Jak to jest z tym angielskim..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-01, 10:31   #1
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381

Jak to jest z tym angielskim..?


Wlasnie zobaczylam Alicje Bachlede Curus na youtubie (http://www.youtube.com/watch?v=mtZxH5QKNcY) Przepięknie mowi po angielsku. Jak to sie dzieje, ze taka aktorka mówi bez zająknięcia, mówi naturalnie, bez zadnych problemow, a absolwenci anglistyk tak slabo mówia? ( wiem, bo mam stycznosc z takimi osobami).
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 10:35   #2
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Jak dla mnie Alicja mówi właśnie jak większość absolwentów anglistyk Moi koledzy ze studiów jak i ja mówimy podobnie-niektórzy nawet lepiej . Oczywiście jest kilka dukających osób... no ale tylko kilka.

Poza tym pobyt za granicą i ciągłe używanie języka tez robi swoje.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 10:42   #3
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Nie wiem jak z angielskim ale wiem jak z niemieckim , przede wszystkim pobyt za granicą i uzywanie języka tak jak pisała poprzedniczka , bo to co się nauczysz w szkole to nie to samo .
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 10:53   #4
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Eeaaa no tu nie chodzi o wiedzę ale o obycie z językiem.
Podejrzewam że Alicja nie czyta Byrona w oryginale.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 11:20   #5
Shilpa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Singapur
Wiadomości: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Tak się mówi, kiedy się języka używa, a nie ryje regułki, wyjątki i zasady, i zamiast egzaminów z używania języka, pisze się testy z gramatyki.

Wszystkie lata w szkole spędzone na "nauce" angielskiego uważam za absolutną stratę czasu. Więcej można się nauczyć oglądając filmy i seriale po angielsku, czytając książki i gazety oraz używając języka w konwersacjach z innymi ludźmi mówiącymi tylko po angielsku (wtedy nie ma wyjścia - nie da się przeskoczyć na polski i wytłumaczyć o co chodzi, tylko kombinować, póki druga strona nie wyłapie, o co nam chodzi )
__________________
Twitter
Shilpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 11:21   #6
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Ona zna ten język już baaaaaaardzo długo. Poza tym porozumiewa się nim codziennie, została rzucona na głęboką wodę. Mówi pięknie,jak i po angielsku jak i po polsku. Zdolna dziewczyna,zrobiła karierę za oceanem,pięknie śpiewa i poszczęściło jej się.
Co ty masz do tych absolwentów angielskiego? Ja mówie identycznie jak ona,a mieszkałam krócej w Stanach. Po prostu niektórzy ludzie rodzą się z takim "czymś". Innym wychodzą wspaniale opowiadania,piszą poezję a niektórzy mają dryg do języków.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 11:24   #7
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Angielski ją otacza, więc to wszystko jest wyćwiczone, w zasadzie tyle. Nie ma tu nic nadzwyczajnego, tylko żywy kontakt z językiem.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 11:46   #8
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
Angielski ją otacza, więc to wszystko jest wyćwiczone, w zasadzie tyle. Nie ma tu nic nadzwyczajnego, tylko żywy kontakt z językiem.
Dokładnie tak. Obycie z językiem i tyle.
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 12:00   #9
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Nie rozumiem

Przesłuchałam tylko odpowiedź na pierwsze pytanie, bo moim zdaniem właśnie tak dukała, że nieprzyjemnie się tego słuchało. Określanie wszystkiego jako "kind of" "you know" czy "something" nie zrobiło na mnie wrażenia.

Może później się rozkręciła, nie wiem, wyłączyłam.

Co do absolwentów anglistyki - różnie bywa, tak samo jak na kursach. Skończyłam w tym roku kurs przygotowujący do CAE i wieeele osób faktycznie strasznie dukało, a jednak jakoś te egzaminy zdają. Jak się okazuje nawet wiele lat nauki nie pomoże, jeśli się nie ma predyspozycji.

