Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka" - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-03, 21:10   #1621
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez babti Pokaż wiadomość
Dostawałaś od rodziny czy od obcych ludzi? Dla mnie to różnica. I nigdzie nie napisałam, że nie dostawałam żadnych prezentów, bez przesady.

A środowisko znam od środka niestety, tylko, że nie uważam, bym miała się czym chwalić.
Dyskusji z Tobą nikt tu jeszcze nie wygrał z pewnego powodu, więc i ja kończę Powracam do biernego czytania wątku.
Bywało (o zgrozo!) że od jednych i od drugich...
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 10:32   #1622
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez babti Pokaż wiadomość
(...)Dyskusjiz Tobą nikt tu jeszcze nie wygrał z pewnego powodu, więc i ja kończę
Rozmowa nie służy temu, aby wygrać na mniej lub bardziej logiczne argumenty( każdy, nawet ćwok potrafi je mnożyć w nieskończoność), czyli na rozłożeniu interlokutora na łopatki.;-) Czasami odnosi się takie wrażenie, zwłaszcza gdy się obserwuje dyskusje w sieci, ale to nieprawda.

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Kijanka dobrze prawisz, że nikt nie wie co na 100% dzieje się w głowie drugiego człowieka, ale empatia i zrozumienie to dobra rzecz i trzeba się starać by zrozumieć drugiego człowieka. Szczególnie jak się żyło z takimi osobami na co dzień.

Ja troszkę generalizuję, jasne, że z rodziny patologicznej jakaś tam osoba zagryzie zęby i da radę... ale co z resztą? I niestety, życie pokazuje że sensowne osoby z takich rodzin to wybitne jednostki rzadko spotykane.

Z jednej strony jak można wymagać coś od młodej osoby, jak ona od dziecka nie ze swojej winy skreślona jest, z drugiej oczywistym jest że każdy odpowiada sam za siebie... i dlatego dyskusja w tym temacie jest tak długa i trudna.

Co do ostatniego. Ja próbowałam przekonać kogoś, pogadać a nie coś dać (pieniądze czy coś).

Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ciężko przekonać 15letniego chłopaka żeby skończył gimnazjum (nawet przy zaoferowaniu pomocy w nauce ) i poszedł chociażby do zawodówki - przetłumaczyć że jest w stanie zdobyć zawód, że opłaca się pracować, że każdy może być świetny w swoim fachu itd...

Zero zainteresowań, marzeń, ambicji, wiary we własne umiejętności... i tu praktycznie cała wina leży w rodzicach którzy dali taki świetny "przykład" i sprawili, że dzieciństwo ktoś spędził w biedzie i przetrwaniu do następnego zasiłku z socjalu.
Mikia, dałaś swój czas i uwagę.

Z pomaganiem być może jest tak jak z koleżeństwem, przyjaźnią czy miłością. Do jednego wyciągnie się rękę, okaże się autentyczną troskę i zainteresowanie i to coś da, a w wielu przypadkach nie przyniesie to żadnych rezultatów albo przyniesie opłakane. Takie życie.





