Filologia polska - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-09, 10:25   #811
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filologia polska

Z podejściem "to nie dla mnie" nigdzie nie zatrzymasz się na dłużej. Studia to nie jest zbiór ulubionych zajęć, hobby [generalizuję, dla niektórych jest - patrz: ja ], trzeba często robić rzeczy, które wydają się nieprzydatne. Nie tylko na polonistyce.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 17:30   #812
mmadzik
Zadomowienie
 
Avatar mmadzik
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 345
GG do mmadzik
Dot.: Filologia polska

moze po prostu musze przemyslec wszystko...
__________________
TURYSTKA
mmadzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 20:26   #813
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Z podejściem "to nie dla mnie" nigdzie nie zatrzymasz się na dłużej. Studia to nie jest zbiór ulubionych zajęć, hobby [generalizuję, dla niektórych jest - patrz: ja ], trzeba często robić rzeczy, które wydają się nieprzydatne. Nie tylko na polonistyce.
DOKŁADNIE, larva pisze prawdę, polać jej.
po polonistyce wiele drzwi jest otwartych, ale dla obrotnych.
mnie nie podnieca, nie wiem, gojp, ale uważam, że jest potrzebny. ale za to piałam z zachwytu na romantyzmie, a inni spali, a za to lubią swoje warsztaty edytorskie z zawodowej.

przynajmniej takie jest moje zdanie
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 21:21   #814
ella_ella
Przyczajenie
 
Avatar ella_ella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: Filologia polska

Witajcie dziewczyny Czy któras z Was studiuje filologię polską na UWr? Chciałabym od przyszłego roku studiować drugi kierunek i od pewnego czasu powaznie myslę o filologii,dlatego chcialabym abyście rozwiały kilka mitów na temat tego kierunku na tej uczelni
ella_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 19:39   #815
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
DOKŁADNIE, larva pisze prawdę, polać jej.
po polonistyce wiele drzwi jest otwartych, ale dla obrotnych.
mnie nie podnieca, nie wiem, gojp, ale uważam, że jest potrzebny. ale za to piałam z zachwytu na romantyzmie, a inni spali, a za to lubią swoje warsztaty edytorskie z zawodowej.

przynajmniej takie jest moje zdanie
O, chętnie

Tak, tylko wytłumacz studentom, że po studiach to nie jest tak, że idzie się z dyplomem i każdy chce Cię do pracy... Niestety, trzeba się trochę nagimnastykować i mieć pomysł. A najgorsza jest ta postawa "Mam mgr, klękajcie" .
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 20:30   #816
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
O, chętnie

Tak, tylko wytłumacz studentom, że po studiach to nie jest tak, że idzie się z dyplomem i każdy chce Cię do pracy... Niestety, trzeba się trochę nagimnastykować i mieć pomysł. A najgorsza jest ta postawa "Mam mgr, klękajcie" .
wypisz-wymaluj większość mojej grupy (a też niby nie studiuję 'zwykłej' polonistyki tylko taką specjalność która jest tylko w krakowie i wawie). myślą, że komuś zaimponują wiedzą z humanistyki. mój facet, inżynier zawsze ich gasi 'może i nie wiem kim był freud albo derrida (chociaż oczywiście wie, bo mu wytłumaczyłam ), ale za to będzie trzepał dobre pieniądze robiąc to, co studiuje i lubi albo mają poczucie misji. takie studentki polonistyki są imho najgorsze. które myślą że nauka ww. przedmiotu to jakaś pierdzielona misja, zaszczyt i ideały (parę mam jeszcze z katolickim odchyłem), tylko zniechęcają swoich uczniów...

a najliczniejsza grupa to właśnie 'poszłam na te studia, są głupie i nieprzyszłościowe, a ja zamiast chociażby udzielać się w studenckim radiu, gazecie czy jeździć na konferencje, siedzę i jęczę bo i tak te studia to wylęgarnia bezrobotnych'
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 16:46   #817
Vesi
Przyczajenie
 
