Prawo czy filologia angielska? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-28, 19:01   #1
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Question

Prawo czy filologia angielska?


Witam wszystkie Wizażanki
Mam dylemat, nie wiem na jaki kierunek studiów się zdecydować. Zawsze marzyłam o prawie, ale ostatnio mam coraz więcej wątpliwości. Czasem myślę, czy filologia angielska nie byłaby lepszym wyborem. Interesuje mnie prawo, ale uwielbiam też j. angielski. Matura ogólnie poszła mi całkiem nieźle, więc myślę że na jakieś uczelnie na te kierunki się dostanę.
Co wybrałybyście na moim miejscu? Który kierunek studiów jest bardziej opłacalny? Wiem, że ciężko doradzać tak "w ciemno", ale na pewno macie jakieś zdanie na ten temat Moi znajomi mówią, że i po tym i po tym kierunku można zrobić dużą kiarerę, ale można też zostać właściwie z niczym. Co Wy o tym myślicie?
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 19:04   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 19:07   #3
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Masz rację, ale są kierunki po których łatwo znaleźć pracę (jak np. medycyna), ale są też takie po których ciężko o pracę w zawodzie (masa kierunków humanistycznych typu europeistyka). I tu mam właśnie dylemat, który kierunek daje mi większą gwarancję pracy ;P
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 19:14   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 19:20   #5
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Wyjazdu za granicę do pracy nie biorę pod uwagę. Prawdę mówiąc w przyszłości miałam osiedlić się na Słowacji (nawet wybierałam się na slawistykę ) ale niestety musiałam zmienić plany i zostaję w Polsce.
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 20:05   #6
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Ja jestem na prawie, kończę 4 rok. Od 2 miesięcy szukam pracy "w zawidzie" (oczywiście na takich stanowiskach, gdzie poszukują osób na ostatnich latacg studiów) i .... lekko nie jest - a zaznaczam, że jakieśtam doświadczenie mam, także w kancelarii. No ale osobiście nie tracę nadziei. Uważam, że prawo jest ciekawym kierunkiem, na pewno dowiesz się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Jednak jeśli nastawiałabyś się na zawody typowo prawnicze to pamiętaj, że na studiach nie kończy się zabawa - potem jest egzamin na aplikację, 3-letnia aplikacja, no i na koniec egzamin... Ciężka to droga. Ja jestem gdzieś w jej połowie...

Natomiast jeśli chodzi o filologie angielską... myślę, że nad językiem możesz pracować samodzielnie/ewentualnie na kursach. Jeśli poznasz słownictwo specjalistyczne, zrobisz certyfikaty to nic nie będzie stało na przeszkodzie byś pracowała jako tłumacz. Jeśli dorobisz to tego kurs pedagogiczny teoretycznie możesz być nauczycielem.

Gdybym ja była na Twoim miejscu wybrałabym prawo + intensywna nauka angielskiego + inny język. I powinno być ok
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 21:04   #7
kokarda87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 127
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki
Mam dylemat, nie wiem na jaki kierunek studiów się zdecydować. Zawsze marzyłam o prawie, ale ostatnio mam coraz więcej wątpliwości. Czasem myślę, czy filologia angielska nie byłaby lepszym wyborem. Interesuje mnie prawo, ale uwielbiam też j. angielski. Matura ogólnie poszła mi całkiem nieźle, więc myślę że na jakieś uczelnie na te kierunki się dostanę.
Co wybrałybyście na moim miejscu? Który kierunek studiów jest bardziej opłacalny? Wiem, że ciężko doradzać tak "w ciemno", ale na pewno macie jakieś zdanie na ten temat Moi znajomi mówią, że i po tym i po tym kierunku można zrobić dużą kiarerę, ale można też zostać właściwie z niczym. Co Wy o tym myślicie?
pielęgniarstwo
kokarda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 21:16   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Cytat:
Napisane przez kokarda87 Pokaż wiadomość
pielęgniarstwo
dobry zarcik



ja bym celowala w prawo.
chociaz mam propozycje - zloz papiery tu i tu... i na poczatek zobacz, gdzie sie dostaniesz
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 01:03   #9
chick flick
Raczkowanie
 
Avatar chick flick
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 58
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
dobry zarcik



ja bym celowala w prawo.
chociaz mam propozycje - zloz papiery tu i tu... i na poczatek zobacz, gdzie sie dostaniesz
Ja tak robię
chick flick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 08:26   #10
yerba_buena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 62
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Ja miałam niedawno podobne rozterki... Prawo czy filologia... ? Mając w głowie obraz siebie a'la Ally McBeal zdecydowałam się na prawo. I to był wielki błąd. Tak na prawdę nie wiem czyja to wina, że dla mnie te studia były drogą przez mękę - moja, uczelni, wykladowców (?) Na wykładach często zakładali, że mamy już wiedzę prawniczą (tak, z pewnością, po liceum... ) więc cięzko było nadążac za tokiem zajęć. Po zaliczonym semestrze byłam tak wyczerpana, że rzuciłam te studia w diabli i idę na filologię ang. od przyszłego semestru..

Ale i tak myślę, że to jest kwestia indywidualna, posłuchaj głosu intuicji
yerba_buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 16:13   #11
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

jakbym widziała siebie przed dwoma laty

problem miałam ten sam więc studiuje oba te kierunki aczkolwiek z takim delikatnym doswiadczeniem ponownie bym sie zastanowila, czy chce ciagnac takie 2 kierunki

najpierw sie zarejestruj, zobacz gdzie sie dostaniesz

cięzko mi powiedzieć, co lepsze bo i filologia ang. i prawo to ciekawe kierunki, ale za to ciężkie ja najpierw poszłam na filologie z obawy, ze po roku bycia na prawie moj ang. mógłby kulec - i tu akurat strzelilam w 10

teraz jednak wybrałabym prawo i porządny kurs językowy aby zdac CAE, CPE a potem ILEC czy TOLES i sądze, ze dla Ciebie tez byłby to dobry wybor
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 20:23   #12
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Prawo czy filologia angielska?

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi Co człowiek to opinia, nadal mam dylemat ale chyba rzeczywiście lepiej iść na prawo a z języka dokształcać się we własnym zakresie No nic, na razie zobaczę, na jakie uczelnie i kierunki się dostanę, a potem dokonam wyboru Dziękuję jeszcze raz
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.