2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 12:27   #1623
piatka_rodzenstwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Kenendy - ma prawo oburzać Ciebie, mnie innych, ale nie oceniajcie a sami nie będziecie oceniani. Oburza Cię - nie pomagaj takim rodzinom.
Drabineczka - tekst nie miał nikogo wzruszyć więc niepotrzebne te uniesienia.
Marudexus - ja też nie, ale marzenia miałam - na szczęście. Więc nie bardzo rozumiem co chciałaś powiedzieć - że nie marzyłaś...
Ineczka33 - masz rację, mój ojciec nie był alkoholikiem, ale jego tata a mój dziadek tak, ale na szczęście znaleźli się tacy co pomogli a nie tylko tacy, którzy rościli sobie prawo do krytyki i uznawali się za mądrzejszych i wszechwiedzących,
Szajajaba - zapominasz, że w latach 80-tych wszyscy mieliśmy ''po równo'', albo prawie wszyscy.
Zapomniałam dodać, że ja pomagam bo jak widzę jestem wyjątkiem wśród piszących tutaj, wyjątkiem bo dostawałam prezenty i to z tzw. Zachodu. Czy stałam się przez to człowiekiem gorszym, rozpieszczonym, z roszczeniową postawą wobec innych??? Wręcz przeciwnie.
Czytając opisy kilkunastu rodzin z kilku miast woj. śląskiego spotkałam się tyko z jednym takim marzeniem o mp4.
Moja ''podopieczna'' 6latka marzy o kolorowankach i bajkach. Zawsze można wybrać takie dzieci i takie marzenia.
Rozumiem, że część z Was jest krytyczna wobec takiej formy pomocy, ale rozumiem, że macie prawo do krytyki bo: kupiłyście takiemu dziecku indeks, wspomogłyście dzieło nowego tysiąclecia, kupiłyście ''coś'' na www.prezentybezpudla.pl itd.
A tak na koniec nawet Sodomę i Gomorę było warto uratować dla jednego sprawiedliwego.
piatka_rodzenstwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 15:31   #1624
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

[1=2fc115705b804dd24ceafb6 c62ae2b078a3b7407_5febc32 a8749f;30871678]


Pani Janina Ochojska powiedziała w jednym z wywiadów, że jeśli chcemy komuś pomóc, to dobrze jest nie mieć żadnych oczekiwań wobec tych, którym coś ofiarowujemy. Obojętnie czy to będzie czas, pieniądze czy rzeczy. Gdy się dojdzie do takiego etapu ( niektórzy już się tacy rodzą, a inni nigdy tego nie doświadczą), to człowiek się nie zastanawia, czy stanie się cud i sytuacja życiowa osób, którym pomagamy zmieni się o 360 stopni albo czy będą okazywać nam wdzięczność. Wtedy się nie kalkuluje, ale po prostu robi to, co jest możliwe. Nie da się wszystkiego przewidzieć czy mieć nad wszystkim kontrolę.


[/FONT][/QUOTE]
a pani ochojska jeśli chce pomagac ludziom niech to robi charytatywnie jako wolontariusz,a nie żyje z fundacji.czytałam wiele ciekawostek na jej temat .
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:05   #1625
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
a pani ochojska jeśli chce pomagac ludziom niech to robi charytatywnie jako wolontariusz,a nie żyje z fundacji.czytałam wiele ciekawostek na jej temat .

S. Chmielewska też jest znana z pomagania (mądrego).

O niej też jakieś straszne rzeczy słyszałaś?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:18   #1626
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Pomijam, że p. Ochojska z czegoś żyć musi by to jej nie trzeba było pomagać.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 16:56   #1627
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
a pani ochojska jeśli chce pomagac ludziom niech to robi charytatywnie jako wolontariusz,a nie żyje z fundacji.czytałam wiele ciekawostek na jej temat .
ta niech tynk gryzie i ostatni przyodziewek odda
praca tych ludzi polega na pomocy-a za prace należy się wynagrodzenie
to jest robota często 24h/na dobę-ciężka i niewdzięczna
ja w życiu bym się nie zamieniła chociażby z panią ochojską
a jak takie masz obiekcje do każdej kolejnej osoby zajmującej się od lat pomocą innym to czemu sama nie spróbujesz?
każda z tych fundacji się rozlicza i co roku publikuje raporty-funkcjonują zgodnie z prawem -więc takie "a ja słyszałam ,że costam...srośtam..." działa na mnie lekko irytująco
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-04, 19:01   #1628
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Że też niektórym ludziom takie rzeczy przechodzą przez klawiaturę:
Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
a pani ochojska jeśli chce pomagac ludziom niech to robi charytatywnie jako wolontariusz,a nie żyje z fundacji.czytałam wiele ciekawostek na jej temat .