Avatar Vesi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Filologia polska

Witam
Poszukuje osoby, która studiuje ten kierunek na UŁ i mogłaby udzielić mi odpowiedzi na kilka moich pytań W maju czeka mnie matura. Dodatkowe przedmioty jakie sobie wybrałam to polski i wos ( oba na rozszerzeniu ). Sprawdzałam jakie przedmioty są potrzebne do rekrutacji i okazuje się, że wysoko punktowany jest również angielski na rozszerzeniu, który ja niestety zdaję na podstawie. I oto moje pytania:
- jak było z progami punktowymi w ostatnich latach? szukałam w internecie i znalazłam dane z przed dwóch, trzech lat, gdyby ktoś wiedział coś o tych z przed roku byłabym wdzięczna.
- słyszałam wiele negatywnych opinii o tym kierunku. Naprawdę jest tak strasznie jak dużo osób mówi? tzn ciężkie egzaminy, multum nauki, niemili profesorowie?
-ciężko jest się utrzymać na tych studiach?
-jakie przedmioty Wy zdawałyście i z jakimi wynikami zostałyście przyjęte?
Jeżeli był już post dotyczący UŁ to bardzo przepraszam, ale widocznie musiałam go przeoczyć. Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
'Cause there's no one like you in the universe - Muse

Hysteria
Vesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 21:14   #818
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Filologia polska

Nie studiuję na UŁ, ale składałam tam dokumenty dwa lata temu. Zdawałam historię, WOS, j. polski i niemiecki, poziomy rozszerzone. Liczyły się też oceny ze świadectwa szkolnego z tych przedmiotów, matura ustna. Zdałam wszystko na poziomie 80 - 90%, byłam druga na liście. Czyli bez jakiegoś szału wielkiego.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 11:37   #819
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: Filologia polska

Zdawałam na polonistykę na UŁ w 2009 roku - polski i wos R, obcy P. Rozszerzone zdałam na poziomie 80%, obcy na 90%. Dostałam się z wynikiem w pierwszej dziesiątce (7-9 miejce).
Z reguły UŁ wysoko punktuje poziom rozszerzony w stosunku do podstawowego, bardziej opłaca się zdać rozszerzenie na 40% niż podstawę na 90%.
Co do samych studiów, to jeżeli masz motywację i przekonanie do nich i zwyczajnie to lubisz, to sobie poradzisz. Podobno staropolka kosi, ale to raczej na każdej uczelni. Do tego fonetyka i fonologia - bywa cieżko.
Wsród znajomych zdania są podzielone - mam koleżankę, która jest obecnie na trzecim roku i bardzo sobie chwali. Inni rozmaicie- koleżanka w tym roku broni pracę magisterską i narzeka na wszechobecny bałagan na wydziale i wymagania z kosmosu. To są dosyć czasochłonne studia, sporo nauki, sporo czytania, choć jak pokazuje praktyka, można na trzy rózne zajecia mieć zadaną tę samą lekturę i jej nie przeczytać .
To pisałam ja, niespełniona polonistka
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.

Edytowane przez ladylajla
Czas edycji: 2011-02-12 o 14:46 Powód: lit.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 12:06   #820
Zuza229
Zakorzenienie
 
Avatar Zuza229
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 178
GG do Zuza229
Dot.: Filologia polska

U mnie na uczelni duży problem był własnie ze staropolka i poetyką.. Ale to też nie we wszystkich grupach Wszystko zależy od osoby z którą sie miało te zajęcia.
__________________
Studentka



Mój Kochany

10 luty 2010 rok "Bo mam Ciebie.."
Zuza229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 11:31   #821
Vesi
Przyczajenie
 
Avatar Vesi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Filologia polska

Bardzo dziękuję za odpowiedzi
__________________
'Cause there's no one like you in the universe - Muse

Hysteria
Vesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 14:21   #822
scarletswalks
Raczkowanie
 
Avatar scarletswalks
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 319
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
to trochę kiepawa generalizacja, znasz 99% studiujących i pytałaś się ich o zdanie?
Boże, jak ja uwielbiam takie tezy to, że Tobie się nie podoba nie znaczy, że ktoś nie mógł tych studiów polubić, ba! wielu z moich znajomych chodzi z pasją na zajęcia (no dobrze, niewielu akurat na polonistyce, ale na 2 kierunku ludzie bardzo się angażują )


historyczna jeszcze przede mną, na razie krwawe żniwo zbiera gojp. ja zaliczyłam już staro/średnio itd angielski więc uważam, że wszystko jest do przejścia
NinaSimone - 100% ze wszystkiego i się dostaniesz, inaczej nie ma opcji, za wysokie progi

Mówię, co widzę i co obserwuję. Moja opinia nie musi Ci się podobać, nawet, jeśli, jak to określiłaś, jest "kiepawa" ;-/ Mam wielu znajomych na wielu filologiach - polskiej, germańskiej, romańskiej, słowiańskiej i na palcach jednej ręki mogę policzyć osoby zadowolone ze swojego wyboru, z różnych powód czują się zawiedzione i sfrustrowane i zdecydowana większość z nich nigdy nie podjęłabym drugi raz takiej samej decyzji przy wyborze studiów. I niezależnie jaka by to filologia nie była, każdy w zasadzie podaje te same powody.
Oczywiście naturalne jest, że są osoby, którym studia filologiczne mogą się podobać. Ba, mogą być zafascynowane, ale, nie oszukujmy się, takich osób naprawdę jest bardzo mało.