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2010-08-01 o 12:02
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 12:11   #10
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Zgadzam się z Shilpą. Trzeba ćwiczyć,ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Bardzo dużo można się nauczyć słuchając angielskich piosenek itp. Ja nigdy,przenigdy w życiu nie miałam książki ani zeszytu od angielskiego w ręku a na koniec roku w II LO miałam 4 Do tej pory się dziwię.. ale przyznać muszę,że słucham praktycznie samych angielskich piosenek,wsłuchuję się w nie,czasem z nudów przełączę na angielskie kanały i podglądam co tam się dzieje
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 12:45   #11
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Ja znam osoby z licencjatem ktore mowia o wiele lepiej od Alicji i wcale nie spedzily kilku lat za granicą.

Poza tym na poczatku tego wywiadu wcale pieknie nie mowila.
Wrecz przecietnie.
Pozniej jest lepiej, ale slownictwo niezbyt zaawansowane ale fakt mowi plynnie.

Ale mysle ze kazdy bedac za granica z 5 lat czy wiecej w koncu sie nauczy jezyka i bedzie mowil dobrze. Tym bardziej ze ona studiowala w Stanach (chyba ze cos mi sie pomylilo).
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 13:04   #12
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Zgadzam się - nic zwyczajnego. Multum Chińczyków z warszawskich bazarów mówi po polsku i nikt nie jęczy z zachwytu .

Gdybyś znalazła się w miejscu, gdzie wszyscy mówią danym językiem, to tak jak dziecko - uczyłabyś się poprzez doświadczenie, życie. Poszłoby to szybciej niż tradycyjna nauka - taka prawda.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 13:26   #13
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Co to za absolwenci filologii z którymi masz do czynienia, którzy nie mówią płynnie po angielsku ? Nie pytam złośliwie, lecz z niedowierzaniem. Sama studiuję FA i sobie tego nie wyobrażam, bo jak można zdać choćby historię UK, lub literaturę ustnie, nie posługując się językiem?
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 13:37   #14
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

To jest kwestia zdolnosci jezykowych i obycia z jezykiem.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 14:38   #15
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Obilo mi sie kiedys od uszy, ze Alicja ma regularne lekcje z wymowy angielskiej, stad pozbyla sie swojego polskiego akcentu.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:20   #16
hereicome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 93
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Na anglistyce nie uczysz sie WYMOWY, języka takiego do mówienia tylko bzdetów że tak powiem ;D

żeby nauczyć się ładnie mówić po angielsku trzeba przebywać wśród anglików i ciągle słuchać i samemu mówić. MÓWIĆ, MÓWIĆ, MÓWIĆ.

ona była tam, słuchała i pracowała z ludźmi którzy mowili po angielsku dlatego sie go nauczyła.

proste.
w szkole sie nie nauczysz bo to jest fizycznie niemożliwe.
__________________
płaczę do pustych ścian... co za wstyd.
hereicome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 16:26   #17
pinupxgirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 431
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Jestem anglistka z wyksztalcenia i przyznam szczerze ze zadne kursy w ktorych uczestniczylam jako nastolatka ani studia nie daly mi tego co dal mi kilkuletni pobyt w Anglii. Po kilku pierwszych dniach pobytu w UK pekla blodaka i zaczelo i plynne mowienie. Po kilku miesiacach nie mialam juz problemu z zalatwieniem jakiejkolwiek sprawy w jezyku angielskim. Do tego oczywiscie akcent!! Ja jestem typowym sluchowcem. Gdy cos uslysze od razu potrafie powtorzyc i zostaje mi w pamieci.
Zadne kursy, podreczniki ani studia nie dadza nam tej plynnosci w poslugiwaniu sie drugim jezykiem, jaka mozna zyskac mieszkajac zagranica.
__________________

pinupxgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 16:35   #18
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Dlatego, że na filologie idą ludzie, którzy czasami nie mają z danym językiem nic wspólnego, ale idą aby iść na jakiekolwiek studia aczkolwiek myślę, że na takim podejściu za daleko się nie zajedzie, więc tacy ludzie albo w końcu się nauczą języka albo zmieniają studia , bo raczej trudno zdać filologię bez znajomości języka.
A Ala mówi normalnie nie można się czepiać nieskomplikowanego słownictwa, bo raczej podczas wywiadów takiego słownictwa się używa.
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 16:45   #19
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

