Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-17, 09:29   #931
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Hej Dziewczyny, ja jak zwykle tylko podczytuje
Chcialam tylko pomoc... i doradzic, z czego moje dzieci sie najbardziej cieszyly...
A wiec pisaki do malowania po szybach (minus....ty pewnie potem musisz to myc, ale 5 minut i po sprawie) pisaki w ktoe sie dmucha i to tak jakby obrazek spreyem byl namalowany to chyba to co moje dzieci najbardziej kochaja wszedzie gdzie da sie malowac, kombinowac i brudzic

MOje stare au pairki....prawdopodobnie znalazlam nowa rodzine w Koln ii wracam za 10 dni... do moich kochanych niemiec i jesli dobrze pojdzie nie bede w ogole bezrobotna
__________________
Ich mach mir die Welt wie sie mir gefällt

moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 09:55   #932
kse
Raczkowanie
 
Avatar kse
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 96
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez moniaaaaaaa86 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, ja jak zwykle tylko podczytuje
Chcialam tylko pomoc... i doradzic, z czego moje dzieci sie najbardziej cieszyly...
A wiec pisaki do malowania po szybach (minus....ty pewnie potem musisz to myc, ale 5 minut i po sprawie) pisaki w ktoe sie dmucha i to tak jakby obrazek spreyem byl namalowany to chyba to co moje dzieci najbardziej kochaja wszedzie gdzie da sie malowac, kombinowac i brudzic

MOje stare au pairki....prawdopodobnie znalazlam nowa rodzine w Koln ii wracam za 10 dni... do moich kochanych niemiec i jesli dobrze pojdzie nie bede w ogole bezrobotna
te dmuchane mazaki to niezły patent- sama chciałabym mieć takie
kse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 10:23   #933
Fragoola
Przyczajenie
 
Avatar Fragoola
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
GG do Fragoola
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

ojjj...trochę mnie tu nie było, a tu nie dość, że nowy wątek to juz 32 strona
szalejecie
__________________
Around the globe
https://www.facebook.com/TinaAroundTheGlobe

BADURA ROMA - torebki
https://www.facebook.com/BaduraRoma
Fragoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 11:01   #934
Kasieńka_666
Zakorzenienie
 
Avatar Kasieńka_666
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Akutalnie dyndam sobie uczepiona Olgierda.
Wiadomości: 20 958
GG do Kasieńka_666
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Monia, super
__________________
dirrtyKatrina





Moonwalker




Kasieńka_666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 11:25   #935
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
a co myślicie o takim prezencie dla małej,
zauważyłam, że hostka robi jej już kucyki i pomyślałam, żeby jej kupić jakieś kolorowe gumki, spinki itd.
co Wy na to?

ooo fajne! dziewczynki lubia takie bajerki!


Cytat:
Napisane przez moniaaaaaaa86 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, ja jak zwykle tylko podczytuje
Chcialam tylko pomoc... i doradzic, z czego moje dzieci sie najbardziej cieszyly...
A wiec pisaki do malowania po szybach (minus....ty pewnie potem musisz to myc, ale 5 minut i po sprawie) pisaki w ktoe sie dmucha i to tak jakby obrazek spreyem byl namalowany to chyba to co moje dzieci najbardziej kochaja wszedzie gdzie da sie malowac, kombinowac i brudzic

MOje stare au pairki....prawdopodobnie znalazlam nowa rodzine w Koln ii wracam za 10 dni... do moich kochanych niemiec i jesli dobrze pojdzie nie bede w ogole bezrobotna
Monisss...

Cytat:
Napisane przez Fragoola Pokaż wiadomość
ojjj...trochę mnie tu nie było, a tu nie dość, że nowy wątek to juz 32 strona
szalejecie
ojj troche nadrabiania masz...
powiem jedno: mamy duuuzo nowych au pairek
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 12:14   #936
carraluch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 200
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
o
uhh.....co za rodzina...
kapitalne wyjscie.
jak dzieciaki dorosná, oni beda miec z nimi niemaly problem.

ludzie jednak sa glupi totalnie...


no nic, ale dla Ciebie to w sumie fajne rozwiazanie, wazne zebyscie siez ta druga polubily.
A to oznacza, ze onie razem sie nimi zajmujecie, czy na zmiany??