Edytowane przez scarletswalks
Czas edycji: 2011-02-14 o 14:27
scarletswalks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 17:42   #823
alkaaa00
Rozeznanie
 
Avatar alkaaa00
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 971
Dot.: Filologia polska

Kochane powiecie mi czy przed dostaniem się na filologie polską są jakieś egzaminy wstępne ? Nie mogę się czasem połapać na tej stronie UMK
__________________
blog: http://alicelook.blogspot.com/
alkaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:41   #824
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez alkaaa00 Pokaż wiadomość
Kochane powiecie mi czy przed dostaniem się na filologie polską są jakieś egzaminy wstępne ? Nie mogę się czasem połapać na tej stronie UMK
nie ma (ale powinny, bo potem trafiają się niedobitki np. z dysortografią )
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:48   #825
Pani Jezowa
Przyczajenie
 
Avatar Pani Jezowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 19
Dot.: Filologia polska

Witam Studiuję filologię polską w Tarnowie i poszukuję jakiegoś korepetytora z gramatyki opisowej... Czy któraś z Was Dziewczyny jest może z Tarnowa i słyszała o kimś, kto mógłby pomóc? Pozdrawiam
Pani Jezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 14:01   #826
marriposa
Raczkowanie
 
Avatar marriposa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 386
Dot.: Filologia polska

Przepraszam,że tak się wciskam do waszego tematu ,ale bardzo potrzebuje pomocy polonistek
1.Czy znacie jakieś dobre studium twórczości Leśmiana ,gdzie omówiony byłby wiersz "Po co tyle świec nade mną..."? Posiadam analizy Głowinskiego i tam nie ma omówionego tego wiersza...
2.Czy uważacie ,że ten wiersz może być do mojej prezentacji? Temat to barokowe inspiracje w poezji i prozie xx wieku.
3.Czy znacie jakieś inspiracje w prozie? Bo jak na razie ma tylko Trans-atlantyk
4.Niedługo muszę oddać konspekt,a kompletnie nie mam pomysłu na tezę, i na jakie segmenty podzielić moją wypowiedż ( tzn. inspiracje barokowe są pewnie różne i nie bardzo wiem na jakie kategorie inspiracji mogę wyróżnić)

Będę bardzo wdzięczna za wszelką okazaną pomoc!
__________________
Matura 2011
matura zdana ---> rekrutacja ---> cel osiągniety : informatyka (MIM) UW

Wakacyjne dietowanie
64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 kg

Wakacyjne czytanie

-
marriposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 14:07   #827
Megan19
Rozeznanie
 
Avatar Megan19
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 560
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Pani Jezowa Pokaż wiadomość
Witam Studiuję filologię polską w Tarnowie i poszukuję jakiegoś korepetytora z gramatyki opisowej... Czy któraś z Was Dziewczyny jest może z Tarnowa i słyszała o kimś, kto mógłby pomóc? Pozdrawiam
Korepetytora? Nie przesadzaj, tego da się samemu nauczyć, trzeba się tylko przyłożyć i chodzić na ćwiczenia. A z czym masz problem? Fonetyka i fonologia zapewne.
__________________
"Piękno jest tylko sumą świadomości naszych zboczeń."
Salvador Dali
Megan19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 21:14   #828
Pani Jezowa
Przyczajenie
 
Avatar Pani Jezowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 19
Dot.: Filologia polska