Zamiast ciekawostek proponuję sięgnąć po fakty, mające oparcie w rzeczywistości. Np. takie:
http://www.pah.org.pl/m/306/Raport_95.pdf
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 19:36   #1629
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez olusia01 Pokaż wiadomość
Zapewne rodzina dla której robię SzP pochowała meble i ułożyła ubrania na podłodze, żeby wyglądało że są biedni!!!

Mnie nie bardzo obchodzi dla kogo Ty robisz paczke...ale ..... zdziwiłabys sie bardzo jak niektórzy potrafia byc pomysłowi i jak p0otrafia grac..Mam nadzieje, ze wybrana przez Ciebie familia nie nalezy do takich
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 00:25   #1630
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
a pani ochojska jeśli chce pomagac ludziom niech to robi charytatywnie jako wolontariusz,a nie żyje z fundacji.czytałam wiele ciekawostek na jej temat .
jakich ciekawostek?
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 08:09   #1631
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Setny już chyba raz napiszę że wolontariusz pyta o rzeczy pierwszej potrzeby, wiadomo że żywność,środki czystości, odzież itp. Na końcu wolontariusz sam prosi aby rodzina podała jakie rzeczy im się marzą. Marzenia pochodzą głównie od dzieci, a dzieci wiadomo marzą o tym by nie czuć się gorsze od innych w szkole. Chcą choć raz móc mieć podobną zabawkę jaką mają rówieśnicy.
Czasem wolontariusz od siebie doda że rodzinie przydałby się komputer - ja tak zrobiłam. Dlatego że calkiem sporo osób/firm wymienia sobie sprzęt na lepszy a takie stare złomy są dla ubogich na wagę złota. Mamy przecież takie czasy że umiejętność obsługi komputera nie jest fanaberią a jedna z bardziej praktycznych i pożytecznych rzeczy.
Rozumiem .. tylko .. ja nie miałam patologicznej rodziny, po prostu żyliśmy skromnie, na potrzebne rzeczy starczało, na jakieś wypasione gadżety już nie było. I moim marzeniem nie był laptop czy komórka, bo to były rzeczy poza moim zasięgiem, i ja miałam tego świadomość.
Ja marzyłam np o fajnych markowych dżinsach czy nowych butach ...
Pewnie gdybym to miała to marzyłabym o czymś lepszym.
Stąd moje zdziwienie, ze takie rodziny marzą o laptopach, bo wg mojej logiki (oczywiście mogę się mylić ..) jeśli ktoś marzy o laptopie tzn ma te mniej kosztowne potrzeby zapewnione.
I prędzej zrozumiem tą rodzinę, w której kobieta marzy o lakierze do paznokci, bo to właśnie są te małe marzenia wynikające z faktycznego braku możliwości takiego zakupu.
Kurczę, trochę zamotałam. Mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli ..

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Cytat:
Napisane przez piatka_rodzenstwa Pokaż wiadomość
Marudexus - ja też nie, ale marzenia miałam - na szczęście. Więc nie bardzo rozumiem co chciałaś powiedzieć - że nie marzyłaś...
Tak jak napisałam wyżej - nie marzyłam o czymś, co było poza moim zasięgiem. Miałam trochę skromniejsze marzenia.
Generalnie chodziło mi o to, że ok, marzenia może mieć każdy, jednak te dzieci, skoro im jest tak źle, wg mnie mają marzenia trochę na wyrost. Tak jakby niczego innego im nie brakowało. To mnie dziwi i tyle.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 14:24   #1632
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Widzę, że mój wątek elegancko się rozwinął, a i płodność wśród ludności potrzebującej nie zanika Super
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 14:29   #1633
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Widzę, że mój wątek elegancko się rozwinął, a i płodność wśród ludności potrzebującej nie zanika Super
Vixen się pojawiła, a już gdzieś w duchu zaczynałam się martwić, bo wiedziałam że tego wątku by nie zostawiła ot tak


Vixen, co tam u Ciebie? Teraz masz ważniejsze sprawy niż wałkowanie takich tematów na forum
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 14:36   #1634
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

U mnie stara bida, oby tylko nowej nie było
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 16:34   #1635
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
U mnie stara bida, oby tylko nowej nie było
Skoro bida to może paczuszkę?