Tez mialam 2 miesiace 2 au pair ze mna....bylo ciekawie.
na poczatku hostka mnie nastawiala przeciwko niej, a host já przeciwko mnie.
ale sie polubilysmy, narzekalam na nia tez tutaj....bo nie miala doswiadczenia i nie wiedziala co robic w razie choroby dziecka, ale czas z nia spedzony zaliczam do najfajniejszych tu..

i nasza spontaniczna wycieczka do Amsterdamu....ajajaaaaaj tesknie za nia...( host já wywalil w koncu )
też uważam że rodzice trochę przesadzają, tzn. chcą dla niej dobrze ale ona ma siedem lat i wymagają od niej trzech języków, ma mnóstwo zajęć, plan nauki na wakacje i ściśle określoną dietę, na której temat co chwilę dostaje jakieś maile. nie wiem, może skoro to dziecko nie wie że można inaczej to jej to nie przeszkadza... to wygląda tak jakby chcieli wychować sobie małego idealnego robota + pewnie wracając do domu chcą jej wszystko wynagrodzić i spełniają każdą jej zachciankę. mamy się nią zajmować razem i trochę dzielić obowiązki, tzn. jedna robi zakupy, druga pomaga z lekcjami etc. ale raczej wspólnie. jeśli ta druga au pair jest taka jak odbieram ją po mailach to na pewno będzie super. nie wydaje mi się też żeby hosci chcieli nas jakoś ze sobą skłócić, przykro mi że tak się stało w Twoim przypadku.
carraluch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 12:31   #937
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez carraluch Pokaż wiadomość
też uważam że rodzice trochę przesadzają, tzn. chcą dla niej dobrze ale ona ma siedem lat i wymagają od niej trzech języków, ma mnóstwo zajęć, plan nauki na wakacje i ściśle określoną dietę, na której temat co chwilę dostaje jakieś maile. nie wiem, może skoro to dziecko nie wie że można inaczej to jej to nie przeszkadza... to wygląda tak jakby chcieli wychować sobie małego idealnego robota + pewnie wracając do domu chcą jej wszystko wynagrodzić i spełniają każdą jej zachciankę.

Przykro się robi, gdy czyta się takie rzeczy. Najsmutniejsze jest to, że rodzice pewnie już od jakiegoś czasu tak sterują tym dzieckiem i nie mają nawet żadnych podstaw odnośnie psychologii rozwojowej i osobowości dziecka, więc nie wiedzą, że w wieku 7lat nadal jest silna więź z rodzicami, co oznacza, że potrzebuje ono częstego kontaktu z nimi. Ponadto kształtuje się obraz własnej osoby i samooceny, więc taki sposób postępowania rodziców raczej nie wpłynie dobrze na rozwój dzieciaka. I co z tego, że w przyszłości może osiągać sukcesy, jeśli psychicznie będzie zbyt słabe i nie będzie radziło sobie z problemami, emocjami i poruszaniem się w świecie. Dzieciństwo bez dzieciństwa, smutne, ale prawdziwe, że marzeniem takiego dziecka wkrótce będzie 1 dzień wolnego, gdzie może robić co tylko chce i mieć prawo do bycia dzieckiem.
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 12:51   #938
carraluch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 200
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
Przykro się robi, gdy czyta się takie rzeczy. Najsmutniejsze jest to, że rodzice pewnie już od jakiegoś czasu tak sterują tym dzieckiem i nie mają nawet żadnych podstaw odnośnie psychologii rozwojowej i osobowości dziecka, więc nie wiedzą, że w wieku 7lat nadal jest silna więź z rodzicami, co oznacza, że potrzebuje ono częstego kontaktu z nimi. Ponadto kształtuje się obraz własnej osoby i samooceny, więc taki sposób postępowania rodziców raczej nie wpłynie dobrze na rozwój dzieciaka. I co z tego, że w przyszłości może osiągać sukcesy, jeśli psychicznie będzie zbyt słabe i nie będzie radziło sobie z problemami, emocjami i poruszaniem się w świecie. Dzieciństwo bez dzieciństwa, smutne, ale prawdziwe, że marzeniem takiego dziecka wkrótce będzie 1 dzień wolnego, gdzie może robić co tylko chce i mieć prawo do bycia dzieckiem.
pewnie masz sporo racji, tylko z drugiej strony uważam że nie mam prawa ich pouczać albo próbować wprowadzać własne zasady. postaram się urozmaicić jej czas wolny (chociaż chyba nie ma go zbyt wiele...) i ewentualnie zgadzać się na drobne grzechy w postaci nadprogramowego lizaka. poza tym, nie wiem, może nie jest aż tak źle jak mi się wydaje, w końcu jeszcze nie poznaliśmy się dobrze i nie powinnam z góry traktować ich jak terrorystów!
carraluch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 13:27   #939
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez carraluch Pokaż wiadomość
pewnie masz sporo racji, tylko z drugiej strony uważam że nie mam prawa ich pouczać albo próbować wprowadzać własne zasady. postaram się urozmaicić jej czas wolny (chociaż chyba nie ma go zbyt wiele...) i ewentualnie zgadzać się na drobne grzechy w postaci nadprogramowego lizaka. poza tym, nie wiem, może nie jest aż tak źle jak mi się wydaje, w końcu jeszcze nie poznaliśmy się dobrze i nie powinnam z góry traktować ich jak terrorystów!
Ale nikt ich nie poucza, tylko wyraża swoje zdanie

