SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy) - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-19, 02:40   #1411
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
W dzieciństwie oglądałam pewien film, który chciałabym obejrzeć ponownie, neistety nie znam tytułu. Był on puszczany kiedyś kilkarotnie na tvp, później być może również - nie wiem, bo przez ostatnie kilka lat mało oglądam telewizji.
To co zapamiętałam: część, chyba najważniejsza filmu, rozgrywa się w górach, dziewczynka spada w przepaść i umiera. Była przy tym jej matka, potem ma chyba koszmary z tym związane. Pamiętam, że to spadanie było przedstawione w dosyć przerażający sposób, chyba, że to tylko moje ówczesne odczucia - miałam jakieś 12 lat.

Byłabym wdzięczna za pomoc
http://www.filmweb.pl/film/Nie+patrz...%82-1998-87989 ?
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 12:42   #1412
Logijad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Witam. Potrzebuję znaleźć tytuł/autora (najlepiej jedno i drugie) pewnego obrazu... Otóż dziś (19.11.2011) wybrałem się do Muzeum Narodowego w Poznaniu i zapomniałem wrócić się na początek by zapisać potrzebne mi informacje. Więc na obrazie znajdowało się :
chłopiec klęczący przed jakimś dziadkiem , trzymając latarnię (lampion) w ręce
z tyłu , niewielka postać , wyglądała jak martwy anioł (leżała na ziemi)
jakieś burzowe chmury
tęcza
jezioro lub jakiś inny zbiornik wodny , tęcza się odbijała od tafli (po lewej stronie)
Wydaje mi się , że tytuł obrazu był podobny do "sen św. Antoniego" lub jakoś tak , lecz po wygooglowaniu nie trafiłem na nic , co mogło by mi pomóc.
Logijad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 14:21   #1413
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Kurczę, szczerze mówiąc to nie jestem pewna, ale prawdopodobnie to to dziękuję! Muszę gdzieś znaleźć więcej info na temat tego filmu i wtedy się okaże
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 17:06   #1414
patosz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 11
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu

szukam tytulu filmu o facecie, ktory byl bogaty i zostal zabity, albo sam zmarl(juz nie pamietam) i oni ciagle z jego cialem jezdzili, pokazywali sie z nim, zeby nikt sie nie dowiedzial ze on nie zyje, i ludzie widzacy go wierzyli, ze zyje byly tego filmu chyba 2 czesci, i byl to film bodajże akcji, komedii..
patosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 18:19   #1415
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Logijad Pokaż wiadomość
Witam. Potrzebuję znaleźć tytuł/autora (najlepiej jedno i drugie) pewnego obrazu... Otóż dziś (19.11.2011) wybrałem się do Muzeum Narodowego w Poznaniu i zapomniałem wrócić się na początek by zapisać potrzebne mi informacje. Więc na obrazie znajdowało się :
chłopiec klęczący przed jakimś dziadkiem , trzymając latarnię (lampion) w ręce
z tyłu , niewielka postać , wyglądała jak martwy anioł (leżała na ziemi)
jakieś burzowe chmury
tęcza
jezioro lub jakiś inny zbiornik wodny , tęcza się odbijała od tafli (po lewej stronie)
Wydaje mi się , że tytuł obrazu był podobny do "sen św. Antoniego" lub jakoś tak , lecz po wygooglowaniu nie trafiłem na nic , co mogło by mi pomóc.
A mniej więcej przedział wiekowy? Szukałeś na stronie muzeum? Tam często mają katalogi.
Poszukam, ale nie gwarantuję

Edit:
Ogarnij jaka to wystawa. Tu http://www.mnp.art.pl/oddzialy/galer...zezby/kontakt/ masz numery telefonu i maile do poszczególnych kuratorów galerii, możesz zapytać
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.

Edytowane przez Mitsukki
Czas edycji: 2011-11-19 o 19:03
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 09:36   #1416
Logijad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Taaak... przeszukałem wszystko , całą stronę muzeum i w ogóle... nawet maila napisałem , ale jednak głowa okazała się być najlepsza... pomylił mi się Antoni z Augustynem xD
Gdyby kogoś to interesowało :
Gustaw Gwozdecki "Sen św. Augustyna"
Logijad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 10:57   #1417
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu

Cytat:
Napisane przez patosz Pokaż wiadomość
szukam tytulu filmu o facecie, ktory byl bogaty i zostal zabity, albo sam zmarl(juz nie pamietam) i oni ciagle z jego cialem jezdzili, pokazywali sie z nim, zeby nikt sie nie dowiedzial ze on nie zyje, i ludzie widzacy go wierzyli, ze zyje byly tego filmu chyba 2 czesci, i byl to film bodajże akcji, komedii..
"Weekend u Berniego"?
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 16:34   #1418
Mihaella
Przyczajenie
 
