Ból serca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-31, 22:04   #1
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319

Ból serca


Witam,
byłam u kardiologa 2 razy (półtora roku temu i rok temu i powinnam iść teraz na kontrolę) z powodu bóli serca, drętwienia ciała, omdleń, pulsu 200/min podczas siedzenia miałam robione badania echo serca, Holter ekg, kardiolog stwierdziła wypadanie płatka zastawki mitralnej z niedomykalnością oraz tachykardię zatokową, miałam brać magnez przez pół roku- brałam, ale po zaprzestaniu bóle serca wróciły. Przez ostatni rok, cały czas jestem osłabiona, nie mam na nic siły, cały czas boli mnie głową, jestem ciągle zmęczona, a ostatnio zaczęło mnie boleć serce jeszcze bardziej niż na samym początku moich objawów, drętwieje mi ciało, gorąco mi na całym ciele, a dzisiaj to już tak mnie boli serce, że nie mogę wytrzymać mierzyłam sobie ciśnienie i mam 99/46 puls 61!! zawsze mam 125/80 puls 86 jestem przerażona bo czuję się słabo i baardzo boli mnie serce Może któraś z Was miała podobne objawy? Może możecie mi coś doradzić, jakoś pomóc, zasugerować jakie jeszcze badania powinnam zrobić bo już często nie daję sobie rady, czasami nawet myślę, że mam jakąś nerwicę
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."


Edytowane przez Ona.
Czas edycji: 2010-07-31 o 22:05
Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 22:14   #2
moniula01
Wtajemniczenie
 
Avatar moniula01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: TrĂłjmiasto
Wiadomości: 2 064
Dot.: Ból serca

to moze jedz na pogotowie - powiedz ze jest Ci słabo - przebadają Cie i Ci pomogą...
__________________
moniula01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 22:19   #3
Joanna_Klich
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 111
Dot.: Ból serca

Cytat:
Napisane przez Ona. Pokaż wiadomość
Witam,
byłam u kardiologa 2 razy (półtora roku temu i rok temu i powinnam iść teraz na kontrolę) z powodu bóli serca, drętwienia ciała, omdleń, pulsu 200/min podczas siedzenia miałam robione badania echo serca, Holter ekg, kardiolog stwierdziła wypadanie płatka zastawki mitralnej z niedomykalnością oraz tachykardię zatokową, miałam brać magnez przez pół roku- brałam, ale po zaprzestaniu bóle serca wróciły. Przez ostatni rok, cały czas jestem osłabiona, nie mam na nic siły, cały czas boli mnie głową, jestem ciągle zmęczona, a ostatnio zaczęło mnie boleć serce jeszcze bardziej niż na samym początku moich objawów, drętwieje mi ciało, gorąco mi na całym ciele, a dzisiaj to już tak mnie boli serce, że nie mogę wytrzymać mierzyłam sobie ciśnienie i mam 99/46 puls 61!! zawsze mam 125/80 puls 86 jestem przerażona bo czuję się słabo i baardzo boli mnie serce Może któraś z Was miała podobne objawy? Może możecie mi coś doradzić, jakoś pomóc, zasugerować jakie jeszcze badania powinnam zrobić bo już często nie daję sobie rady, czasami nawet myślę, że mam jakąś nerwicę
Masz nerwicę lub depresje na tle lękowym. Lekarze mówią, że niby od tego się nie umiera, bo wszystko to wymysł naszej głowy ale ja tak nie myślę... Idź do psychologa albo psychiatry. Najpierw jednak zrób dokładne badania.
Joanna_Klich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 22:31   #4
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Ból serca

mam podobnie, tzn zdarzało mi sie miewac puls 200, wylądowałam w szpiatlu podczas takiego ataku, stwierdzono właśnie wypadanie płatka.
Miałam podobnie łykać magnez i udac sie do kardiologa jednak oczywiście tego nie zrobiłam

Póki co ataki mi ustały, ale normalnie i tak mam tętno wyzsze niz inni, do tego szybko sie męczę...

Nic nie poradzę Ci, ale w przyszłym tygodniu wybieram sie do poradni kardiologicznej bo nie mozna tego lekcewazyc

tez czasami, a może nawet czesto boli mnie serce...
Powinnaś była zadzwonic na pogotowie skoro tak fatalnie się czułas
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 22:35   #5
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: Ból serca