A Ty jedynie musisz się dostosować do tych ich zasad.
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 13:36   #940
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Dziewczyny macie jakies sprawdzone hotele w jakis fajnych miastach? po tej calej pracy tutaj bym chciala sie wybrac z kumpelem lub tz gdzies chociazby na weekend... mysle o Paryzu, Rzymie...sama nie wiem, byle cos zobaczyc, gdzie mnie jeszcze nie bylo Ale chce nocleg..w miare normalny cenowo

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

A Au Pairek mamy baaardzo duzo nowych!! ja tez zanim sie skaplam ze nowy watek jest to byla juz chyba z 28 strona
__________________
Ich mach mir die Welt wie sie mir gefällt

moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 13:36   #941
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez carraluch Pokaż wiadomość
też uważam że rodzice trochę przesadzają, tzn. chcą dla niej dobrze ale ona ma siedem lat i wymagają od niej trzech języków, ma mnóstwo zajęć, plan nauki na wakacje i ściśle określoną dietę, na której temat co chwilę dostaje jakieś maile. nie wiem, może skoro to dziecko nie wie że można inaczej to jej to nie przeszkadza... to wygląda tak jakby chcieli wychować sobie małego idealnego robota + pewnie wracając do domu chcą jej wszystko wynagrodzić i spełniają każdą jej zachciankę. mamy się nią zajmować razem i trochę dzielić obowiązki, tzn. jedna robi zakupy, druga pomaga z lekcjami etc. ale raczej wspólnie. jeśli ta druga au pair jest taka jak odbieram ją po mailach to na pewno będzie super. nie wydaje mi się też żeby hosci chcieli nas jakoś ze sobą skłócić, przykro mi że tak się stało w Twoim przypadku.
nic to, to ich wybor
Mam nadzieje, ze bedziesz sie dobrze bawic ) i mile wspominac.


P.S u nas bylo inaczej, rodzice sa rozwiedzeni, zajmowalysmy sie dziecmi na zmiane, w zaleznosci z kotrym rodzicem byly. ale staralysmy si etez czas spedzac razem
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 13:39   #942
Kasiamarta120
Raczkowanie
 
Avatar Kasiamarta120
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 151
GG do Kasiamarta120
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Hej dziewczyny, mam dylemat.
Pisałam niedawno że będę od połowy czerwca w Hull - Uk.
A tu hostka sie nie odzywa , dzwoniłam do niej nagrałam sie na sekretarkę i nic ...
odezwała sie do mnie hostka z Londynu - oferta ciekawa , chodź sama nie wiem , 3 dzieci w wieku 7,4,3
a i jeszcze piszę z jedną z Brandon- 8 miesięczny synek , o dziwo opiekowałabym sie małym tylko 2 dni w tygodniu ...


I sama nie wiem co mam zrobić bo tak najbardziej mi sie podoba pierwsza ...
i sama nie wiem ale jak nie oddzwoni albo nie odpisze /.?
Może jutro zadzwonić . Jak myślicie ?
Kasiamarta120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 13:45   #943
donia13071991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 189
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

W końcu przyszedł mi ten cały e-ticket jupii czyli wszystko z biletem w porządku, więc 28 czerwca wylatuję na 3 miesiące ahh a jeszcze tak niedawno narzekałam, że nie mogę nikogo znaleźć! Dobrze było Was mieć w tych chwilach
Francja
Powodzenia tym, które jeszcze nie znalazły rodzinek!
donia13071991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 14:22   #944
yerba_buena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 62
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
ouuu.......cos Ci mowili?
pfff, nie maja prawa miec focha, to Twoj czas.