No cóż, powiem tak...na egzamin obowiązuje nas fonetyka, fonologia, morfologia i składnia. Przez pół roku na ćwiczeniach wałkowaliśmy zwykłe zapisy fonetyczne (w ramach tego zdołaliśmy jeszcze opanować jedynie regionalizmy...) Teraz od miesiąca męczymy się z alternacjami, których nikt pojąć nie może... Jak widzisz, przez 6 miesięcy pracujemy nad materiałem, nad którym powinno się pracować 2-3 miesiące(!). Dopowiem tylko, że przy takim normalnym tempie na ćwiczeniach nie jest się w stanie zrealizować całego materiału, trzeba przyjść na 2-3 zajęcia dodatkowe. Przy naszym tempie egzamin musiałby się odbyć pół roku później,abyśmy zrobili wszystko. Mówisz-chodzić na ćwiczenia. Od początku roku zajęcia opuściłam jeden raz...Problem tkwi w kobiecie,która została nam przydzielona do prowadzenia ćwiczeń. Jak sama powiedziała-tego przedmiotu uczy po raz pierwszy (jesteśmy można powiedzieć jej "grupą testową"...) Kobieta nie potrafi przekazać nam żadnej wiedzy. Jeśli w danych przykładach MY zauważymy błędy popełnione przez kolegów,to wtedy to poprawia. Nie potrafi tłumaczyć-od początku roku nie podała nam ani jednej regułki... A jak ją o coś pytamy,to odpowiada całkiem na inne pytanie...
(Przykład jeszcze z zapisów fonetycznych:
-K: Pani Profesor, w tym zdaniu "więc" piszemy przez 'c' czy 'dz' na końcu?
-Pani Profesor: yyyy... no tak, przez 'e' )
Dodam jeszcze tylko, że egzaminator niezmiennie od kilkunastu lat w pierwszym terminie przepuszcza tylko 30% osób... Czy Ty na moim miejscu nie postanowiłabyś szukać gdzieś pomocy, aby zdać to chociaż w drugim terminie?
Pani Jezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 22:30   #829
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Filologia polska

A nie można się przenieść do innej grupy, albo poprosić o zmianę prowadzącego?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-27, 09:39   #830
Pani Jezowa
Przyczajenie
 
Avatar Pani Jezowa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 19
Dot.: Filologia polska

Przenieść się nie można, można ewentualnie jeśli inny prowadzący się zgodzi, chodzić dodatkowo na jego zajęcia-tak też robi kilka osób. Z racji tego prowadzący już nie przyjmuje więcej osób na swoje zajęcia... A co do zmiany, to z tą kobietą czeka nas jeszcze "przeprawa" w przyszłym roku, gdyż prowadzi ćwiczenia z gramatyki historycznej, więc chyba lepiej jej nie zmieniać bo w przyszłym roku zrobi nam piekło Poza tym, jest już prawie kwiecień, zanim na tej uczelni dokonano by zmiany nauczyciela, to może byśmy się go doczekali gdzieś w czerwcu No nic, znalazłam już kogoś, kto powinien mi pomóc w zrozumieniu tego przedmiotu ,więc żegnam się z Wami i biegnę już do gramatyki hehe Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie moją "lichą" sytuacją
Pani Jezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 18:10   #831
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Filologia polska

To bierz dobrą książkę i ucz się sama - a potem wal na konsultacje. Zamęcz kobietę pytaniami, przygotuj się, to zdasz. Ale z historyczną bym uważała, bo jeśli babka teraz się wykłada, to z historycznej będzie już tylko pełzać. A jeśli nie zrozumiesz tego od początku to zwykły przegłos i apofonia będzie jedną wielką zagadką.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:46   #832
alkaaa00
Rozeznanie
 
Avatar alkaaa00
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 971
Dot.: Filologia polska

alee tu cichuutko
__________________
blog: http://alicelook.blogspot.com/
alkaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:40   #833
Shylin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Filologia polska

Cześć!
Moim największym marzeniem jest studiowanie polonistyki na UW. W tym tygodniu zdaję maturę (co tak naprawdę chyba do mnie jeszcze nie dociera).
Czy orientuje się któraś z was, jaki wynik był w tamtym roku wystarczający, aby dostać się na studia dzienne? Śledząc rozmaite fora niestety nie odnalazłam odpowiedzi na dręczące mnie pytanie - wyłącznie jakieś wzmianki, że "próg był na pewno wysoki", "około 75-80 punktów", itd. Zastanawiam się, czy gdybym powtórzyła, albo nawet poprawiła wyniki z matury próbnej (zdałam j. polski rozsz. na 88%, j. angielski podst. na 93% i matematykę na 60%) miałabym jakiekolwiek szanse na dostanie się na studia dzienne? Bardzo mi na tym zależy!

