SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy) - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-09, 09:52   #1321
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez lalinka23 Pokaż wiadomość
kiedys widzialam taki horror, dziewczyna jedzie z akademika do domu i zabiera ze soba studenta, jada oboje w ta sama strone. jest srodek zimy, pada snieg. gubia droge i zjezdzaja z autostrady na ulice, ktora konczy sie w lesie. tam spedzaja noc, nawiedzani przez duchy itp, na koncu chlopak umiera - szukam tego filmu, znacie moze tytul?
"Mroźny wiatr"
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 11:01   #1322
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Z jakiego filmu/ serialu jest ten kadr??

http://kwejk.pl/obrazek/541326
Up
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 12:52   #1323
lost_
Raczkowanie
 
Avatar lost_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 36
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

macie jakieś ciekawe propozycje książek do tematu "szaleństwo, jako ucieczka od rzeczywistości"?
ciągle nie potrafię znaleźć tej jedynej i w pełni odpowiadającej
lost_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 13:09   #1324
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
to, że wspomnieli tam o Stingu nie znaczy, że to jego piosenka. To piosenka "Use somebody" Kings of Leon. Zresztą, nazwa zespołu też była wspomniana przez Kozyrę (że był na ich koncercie i grali na żywo gorzej, niż uczestnik MT. Ja też live słyszałam i wcale tak nie uważam )
Nie wychwyciłam tego, słuchałam tylko nie zwracając uwagi na to co jury mówi. że później coś tam napomkneli o Stingu i to wychwyciłam- trudno ;D
Dzięki bardzo
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:40   #1325
lalinka23
Raczkowanie
 
Avatar lalinka23
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 484
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
"Mroźny wiatr"

dziekuje bardzo, tak dlugo szukalam )
__________________
~you can't break a girl who is already broken
lalinka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 14:51   #1326
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez lost_ Pokaż wiadomość
macie jakieś ciekawe propozycje książek do tematu "szaleństwo, jako ucieczka od rzeczywistości"?
ciągle nie potrafię znaleźć tej jedynej i w pełni odpowiadającej
lot nad kukułczym gniazdem?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 22:47   #1327
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez lost_ Pokaż wiadomość
macie jakieś ciekawe propozycje książek do tematu "szaleństwo, jako ucieczka od rzeczywistości"?
ciągle nie potrafię znaleźć tej jedynej i w pełni odpowiadającej
paragraf 22 (tylko uprzedzam, tą książkę albo się kocha, albo nienawidzi)
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 13:01   #1328
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez lost_ Pokaż wiadomość
macie jakieś ciekawe propozycje książek do tematu "szaleństwo, jako ucieczka od rzeczywistości"?
ciągle nie potrafię znaleźć tej jedynej i w pełni odpowiadającej
"Szklany klosz" Sylvii Plath i "Dzikuska" Alexa Shakara. Bardzo polecam obie książki.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 21:14   #1329
lost_
Raczkowanie
 
Avatar lost_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 36
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

dziękuję
lost_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 14:57   #1330
Monko23
Raczkowanie
 
Avatar Monko23
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 38
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Szukam tytuły książki, którą wczoraj czytałam w empiku. Jest na dziele literatura obca. Była o dwóch dziewczynkach uprowadzonych i zgwałconych. Z tego co zdarzyłam przeczytać mama jednej jest narkomanką i alkoholiczką, zabrali ją mamie. Gdy mieszkala u cioci, to jej kuzyn bawił sie z nia w simon każe czy cos takiego i kazal sie dotykać. Pozniej mieszkala z tata. Druga na obydwoje rodziców i tworzą niby fajną rodzinę. Wizualnie wyglada to tak, ze napierw jedna dziewcyznka 'opowiada' co sie dzialo, pozniej druga o tej samej sytuacji, ale ze swojego punktu widzenia. Pomozcie!
Monko23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 15:11   #1331
Jarospa
Przyczajenie
 
Avatar Jarospa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 12
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

A ja polskiej piosenki gdzie wokalistka tak powolnym głosem śpiewa w stylu "...chcę jak najwięcej.." czy coś w ten deseń. Czy mogłaby któraś z pań mi pomóc?? varius manx to chyba nie... hmm..
Jarospa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-17, 19:55   #1332
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Jarospa Pokaż wiadomość
A ja polskiej piosenki gdzie wokalistka tak powolnym głosem śpiewa w stylu "...chcę jak najwięcej.." czy coś w ten deseń. Czy mogłaby któraś z pań mi pomóc?? varius manx to chyba nie... hmm..
Właśnie Varius Manx mi się skojarzył, tytuł 'Przebudzenie' - ale wokalistka tam śpiewa ' chciałam więcej...' .

