szał wokół obrazu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-19, 11:04   #1
jolkajolla
Raczkowanie
 
Avatar jolkajolla
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 276

szał wokół obrazu.


Mam do Was pytanie, czy też was rytuje szał wokół obrazu krążącego po całej Polsce?? Dziwi mnie, że ludzie tak poważnie do tego podchodzą, w pracy dziewczyny sie zwalniały nawet szybciej z pracy, bo jakies czuwanie pod obrazem było. Całe wioski wystrojone, co nie ma dla mnie nic wspólnego z religijnością. Śmieszy mnie forma modłów odprawiana w naszym kraju.
jolkajolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:29   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: szał wokół obrazu.

Chodzi pewnie o ten obraz Matki Boskiej krążący po chałupach?

No cóż, nie ma obowiązku przyjmowania. Dla mnie to taka forma zabobonów, wszelkie święte obrazki.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:47   #3
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: szał wokół obrazu.

Dokładnie, u mnie też był szał na ten obraz, chyba przy okazji jakieś datki na kościół się wtedy daje
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:52   #4
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Dokładnie, u mnie też był szał na ten obraz, chyba przy okazji jakieś datki na kościół się wtedy daje
u mnie był ostatnio inny szał :/ " Konferencja -Samorządy dla JPII "
Zebrali na rynku dzieci ze wszytskich szkol,przedszkoli - spiewały "Barkę" ,jakiś autobus z muzeum objazdowym JPII był,ołtarz granitowy budowali,jakiś kamien wmurowywali,cyrk ogolnie. Kasa samorządowa na jakieś gusła poszła. A w przedszkolu dzieci myją się w warunkach wołajacych o pomstę :/
Tak sobie mysle,ze jak JP by wiedział o tych cyrkach,to by sie w grobie przewracał ...
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:56   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Tak sobie mysle,ze jak JP by wiedział o tych cyrkach,to by sie w grobie przewracał ...
Gdyby on się miał przewracać na każdą głupotę jaką się w Polsce robi "pod jego imieniem", to by się w tym grobie kręcił jak wentylator


Ten wątek przypomniał mi czasy zamierzchłe i "poprzedni ustrój", wtedy jak kto obrazu nie przyjął to był komuch i donosiciel
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:58   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Tak sobie mysle,ze jak JP by wiedział o tych cyrkach,to by sie w grobie przewracał ...
A ja taka pewna tego nie jestem, bo czy kiedykolwiek Jan Paweł II powiedział, żeby nie stawiali mu pomników? Za obecny kształt episkopatu też odpowiada JPII, to są wszystko jego ludzie. Powierzchowna religijność większości Polaków też skądś się wzięła, pobyty Jana Pawła II w Polsce to był po prostu jeden wielki piknik, wydzieranie się 'Kochamy Ciebie", śpiewanie "Barki", wiem, jak to wyglądało, bo byłam
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 12:09   #7
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: szał wokół obrazu.

Przyjmowanie obrazu to też część religijności. W sumie w Boże Ciało chodzimy w procesji. Po Bożym Narodzeniu przyjmujemy księdza po kolędzie. Przy czym szczerze mówiąc to nie wiem, kiedy pojawiła się ta tradycja. Obraz w domu mi nie przeszkadza.
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 12:16   #8
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A ja taka pewna tego nie jestem, bo czy kiedykolwiek Jan Paweł II powiedział, żeby nie stawiali mu pomników? Za obecny kształt episkopatu też odpowiada JPII, to są wszystko jego ludzie. Powierzchowna religijność większości Polaków też skądś się wzięła, pobyty Jana Pawła II w Polsce to był po prostu jeden wielki piknik, wydzieranie się 'Kochamy Ciebie", śpiewanie "Barki", wiem, jak to wyglądało, bo byłam
przyznam,ze nigdy nie zagłebiałam się w temat,ale kojarzylam go raczej jako skromnego człowieka
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 12:39   #9
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: szał wokół obrazu.

Mówicie, że Wam przynoszą do domu niechciany obraz i jeszcze kasę z kieszeni zasuwają ?

I koleżanki bezczelnie wolne biorą sobie z Waszego urlopu i na Wasz rachunek?

