Poczet przeciwników praw kobiet - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-14, 13:45   #121
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Poczet przeciwników praw kobiet

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Wyrak ma pojęcie jak świnia o gwiazdach jak się czuje kobieta w ciąży i jaki komfort decydowania o sobie chce mieć, a gada jak zwykle - jakby wszystkie rozumy pozjadał. Wstyd.
Spodziewalas sie czegos innego? Najgorsze ze glosowac beda tacy sami.

Cytat:
Skadze znowu - Ty wiesz, co jest dla Ciebie najwazniejsze, twierdzenie, ze przez to, ze masz taka sama plec oznacza, ze uniwersalnie wiesz, co jest dla kazdej kobiety najwazniejsze, ba, ze dla kazdej kobiety to samo bedzie najwazniejsze, jest glebokim absurdem.
To niech sie wypowie inna kobieta ale nie zaden facet. W ogole to powinno byc referendum w tej sprawie, w ktorym tylko kobiety w wieku produkcyjnym mialyby prawo do glosu, bo to tylko ich dotyczy. I nie bedzie mi facet wciskal ze wie cokolwiek. Ani baba po 50tce tez mi nie bedzie wciskac ze wie cokolwiek, za jej mlodosci aborcja byla legalna i nikt problemow nie robil. Poza tym czasy sa inne, Polki sa inne.

Jakby sie okazalo ze w wyniku takiego referendum 18-40 lat wyszlo, ze jednak Polki aborcji nie chca- to ja to jestem w stanie zrozumiec jeszcze, nie zgadzam sie ale moglabym cos takiego tolerowac. Ale nie cos o czym decyduja ludzie, ktorych to nie dotyczy.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:12   #122
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Poczet przeciwników praw kobiet

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Akurat - jest masa kobiet, ktorych to wcale nie interesuje Niektorym wystarczy byc przyklejka do misaczka co wszystko zapewnia, o kwestiach typu wychowanie w danej kutlurze z nastepstwami tego juz nie ma co wspominac.



Czyli np. psycholog jesli ma siusiaka to kobiet w ogole nie powinien obslugiwac? Kolejny absurd

1. A te, które ta kwestia interesuje (czyli 99% z przedziału wiekowego 18-50) rozumiem nie mają nic do powiedzenia tak? Misiaczki z parlamentu zadecydują o tym jednym z najważniejszych i najintymniejszych aspektów ich życia?

2. Psycholog z założenia jest po studiach psychologicznych i wie o kobietach zdecydowanie więcej niż przeciętny facet. Przeciętny czyli taki jak Ty - nie wiedzący o kobietach prawie NIC, ale wygłaszający stek bzdur tonem jakby oświecał "te durne baby".

Nie potrzebujemy twojego oświecenia. Odpuść sobie, sam z siebie robisz pośmiewisko.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 14:46   #123
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Poczet przeciwników praw kobiet

To jakis powrot do sredniowiecza, zeby sie faceci wypowiadali w imieniu kobiet.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 15:33   #124
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Poczet przeciwników praw kobiet

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie wybrażam sobie też noszenia ciąży ze zgwałcenia. I co, miałabym jeszcze kwas foliowy łykać, zniosić ciążowe dolegliwości, brac witaminy i co miesiąc do ginekologa chodzić, oglądać płód na USG i wzruszać się bijącym sercem jak w normalnej ciąży, bo mnie jakiś zwyrodnialec dorwał Podwójna kara, ZA CO? Bo jakiemuś panu Markowi Jurkowi takie coś się wymarzyło? Niech wymagają heroizmu od siebie, a nie od innych.
Zawsze mi się w moim krótkim życiu wydawało, że to tak właśnie powinno wyglądać. Swoją drogą, co też trzeba łykać (poza zwyczajową dawką określonej ideolo), żeby wysmażyć coś takiego jak pan Jurek & spółka
Cytat:
Napisane przez reverse Pokaż wiadomość
Ale skoro ona nie potrafi zadbać o tę macicę, to ktoś to musi zrobić za nią. Niby świadomość jest, organizuje się różne akcje itp., ale jak widać to nic nie daje - więc należałoby sięgnąć do ostatecznych środków.
Najlepiej by było, gdyby za niestawienie się na badaniach trzeba by było płacić karę - podejrzewam, że większość osób wolałoby już iść dla świętego spokoju się przebadać, niż później płacić.
Nie to miejsce, nie ten czas
Dowodzą tego chociażby próby, jakie od kilku lat podejmuje Ministerstwo Zdrowia w kwestii wpisania do kodeksu pracy obowiązku wykonywania mammografii i cytologii przez pracujące kobiety. Przyglądam się temu tematowi niejako z zawodowego obowiązku od dłuższego już czasu i pamiętam, że wielu przedstawicieli środowiska lekarskiego publicznie dawało wyraz swojemu rozczarowaniu, że - przepraszam za kolokwializm - praw obywatelskich nie można ot tak sobie spuścić w klozecie, nawet jeżeli dotyczą tylko kobiet.
Walka z r.sz.m. jest obecnie jednym z priorytetów europejskich w obszarze ochrony zdrowia, ale stanowisko Komisji Europejskiej jest nieubłagane - wszelkie screeningi powinny być dobrowolne. I dobrze, imho. Nadmierne zainteresowanie państwa kobiecą macicą nigdy nie przynosiło niczego dobrego, a dla mnie osobiście, próba przymuszania kobiet do określonych zachowań w kraju, w którym praktycznie nie istnieje edukacja seksualna, a dostęp do "bezpłatnej" cytologii jest mocno ograniczony (raz na trzy lata to śmiech na sali) świadczy ni mniej ni więcej, a o niewyobrażalnym tupecie rządzących.
W każdym razie, jeśli ten pomysł przejdzie, to nie pozostanie mi chyba nic innego jak zgodzić z niedawną opinią Ojca Dyrektora