Cytat:
Napisane przez Monko23 Pokaż wiadomość
Szukam tytuły książki, którą wczoraj czytałam w empiku. Jest na dziele literatura obca. Była o dwóch dziewczynkach uprowadzonych i zgwałconych. Z tego co zdarzyłam przeczytać mama jednej jest narkomanką i alkoholiczką, zabrali ją mamie. Gdy mieszkala u cioci, to jej kuzyn bawił sie z nia w simon każe czy cos takiego i kazal sie dotykać. Pozniej mieszkala z tata. Druga na obydwoje rodziców i tworzą niby fajną rodzinę. Wizualnie wyglada to tak, ze napierw jedna dziewcyznka 'opowiada' co sie dzialo, pozniej druga o tej samej sytuacji, ale ze swojego punktu widzenia. Pomozcie!
A nie będzie to książka "Uprowadzone" Lisa Hoodless, Charlene Lunnon? pasowałaby do opisu, tylko niestety nie czytałam jej, więc nie mam pewności.
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC

Edytowane przez puszka_pandory
Czas edycji: 2011-10-17 o 20:13
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 20:05   #1333
crazymuffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 163
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

To znowu ja. Tym razem szukam książek/filmów/seriali, gdzie akcja toczyłaby się na Uniwersytecie Stanforda (Kalifornia). Potrzebne mi są opisy, lokalizacje, a nie miniaturowe wzmianki. Czy ktoś może coś kojarzy?
crazymuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 05:10   #1334
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

a ja szukam fajnych książek o Chinach... mogą być lekko historyczne, przygodowe, byle nie o ChRL - znacie coś fajnego?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 08:57   #1335
królewna z drewna
Zakorzenienie
 
Avatar królewna z drewna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 6 461
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez crazymuffin Pokaż wiadomość
To znowu ja. Tym razem szukam książek/filmów/seriali, gdzie akcja toczyłaby się na Uniwersytecie Stanforda (Kalifornia). Potrzebne mi są opisy, lokalizacje, a nie miniaturowe wzmianki. Czy ktoś może coś kojarzy?
Kojarzy mi się film Eksperyment http://www.filmweb.pl/Eksperyment
__________________
12 2019
królewna z drewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 12:03   #1336
Jarospa
Przyczajenie
 
Avatar Jarospa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 12
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez puszka_pandory Pokaż wiadomość
Właśnie Varius Manx mi się skojarzył, tytuł 'Przebudzenie' - ale wokalistka tam śpiewa ' chciałam więcej...' .


A nie będzie to książka "Uprowadzone" Lisa Hoodless, Charlene Lunnon? pasowałaby do opisu, tylko niestety nie czytałam jej, więc nie mam pewności.

dzieki to to)))
Jarospa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 12:29   #1337
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a ja szukam fajnych książek o Chinach... mogą być lekko historyczne, przygodowe, byle nie o ChRL - znacie coś fajnego?
Jest bardzo pokaźny wątek z literaturą chińską, na pewno znajdziesz coś ciekawego
Literatura chińska
Natomiast z autorów zachodnich, mogę polecić Jose Frechesa - akcje jego powieści rozgrywają się w starych Chinach. Biblionetka - Jose Freches
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 16:51   #1338
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Jest bardzo pokaźny wątek z literaturą chińską, na pewno znajdziesz coś ciekawego
Literatura chińska
Natomiast z autorów zachodnich, mogę polecić Jose Frechesa - akcje jego powieści rozgrywają się w starych Chinach. Biblionetka - Jose Freches
dziękuję x 100!!!!!
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 18:36   #1339
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez olunek Pokaż wiadomość
Hej
ja nietypowo....może ktos wie jak ma na imię koń głównego bohatera z filmu : "Templariusze miłość i krew"
Google twierdzi , że "Chamsiin" - "Pustynny wiatr"
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-18, 18:53   #1340
agugus90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 944
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Drogie Wizażanki, ja również chętnie skorzystam z Waszych pomysłów. Poszukuję książek dot. wpływu rozstań na dalsze życie kobiet, ale chcę pokazać to na podstawie bestsellerów ostatnich lat czyli jaki to schemat jest propagowany: rozstanie, ona wyjeżdża, kupuje/dostaje domek, opis codzienności i odnalezienie szczęścia, równowagi, spokoju, zazwyczaj też nowej miłości.
Pasuje mi Grochola i Nigdy w życiu, mogę pod to podpiąć książki Katarzyny Michalak, wiem, że Pod słońcem Toskanii też. Co jeszcze? Jasne, że mogę podejść do półeczki w Empiku, i jeszcze sporo się tego znajdzie, ale wolałabym mieć jakąś wstępną bazę. Czekam na pomysły i z góry dziękuję
agugus90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 21:49   #1341
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