Co za dziadostwo. Żeby ludzie z tym obrazem, tak chamsko nachodzili spokojnych ateistów. Kuźwa, co się na tym świecie dzieje.

Czas się bronić, bo przecież za chwilę przyjdą prawosławni z ikoną, Żydzi z Torą zaciągną przymusowo do świątyni, politeistyczni Indianie zmuszą do uczestnictwa w rytuałach palenia fajki pokoju, buddyści wykręcą nogi w kwiat lotosu. Gdzie się człowiek nie obejrzy tam jakieś napastujące praktyki religijne. Strach lodówkę otworzyć przed protestantami, na szczęście oni zaatakują bez żadnych obrazów. Uff.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:13   #10
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: szał wokół obrazu.

o co chodzi z tym obrazem? nie słyszałam zupełnie NIC na ten temat
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:16   #11
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: szał wokół obrazu.

What? Zupełnie nie wiem o co chodzi
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 13:36   #12
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: szał wokół obrazu.

I ja, i ja! Jaki obraz? OCB?
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:37   #13
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: szał wokół obrazu.

..i temat na wątek jest
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:46   #14
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
o co chodzi z tym obrazem? nie słyszałam zupełnie NIC na ten temat
Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
What? Zupełnie nie wiem o co chodzi
Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
I ja, i ja! Jaki obraz? OCB?

nie wiem jak to wygląda teraz, ale 10 lat temu w moim okręgu krążył obraz bodajże z parafii przedstawiający Matkę Boską. Każdy dom miał prawo przyjąć go na cały dzień pod swój dac h Wiadomo, towarzyszyły temu gorliwe modlitwy, śpiewy itp. Tyle, że u nas żadnej 'chorej ekscytacji' nie było, po prostu trochę modlitwy i tyle Nikt nie opuszcząał rpzez to szkoły ani pracy
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:48   #15
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: szał wokół obrazu.

Wydaje mi się, że chodzi o ten jakiś obraz Matki Boskiej. Co sobi krąży po wszystkich (?) parafiach w całej Polsce. On tam jest ważny w jakiś sposób dla katolików. Dlatego zlatują się tłumy witające obraz, czuwające przy nim itd. U nas z tego tytułu obwiesili całe osiedla kolorowymi wstążeczkami, wystawiono pod kościołami stragany z jakimiś dewocjonaliami, flagami, pamiątkami itd. No istny cyrk był

Dodam, że dzieciaki ze szkół całymi grupami z nauczycielami szli na msze z udziałem obrazu itd. Całe tłumy ze szkół. Od podstawówki po liceum. Oczywiście kosztem lekcji, z których byli zwalniani.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...

Edytowane przez Ashaai
Czas edycji: 2011-09-19 o 13:49
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:48   #16
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
nie wiem jak to wygląda teraz, ale 10 lat temu w moim okręgu krążył obraz bodajże z parafii przedstawiający Matkę Boską. Każdy dom miał prawo przyjąć go na cały dzień pod swój dac h Wiadomo, towarzyszyły temu gorliwe modlitwy, śpiewy itp. Tyle, że u nas żadnej 'chorej ekscytacji' nie było, po prostu trochę modlitwy i tyle Nikt nie opuszcząał rpzez to szkoły ani pracy
I jak ten obraz był w domu to tylko rodzina się przy nim cały dzień modliła, czy sąsiedzi z całej wsi? I tak sobie chodzili od domu do domu? Ile to trwało?
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 14:15   #17
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: szał wokół obrazu.

u nas chodziły i obrazy z Matką Boską i z Jezusem, ale najgorzej było jak jakiś tam krzyż przyjechał i było swięto na całą okolicę, mieszkamy spory kawałek od kościoła i nawet przez naszą ulicę nie przejeżdżali z tym, ale sąsiadki strasznie się nas czepiały że domu i podwórka nie przystroiliśmy na "powitanie" krzyża masakra z tym była wszędzie jakies wstążki baloniki a jak "impreza" się skończyła to nikt nie posprzątał i dzieci na sprzątaniu świata to robiły szok
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 14:15   #18
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
I jak ten obraz był w domu to tylko rodzina się przy nim cały dzień modliła, czy sąsiedzi z całej wsi? I tak sobie chodzili od domu do domu? Ile to trwało?
tylko my a i dodam, ze mieszkam w miescie
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 14:20   #19
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
tylko my a i dodam, ze mieszkam w miescie
A racja, napisałam o wsi. Rzecz jasna, nie tylko wieś miałam na myśli
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 14:28   #20
jolkajolla
Raczkowanie
 
Avatar jolkajolla
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 276
Dot.: szał wokół obrazu.