Przynajmniej dobrze sie bawilas...?


Ech, wiesz co Roux, oni chyba nie znają pojecia: "wolny czas dla aupairki". Ciagle podkreslają, że mam sie integrowac z rodzina, a w ich opinii najlepszym sposobem na spedzenie mojego wolnego popołudnia jest podkurzanie domu (ktory maja dosc spory) lub sadzenie kwiatków w ogrodku :P


Najśmieszniejsze jest to, że powiedziałam im że przyjezdzaja moi rodzice do mnie na jeden dzien w sobotę (weekendy mialam miec wolne) to hostka stwierdzila, że ok, ale musze odpracowac tą wolną sobotę pracując w soboty x D czy ktos to rozumie w ogole? Bo ja ni w ząb.



Cytat:
Napisane przez adka0401 Pokaż wiadomość
Ja tez nie wierze a juz w ogole ze E wyjezdza za 2 dni

Dzieciaki ciagle mnie nie lubia :P I host mnie dzis wkurzyl
Bo pojechalismy odebrac dzieciaki z przedszkola i tak troche posiedzielismy i potem do domu. Przez caly ten czas gdy probowalam cos zrobic z dziecmi one tylko papa papa :/ Nic sie nie dalo zrobic. Nawet on gdy wstal z kanapy po pilota one juz biegly za nim ;/ a jak je odechnal do mnie to one w ryk I jak musialam tak siedziec jak debil i sie patrzec. Powiedzial potem ze idzie na druga kanape ja moge sobie siedziec gdzie siedze whatever ale cel jest zeby mnie dzieci widzialy i kojarzyly. I przez caly czas sie patrzal z wzrokiem " czemu sie kur*** nimi nie zajmujesz czemu sie z nimi nie bawisz .. Albo porownanie do ich 20 letniej ZNAJOMEJ z ktora dzieci sie bawia :/ no spoko ..
Ale sobie tak sami dzieci wychowali nie moja wina ze mnie nie chca dzieci.
Powedzialam mu ze dzieci za bardzo do niego lgna i ze lepiej niech sobie pojdzie gdzies. A on no spoko moze jutro .
Ale przez caly czas powtarzalam sobie "tylko 2 miesiace. tylko 2 miesiace"
Potem przyszla hostka . Hostka jest suuuper ! Pojechalismy na zakupy kazala mi brac co chce nawet jak potrzebuje szmpon balman czy cokolwiek mam jej mowic. Np pokazlam jej ze lubie jablka to chyba z 20 kupila hehe a ogolnie zaplacila jakies 400 euro za same zakupy
Potem w domu zostalam sama z ich 15 letnia corka w lazienke zeby umyc dzieci to juz bylo o niebo lepiej i sie pobawilam z dziecmi.

Mam nadzieje ze nie bedzie tak codziennie bo nie mam zamiaru z nim siedziec caly czas...
Jutro juz mam off jade sie relaksowac po ciezkim dniu hehe
Z tego wynika, że ojcu tez ciezko byc bez dzieci :P na poczatku mialam troche podobnie, ale tylko w momentach jak Maly spojrzał czy uslyszał rzecz która kojarzyła mu sie z mamą.. Wtedy byla histeria. Najwazniejsze zeby w tym momencie rodzice nie interweniowali, tylko przeczekali kryzys.
Ale plus, że masz fajną hostkę, oby tak dalej
yerba_buena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 15:26   #945
lovelytraces
Raczkowanie
 
Avatar lovelytraces
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 206
GG do lovelytraces Wyślij wiadomość przez MSN do lovelytraces
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Hej!
Mój wyjazd do Londynu jest pewny na 100%, w związku z czym należy pomału rezerwować bilet Stąd też moje pytania, przepraszam jeżeli się powtarzają, ale wiem, że od Was uzyskam na pewno dobre informacje
Jeżeli chcę lecieć z Wizzair'u to w cenie biletu mam już opłacone te 32kg bagażu rejestrowanego i 10kg podręcznego?
Zakładając, że na stronie jest napisane, że bilet kosztuję 269zł, to płacąc przelewem płacę tylko tyle, czy są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty?
Z góry dziękuję;*
__________________
bo pod powłoką marzeń kryje się obawa o jutro...
lovelytraces jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 15:39   #946
KatusKatus
Raczkowanie
 