201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 16:44   #1636
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

A bardzo chętnie, tablet Sony by się przydał, każdy ma w końcu prawo marzyć
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 17:01   #1637
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Skoro bida to może paczuszkę?


zrobilas mi dzien
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 07:54   #1638
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A bardzo chętnie, tablet Sony by się przydał, każdy ma w końcu prawo marzyć
Co tak skromnie?

A może lakierek do paznokci jeszcze? Święta idą to będzie jak znalazł
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 17:54   #1639
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Sześcioosobowa rodzina mieszka w wynajętym, trzypokojowym, przestronnym mieszkaniu, jednak bardzo drogim (1000 zł). Pani Ania szuka tańszego mieszkania, odpowiedniego dla 6 osobowej rodziny. Dochód rodziny składa się głównie z pensji pani Ani(1000 zł), a także z alimentów (1900 zł) i zasiłku rodzinnego (700 zł). Po uregulowaniu opłat za mieszkanie, pozostaje 430 zł na osobę.
Najważniejszymi potrzebami są żywność i odzież. Pani Ania byłaby wdzięczna za aparat fotograficzny dla córki, która rozwija swój talent uczestnicząc w zajęciach kółka fotograficznego
-_-

Na osobę dochód wynosi 600 zł. Nigdy na oczy nie widziałam żeby przy obliczaniu czegokolwiek czy to w podaniu o stypendium czy coś innego podawano "no w sumie to zarabiam 1200 zł, ale proszę odjąć tyle na wynajem stancji, tyle na opłaty za internet, tyle za telefon, tyle za leki" dochód to dochód, tutaj widzę że wolontariusze za wszelką cenę chcą podać niską kwotę.

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Pani Kasia (47l.) i pan Jacek (44l.) wychowują 10 dzieci: Marysię (19l.), Weronikę (18l.), Anielę (16l.), Zuzię (15l.), Beniamina (13l.), Łucję (12l.), Tomka (9l.), Marcina (7l.), Kacpra (6l.)i Sebastiana (3,5l.).
Ze względu na liczbę dzieci rodzina ma problemy z utrzymaniem się i zaspokojeniem swoich potrzeb. Dodatkowo półtora roku temu pani Kasia i pan Jacek zdecydowali się na zakup większego mieszkania,
no tak.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 17:56   #1640
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

To może ja narobię sobie dzieci, potem znajdę drogie mieszkanie i zgłoszę się po paczkę Nie ma to jak sobie wynająć piękne, przestronne mieszkanie i biadolić, że mało na życie zostaje. To ja się cisnę w 4 osoby na 38 metrach, bo jako bidna studentka nie mam kasy na własny kąt, a tutaj na bogato
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:16   #1641
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Wynająć? To spójrz na to
Cytat:
Pięcioosobowa rodzina mieszka w trzypokojowym, wynajmowanym mieszkaniu, którego utrzymanie pochłania znaczną część dochodów rodziny. Na dochód ten składa się pensja pani Kasi (1000 zł), wynagrodzenie pana Zbyszka (2000 zł) oraz zasiłek rodzinny (300 zł). Po opłaceniu kosztów związanych z mieszkaniem (2000zł) oraz alimentów na dziecko z innego związku pana Zbyszka (500 zł) na życie rodzinie pozostaje 160 zł na osobę. Pani Kasia jest przybita trudną sytuacją, w której czasami nie może zapewnić swojej rodzinie podstawowych środków do życia.
Rodzice i trójka dzieci wynajmują mieszkanie trzypokojowe które kosztuje ich 2000 miesięcznie.