Avatar Mihaella
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Szukam nazwiska aktora, który ma lub grał kiedyś kogoś o dwukolorowych oczach? Moim zdaniem wizualnie trochę podobny do Robina Williamsa. Pamiętam też, że grał w pewnym filmie (dramat, obyczajowy lub jakiś romantyczny gat) samotnego ojca, był robotnikiem, pracował w jakiś zakładzie sam. lub tym podobne. Bardzo możliwe, że wcale nie miał dwokolorowych oczu tylko jasne/błękitne.
Będę wdzięczna za pomoc. Bardzo mnie to męczy, ze nie mogę sobie przypomnieć kto to
Mihaella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 16:47   #1419
czekoladka66
Raczkowanie
 
Avatar czekoladka66
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 154
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Szukam piosenki w języku hiszpańskim, słyszałam ją ostatnio na imprezie, coś w rytmach dance, szybka żywa melodia. Śpiewał mężczyzna a w tle był jakby chórek. Slowa w stylu chica, amigos enmorada, ritmo. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł
czekoladka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 16:15   #1420
crazymuffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 163
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu

Cytat:
Napisane przez patosz Pokaż wiadomość
szukam tytulu filmu o facecie, ktory byl bogaty i zostal zabity, albo sam zmarl(juz nie pamietam) i oni ciagle z jego cialem jezdzili, pokazywali sie z nim, zeby nikt sie nie dowiedzial ze on nie zyje, i ludzie widzacy go wierzyli, ze zyje byly tego filmu chyba 2 czesci, i byl to film bodajże akcji, komedii..
może polskie "Ciało"?

Cytat:
Napisane przez Mihaella Pokaż wiadomość
Szukam nazwiska aktora, który ma lub grał kiedyś kogoś o dwukolorowych oczach? Moim zdaniem wizualnie trochę podobny do Robina Williamsa. Pamiętam też, że grał w pewnym filmie (dramat, obyczajowy lub jakiś romantyczny gat) samotnego ojca, był robotnikiem, pracował w jakiś zakładzie sam. lub tym podobne. Bardzo możliwe, że wcale nie miał dwokolorowych oczu tylko jasne/błękitne.
Będę wdzięczna za pomoc. Bardzo mnie to męczy, ze nie mogę sobie przypomnieć kto to
Skojarzyłam z Jamesem Belushi. Przypominał mi R. Williamsa w Nisfornej Zuzi.
crazymuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 19:19   #1421
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Szukam odcinka programu TVN "Zawody" pt. Kucharze. Najprawdopodobniej to odcinek 1 z drugiego sezonu. Na tvn player nie ma tylko tego odcinka. Wystąpił tam kumpel i usilnie poszukuje tego materiału. Ktoś coś wie? Bo w googlach nie mogę znaleźć.

Dziękuje z góry za pomoc.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-25, 09:59   #1422
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: Motyw latania w kulturze - POMOCY!!!!

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Pokaż wiadomość
Pierwsze skojarzenie jakie mi do glowy przyszło to "sklepy cynamonowe" Bruno Schulza....
mi przyszło do głowy dedal i ikar o to chodzi czy raczej nie ?
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 21:22   #1423
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Szukam tytułu kawałka (taki "klubowy" ) w którym na początku kobieta daje początek (taki jakby troszke przerobiony) "ooo--ooooo-ooo!! coś tam coś tam) jest to taki jakby remix czyli to jest wstęp pewnie jakis do reszty piosenki.

Zna ktoś ? podejrzewam że wcale takie stare to nie jest

znalazłam - good feeling flo ridy jakis remix.

Edytowane przez findsomething
Czas edycji: 2011-11-28 o 21:38
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 18:08   #1424
lula_by
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu

Cytat:
Napisane przez patosz Pokaż wiadomość
szukam tytulu filmu o facecie, ktory byl bogaty i zostal zabity, albo sam zmarl(juz nie pamietam) i oni ciagle z jego cialem jezdzili, pokazywali sie z nim, zeby nikt sie nie dowiedzial ze on nie zyje, i ludzie widzacy go wierzyli, ze zyje byly tego filmu chyba 2 czesci, i byl to film bodajże akcji, komedii..
Weekend u Berniego ?
http://www.filmweb.pl/film/Weekend+u...ego-1989-32432
__________________
lula_by jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 18:28   #1425
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu

Piosenka od 39 minuty, może mi ktoś podać tytuł?
http://www10.zippyshare.com/v/72862885/file.html
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 21:53   #1426
iwwwonaa
Rozeznanie
 
Avatar iwwwonaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: far away
Wiadomości: 756
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu

Willy William & Lylloo - Hula Hop (Sebastien Lewis US Club Mix)

to chyba o to Ci chodziło!
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Phil Bosmans


JUŻ NIEDŁUGO BĘDĘ MAMUSIĄ!!!
iwwwonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 14:31   #1427
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu

Cytat:
Napisane przez iwwwonaa Pokaż wiadomość
Willy William & Lylloo - Hula Hop (Sebastien Lewis US Club Mix)

to chyba o to Ci chodziło!
Dziękuję ;*
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 20:19   #1428
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu

Poszukuję piosenki z reklamy Paco Rabanne. Jeżeli ktoś zna, to proszę o tytuł
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 13:00   #1429
pytton
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 443
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

hej kojarzycie może taką piosenke z lat 90, gdzie w teledysku były różowe flamingi? nie pamiętam nawet ani jednego słowa z tej piosenki, ale wiem, że teledysk był świetny i właśnie motyw przewodni to były flamingi kojarzy ktoś? byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informację
pytton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 19:13   #1430
Modliszka001
Taka ja
 
Avatar Modliszka001
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: CK/Köln
Wiadomości: 35
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Może o to chodzi:



Beautiful World - In Existence
Modliszka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 11:00   #1431
CamilleGrimm
Przyczajenie
 
Avatar CamilleGrimm
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Szukam teledysku

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Chętnie przyłączę się do poszukiwań, bo od jakiegoś czasu chodzi za mną teledysk, w którym czarnoskóra dziewczynka siedzi na podłodze i bawi się płytami winylowymi. Cały wystrój pokoju, jak i jej ubranie są utrzymane w klimacie lat 60. Na 100% jest to piosenka z lat 90 i na pewno to był jakiś brytyjski zespół i to raczej pop/rock/britpop.
Myślę, że chodzi o Cornershop
http://www.youtube.com/watch?v=lM7H0ooV_o8
albo o remix Fatboy Slim
http://www.youtube.com/watch?v=-ppmaHtIPS8

Świetny kawałek Pozdrawiam!
__________________
Wymiana książek
CamilleGrimm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:13   #1432
pannamloda2012
Przyczajenie
 
Avatar pannamloda2012
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Exclamation szukam pewnej książki

Witam! Jakiś czas temu czytałam książkę. Chyba polskiej pisarki. Na okładce zamieszczona była czerwona walizka na białym tle. Książka opowiada o zamkniętej w sobie dziewczynce, która została adoptowana przez pewne małżeństwo. Przeprowadzili się do domu swojej przyjaciółki, u której dziewczyna mieszkała, gdy była mała. Gdy podrosła postanowiła uciec z domu w poszukiwaniu swojej biologicznej matki. W ślad za nią ruszył jej przybrany ojciec.
Bardzo mi zależy na tytule lub autorce książki... Jeżeli któraś z Was kojarzy tę książę bardzo proszę o odpowiedź!
pannamloda2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:26   #1433
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: szukam pewnej książki

Cytat:
Napisane przez pannamloda2012 Pokaż wiadomość
Witam! Jakiś czas temu czytałam książkę. Chyba polskiej pisarki. Na okładce zamieszczona była czerwona walizka na białym tle. Książka opowiada o zamkniętej w sobie dziewczynce, która została adoptowana przez pewne małżeństwo. Przeprowadzili się do domu swojej przyjaciółki, u której dziewczyna mieszkała, gdy była mała. Gdy podrosła postanowiła uciec z domu w poszukiwaniu swojej biologicznej matki. W ślad za nią ruszył jej przybrany ojciec.
Bardzo mi zależy na tytule lub autorce książki... Jeżeli któraś z Was kojarzy tę książę bardzo proszę o odpowiedź!
Trzy wątki wyżej jest wątek zbiorczy na taki temat...
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 17:34   #1434
pannamloda2012
Przyczajenie
 
Avatar pannamloda2012
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Exclamation Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Witam! Jakiś czas temu czytałam książkę. Chyba polskiej pisarki. Na okładce zamieszczona była czerwona walizka na białym tle. Książka opowiada o zamkniętej w sobie dziewczynce, która została adoptowana przez pewne małżeństwo. Przeprowadzili się do domu swojej przyjaciółki, u której dziewczyna mieszkała, gdy była mała. Gdy podrosła postanowiła uciec z domu w poszukiwaniu swojej biologicznej matki. W ślad za nią ruszył jej przybrany ojciec.
Bardzo mi zależy na tytule tej książki... Jeżeli któraś z Was kojarzy tę książę bardzo proszę o odpowiedź!
pannamloda2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 20:37   #1435
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Prosze o pomoc...