Ja mieszkam w małej miejscowości i ten rytuał tez nas nie ominął. Najśmieszniejsze jest to, że to jakaś kopia a nie oryginał obrazu, ludzie wierzą, że modląc się do tego obrazu może dokonać się cud. Już mnóstwo opowiesci tego typu, że moja babcia miała raka, modliła się do obrazu i.... uzdrowiała. A jak ktoś powie, że to idiotyzm płacić kupe kasy za ten cały piknik, że to wymysł kościoła, żeby na tacy się uzbierało, to wielkie obruszenie, że to bezboznica jestem. Dla mnie to takie pogańskie, modlić się do jakiegoś kolorowego obrazka, który nie jest nawet wytworem sił wyższych, ale zwykłego śmiertelnika, który grzeszy tak jak my. Nie wiem jak rzeczy mogą być święte, jak święty może być krzyż, albo różaniec?? to tylko jakies dla mnie symbole.
jolkajolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 15:40   #21
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: szał wokół obrazu.

Ja nie rozumiem tej czci wokol obrazow

A co z tym:

''Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służyl''



B
o jak dla mnie to niektorzy czca te pomniki jak nie wiem co, modla sie do obrazka, ktory wyobraza boga jako pana z broda zamiast do samego boga.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 16:34   #22
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Dodam, że dzieciaki ze szkół całymi grupami z nauczycielami szli na msze z udziałem obrazu itd. Całe tłumy ze szkół. Od podstawówki po liceum. Oczywiście kosztem lekcji, z których byli zwalniani.
Boże, Ty widzisz i nie grzmisz
Jak ten kraj nie zmądrzeje, to nigdy tutaj normalnie nie będzie, zawsze chętni do bycia robionymi w bambuko się znajdą gromadnie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 17:06   #23
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A ja taka pewna tego nie jestem, bo czy kiedykolwiek Jan Paweł II powiedział, żeby nie stawiali mu pomników? Za obecny kształt episkopatu też odpowiada JPII, to są wszystko jego ludzie. Powierzchowna religijność większości Polaków też skądś się wzięła, pobyty Jana Pawła II w Polsce to był po prostu jeden wielki piknik, wydzieranie się 'Kochamy Ciebie", śpiewanie "Barki", wiem, jak to wyglądało, bo byłam

Tak, powiedział. Nie zacytuję Ci konkretnego źródła, ale pamiętam jak przed śmiercią prosił o to i mówił też że czułby się bardziej uszanowany gdyby ludzie zamiast nazywać jego imieniem kolejnej szkoły czy budować mu pomnika żyli wg jego nauk.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 17:07   #24
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Mówicie, że Wam przynoszą do domu niechciany obraz i jeszcze kasę z kieszeni zasuwają ?

I koleżanki bezczelnie wolne biorą sobie z Waszego urlopu i na Wasz rachunek?

Co za dziadostwo. Żeby ludzie z tym obrazem, tak chamsko nachodzili spokojnych ateistów. Kuźwa, co się na tym świecie dzieje.

Czas się bronić, bo przecież za chwilę przyjdą prawosławni z ikoną, Żydzi z Torą zaciągną przymusowo do świątyni, politeistyczni Indianie zmuszą do uczestnictwa w rytuałach palenia fajki pokoju, buddyści wykręcą nogi w kwiat lotosu. Gdzie się człowiek nie obejrzy tam jakieś napastujące praktyki religijne. Strach lodówkę otworzyć przed protestantami, na szczęście oni zaatakują bez żadnych obrazów. Uff.
To to jeszcze nic. A jak taki spokojny ateista jeden z drugim pójdzie z turystycznej ciekawości do cerkwi i tak się zapatrzy na te wszystkie obrazy i architektoniczne detale i z zachwytu tchu mi braknie, że aż nie wiadomo kiedy - sam z siebie - świeczkę zapali i ją w piasek wetknie? I sobie wyjdzie, tak jak wcześniej wszedł. I dalej będzie tym ateistą.