Avatar KatusKatus
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 362
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez lovelytraces Pokaż wiadomość
Hej!
Mój wyjazd do Londynu jest pewny na 100%, w związku z czym należy pomału rezerwować bilet Stąd też moje pytania, przepraszam jeżeli się powtarzają, ale wiem, że od Was uzyskam na pewno dobre informacje
Jeżeli chcę lecieć z Wizzair'u to w cenie biletu mam już opłacone te 32kg bagażu rejestrowanego i 10kg podręcznego?
Zakładając, że na stronie jest napisane, że bilet kosztuję 269zł, to płacąc przelewem płacę tylko tyle, czy są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty?
Z góry dziękuję;*
też interesuje mnie wizzair bo lecę chyba z poczatkiem lipca do UK
Wg. mnie wygląda to tak:
podana cena biletu+ opłata za bagaż rejestrowany 32kg [68zł?] + opłata za wybór środka płatniczego [23zł bodajże] + ubezpieczenie [50zł opcjonalnie] = faktyczna cena biletu
to wszystko wychodzi jak zaczynasz rezerwować bilet i potem masz podaną kwotę do zapłacenia
A podręcznego faktycznie jest 10kg i jest on wliczony w cene biletu.

Jeśli coś pomieszałam to poprawcie mnie kobitki
KatusKatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 16:04   #947
CzerwoneUsta
Rozeznanie
 
Avatar CzerwoneUsta
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 512
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez KatusKatus Pokaż wiadomość
też interesuje mnie wizzair bo lecę chyba z poczatkiem lipca do UK
Wg. mnie wygląda to tak:
podana cena biletu+ opłata za bagaż rejestrowany 32kg [68zł?] + opłata za wybór środka płatniczego [23zł bodajże] + ubezpieczenie [50zł opcjonalnie] = faktyczna cena biletu
to wszystko wychodzi jak zaczynasz rezerwować bilet i potem masz podaną kwotę do zapłacenia
A podręcznego faktycznie jest 10kg i jest on wliczony w cene biletu.

Jeśli coś pomieszałam to poprawcie mnie kobitki
Też właśnie się nad tym ostro ostatnio zastanawiałam! I tak jak mówi Katus, 1okg podręcznego jest wliczony, a rejestrowany, czyli główny trzeba sb kupić Tylko właśnie podczas rezerwacji nie ma nic o 32kg (to jest napisane gdzieś tam w którejś zakładce na stronie) natomiast podczas rezerwacji, w okienku, zaznacza się opcję od 0-15kg lub od 15-20kg i wówczas umieszczona jest inf, że trzeba dopłacić wówczas jakąś tam kwotę...

U was też tak jest? Nie wiem w końcu czy można spakować w głównym 15,20, czy 32 kg :m ur:
CzerwoneUsta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 16:32   #948
Fragoola
Przyczajenie
 
Avatar Fragoola
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
GG do Fragoola
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Hey
jeśli chodzi o wizzair to trochę kombinują z tymi opłatami.
A jeśli chodzi o bagaż to możecie mieć do 10kg przy sobie. I koniecznie trzeba się zmieścić w wymiarach 55 x 40 x 20 cm. Jak nie, to uznają to za rejestrowany i będziecie musiały dużo dopłacić.
A za bagaż rejestrowany płaci się, ja ostatnio płaciłam 68zł. I ten bagaż może być do 32kg. Dokładniej jest to napisane na stronie wizzair "użyteczne informacje" -> bagaż.