agugus90,

proponuję:
http://kreatywa.blogspot.com/2011/03...anta-guse.html
http://kreatywa.blogspot.com/2011/03...magdalena.html

ew. z zagranicznych:
http://kreatywa.blogspot.com/2011/03...z-allison.html [choć tu schemat jest nieco inny, ale dużo ciekawszy]
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 14:44   #1342
NeonAngel
Raczkowanie
 
Avatar NeonAngel
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Za górami, za lasami
Wiadomości: 59
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Witam,
Ostatnio w reklamie samochodu (Nissana Micry? Nie jestem pewna) słyszałam ciekawą piosenkę, trochę New Wave. Z tekstu (zanim lektor zagłusza wokalistkę...) pamiętam "I never use to cry cause I was all alone, For me, myself & I (...) my lucky number's one". Liczę na pomoc ^^
NeonAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 15:50   #1343
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez NeonAngel Pokaż wiadomość
Witam,
Ostatnio w reklamie samochodu (Nissana Micry? Nie jestem pewna) słyszałam ciekawą piosenkę, trochę New Wave. Z tekstu (zanim lektor zagłusza wokalistkę...) pamiętam "I never use to cry cause I was all alone, For me, myself & I (...) my lucky number's one". Liczę na pomoc ^^
http://www.youtube.com/watch?v=1nu2QX3GU-U
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 18:25   #1344
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

O, a może utwór z reklamy Calzedoni kojarzycie?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 18:37   #1345
madeline10
Raczkowanie
 
Avatar madeline10
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 214
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
O, a może utwór z reklamy Calzedoni kojarzycie?
Billy Joel - She's Always A Woman
madeline10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 21:56   #1346
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez madeline10 Pokaż wiadomość
Billy Joel - She's Always A Woman
Bardzo dziękuję! Fenomenalna melodia
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 13:32   #1347
pinacoladka95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 225
Pomoc w wyborze piosenki:)

Witam nie wiedziałam, gdzie umieścić temat za bardzo Zbliżają się wielkimi krokami talenty w mojej miejsowości. Chciałabym startować ale mam problem z wyborem dobrej piosenki. Jest narzucone, że musi byc w jezyku polskim.Nie jakaś trudna - niestety nie jestem polską whitney huston ale przydało by się tam troszkę (ze sie tak wyraze) wycia, bo to z reguły robi lepsze wrażenie niż nudna, spokojna piosenka. Mogą i być ze starszych lat(nawet myśle ze takie bylyby lepsze), myślałam nad "Eurydyki tańczące" może ktoś zna jakieś dobre kawałki?
__________________
Nie jem słodkiego, chipsów, fast foodów i zero napojów gazowanych:
2/100


pinacoladka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 22:31   #1348
Monko23
Raczkowanie
 
Avatar Monko23
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 38
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

tak, dziekuje;*
Monko23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 09:50   #1349
NeonAngel
Raczkowanie
 
Avatar NeonAngel
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Za górami, za lasami
Wiadomości: 59
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez eloi Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo! Dziwna, ale ciekawa piosenka.

Edytowane przez NeonAngel
Czas edycji: 2011-10-28 o 17:56
NeonAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 17:31   #1350
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Szukam filmu. Dość stary. Dziewczyna trafia do starej szkoły gdzie (chyba) zamordowano dzieci. Jest w ciąży, ukrywa to. Chce rozwikłać tą zagadke. W tej szkole dzieją się dziwne rzeczy.. Jest też tam dziewczyna chora psychicznie. Pod koniec dziewczyna w ciąży zjeżdza windą do podziemi<?> , tam zaczyna rodzić. Jest w dziwnych pomieszczeniach, wokół niej biel. Jakby szpital..
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 00:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.