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Zgadzam się. I chyba nigdy nie zrozumiem kobiet, które popierają coś takiego.
Mam tak samo.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
To nie sa wskazania wiekowe tylko refundacja, pieniadze, oni nie pracuja za darmo. Jesli Ci pani zrobila bez refundacji to albo gdzies naklamala albo za darmo. Im za to groza konsekwencje, gdyby tak nie bylo to moze inaczej by do tego podchodzili. Sluzba zdrowia to jednak nie instytucja charytatywna. Tak samo teraz jak podadza znieczulenie przy porodzie to moga isc siedziec. Sami sie z tym nie zgadzaja czesto ale co maja zrobic. PANI minister zle pomyslala, chciala zeby bylo za darmo na zyczenie a nie mozna dostac wcale bo jest zakaz dawania za pieniadze a refundowane nie jest Ze tez kobieta kobiecie takie cos...
Ostatnio natknęłam się w tv na krótki reportaż o walce z bólem porodowym - podobno na niektórych polskich porodówkach podają kobietom gaz rozweselający. I prawie mnie to rozśmieszyło gdyby nie to o czym piszesz, a co i mnie niezmiernie irytuje.
No piękny pomysł po prostu. Tak sobie jednak myślę, że na miejscu żartownisia, uważałabym podczas wizyt u dentysty, żeby któregoś dnia zamiast znieczulenia przy ekstrakcji ósemki np. nie zaproponowano mu takiego wziewu
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 15:42   #125
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Poczet przeciwników praw kobiet

Cytat:
Ostatnio natknęłam się w tv na krótki reportaż o walce z bólem porodowym - podobno na niektórych polskich porodówkach podają kobietom gaz rozweselający. I prawie mnie to rozśmieszyło gdyby nie to o czym piszesz, a co i mnie niezmiernie irytuje.
No piękny pomysł po prostu. Tak sobie jednak myślę, że na miejscu żartownisia, uważałabym podczas wizyt u dentysty, żeby któregoś dnia zamiast znieczulenia przy ekstrakcji ósemki np. nie zaproponowano mu takiego wziewu
Chyba na wiekszosci wlasnie to sie podaje, czytalam wypowiedzi kobiet na ten temat to mowia ze ten gaz otumania strasznie, oglupia i sie nie wie gdzie sie jest. Takze za duzo go tez nie mozna, wiec jakis super srodek to nie jest. Ale w ogole cokolwiek jest, chyba powinnam pasc na kolana i dziekowac za to. O tyle sie roznimy od Afryki.
Ale juz nie badzmy tacy niesprawiedliwi, ostatnio jak po 17h porodu jeszcze dziecko sie nie urodzi to robia cesarke, juz nie tak jak kiedys ze po kilka dni trzymali a potem dzieci na wpol uduszone byly a kobiety jak warzywka.
(Najpierw 5000zl na prywatna klinike a potem dziecko.... innej opcji nie widze.)
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 16:25   #126
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Poczet przeciwników praw kobiet

Cytat:
Ostatnio natknęłam się w tv na krótki reportaż o walce z bólem porodowym - podobno na niektórych polskich porodówkach podają kobietom gaz rozweselający. I prawie mnie to rozśmieszyło gdyby nie to o czym piszesz, a co i mnie niezmiernie irytuje.
No piękny pomysł po prostu. Tak sobie jednak myślę, że na miejscu żartownisia, uważałabym podczas wizyt u dentysty, żeby któregoś dnia zamiast znieczulenia przy ekstrakcji ósemki np. nie zaproponowano mu takiego wziewu
taka praktyka juz dawno była stosowana w gabinetach dentystycznych,szczególni e dla dzieci.mnie proponowano już 11 lat temu takie uśmierzenie bólu
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 16:48   #127
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Poczet przeciwników praw kobiet

Cytat:
taka praktyka juz dawno była stosowana w gabinetach dentystycznych,szczególni e dla dzieci.mnie proponowano już 11 lat temu takie uśmierzenie bólu
Oczywiście, że tak. Aczkolwiek działanie znieczulające gazu rozwesalającego jest dość mierne, stanowi za to składnik mieszanek stosowanych przy znieczuleniu.

Chodziło mi raczej o pewien ogólny kontekst
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 16:52   #128
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Poczet przeciwników praw kobiet

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. Aczkolwiek działanie znieczulające gazu rozwesalającego jest dość mierne, stanowi za to składnik mieszanek stosowanych przy znieczuleniu.

Chodziło mi raczej o pewien ogólny kontekst
Na zeba to moze i dobre ale nie na porod... Krok wstecz, i to powazny. A teraz kolejny. Co bedzie nastepne? Zabronia rodzenia w innej pozycji niz lezac na fotelu? Ah zaaraz, pamietam, podatek dla bezdzietnych.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 23:34   #129
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Poczet przeciwników praw kobiet

Oglądałam tę listę przed paroma dniami (była umieszczona na stronie TVN24). Teraz dość znacznie się rozszerzyła.
Zauważyłam, że pojawiła się też pani z mojego miasta. Lokalny patriotyzm tu nie istnieje.
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.