kiedys trafilam na yt na kawalki smiesznego kolesia, ale nie pamietam jak on sie nazywal... koles jest bardzo szczuply, dosc wysoki, ma wlosy do ramion, chyba pejsy i wasy - mlody gosc, dziwnie ubrany, tak troche starodawnie (a moze modnie) wydaje mi sie, ze byl rudy, ale TŻ mowi, ze to raczej blondyn
smiesznie sie poruszal a w jednym kawalku w tle albo na kartkach pojawial sie tekst spiewany przez niego
kawalki byly bardzo fajne, ale sam gosc raczej oblesny, dla mnie...

mam nadzieje, ze komus cos to mowi bo mnie to meczy od wczoraj a nie moge sobie przypomniec nawet jednego slowa z ktorejkolwiek piosenki
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 21:03   #1436
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

mi się z tym kojarzyło http://www.youtube.com/watch?v=WLLYO8Hd_sE
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 15:45   #1437
bukalover
Przyczajenie
 
Avatar bukalover
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
Exclamation nuty BARDZO POTRZEBNE !!! PILNE !!!

Dziewczyny,
Mam ogromny problem. Chodzę do liceum i gram na pianinie. Osoba, która miała na szkolnych jasełkach wykonać na pianinie akompaniament dla chóru z osobistych przyczyn nie może zagrać. Zostałam poproszona o to, żebym ja zagrała. Niestety, nuty do dwóch utworów, które mam zagrać, muszę znaleźć na własną rękę. Przegrzebałam już wszystko co możliwe i tych nut nie ma, ponieważ nauczycielka zajmująca się chórem wybrała dość mało popularne piosenki. Jeśli któraś z Was byłaby w posiadaniu nut do tych piosenek lub umie grać na pianinie i byłaby w stanie nuty rozpisać (ja tego nie umiem zrobić), to byłabym bardzo wdzięczna. Jeden z tych utworów muszę umieć już na najbliższy poniedziałek. PROSZĘ POMÓŻCIE , TO BARDZO PILNE !

nut potrzebuję do poniższych utworów:
Krzysztof Krawczyk - Wesołych świąt z gwiazdkowych kart
Piotr Rubik - Biały śnieg i Ty
bukalover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 20:29   #1438
Mrochna Tajemnica
Rozeznanie
 
Avatar Mrochna Tajemnica
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 652
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

to może i mi pomożecie. był teledysk z gorylem (takim sztucznym) i też szopy. I taka "pani szop" która pupą kręciła. I im chyba oczy się na czerwono świeciły, ale tego nie jestem pewna. To było w dżungli, chyba jakaś szopowa impreza Muzyka była po niemiecku. Śpiewali coś "muszten drink" czy coś takiego.
Nic więcej nie pamiętam, ale piosenka chodzi mi po głowie od kilku lat

edit: już mam
__________________

<3

Edytowane przez Mrochna Tajemnica
Czas edycji: 2011-12-15 o 13:05
Mrochna Tajemnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 17:42   #1439
Fasolinek77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Exclamation Szukam kolędy -dziś gwiazda...

Poszukuję Kolędy (lub pastorałki) -

Nie znam jej autora, ani melodii ani własciwego tytułu...jeśli ktokolwiek zna to proszę o wszelkie możliwe informacje na jej temat (mp3, YT, autor, chwyty lub nuty- cokolwiek możliwe). Z GÓRY DZIĘKI

Ma taki tekst :


Dziś gwiazda drogę nam pokaże
i doprowadzi nas do celu.
Wszak jest przedziwnym drogowskazem
dla wędrujących już od wieków.

Gwiazdy to list od Pana Boga
Złotem na niebie zapisany,
Do marynarzy, do wędrowców
Do tych, co w sobie zakochani.

List, w którym tyle jest nadziei,
Gwiazdy do domu drogę wskażą,
Są obietnicą co się spełni
I zakochanym, i tułaczom.

Lecz tylko jedna taka jest
Co poprowadzi nas do Boga.
Nie straszna przy niej chłodna noc,
Nie długa przy niej żadna droga
Fasolinek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 17:49   #1440
pannamloda2012
Przyczajenie
 
Avatar pannamloda2012
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Exclamation Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Witam! Jakiś czas temu czytałam książkę. Chyba polskiej pisarki. Na okładce zamieszczona była czerwona walizka na białym tle. Książka opowiada o zamkniętej w sobie dziewczynce, która została adoptowana przez pewne małżeństwo. Przeprowadzili się do domu swojej przyjaciółki, u której dziewczyna mieszkała, gdy była mała. Gdy podrosła postanowiła uciec z domu w poszukiwaniu swojej biologicznej matki. W ślad za nią ruszył jej przybrany ojciec.
Bardzo mi zależy na tytule tej książki... Jeżeli któraś z Was kojarzy tę książę bardzo proszę o odpowiedź!
pannamloda2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 00:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.