A tak na marginesie (bo już chyba wszystko zastało powiedziane), kiedyś usłyszałam, że do nauczenia się poprawnie akcentu wymagane są choć minimalne zdolności aktorskie . Może coś w tym faktycznie jest: aktorzy są w stanie grać np. po włosku nie znając w ogole tego języka.
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 17:20   #20
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Co to za absolwenci filologii z którymi masz do czynienia, którzy nie mówią płynnie po angielsku ? Nie pytam złośliwie, lecz z niedowierzaniem. Sama studiuję FA i sobie tego nie wyobrażam, bo jak można zdać choćby historię UK, lub literaturę ustnie, nie posługując się językiem?
miałam okazje słyszeć osoby na II roku i powiem ci, że mówili naprawdę słabo. Śmiem twierdzić, ze słabiej ode mnie, a ukończyłam teraz poziom upper intermediate.
oczywiście nie wszyscy, ale duża część mówi słabo, robiąc dużo błedów.

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
A tak na marginesie (bo już chyba wszystko zastało powiedziane), kiedyś usłyszałam, że do nauczenia się poprawnie akcentu wymagane są choć minimalne zdolności aktorskie . Może coś w tym faktycznie jest: aktorzy są w stanie grać np. po włosku nie znając w ogole tego języka.
aktorzy innych narodowości zazwyczaj w ilmach i tak grają obcokrajowców, bo jednak rodzimy akcent jest wyczuwalny w ich mowie.
a nauka roli w obcym języku to często jedynie pamięciówka. trzeba się wyryć tekstu na pamięć i tyle.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 17:50   #21
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;21068061]Nie rozumiem

Przesłuchałam tylko odpowiedź na pierwsze pytanie, bo moim zdaniem właśnie tak dukała, że nieprzyjemnie się tego słuchało. Określanie wszystkiego jako "kind of" "you know" czy "something" nie zrobiło na mnie wrażenia.

Może później się rozkręciła, nie wiem, wyłączyłam.

Co do absolwentów anglistyki - różnie bywa, tak samo jak na kursach. Skończyłam w tym roku kurs przygotowujący do CAE i wieeele osób faktycznie strasznie dukało, a jednak jakoś te egzaminy zdają. Jak się okazuje nawet wiele lat nauki nie pomoże, jeśli się nie ma predyspozycji.[/QUOTE]

Tez jakos nie slysze plynnosci w jej wypowiedzi
A có do dukania to wlasnie tak samo duka mowiac po polsku. Ciezko mi zrozumiec cale przeslanie jej wypowiedzi.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 18:45   #22
carpaibex
Zakorzenienie
 
Avatar carpaibex
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 407
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Cytat:
Napisane przez Shilpa Pokaż wiadomość
Tak się mówi, kiedy się języka używa, a nie ryje regułki, wyjątki i zasady, i zamiast egzaminów z używania języka, pisze się testy z gramatyki.