Piękny jest ten świat

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2011-09-22 o 15:04
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 17:47   #25
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Boże, Ty widzisz i nie grzmisz
Jak ten kraj nie zmądrzeje, to nigdy tutaj normalnie nie będzie, zawsze chętni do bycia robionymi w bambuko się znajdą gromadnie.
No właśnie
Dodam więcej ! Młodzież w szkole mojego kuzyna zbuntowała się tam małą grupką niewierzących ( ok 15 os.) i powiedzieli, że nie idą do kościoła na tą mszę. Owszem szkoła zapewniła im opiekę- wysłała ich do świetlicy gdzie musieli czekać jakieś 2h lekcyjne bo szkoła nie była im w stanie zapewnić normalnych zajęć przez to, że nauczyciele wyszli z grupami jako opiekunowie Sodoma i gomora.
I żeby nie było- totalnie nie przeszkadza mi fakt, że idą do tego kościoła i modlą się przy tym obrazie. Ich sprawa. Ale nie kosztem lekcji ! Chcą? proszę bardzo- ale po godzinach pracy szkoły.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 18:24   #26
kennademerkedo
Raczkowanie
 
Avatar kennademerkedo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: kraina deszczowcow
Wiadomości: 421
Dot.: szał wokół obrazu.

swiety obraz
dziekuje, nie biore
__________________
valar morghulis
kennademerkedo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 18:27   #27
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: szał wokół obrazu.

Cytat:
Napisane przez kennademerkedo Pokaż wiadomość
swiety obraz
dziekuje, nie biore
= a ktoś ci wmusza i każe brać?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 18:54   #28
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: szał wokół obrazu.

Ciekawe jest,że zawsze wszystko boli niewierzących:/Naprawdę problem wysokiej rangi i musi być to od razu wątek na wizażu...
Nikt siłą nic nikomu nie karze,skoro tak wiele wizażanek nie wie nawet o co chodzi to chyba nie jest to aż tak wielki problem?
W dyskusje mi się nie chce wdawać,ponieważ mam szacunek do osób niewierzących,to każdego indywidualna sprawa.Szkoda tylko że coraz częściej można spotkać na wizażu śmiech i wyższość w stosunku do osób wierzących.
Pozdrawiam i życzę udanych dyskusji.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 19:20   #29
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: szał wokół obrazu.

Są różni ludzie. Jedni czują potrzebę chodzenia na procesje i modlenie się do obrazów, inni (w tym przypadku ja) w niedzielę rzucam się na kanapę i zamiast do kościoła oglądam seriale. Czy to źle? Nie, niech każdy żyje zgodnie ze swoim sumieniem i tyle. Póki mi nie włażą pod kołdrę ze świętymi obrazkami na siłę, ja nie widzę problemu w ich modłach. Ich sprawa.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 19:43   #30
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: szał wokół obrazu.

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;2950171 7]Póki mi nie włażą pod kołdrę ze świętymi obrazkami na siłę, ja nie widzę problemu w ich modłach. Ich sprawa.[/QUOTE]

Ale Ty nie zrozumiałaś idei wątku...

Zajrzyj pod kołdrę jeszcze raz i zrozum kobieto - fakt, że katolicy latają z "peregrynowanym obrazem" po jakiejś wsi 400 km od Twojego miejsca zamieszkania - automatycznie oznacza, że oni już tam są! Pod Twoją kołdrą! A jak ich nie ma, to jeszcze się nie ciesz... Przyjdą, przyjdą . Przyszli do autorki wątku, przyszli do kilku innych osób z tego wątku na czele z _vixen (ba, z tacą! tacą!).

Parafrazując pewną pieśń rzewną (niereligijną): "
A gdybym przyszedł z obrazem do łóżka i Twego ciała... "

Tiru riru - refren
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.