Pozdrawiam wszystkie tegoroczne maturzystki!
Shylin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 13:26   #834
alkaaa00
Rozeznanie
 
Avatar alkaaa00
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 971
Dot.: Filologia polska

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi w tych progach punktowych ?
Np tu http://www.umk.pl/rekrutacja/studia_...0/progi_Torun/
Jest napisane przy filologi polskiej 1 prog punktowy 44 , co oznacza ta liczba 44 ?;o Wiem ciemna jestem xD Próbuje ogarnąć te wszystkie sprawy związane ze studiami.
__________________
blog: http://alicelook.blogspot.com/
alkaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:36   #835
Shylin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Filologia polska

44 to ilość punktów, jaka wychodzi Ci po przeliczeniu Twoich wyników maturalnych według konkretnych wag. I oznacza pierwszą turę, II - następną. W przypadku filologii polskiej zazwyczaj nie przeprowadza się III tury, ponieważ przeważnie nie ma tak wielu chętnych, jak np. na prawo, czy psychologię, a poza tym słyszałam, że na UMK w ubiegłym roku przyjęli wszystkich w II turze, starających się o miejsce na studiach dziennych na polonistyce.

Przynajmniej ja tak to widzę
Shylin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:47   #836
alkaaa00
Rozeznanie
 
Avatar alkaaa00
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 971
Dot.: Filologia polska

Dzięki dzięki już rozumiem ;DD
Bo ogólnie posłuchałam nauczyciela i nie zdaje rozszerzonego polskiego (bo stwierdził że dostanę się z dobrze zdaną podstawą) i teraz trochę się denerwuję i żałuję.
Dzień przed wynikami to chyba oszaleję.
__________________
blog: http://alicelook.blogspot.com/

Edytowane przez alkaaa00
Czas edycji: 2011-05-02 o 15:49
alkaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:56   #837
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Filologia polska

Polski podstawe pisze na 90% roz na 70% ang podstawa 45% no i matma ciulam jakies 30% troche sie obawiam czy z takimi wynikami mam szanse na UAM
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 17:27   #838
alkaaa00
Rozeznanie
 
Avatar alkaaa00
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 971
Dot.: Filologia polska

Jeszcze mam pytanko . nie wiem czy dobrze wytłumaczę. Chce iść na specjalizację nauczycielską ale patrzę że ona jest na studiach 2 stopnia. Więc mogę na studiach 1 stopnia wybrać spec. ogólna a po tych 3 latach gdy będę kontynuować naukę na studiach 2 stopnia wybrać nauczycielską ?
__________________
blog: http://alicelook.blogspot.com/
alkaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 18:32   #839
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez Shylin Pokaż wiadomość
Cześć!
Moim największym marzeniem jest studiowanie polonistyki na UW. W tym tygodniu zdaję maturę (co tak naprawdę chyba do mnie jeszcze nie dociera).
Czy orientuje się któraś z was, jaki wynik był w tamtym roku wystarczający, aby dostać się na studia dzienne? Śledząc rozmaite fora niestety nie odnalazłam odpowiedzi na dręczące mnie pytanie - wyłącznie jakieś wzmianki, że "próg był na pewno wysoki", "około 75-80 punktów", itd. Zastanawiam się, czy gdybym powtórzyła, albo nawet poprawiła wyniki z matury próbnej (zdałam j. polski rozsz. na 88%, j. angielski podst. na 93% i matematykę na 60%) miałabym jakiekolwiek szanse na dostanie się na studia dzienne? Bardzo mi na tym zależy!

Pozdrawiam wszystkie tegoroczne maturzystki!
z tego co pamiętam na zwykłą polonistykę (bo na uw jest zwykła czyli lit-jęz, logopedia i cywilizacja) było właśnie pomiędzy 70 a 80 w ostatniej turze. ja powiem tak - składaj, jakieśtam szanse masz. jakby coś dzienna polonistyka jest też na uskfordzie i tam próg jest sporo niższy
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:56   #840
Shylin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Filologia polska

Cytat:
Napisane przez alkaaa00 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanko . nie wiem czy dobrze wytłumaczę. Chce iść na specjalizację nauczycielską ale patrzę że ona jest na studiach 2 stopnia. Więc mogę na studiach 1 stopnia wybrać spec. ogólna a po tych 3 latach gdy będę kontynuować naukę na studiach 2 stopnia wybrać nauczycielską ?
Moja koleżanka studiuje w Toruniu i wiem, że właśnie na UMK jest tak, że przez pierwsze trzy lata ma się specjalizację ogólną, a dopiero na magisterskich możesz wybierać specjalizacje (podobno jest ich bardzo dużo, na pewno jest logopedia, edytorstwo, nauczycielska także musi być )
Shylin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-06 12:21:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.