Czy tylko ja jestem załamana?

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
pani violetta (40l.) wraz z panem krzysztofem (49l.) opiekują się trójką dzieci: Izą (20l.), emilią (15l.) i karolem (10l.).

przyczyną trudnej sytuacji rodziny, jest przede wszystkim problem ze znalezieniem stałego zatrudnienia przez dorosłych członków rodziny oraz nadużywanie alkoholu przez pana krzysztofa, który pomimo wielu terapii nadal zmaga się z uzależnieniem. pani violetta intensywnie poszukuje pracy, jednak brak wykształcenia i doświadczenia zawodowego znacznie jej to utrudnia. Pan krzysztof pracuje jedynie dorywczo, przez co rodzinie nie wystarcza pieniędzy na podstawowe potrzeby. dodatkowym zmartwieniem rodziny są nieplanowane ciąże izy i emilii. [...]
pięcio-, a już wkrótce siedmioosobowa rodzina mieszka w dwóch małych pokoikach
...

...

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Pani Bożena (55 l.) mieszka wraz z synami: Damianem (33 l.), Kamilem (18 l.) i Emilianem (18 l.), oraz z córkami: Angeliką (32 l.), Julianną (27 l.) i Sylwią (20 l.).
Przyczyną trudnej sytuacji rodziny są choroby pani Bożeny i Angeliki oraz rozwód, czyli samotne wychowywanie dzieci. Pani Bożena nie może podjąć pracy, jest po udarze mózgu. Mimo swojego stanu zdrowia opiekuje się swoją córką Angeliką, która przez swoją chorobę nie radzi sobie sama w życiu, nie mówią już o pracy. Julianna pół roku temu straciła pracę i wpadła w depresję. Na razie kontynuuje leczenie, ale w przyszłości chciałaby znaleźć pracę. Najmłodsze dzieci: Sylwia, Kamil i Emilian jeszcze się uczą i też nie mogą pomóc rodzinie finansowo.
Siedmioosobowa rodzina mieszka w domku czteropokojowym, który wymaga odmalowania, bo w rogach pokoi jest bardzo widoczna pleśń i wilgoć. Na dochód rodziny składa się pensja Damiana (1300 zł), renta chorobowa pani Bożeny i Angeliki (1170 zł), zasiłek (273 zł) oraz alimenty (450 zł). Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania (800 zł) na osobę zostaje zaledwie 342 zł, co nie zawsze starcza na życie. Szczególnie w okresach początku roku szkolnego oraz świąt jest to trudne, ponieważ wtedy jest wszystko droższe i jest więcej rzeczy potrzebnych.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywność, środków czystości. Pani Beata także prosiła o komputer dla dzieci bo są w takim okresie szkolnym w którym jest niezbędny , a jej nie stać na taki zakup.
Dobre sobie, dzieci. Szóstka dorosłych osób z czego dwie po trzydziestce ...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:18   #1642
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

5-osobowa rodzina i mieszkanie za 2 tys... I to jest zła sytuacja materialna? Normalnie zarabiają, lepiej niż większość, a że sobie znaleźli takie drogie lokum, to już ich sprawa. Ale pewnie każdy obrońca stwierdzi, że na pewno mieszkają w Warszawie i taniej nie dało rady

Kurde, stare krowy lat 27, 32 i 33 nadal liczone do "wychowywanych dzieci"?