Pozdrawiam

Aha...i jeśli jedziecie np do Anglii albo Irlandii (chociaż do innych państw również) to bądzcie dużo przed czasem!!! Ja jak jechałam do Irlandii to spotkałam w kolejce dziewczynę ( i parę innych osób) które parę dni wcześniej również stały w kolejce. Byli na czas, a mimo to nie wpuścili ich do samolotu bo nie mieli miejsc!!!
I wyobraźcie sobie, że musieli kupić nowy bilet a za stary im nie oddali.
Na nic się dało odwoływanie do rzecznika praw konsumenta.
Taki punkt jest w regulaminnie, który trzeba podpisać przed zakupem biletu.
Więc tylko uprzedzam
__________________
Around the globe
https://www.facebook.com/TinaAroundTheGlobe

BADURA ROMA - torebki
https://www.facebook.com/BaduraRoma

Edytowane przez Fragoola
Czas edycji: 2011-05-17 o 16:39
Fragoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 17:37   #949
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość

wziac tylko najpotrzebniejsze rzeczy, zadnych typu "a jak bedzie zimno...a jak bedzie wielka impreza, a jak to a tamto..."- jak bedzie "a jak bedzie..."to sobi epojdziesz do sklepu i kupisz.
haha dokladnie dlatego moj bagaz mial UWAGA 9 kg


Cytat:
Napisane przez Fragoola Pokaż wiadomość

Aha...i jeśli jedziecie np do Anglii albo Irlandii (chociaż do innych państw również) to bądzcie dużo przed czasem!!! Ja jak jechałam do Irlandii to spotkałam w kolejce dziewczynę ( i parę innych osób) które parę dni wcześniej również stały w kolejce. Byli na czas, a mimo to nie wpuścili ich do samolotu bo nie mieli miejsc!!!
I wyobraźcie sobie, że musieli kupić nowy bilet a za stary im nie oddali.
Na nic się dało odwoływanie do rzecznika praw konsumenta.
Taki punkt jest w regulaminnie, który trzeba podpisać przed zakupem biletu.
Więc tylko uprzedzam
Ostatnio czytalam jakis artykul bylo o ludziach ktorze wlasnie czatuja na takie bilety. Ze niby linie lotnicze sprzedaja wiecej biletow i potem jak wszyscy sie pojawia na lot to niby sie pytaja ludzi czy ktos w zamian chce noc w hotelu i moze lecic nastepnego dnia .. cos takiego ... ale nic nie pisali ze musza sami za niego placic
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 18:16   #950
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Adka jak tam opowiadaj?
Gdzie dokladnie jestes na majorce? :P
__________________
Ich mach mir die Welt wie sie mir gefällt

moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 18:27   #951
Lena_ruda
Wtajemniczenie
 
Avatar Lena_ruda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: tu i tam.
Wiadomości: 2 435
GG do Lena_ruda Send a message via Skype™ to Lena_ruda
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

monia-super!!!;-)
__________________
Niewidomi - śnią, niemi - myślą, głusi - czują, a Ty? Czy patrząc - widzisz?
Lena_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 18:31   #952
KatusKatus
Raczkowanie
 
Avatar KatusKatus
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 362
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

o własnie się dowiedziałam,że moja hostka jest w separacji z mężem myślicie, że powinnam się zastanowić dwa razy zanim tam pojadę ze względu na to?
KatusKatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 18:33   #953
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez moniaaaaaaa86 Pokaż wiadomość
Adka jak tam opowiadaj?
Gdzie dokladnie jestes na majorce? :P
Dokladnie jestem jakes 30 min autobusem od stolicy. Bylam dzis w Palmie ale szczerze ... szalu nie robi ... Bardziej podoba mi sie moja miescowosc taka typowo turystyczna ...
Jesli chodzi o rodzine to juz pisalam wczesniej
I w ogole dowiedzialam sie ze host wyjezdza na pare dni na Minorke ah niech zostanie tam do konca lipca
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 19:10   #954
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Kochana ja tez bylam pol godziny od Palmy w El Arenal, kochana na majorce masz tyle cudnych miejsc, wiec korzystaj i jezdzij i zwiedzaj

Lenia co u ciebie? Jako kto pracujesz w hol?
__________________
Ich mach mir die Welt wie sie mir gefällt

moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 19:21   #955
ankaa_
Raczkowanie
 
Avatar ankaa_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 182
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Ogłaszam wszem i wobec, że nareszcie jest ktoś mną poważnie zainteresowany ja się dziwiłam, że Kacha znalazła swoją host family na greataupair, a tymczasem loguję się dzisiaj i co? wiadomość od rodzinki z anglii są mną naprawdę zainteresowani chcieli kogoś od połowy czerwca jak im napisałam, że mogę dopiero po 30 czerwca bo mam obronę, to napisali, że z chęcia poczekają, poproszą swoją obecną au pair, żeby została 2 tyg dłużej hostka wydaję się fajna, 2 dzieci bliźniaki 4 latka, płacą 400 funtów miesięcznie, a no i minus, że to jakaś mała miejscowość,, ale biorąc pod uwagę, że nikt się nie odzywał od 2 miesięcy to chyba i tak powinnam się cieszyć