Wszystkie lata w szkole spędzone na "nauce" angielskiego uważam za absolutną stratę czasu. Więcej można się nauczyć oglądając filmy i seriale po angielsku, czytając książki i gazety oraz używając języka w konwersacjach z innymi ludźmi mówiącymi tylko po angielsku (wtedy nie ma wyjścia - nie da się przeskoczyć na polski i wytłumaczyć o co chodzi, tylko kombinować, póki druga strona nie wyłapie, o co nam chodzi )
Podpisuję się pod tym rękami i nogami. W szkole uczą suchego angielskiego, głupiej gramatyki i konstrukcji, podczas w Anglii popukają się w łeb po co ty tak do nich mówisz.
carpaibex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 18:51   #23
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Cytat:
Napisane przez carpaibex Pokaż wiadomość
Podpisuję się pod tym rękami i nogami. W szkole uczą suchego angielskiego, głupiej gramatyki i konstrukcji, podczas w Anglii popukają się w łeb po co ty tak do nich mówisz.

To jest straszna prawda....

Co do Ali -ona wogole po polsku to tak dziwnie, nerwowo mowi..

edit; zreszta, kto mowi tak gramatycznie, trzymajac sie wszelkich zasad / bardzo malo osob/
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)

Edytowane przez enii
Czas edycji: 2010-08-01 o 18:58 Powód: dopisek
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:40   #24
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
A tak na marginesie (bo już chyba wszystko zastało powiedziane), kiedyś usłyszałam, że do nauczenia się poprawnie akcentu wymagane są choć minimalne zdolności aktorskie . Może coś w tym faktycznie jest: aktorzy są w stanie grać np. po włosku nie znając w ogole tego języka.
Bardziej słuch muzyczny - albo jakiś słuch .
Moja koleżanka gra w teatrach amatorskich - z sukcesami, ale za cholerę nie potrafiła powtórzyć poprawnie "In Berlin" - a nauczyciel 4 razy dosadnie akcentował. No, śpiewać nie umie za nic .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:40   #25
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Cytat:
Napisane przez hereicome Pokaż wiadomość
Na anglistyce nie uczysz sie WYMOWY, języka takiego do mówienia tylko bzdetów że tak powiem ;D
A twoja wypowiedź to jest w oparciu o co ?
Wymowa- fonetyka. Jeden osobny przedmiot trwający 3 lata na studiach.
Ale już przywykłam, ze angielski taki jest, każdy uważa, że mówi świetnie
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:41   #26
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
To jest straszna prawda....

Co do Ali -ona wogole po polsku to tak dziwnie, nerwowo mowi..

edit; zreszta, kto mowi tak gramatycznie, trzymajac sie wszelkich zasad / bardzo malo osob/
Ja Ale to "zboczenie" - uwielbiam gramatykę każdego języka, którego się uczę .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:50   #27
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Ja Ale to "zboczenie" - uwielbiam gramatykę każdego języka, którego się uczę .
To tylko pozazdroscic
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 21:01   #28
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Eee, po przesluchaniu wywiadu wydaje mi sie, ze Alicja akcentu swojego jeszcze nie zgubila. Troche nieskladnie mowi, ale nie musi to swiadczyc o jej umiejetnosciach jezykowych.

Co do nauczania gramatyki, moim zdaniem jest to istotne. Nawet jesli wiekszosc spoleczenstwa brytyjskiego mowilaby niegramatycznie, to znajomosc zasad i poprawna angielszczyzna nie zaszkodza- wrecz przeciwnie. Znajac zasady, latwiej jest zrozumiec skad biora sie pewne skroty gramatyczne, myslowe.
No i przeciez nie wszyscy Brytyjczycy mowia nieskladnie. Czesc moich znajomych posluguje sie piekna i poprawna angielszczyzna.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 21:08   #29
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Ja tam podniecam się arcypoprawną angielszczyzną, najlepiej z takim brytyjskim inteligenckim akcentem :P
nie po to uczę się języka by mówić yo dawg whatsup biiiiitch, wanna get stoooneeeed? :C no błagam :C
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 21:11   #30
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Jak to jest z tym angielskim..?

Arcypoprawna angielszczyzna potrafi mnie czasem zirytowac (tzn. nie jej poprawnosc, ale uzywanie slownictwa nieadekwatnego do sytuacji).
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.