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2011-12-06 o 18:20
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:20   #1643
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Przeczytałam te dzisiejsze przykłady TŻowi...załamał się...jak ja.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:21   #1644
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Ale pewnie każdy obrońca stwierdzi, że na pewno mieszkają w Warszawie i taniej nie dało rady
Miasteczko, w woj. pomorskim, 20 000 mieszkańców
z ciekawości przejrzałam ceny mieszkań.
płacisz 99 000 zł masz 33 metrową kawalerkę na własność. wynajem kawalerki 600 zł, mieszkanie dwupokojowe 800. Czynsze tanie albo bez-czynszowe.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:22   #1645
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
5-osobowa rodzina i mieszkanie za 2 tys... I to jest zła sytuacja materialna? Normalnie zarabiają, lepiej niż większość, a że sobie znaleźli takie drogie lokum, to już ich sprawa. Ale pewnie każdy obrońca stwierdzi, że na pewno mieszkają w Warszawie i taniej nie dało rady

Kurde, stare krowy lat 27, 32 i 33 nadal liczone do "wychowywanych dzieci"?
Jak się człowiek postara,znajdzie tanie mieszkanie-wiem,bo już 9 rok wynajmuję wystarczy poszukać,a nie brać chatę za 2000 i jęczeć,że na życie nie starcza
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:24   #1646
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Miasteczko, w woj. pomorskim, 20 000 mieszkańców
Moje rodzinne miasto ma 50 000 mieszkańców i tam za 1000 zł wynajmiesz 3 pokoje. A tu ponad połowę mniejsza miejscowość i mieszkanie za 2 tys. Nie mam słów. Ile rodzin ciśnie się z dzieckiem w kawalerce albo z dwójką dzieci w dwóch pokojach, bo ich nie stać na większe? I co, każdy powinien do SzP lecieć, bo "jesteśmy 4-osobową rodziną i mamy tylko dwa pokoje, a dzieci by chciały nowy komputer". To jest naprawdę żenujące.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:28   #1647
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Moje rodzinne miasto ma 50 000 mieszkańców i tam za 1000 zł wynajmiesz 3 pokoje. A tu ponad połowę mniejsza miejscowość i mieszkanie za 2 tys. Nie mam słów. Ile rodzin ciśnie się z dzieckiem w kawalerce albo z dwójką dzieci w dwóch pokojach, bo ich nie stać na większe? I co, każdy powinien do SzP lecieć, bo "jesteśmy 4-osobową rodziną i mamy tylko dwa pokoje, a dzieci by chciały nowy komputer". To jest naprawdę żenujące.
"Żenujące" to mało powiedziane...
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:29   #1648
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Z
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Wynająć? To spójrz na to


Rodzice i trójka dzieci wynajmują mieszkanie trzypokojowe które kosztuje ich 2000 miesięcznie.

Czy tylko ja jestem załamana?

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------



...

...

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------



Dobre sobie, dzieci. Szóstka dorosłych osób z czego dwie po trzydziestce ...
Z tej szóstki:
jedno pracuje
dwie osoby są chore i ze względu na chorobę niezdolne do pracy
3 jeszcze się uczy (jasne, mogliby dorabiać pracując dorywczo itd- jeśli się uprzec ).
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:37   #1649
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
dwie osoby są chore i ze względu na chorobę niezdolne do pracy
No tak.
Też chorowałam na depresję. Jestem za tym by przyznawali pierwszą grupę inwalidzką przy takim schorzeniu

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
3 jeszcze się uczy
Studia to przywilej nie obowiązek.
Jak nie ma chleba w domu to się idzie do pracy a kształci się za darmo. Nigdy nie zrozumiem takiego przewróconego systemu wartości, wykształcenie jest ważne ale nie bądźmy śmieszni.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 18:41   #1650
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Sens pomocy ubogim (na własne życzenie?) - "Szlachetna Paczka"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Studia to przywilej nie obowiązek.
Jak nie ma chleba w domu to się idzie do pracy a kształci się za darmo. Nigdy nie zrozumiem takiego przewróconego systemu wartości, wykształcenie jest ważne ale nie bądźmy śmieszni.
Już parę razy przewinęło się zdanie,że dziecko (18-20) studiuje i nie może pomóc rodzicom...sama i studiowałam,i pracowałam-zresztą nie tylko ja, w McDonald's czy callcenter można znaleźć pracę z elastycznym grafikiem i choć trochę dopomóc rodzicom
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-21 14:51:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.