczyciele mogą mieć szansę?)
gelus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 19:28   #630
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filologia polska

E tam, teraz trzeba mieć pomysł i to "coś", żeby się udało. Jak się mocno chce i z tego chciejstwa wychodzą czyny, to można spełnić marzenia. Spójrz na wybitnych aktorów - niektórzy nie dostawali się po 2 razy do szkoły aktorskiej, a dzisiaj grają w teatrach, filmach - a mogli pomyśleć, ze bez sensu to wszystko.

A Jan Miodek też startował, nie dostał się, poszedł na polonistykę i dobrze się stało .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-06 12:21:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.