Pogotowie odpada, chyba, że już bym padała-nie lubię robić wokół siebie zamieszania, a myślę, że na razie to przetrzymam W poniedziałek zapiszę się do lekarza, ale bardzo nie lubię chodzić do lekarza, nie wiem dlaczego, nawet jak mam jakieś objawy to boję się iść-wiem, że to głupie ale jakoś tak mam o psychologu też myślałam, ale najpierw chcę sprawdzić czy to wszystko rzeczywiście na tle nerwowym, czy może powód złej diety lub czegoś podobnego dziękuję za odpowiedzi
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 22:50   #6
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Ból serca

przede wszystkim chrzanić to, że nie lubisz chodzić do lekarza. Wiesz, ja też z tych co lekarzy unikają, ale zdrowie (i życie) chyba ważniejsze, prawda? Przede wszystkim powinnaś częściej kontrolować serce u kardiologa. Ja na kontroli jestem minimum raz w miesiącu, niestety

A co do badań, to nie wiem jakie już miałaś robione. Ja musiałam zrobić poza ekg, echem serca itd. także komplet podstawowych badań typu morfologia, cukier, hormony, mocz. Wszystko przez to że bóle w klatce piersiowej mogą być spowodowane np. przez tarczycę.
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 08:05   #7
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Ból serca

hmmm jesli Ty szukasz wsparcia tu.....
sio do lekarza
najlepiej innego
zawsze sprawdzam opinie nie jednego,lecz co najmniej 2 specjalistów
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 12:41   #8
xxmoonlightxx
Raczkowanie
 
Avatar xxmoonlightxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 354
Dot.: Ból serca

często z nienacka ,nawet jak leżę sobie spokojnie i oglądam tv wieczorem ,serce zaczyna mi walić jak oszalałe,kłuć,piec,mrowić ,bałam się,że to zawał etc. Lekarz powiedział mi ,ze to przez to ,że moje serce jest niedotlenione,muszę zażywać magnz,potas i szczególnie żelazo,nie przebywać w dusznych pomieszczeniach . Nie chcę wyrokować,bo JESZCZE nie jestem lekarzem ,ale po prostu może masz wrodzoną wadę ,ale to nie do końca od niej pochodzi źródło tego bólu ,moze Twój organizm reaguje tak na stres? takie dziwne nerwobóle. Ja też nie lubię lekarzy a sama idę na medycynę
naprawdę ,wręcz karzęCi iść i się zbadać "technicznie" , jeśli to nie pomoże ,tak jak już poprzedniczki sugerowały wybierz się do psychiatry ,sama podejrzewasz ,że masz nerwicę...a może to jest tak ,że Twojemu sercu potrzebny jest magnez ,którego nie zażywasz,a gdy się denerwujesz,to "zjada" go układ nerwowy... hmmm .Przydałby się dr House ,ale na razie wybierz się do polskiego spechalisty ,by choćby powtórrzyć badania.Kobieto a tak poza tym ,to magnez i inne tam minerały powinny być uzupełniane cały czas a nie zażywane extreme pół roku ,później niby co ,laga? przeciez już pewnie dawno zdążyłaś wypocić i wysikać jego pokłady z Twojego organizmu. Proponuję zrobić badanie krwi ,żebyś wiedziała ,czy czegoś Ci nie brakuje.

Pozdrowienia...
__________________
Mój...



SZUKAM PILNIE ZATYCZKI DO MODEMU HUAWEI E 122 . SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI !!!

Edytowane przez xxmoonlightxx
Czas edycji: 2010-08-01 o 12:52
xxmoonlightxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 13:02   #9
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Ból serca

Serce nie boli, bo nie jest unerwione. Bola Cię okolice serca.
A myślałaś może o jakichś technikach relaksacyjnych? Bo jeśli to na tle nerwowym, przyda Ci się chwila wytchnienia w ciągu dnia.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 20:19   #10
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Ból serca

odpowiedzi na takie pytania należy szukać u lekarza nie na forum internetowym.!
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 20:44   #11
cixi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 3
Wyślij wiadomość przez ICQ do cixi
Dot.: Ból serca

Ja mialam bóle okolic serca , reka mi dretwiala i wiele innych objawów. Poszlam do kardiologa i sie okazalo ze mam wypadanie płatka zastawki, dostałam leki i czuje sie super. Mam tez nerwice lękową i to spowodowalo moje bóle i pogorszenie zdrowia. Wiec zalecam wizyte u kardiologa najlepiej prywatnie od razu badanie na miejscu , opis i leki w razie koniecznosci. I biore magnez z potasem.
cixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 22:00   #12
shimmmy
Zadomowienie
 
Avatar shimmmy
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 452
Dot.: Ból serca

koniecznie do lekarza. Nawet jeśli dostaniesz porady na forum to wyleczysz objawy a nie przyczynę. Jeśli jest to na tle nerwowym to polecam wszystkim trening autogenny Schulza http://www.jasnastrona.pl/node/5 są opisane bardzo dobre ćwiczonka.
ale te ćwiczenia maja sens jeśli lekarz wykluczy coś poważniejszego
shimmmy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.