Hostka napisała, że chce zobaczyć moje CV...napisałam, że muszę przetłumaczyć dopiero i jutro mogę wysłać ale zastanawiam się po co jej moje CV? A właśnie macie może swoje przetłumaczone? Bardzo bym się ucieszyła, jakby któraś mi wysłała oczywiście swoje dane możecie wymazać ;> ale tak, żebym miała jakiś wzór
ankaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 19:48   #956
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez ankaa_ Pokaż wiadomość

Hostka napisała, że chce zobaczyć moje CV...napisałam, że muszę przetłumaczyć dopiero i jutro mogę wysłać ale zastanawiam się po co jej moje CV? A właśnie macie może swoje przetłumaczone? Bardzo bym się ucieszyła, jakby któraś mi wysłała oczywiście swoje dane możecie wymazać ;> ale tak, żebym miała jakiś wzór
Podaj mejla to ci moge podeslac moje po ang
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 20:12   #957
ankaa_
Raczkowanie
 
Avatar ankaa_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 182
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

wysłałam PW
ankaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 21:06   #958
kse
Raczkowanie
 
Avatar kse
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 96
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cytat:
Napisane przez Kasiamarta120 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam dylemat.
Pisałam niedawno że będę od połowy czerwca w Hull - Uk.
A tu hostka sie nie odzywa , dzwoniłam do niej nagrałam sie na sekretarkę i nic ...
odezwała sie do mnie hostka z Londynu - oferta ciekawa , chodź sama nie wiem , 3 dzieci w wieku 7,4,3
a i jeszcze piszę z jedną z Brandon- 8 miesięczny synek , o dziwo opiekowałabym sie małym tylko 2 dni w tygodniu ...


I sama nie wiem co mam zrobić bo tak najbardziej mi sie podoba pierwsza ...
i sama nie wiem ale jak nie oddzwoni albo nie odpisze /.?
Może jutro zadzwonić . Jak myślicie ?
jeśli dopiero pierwszy dzień się nie odzywa, to jeszcze nic strasznego; moze miala zajęty dzień etc. ale nic nie zaszkodzi prowadzić jednocześnie rozmowy z tymi innymi rodzinami (tak na wszelki wypadek)
kse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 21:07   #959
KatusKatus
Raczkowanie
 
Avatar KatusKatus
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 362
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

CV? dziwne no ale różnych dowodów istnienia hości wymagają

a powiedzcie mi dziewczyny ile dostajecie za dodatkowy babysitting w UK ? u obcej rodziny?
KatusKatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 21:34   #960
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Bylam- Jestem- Chce byc AU PAIR vol VIII

Cześć dziewczyny !
ostatnio trochę znikam ale załatwiłam mój komputer do reszty i jestem zdana na łaskę innych.
Pamietacie że załozyłam konto na greataupair.com ?
Otóż po długich dniach pełnych odrzuceń odezwały się do mnie DWIE rodziny
1. Atlanta, trójka dzieci czwarte w drodze. I tu się zaczynają schody - oni już mają jedną operkę i chcą mieć drugą, boję się tu sytuacji że się nie zgramy i będzie klapa oraz teksty typu "ciebie lubie a ją nie!" itp. Ale rodzina wydaje się fajna.
2. Wybrzeże Californii, dwójka dzieci - 8mcy i 2 latka. Rodzina mi się BARDZO podoba i generalnie wydaja mi się super ale ani oni ani ja nie mamy wykupionej subskrypcji i nie mozemy napisać do siebie maila, dali mi tylko znać że są zainteresowani (ja ich dodałam do ulubionych a oni odpowiedzieli że też są zainteresowani) a nie stać mnie na zapłacenie 60$ !! Tylko po to żeby napisać im maila i to nie wiadomo czy będzie to mój match

W związku z tym mam pytanie. czy któraś z was ma może subskrypcję na greataupair.com ? Wtedy może mogłabym od was wysłać tej rodzince maila z moim adresem mailowym itp
Albo macie moze jaką radę - co ja mam zrobić !?
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.